Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens Långlopp
2017-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
1:59:00.713900
80.5p
2
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:59:06.714500
+6.500
80.4p
3
Erik Johansson
Tranemo IF
2:00:34.723300
+1:34.9300
79.1p
4
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:01:32.729100
+2:32.15100
78.3p
5
Ragnar Crona
Volvo IF
2:01:33.729200
+2:33.15200
78.3p
6
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
2:01:33.729200
+2:33.15200
78.3p
7
David Olofsson
träningskonsulten sports club
2:02:35.735400
+3:35.21400
77.5p
8
Marcus Granlund
Borås SK
2:04:40.747900
+5:40.33900
75.8p
9
Jens Halvarsson
IK Stern
2:05:05.750400
+6:05.36400
75.5p
10
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:05:07.750600
+6:07.36600
75.5p
11
Robert Malmgren
Borås SK
2:05:09.750800
+6:09.36800
75.4p
12
Henrik Albertsson
Sya SK
2:05:50.754900
+6:50.40900
74.9p
13
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:06:10.756900
+7:10.42900
74.7p
14
Johannes Knoll
Nybro Ski
2:06:23.758200
+7:23.44200
74.5p
15
Simon Grenlöv
Äspereds IF
2:06:24.758300
+7:24.44300
74.5p
16
Tobias Westman
IK Stern
2:06:58.761700
+7:58.47700
74.1p
17
Magnus Sjöbjer
Borås SK
2:07:01.762000
+8:01.48000
74.0p
18
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:08:34.771300
+9:34.57300
72.9p
19
Kristian Strandell
Lerdala IF
2:08:57.773600
+9:57.59600
72.6p
20
Filip Johansson
Hestra IF
2:09:51.779000
+10:51.65000
72.0p
21
Magnus Calestam
IF Hagen SK
2:10:45.784400
+11:45.70400
71.4p
22
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:11:25.788400
+12:25.74400
70.9p
23
Magnus Hamp
IK Stern
2:12:30.794900
+13:30.80900
70.2p
24
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
2:12:48.796700
+13:48.82700
70.0p
25
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:12:48.796700
+13:48.82700
70.0p
26
Tomas Hagström
Sya SK
2:12:49.796800
+13:49.82800
70.0p
27
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
2:13:01.798000
+14:01.84000
69.8p
28
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:13:19.799800
+14:19.85800
69.6p
29
Jonas Blom
IFK Skövde SK
2:13:49.802800
+14:49.88800
69.3p
30
Christian Ragnar
Berga SOK
2:13:52.803100
+14:52.89100
69.3p
31
Jimmy Friestad
IF Ski Team Skåne
2:14:24.806300
+15:24.92300
68.9p
32
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:14:25.806400
+15:25.92400
68.9p
33
Johan Dire
Göteborgs Polismäns IF
2:14:51.809000
+15:51.95000
68.6p
34
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:16:00.815900
+17:00.101900
67.9p
35
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:17:49.826800
+18:49.112800
66.8p
36
Robin Sundqvist
IK Stern
2:18:00.827900
+19:00.113900
66.7p
37
Andreas Lundh
Halmstad OK
2:18:22.830100
+19:22.116100
66.5p
38
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:18:48.832700
+19:48.118700
66.2p
39
Jens Thorold
Axa SC
2:19:42.838100
+20:42.124100
65.7p
40
Rickard Lindholm
IFK Helsingborg
2:21:13.847200
+22:13.133200
64.8p
41
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:21:19.847800
+22:19.133800
64.7p
42
Alexander Lundh
Halmstad OK
2:21:25.848400
+22:25.134400
64.7p
43
Anders Carlsson
Istrums SK
2:22:00.851900
+23:00.137900
64.4p
44
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:23:03.858200
