Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor
1
Mikael Magnusson
Nybro Ski
1:55:22.692111
71.5p
2
Conny Eskilson
Eksjö SOK
1:59:19.715819
+3:57.23608
68.7p
3
Jonas Hägglund
Sya SK
2:01:12.727109
+5:49.34898
67.4p
4
Fredrik Petersson
Jönköpings OK
2:01:26.728544
+6:04.36333
67.2p
5
David Elgh
IK Vista
2:01:37.729622
+6:15.37411
67.1p
6
Ove Helgee
Alstermo IF
2:02:42.736174
+7:20.43963
66.4p
7
Mattias Qvarnström
Huskvarna
2:04:36.747530
+9:14.55319
65.2p
8
Johan Svenningsson
Mullsjö SOK
2:04:56.749500
+9:33.57289
65.0p
9
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:06:13.757259
+10:51.65048
64.2p
10
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:07:20.763944
+11:58.71733
63.5p
11
Pär Sundkvist
Jönköpings OK
2:07:36.765560
+12:14.73349
63.4p
12
Mathias Ivarsson
Jönköpings OK
2:07:52.767147
+12:30.74936
63.2p
13
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:08:52.773140
+13:30.80929
62.6p
14
Mattias Strid
Sya SK
2:09:42.778117
+14:20.85906
62.2p
15
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:11:28.788715
+16:06.96504
61.2p
16
Per Bertilsson
Mullsjö SOK
2:12:03.792293
+16:41.100082
60.8p
17
Staffan Engdegård
IF Rigor
2:12:05.792438
+16:43.100227
60.8p
18
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
2:12:12.793127
+16:50.100916
60.8p
19
Thomas Johansson
SOK Aneby
2:13:01.798062
+17:39.105851
60.3p
20
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:14:57.809632
+19:35.117421
59.3p
21
Jonas Engdahl
Lenhovda IF
2:15:43.814243
+20:21.122032
58.9p
22
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:16:10.816996
+20:48.124785
58.7p
23
Stefan Dahl
OK Alehof
2:18:52.833135
+23:30.140924
57.3p
24
ARNEKVIST
No Club
2:19:03.834277
+23:41.142066
57.3p
25
Sven Arne Karlsson
Trollhättans SOK
2:19:43.838232
+24:21.146021
56.9p
26
LINDKVIST
No Club
2:20:15.841426
+24:53.149215
56.7p
27
Markus Palmér
Jönköpings OK
2:23:54.863359
+28:32.171148
55.0p
28
Daniel Lönngren
Axa SC
2:26:49.880836
+31:27.188625
53.7p
29
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:27:04.882376
+31:42.190165
53.6p
30
Jonas Björck
IK Albion
2:27:28.884704
+32:05.192493
53.5p
31
Jörgen Larsson
Skanska IF
2:28:02.888145
+32:40.195934
53.2p
32
Roger Petersson
Ruda IF
2:28:27.890686
+33:05.198475
53.0p
33
magnus Jönsson
Nättraby
2:28:39.891860
+33:17.199649
53.0p
34
Magnus Hilvenius
Södra IF
2:30:17.901612
+34:55.209401
52.3p
35
Mattias Ung
IK Trasten
2:31:38.909718
+36:16.217507
51.8p
36
Jens Rangefelt
Axa SC
2:31:47.910691
+36:25.218480
51.7p
37
Jacob Nyström
IFK Österbymo
2:32:22.914103
+36:59.221892
51.5p
38
Martin Clément
København SK
2:33:39.921801
+38:16.229590
51.0p
39
Peter Skoow
IK Stern
2:35:02.930119
+39:40.237908
50.5p
40
Lars Karlsson
Sya SK
2:35:07.930685
+39:45.238474
50.4p
41
Hans Blom
Axa SC
2:35:17.931639
+39:55.239428
50.4p
42
Marcus Åsgärde
Södra IF
2:35:19.931899
+39:57.239688
50.3p
43
Per Grönroos
OK Alehof
2:36:22.938116
+41:00.245905
50.0p
44
Boris Kulas
IF Ski Team Skåne
2:36:33.939255
+41:11.247044
49.9p
45
Johan Heidenvall
Tidaholm SOK Sisu
2:37:32.945167
+42:10.252956
49.5p
46
Rickard Svensson
Vaggeryds SOK
2:38:11.949021
+42:49.256810
49.3p
47
Claes Klintefors
Nybro Ski
2:40:37.963673
+45:15.271462
48.4p
48
Eric Kristiansson
Västerviks OK
2:40:45.964406
