Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo sprint
2017-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 14
1.02km, Längdskidor, Fristil
1
Sara Andersson
IFK Mora SK
2
Emma Lindberg
SK Leksand
3
Clara Zettervall
Domnarvets Goif
4
Alva Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
5
Malin Oskarsson
SK Leksand
6
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
7
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
8
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
9
Matilda Bandefur
Idre SK
10
Ellen Björk
Orsa SK
11
Ida Garfvé
IFK Mora SK
12
Lina Rydén
IFK Mora SK
13
Stina Nilsson
Rembo IK
14
Elsa Carling
Falu IK
15
Elsa Pulkkinen
SK Leksand
16
Jenny Persson
Sälens IF
17
Greta Perers
IFK Hedemora SK
17
Molly Andersson
Domnarvets Goif
19
Lilly Engman
Dala-järna IK
20
Moa Hansson
Högbo GIF
21
Maja Unger
Sågmyra SK
22
Greta Munters
Dala-järna IK
23
Kajsa Hindsberg
Domnarvets Goif
23
Alice Eriksson Björling
Domnarvets Goif
25
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
26
Tova Andersson
Brovallens IF
27
Linnéa Borggren
Domnarvets Goif
28
Lisa Persson-nyberg
IFK Grängesberg SK
D 16
1.02km, Längdskidor, Fristil
1
Kajsa Rapp
SK Leksand
2
Elina Franzén
Idre SK
3
Alva Björk
Orsa SK
4
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
5
Ella Georgsson
Högbo GIF
6
Wilma Björkman
IFK Mora SK
7
Elsa Wallin
Högbo GIF
8
Linn Tapani
Sågmyra SK
9
Tilda Ström
Dala-järna IK
10
Gabriella Thors
Malungs IF
11
Emma Eriksson
Filipstads SF
12
Linnea Sjödin
Rembo IK
13
Klara Andersson
Dala-järna IK
13
Ida Olaspers
Orsa SK
15
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
16
Moa Backlund
Högbo GIF
16
Märta Andersson
Dala-järna IK
16
Elin Eriksson Englund
Kvarnsvedens Goif SK
19
Hannah Forsman
Valbo Aif
D 18
1.02km, Längdskidor, Fristil
1
Sandra Olsson
Malungs IF
2
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
3
Emma Larsson
IFK Mora SK
4
Mathilda Björn
Östersunds SK
5
Tilda Jacobsson
Rembo IK
6
Nora Jacobsson
Rembo IK
7
Evelina Sutro
IFK Mora SK
8
Maria Jonasson
Östersunds SK
9
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
10
Rebecca Widén
Filipstads SF
11
Daniela Profir
Sundbybergs IK
12
Ingela Hagfalk
Domnarvets Goif
13
Kristina Hagfalk
Ålberga GIF
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
1.02km, Längdskidor, Fristil
1
Mattias Andersson
Domnarvets Goif
2
Kalle Georgsson
Högbo GIF
3
Markus Melén
Falu IK
4
Erik Johansson
Domnarvets Goif
5
Hugo Ström
Dala-järna IK
6
Markus Almgren
IFK Mora SK
7
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
7
Elias Danielsson
Högbo GIF
9
Bosse Lövgren
Falu IK
10
Erik Franzén
Idre SK
11
Albin Gezelius
IFK Mora SK
12
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
13
Jacob Larsson
IFK Mora SK
14
Albin Augustsson
Källbottens IK
15
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
15
Viktor Norberg
Kvarnsvedens Goif SK
17
Malte Johansson
Högbo GIF
18
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
19
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
20
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
21
Alfred Hedlund
SK Leksand
22
Pontus Norén
Falu IK
23
Albin Björk
Högbo GIF
24
Kalle Sörling
Hedesunda IF
25
Anton Andersson
Falu IK
26
Axel Mäkinen
Högbo GIF
27
Leo Alvolin
Falu IK
28
Esbjörn Montelius Risberg
Falu IK
29
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens Goif SK
30
Marcus Nordvall
Domnarvets Goif
31
Isaak Gustafsson
IFK Grängesberg SK
H 16
1.02km, Längdskidor, Fristil
1
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
2
Emil Rapp
SK Leksand
3
Isak Garfvé
IFK Mora SK
4
Emil Danielsson
Högbo GIF
5
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
6
Anton Mäkinen
Högbo GIF
7
Nils Bergström
Domnarvets Goif
8
Truls Gisselman
Rehns BK
9
Per Jutterström
IFK Mora SK
10
John Hermansson
IFK Mora SK
11
Emil Byberg
Domnarvets Goif
11
Albin Berger
Domnarvets Goif
13
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
14
Jakob Tapani
Sågmyra SK
15
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
16
Erik Brandt
Domnarvets Goif
17
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