+24:03.144200
63.8p
45
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:23:50.862900
+24:50.148900
63.3p
46
Hans Herbertsson
Borås SK
2:24:31.867000
+25:31.153000
63.0p
47
Jonas Holst
Hjobygdens OK
2:26:55.881400
+27:55.167400
61.7p
48
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:29:13.895200
+30:13.181200
60.5p
49
Niklas Larsson
IK Uven
2:29:26.896500
+30:26.182500
60.4p
50
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:31:04.906300
+32:04.192300
59.6p
51
Peter Wernklev
Borgstena IF
2:31:05.906400
+32:05.192400
59.6p
52
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:31:43.910200
+32:43.196200
59.3p
53
Jimmie Ström
Göteborgs Polismäns IF
2:32:07.912600
+33:07.198600
59.1p
54
Fredrik Larsson
Lidköpings VSK
2:32:08.912700
+33:08.198700
59.1p
55
Michael Nilsson
Sya SK
2:32:26.914500
+33:26.200500
59.0p
56
Peder Karlén
IF Hallby SOK
2:33:23.920200
+34:23.206200
58.5p
57
Jimmie Ekbäck
Multiconsult
2:34:29.926800
+35:29.212800
58.0p
58
Niklas Pernvik
IK Stern
2:35:19.931800
+36:19.217800
57.7p
59
Henrik Högnert
IFK Skövde SK
2:36:01.936000
+37:01.222000
57.3p
60
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
2:36:15.937400
+37:15.223400
57.2p
61
David Wistingsgård
Lekeryd-Svarttorps SK
2:36:41.940000
+37:41.226000
57.0p
62
Martin Synneby
Lerums SOK
2:37:22.944100
+38:22.230100
56.7p
63
Jonas Källerman
IFK Skövde SK
2:38:08.948700
+39:08.234700
56.4p
64
Anders Erlandsson
Skanska IF
2:38:17.949600
+39:17.235600
56.3p
65
Johan Genberg
K3 IF
2:38:34.951300
+39:34.237300
56.2p
66
Torbjörn Holmberg
Nybro Ski
2:38:36.951500
+39:36.237500
56.2p
67
Peter Dartman
IFK Skövde SK
2:38:38.951700
+39:38.237700
56.2p
68
Leif Hansson
OK Alehof
2:38:46.952500
+39:46.238500
56.1p
69
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:39:14.955300
+40:14.241300
55.9p
70
Christian Melin
Göteborgs Polismäns IF
2:39:17.955600
+40:17.241600
55.9p
71
Jonas Kronmarker
Mullsjö SOK
2:39:43.958200
+40:43.244200
55.7p
72
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:40:07.960600
+41:07.246600
55.6p
73
Hans Gillesén
IK Stern
2:40:08.960700
+41:08.246700
55.6p
74
Joel Sandell
Boxholm-Ekeby SK
2:40:19.961800
+41:19.247800
55.5p
75
Pontus Olofsson
Kristinehamns OK
2:40:52.965100
+41:52.251100
55.3p
76
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
2:40:53.965200
+41:53.251200
55.2p
77
Johan Axelsson
IFK Helsingborg
2:41:43.970200
+42:43.256200
54.9p
78
Mattias Lennartson
Hjo
2:42:52.977100
+43:52.263100
54.4p
79
Rickard Stark
Lekeryd-Svarttorps SK
2:43:35.981400
+44:35.267400
54.2p
80
Tomas Bader
OK Alehof
2:43:52.983100
+44:52.269100
54.0p
81
Mikael Sahlgren
träningskonsulten sports club
2:43:53.983200
+44:53.269200
54.0p
82
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
2:44:25.986400
+45:25.272400
53.8p
83
Per-olof Svensson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:44:33.987200
+45:33.273200
53.8p
84
Bernt Henriksson
Gudhems IF
2:46:03.996200
+47:03.282200
53.2p
85
Aron Caselunghe
Elu IF
2:46:25.998400
+47:25.284400
53.1p
86
Larry Wieslander
SK Granan
2:48:23.1010200
+49:23.296200
52.3p
87
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:48:42.1012100
+49:42.298100
52.2p
88
Tobias Andersson
Falköpings AIK SK
2:48:49.1012800
