Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2010-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Högbo GIF
Plats: Sandviken
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:35:59.935850
89.7p
2
Anders Palmér
Karlslunds IF SF
2:36:54.941310
89.1p
3
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
2:37:26.944500
88.7p
H 35
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Mathisen
Tunafors SK
3:02:20.1093990
74.8p
2
Daniel Johansson
Högbo GOIF
3:15:08.1170730
69.3p
3
Stefan Jeleby
IF Linden
3:18:58.1193790
67.7p
H 40
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Andersson
Långshyttans AIK SK
3:05:59.1115850
73.2p
2
Ulf Tingström
Ikj Haninge
3:08:56.1133530
71.8p
3
Jan Östlund
Valbo Aif
3:14:51.1169010
69.4p
H 50
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Lindberg
Öregrunds IK
3:24:17.1225690
65.8p
2
Ulf Uddbäck
Gävle SK
3:33:02.1278130
62.7p
3
Kent Blomström
Stennäsets IF
3:41:12.1327100
60.1p
H 60
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rolf Lindgren
Brovallens IF
3:33:40.1281920
62.5p
2
Torgrim Haaberg
Gundbyberg
4:10:04.1500320
52.5p
3
Jan Hernelind
IFK Västerås SK
4:18:19.1549870
50.6p
D 21
17.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
1:00:55.365470
73.3p
2
Nina Lintzén
Årsunda IF
1:01:11.367020
73.0p
3
Amanda Mattsson
Stockviks SF
1:04:31.387010
69.2p
D 21 Motion
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mimmi Andersson
Västerås Skidklubb
4:12:16.1513550
52.0p
2
Sophia Karlsson
Domnarvets GOIF
4:22:46.1576530
49.7p
3
Marica Club Bergström
Club Ski & Run
4:23:36.1581580
49.5p
H 21 Motion
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Wangel
Falu IK
3:05:39.1113820
73.3p
2
Håkan Uvhagen
Järfälla SK
3:36:19.1297840
61.7p
3
Oskar Josefsson
Nacka Värmdö SK
3:51:20.1387980
57.2p
D 21 Motion
17.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Hyllienmark
IF Hellton
1:26:55.521460
51.4p
2
Helena Sjöberg
Gävle SK
1:31:19.547880
48.9p
3
Anne-Claire Bregnac
Frankrike
1:40:17.601670
44.5p
H 21 Motion
17.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Theo Odenryd
Järbo IF
1:01:44.370320
72.4p
2
Albin Jonsson
Högbo GOIF
1:04:03.384270
69.7p
3
Pontus Nordström
Östergårda IF
1:04:29.386850
69.3p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Bessemerloppet 2023
Bessemerloppet 2022
Bessemerloppet 2021
Bessemerloppet 2020
Bessemerloppet 2019
Bessemerloppet 2018
Bessemerloppet 2017
Bessemerloppet 2016
Bessemerloppet 2015
Bessemerloppet 2014
Bessemerloppet 2013
Bessemerloppet 2012
Bessemerloppet 2011
Bessemerloppet 2010
Bessemerloppet 2009
Bessemerloppet 2007
Bessemerloppet 2004
Bessemerloppet 2003
Tävlingar i närheten
Kanonloppet 2010
Rexaracet 2010
Klackbergsspelen 2010
Vegavallsloppet 2010
E18-Loppet 2010
Vålarullen 2010
Klackbergsspelen 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan