Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Korsnäsloppet
2016-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Kajsa Limby
IFK Mora SK
2
Elin Quick
Falköpings AIK SK
3
Alice Lundberg
Korsnäs IF SK
4
Tova Svens
Korsnäs IF SK
5
Klara Berglund
Korsnäs IF SK
D 11
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
2
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
3
Moa Bergqvist
Korsnäs IF SK
4
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
5
Mira Nordin
Korsnäs IF SK
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elsa Carling
Falu IK
2
Kajsa Hindsberg
Domnarvets GOIF
3
Alice Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
4
Klara Ersson
Falu IK
5
Ebba Thorvalls
Korsnäs IF SK
6
Maja Svens
Korsnäs IF SK
D 14
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Unger
Sågmyra SK
2
Agnes Krüger
Falu IK
3
Maja Bergqvist
Korsnäs IF SK
4
Vendela Söderqvist
Falu IK
5
Thea Nordin
Korsnäs IF SK
6
Tilde Friberg
Korsnäs IF SK
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hanna Carlsson
Falu IK
H 9
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Edvin Skytt
Falu IK
2
Edvin Thorvalls
Korsnäs IF SK
3
Frode Montelius Risberg
Falu IK
4
Walter Söderqvist
Falu IK
5
ÅlRobin LARSSON
Dala-Järna IK
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Vilmer Hylén
Falu IK
2
Olof Ersson
Falu IK
3
Melvin Löfgren
Falu IK
4
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
5
Petter Granath
Korsnäs IF SK
6
Oscar CARLSSON
Gagnefs IF
7
Isak Bengtsson
Korsnäs IF SK
8
Elias Hörnell
Domnarvets GOIF
9
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
10
Erik Lundin
Korsnäs IF SK
11
Simon Berglund
Korsnäs IF SK
H 11
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Algot Vinsander
Gagnefs IF
2
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
3
Wille Söderqvist
Falu IK
4
Alfred Mårtensson
Falu IK
5
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
6
Albin Sedelius
Korsnäs IF SK
7
Gustav Lindgren
Korsnäs IF SK
8
Pontus Hillgren
Korsnäs IF SK
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fabian Nordgren
Falu IK
2
Bosse Lövgren
Falu IK
3
Simon Larsson
Dala-Järna IK
4
Hugo Hindsberg
Domnarvets GOIF
5
Leo Alvolin
Falu IK
6
Esbjörn Montelius Risberg
Falu IK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
2
Emil Persson
Korsnäs IF SK
3
Elvis Ärnlöv
Falu IK
4
Emil Lindgren
Korsnäs IF SK
5
Olle Höög
Falu IK
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Harald Carling
Falu IK
2
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
3
Hugo Holmqvist
Korsnäs IF SK
4
Rasmus Nordgren
Falu IK