+49:49.298800
52.2p
89
Stefan Söderling
IK Stern
2:49:25.1016400
+50:25.302400
51.9p
90
Marcus Johansson
IF Hagen SK
2:50:25.1022400
+51:25.308400
51.6p
91
Martin Cleve
Brattås Ck
2:51:13.1027200
+52:13.313200
51.3p
92
Johan Eriksson
OK Landehof
2:51:16.1027500
+52:16.313500
51.3p
93
Lars Larsson
Axa SC
2:51:52.1031100
+52:52.317100
51.1p
94
Mattias Olsson
OK Landehof
2:52:03.1032200
+53:03.318200
51.0p
95
Bengt Håkansson
Björnstorps IF
2:53:07.1038600
+54:07.324600
50.6p
96
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
2:54:27.1046600
+55:27.332600
50.2p
97
Robert Persson
Borgstena IF
2:55:57.1055600
+56:57.341600
49.6p
98
Felix Vising
Uddevalla SK
2:57:15.1063400
+58:15.349400
49.2p
99
Rasmus Bäck
OK Kullingshof
2:57:43.1066200
+58:43.352200
49.1p
100
Sven-olof Nilsson
Team Swedemount SC
2:58:21.1070000
+59:21.356000
48.9p
101
Henrik Dellborg
IK Stern
2:59:42.1078100
+1:00:42.364100
48.4p
102
Anders Nilsson
AnnaEmil Sportklubb
3:01:05.1086400
+1:02:05.372400
48.0p
103
Marcus Wising
Uddevalla IS
3:03:23.1100200
+1:04:23.386200
47.3p
104
Patrik Wernklev
Borgstena IF
3:04:21.1106000
+1:05:21.392000
47.0p
105
Johan Mohlin
Lidköpings VSK
3:05:32.1113100
+1:06:32.399100
46.6p
106
Fredrik Höök
OK Skogshjortarna
3:07:09.1122800
+1:08:09.408800
46.2p
107
Mats Reimertson
IFK Skövde SK
3:09:02.1134100
+1:10:02.420100
45.6p
108
Kennet Ekblom
Tidaholm SOK Sisu
3:09:11.1135000
+1:10:11.421000
45.6p
109
Jonatan Blomstrand
IK Stern
3:09:12.1135100
+1:10:12.421100
45.6p
110
Bengt Olsson
Uddevalla IS
3:09:19.1135800
+1:10:19.421800
45.5p
111
Claes Lindell
Borgstena IF
3:10:38.1143700
+1:11:38.429700
45.2p
112
Andreas Åhnstrand
Nybro Ski
3:11:34.1149300
+1:12:34.435300
44.9p
113
Victor Jansson
Sundbybergs IK
3:13:10.1158900
+1:14:10.444900
44.5p
114
Hans Egbert
Sya SK
3:13:40.1161900
+1:14:40.447900
44.4p
115
Petteri Niemi
Borensbergs IF SK
3:14:14.1165300
+1:15:14.451300
44.2p
116
Anders Wimarson
IF Rigor
3:14:53.1169200
+1:15:53.455200
44.0p
117
Fredrik Boström
OK Landehof
3:19:21.1196000
+1:20:21.482000
42.9p
118
Sven Pettersson
IF Ski Team Skåne
3:21:55.1211400
+1:22:55.497400
42.3p
119
Mattias Ambjörnsson
Borås
3:22:55.1217400
+1:23:55.503400
42.0p
120
Gustavo Alberto Cederqvist
SK Vitesse
3:24:51.1229000
+1:25:51.515000
41.6p
121
Olle Hansson
Göteborg
3:27:01.1242000
+1:28:01.528000
41.1p
122
Henrik Lysemark
Göteborg
3:43:08.1338700
+1:44:08.624700
37.7p
123
Anders Pettersson
Lugi SK
3:44:42.1348100
+1:45:42.634100
37.4p
124
Mats Hugoson
Tanum
3:54:19.1405800
+1:55:19.691800
35.6p
125
Mikael Bokerud
IF Rigor
4:02:44.1456300
+2:03:44.742300
34.3p
-
Johannes Carlzén
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Richard Persson
OK Skogshjortarna
23:59:58.8639700
-
Mikael Knutsson
Brännebrona SK
23:59:58.8639700
-
Karl-Erik Assarsson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Dan Moberg
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Tomas Amneskog
Aktivitus Sports Club
23:59:59.8639800
-
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
Andreas Berntsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Stefan Schöön
No Club
23:59:59.8639800
-
Jonas Ask
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Johan Sjöberg
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)