Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
RALLARLOPPET
2017-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:00:43.724200
76.2p
2
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
2:00:45.724400
+2.100
76.2p
3
Jakob Hjelmåker
Axa CS
2:01:32.729100
+49.4800
75.5p
4
Johannes Knoll
Nybro Skidklubb
2:07:08.762700
+6:25.38400
71.0p
5
Fredrik Nilsson
Nybro Skidklubb
2:07:14.763300
+6:31.39000
70.9p
6
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:08:06.768500
+7:23.44200
70.3p
7
Daniel Åkerberg
Hestra IF
2:13:04.798300
+12:21.74000
66.8p
8
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
2:13:15.799400
+12:32.75100
66.6p
9
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:14:11.805000
+13:28.80700
66.0p
10
Jakob Mörhed
Vaggeryd SOK
2:15:50.814900
+15:07.90600
65.0p
11
Joel Melkersson
Eksjö garrison IF
2:17:14.823300
+16:31.99000
64.1p
12
Bengt Bern
FK Herkules
2:18:09.828800
+17:26.104500
63.5p
13
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:18:36.831500
+17:53.107200
63.3p
14
Andreas Ramstedt
Axa SC
2:21:07.846600
+20:24.122300
61.8p
15
Erik Gross
Tenhults SOK
2:21:11.847000
+20:28.122700
61.7p
16
Simon Johansson
IK Nocout.se
2:22:17.853600
+21:34.129300
61.1p
17
David Erixon
IF Hallby SOK
2:22:57.857600
+22:14.133300
60.7p
18
Patrik Jonsson
Eksjö SOK
2:26:32.879100
+25:49.154800
58.8p
19
Erik Johansson
Tranemo IF Skidklubb
2:26:54.881300
+26:11.157000
58.6p
20
Gustav Björn
Vaggeryds SOK
2:27:29.884800
+26:46.160500
58.3p
21
Lars Gabrielsson
Dalstorp IF
2:28:29.890800
+27:46.166500
57.8p
22
Andreas Sunesson
OK Orion
2:36:09.936800
+35:26.212500
54.2p
23
Anders Hinn
IF Ski Team Skåne
2:36:27.938600
+35:44.214300
54.1p
24
Henrik Stålsmeden
IK-Stern
2:38:12.949100
+37:29.224800
53.3p
25
Björn Andersson
ASK Växjö
2:38:39.951800
+37:56.227500
53.1p
26
David Oxenlöv
Gnosjö FK
3:01:39.1089800
+1:00:56.365500
44.9p
27
Samuel Ling
Gnosjö FK
3:01:41.1090000
+1:00:58.365700
44.8p
28
Filip Klintgärde
Lekeryd-Svarttorps SK
3:02:29.1094800
+1:01:46.370500
44.6p
29
Richard Ahlstedt
Simlångsdalen IF
3:04:24.1106300
+1:03:41.382000
44.0p
30
Johan Flodin
Team Triathlon O Multisport Club
3:36:31.1299000
+1:35:48.574700
36.3p
31
Markus Johansson
IF Hallby SOK
3:43:43.1342200
+1:43:00.617900
34.9p
-
Emil Lundvall
Team Triathlon O Multisport Club
23:59:58.8639700
-
Jonas Kronmarker
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Helgersson
Ölands SK
23:59:59.8639800
-
Simon Rolfsson
Ölmstads IS
23:59:59.8639800
-
Fredrik Carlund
Axa
23:59:59.8639800
-
Linus Af Wåhlberg
Ölands SK
23:59:59.8639800
-
Christopher Svensson
Bottnaryds IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)