+45:22.272195
48.4p
49
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
2:40:46.964522
+45:24.272311
48.4p
50
Fredrik Granlund
Eksjö SOK
2:41:45.970422
+46:23.278211
48.1p
51
Niklas Hedlund
Mullsjö SOK
2:42:36.975515
+47:14.283304
47.8p
52
Emil Lagerqvist
ASK Växjö
2:43:39.981847
+48:17.289636
47.4p
53
dennis bakteman
Linghem
2:45:43.994228
+50:21.302017
46.7p
54
Magnus Berg
Msok
2:46:30.998984
+51:08.306773
46.5p
55
Josef Rundqvist
Borensbergs IF SK
2:47:04.1002362
+51:42.310151
46.3p
56
Richard Östh
IFK Österbymo
2:49:09.1014883
+53:47.322672
45.7p
57
Martin Egerström
Göteborg
2:51:13.1027280
+55:51.335069
45.0p
58
Tomas Pamin
IF Ski Team Skåne
2:51:57.1031601
+56:34.339390
44.8p
59
Marcus Wising
Uddevalla IS
2:52:31.1035022
+57:09.342811
44.7p
60
Tony Åkerlund
Mullsjö SOK
2:52:51.1037011
+57:29.344800
44.6p
61
Johan Fredriksson
västerviks orienteringsklubb
2:54:31.1047076
+59:09.354865
44.1p
62
Mårten Johansson
Fritsla Vik
2:54:48.1048779
+59:26.356568
44.0p
63
Jörgen Johansson
Vissefjärda GOIF
2:55:40.1053908
+1:00:17.361697
43.8p
64
Anders Reuterberg
IK Stern
2:56:54.1061371
+1:01:32.369160
43.4p
65
Stefan Lindh
Axa SC
2:57:56.1067560
+1:02:34.375349
43.1p
66
Henrik Magnisson
Apladalens Lk
2:58:09.1068806
+1:02:46.376595
43.1p
67
Magnus Linnér
Alvesta SOK
2:58:13.1069229
+1:02:51.377018
43.0p
68
Mats Lagervall
IF Hallby SOK
2:58:14.1069387
+1:02:52.377176
43.0p
69
Fredrik Karlsson
FK Finn
2:59:09.1074850
+1:03:47.382639
42.8p
70
Henrik Lindström
ASK Växjö
2:59:50.1078905
+1:04:27.386694
42.6p
71
Per-owe Karlsson
Uddevalla SK
3:01:28.1088787
+1:06:06.396576
42.2p
72
Magnus Karlsson
Alvesta SOK
3:06:24.1118364
+1:11:02.426153
40.9p
73
Roger Bolin
FK Finn
3:09:31.1137075
+1:14:09.444864
40.2p
74
Mats Tedenvall
Björnstorps IF
3:12:17.1153621
+1:16:55.461410
39.5p
75
Erik Jansson
Msok
3:12:27.1154662
+1:17:05.462451
39.5p
76
Fredrik Stenvik
Axa SC
3:13:06.1158500
+1:17:43.466289
39.3p
77
Christer Ljungqvist
No Club
3:13:23.1160232
+1:18:01.468021
39.3p
78
Stefan Lundén
Mullsjö SOK
3:15:07.1170616
+1:19:45.478405
38.9p
79
Petter Östlund
Lugi SK
3:17:56.1187520
+1:22:34.495309
38.3p
80
Lars Tylén
Jönköping
3:21:32.1209126
+1:26:10.516915
37.5p
81
Per Karlsson
IK Ymer
3:23:04.1218361
+1:27:42.526150
37.2p
82
Ulf Back
IK Stern
3:24:46.1228538
+1:29:24.536327
36.8p
83
Henrik Janssin
IK Ymer
3:32:03.1272237
+1:36:41.580026
35.4p
84
Adam Boiardt
OK Gränsen
3:34:05.1284490
+1:38:43.592279
35.1p
85
Jerry Fri
Volvo IF
3:38:07.1308677
+1:42:45.616466
34.4p
86
Rickard Lantz
Axa SC
3:43:58.1343792
+1:48:36.651581
33.4p
87
Kasper Kamp Simonsen
København SK
3:44:05.1344481
+1:48:43.652270
33.4p
88
Christian Cederberg
Volvo IF
3:49:20.1375939
+1:53:58.683728
32.5p
89
Patrik Buredal
IFK Helsingborg
4:04:15.1465483
+2:08:53.773272
30.3p
-
Håkan Sandfager
Nässjö SF
23:59:58.8639700
-
Anders Schønnemann
København SK
23:59:58.8639700
-
Ron Andersson
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
-
Andreas Lindahl
Södra IF
23:59:58.8639700
-
Klas Axell
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
Christoffer Franzén
Värnamo
23:59:59.8639800
-
Andreas Hasselgren
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Anders Pettersson
Lugi SK
23:59:59.8639800
-
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)