18
Hugo Östby
Norrbärke SK
18
Erik Larsson
IFK Mora SK
20
Emil Lund-laine
Oxbergs IF
20
Martin Elmvall
Högbo GIF
22
Axel Jansson
Dala-järna IK
23
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
24
Filip Andersson
Garphyttans IF
24
Ludwig Wallertz
IFK Hedemora SK
26
Gustav Näslund
Arlanda-märsta SK
H 18
1.02km, Längdskidor, Fristil
1
Zackarias Björn
Rembo IK
2
Samuel Björn
Rembo IK
3
Johan B Nordahl
Domnarvets Goif
4
Samuel Oskarsson
SK Leksand
5
Albin Johansson
Sätra IF
6
Viktor Barkegren
Domnarvets Goif
7
Max Andersson
Domnarvets Goif
8
Sebastian Eriksson
Falu IK
9
Nick Berg
Orsa SK
10
Axel Eriksson
Kvarnsvedens Goif SK
11
Jonathan Nahlén
Domnarvets Goif
12
William Karlsson
Källbottens IK
13
Anton Björk
Orsa SK
14
Alexander Sjödin
Rembo IK
H 20
1.02km, Längdskidor, Fristil
1
Anton Persson
SK Bore
2
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
3
Johannes Ringsby
SK Bore
4
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
5
Alexander Karlsson
Källbottens IK
6
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
7
Måns Sunesson
Sellnäs IF
8
Jonatan Palander
Sellnäs IF
9
Jonathan Persson
Domnarvets Goif
10
Albert Carling
Falu IK
11
Joakim Ståhl
Järbo IF
12
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
13
Oliver Hale
Falu IK
D 10
0.765km, Längdskidor, Fristil
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
2
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
3
Moa Kristiansson
Dala-järna IK
4
Emma Larsson
IFK Mora SK
5
Elsa Nilsson
Rembo IK
6
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
7
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
8
Agnes Gustafsson
IFK Grängesberg SK
9
Emma Norling
Domnarvets Goif
10
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
11
Greta Axfeldt
IFK Hedemora SK
12
Leya Holst Östberg
Domnarvets Goif
13
Klara Forslund
Domnarvets Goif
14
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
D 12
0.765km, Längdskidor, Fristil
1
Alva Ersson
IFK Mora SK
2
Elsa Brandt
Domnarvets Goif
3
Hanna Östberg
Domnarvets Goif
4
Elsa Palmberg
Högbo GIF
5
Nelly Söderström
Malungs IF
6
Louise Wallin
IFK Mora SK
7
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
8
Karin Emilsdotter
Domnarvets Goif
9
Ebba Augustsson
Källbottens IK
10
Hanna Norén
Falu IK
11
Hanna Jonsson
Valbo Aif
12
Nora Nordlund
Falu IK
13
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
14
Klara Olsson
IFK Mora SK
15
Julia Hagelberg Nordahl
Falu IK
16
Anja Berger
Domnarvets Goif
17
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
18
Kajsa Limby
IFK Mora SK
19
Matilda Pettersson
Domnarvets Goif
20
Sandra Forsman
Valbo Aif
20
Lina Landström
Valbo Aif
22
Frida Tynell
Falu IK
H 10
0.765km, Längdskidor, Fristil
1
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
2
Viktor Östberg
Domnarvets Goif
3
Erik Danielsson
Dala-järna IK
4
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
5
Adam Lindström
Domnarvets GOIF
6
Albin Löv
Domnarvets Goif
7
Oskar Eklöf
Rembo IK
7
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
9
Ville Elgesjö
Domnarvets Goif
10
Edvin Skytt
Falu IK
11
Frode Montelius Risberg
Falu IK
12
Gustav Norberg
Kvarnsvedens Goif SK
13
Karl Emilsson
Domnarvets Goif
H 12
0.765km, Längdskidor, Fristil
1
Erik Bergström
Domnarvets Goif
2
Jonatan Lindberg
SK Leksand
3
Alvar Myhlback
Bjursås IK
4
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
5
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
6
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
7
Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
8
Leo Kristiansson
Dala-järna IK
9
Vilmer Hylén
Falu IK
10
William Rytter
Älvdalens IF SK
11
Alexander Svahn
IFK Mora SK
12
Malte Andersson
Domnarvets Goif
13
Anton Unger
Falu IK
14
Hampus Karlsson
Högbo GIF
14
Melvin Löfgren
Falu IK
16
Anton Lindberg
Sätra IF
17
Jonathan Palmberg
Högbo GIF
18
Trond Fredriksen
Norrbärke SK
19
Rasmus Berg
Hedesunda IF
20
Vilgot Eriksson
SK Leksand
21
Noel Stenlund
Falu IK
22
Malte Söderlund
Falu IK
22
Alfred Mårtensson
Falu IK
22
Oskar Lederud
Rembo IK
25
Elias Hörnell
Domnarvets Goif
26
Isak Björk
Högbo GIF