Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenny Edin
Matfors SK
1:08:21.410000
59.5p
2
Erika Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
1:14:09.444800
+5:48.34700
54.9p
3
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
1:15:44.454300
+7:23.44200
53.7p
4
Linn Gradin
Stöde IF
1:17:40.465900
+9:19.55800
52.4p
5
Zara Lundgren
Hudiksvalls IF
1:18:18.469700
+9:57.59600
51.9p
6
Pia Lindholm
Sundsvalls OK
1:18:55.473400
+10:34.63300
51.5p
7
Annemarie Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
1:19:28.476700
+11:07.66600
51.2p
8
Ellinor Fransson
Ärla IF
1:19:37.477600
+11:16.67500
51.1p
8
Sophie Pettersson Dahl
Tynderö IK
1:19:37.477600
+11:16.67500
51.1p
10
Moa Larsson
Stöde IF
1:22:00.491900
+13:39.81800
49.6p
11
Märta Skoglund
Lucksta IF
1:23:48.502700
+15:27.92600
48.5p
12
Susanna Sidén
Rog IK
1:24:10.504900
+15:49.94800
48.3p
13
Anna Maria Magnusson
Matfors SK
1:25:44.514300
+17:23.104200
47.4p
14
Monika Wounder
Alnö Race Team
1:25:49.514800
+17:28.104700
47.4p
15
Jenny Lindblom
Nedansjö IK
1:26:26.518500
+18:05.108400
47.1p
16
Lowisa Engholm
Matfors SK
1:28:15.529400
+19:54.119300
46.1p
17
Irene Larsson
Matfors SK
1:30:35.543400
+22:14.133300
44.9p
18
Eva Magnusson
Matfors SK
1:33:44.562300
+25:23.152200
43.4p
19
Margareta Isberg
No Club
1:34:43.568200
+26:22.158100
42.9p
20
Pernilla Sjölén
Stockviks SF
1:35:08.570700
+26:47.160600
42.8p
21
Johanna Snell
Matfors SK
1:40:37.603600
+32:16.193500
40.4p
22
Maria Åström
Indals IF
1:41:09.606800
+32:48.196700
40.2p
23
Sofia Lindén
Selånger SOK
1:48:12.649100
+39:51.239000
37.6p
24
Ellen Scholl
Axa SC
1:51:29.668800
+43:08.258700
36.5p
25
Jessica Blomqvist
Matfors SK
1:52:35.675400
+44:14.265300
36.1p
26
Elja Carlén
Tynderö IK
1:52:50.676900
+44:29.266800
36.0p
27
Lena Modin
Njurunda SK
1:54:07.684600
+45:46.274500
35.6p
28
Sara Nilsson
Matfors SK
1:54:39.687800
+46:18.277700
35.5p
28
Hanna Nilsson
Matfors SK
1:54:39.687800
+46:18.277700
35.5p
30
Maria Kling
Team B3it
1:59:54.719300
+51:33.309200
33.9p
31
Ulrika Vedin
No Club
2:06:32.759100
+58:11.349000
32.1p
32
Louise Rhodén
Sundsvalls OK
2:07:25.764400
+59:04.354300
31.9p
-
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Cecilia Almblad
No Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)