15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Elis Berg | Sunne SLF | 39:31.237000 | 77.8p | |
2 | Mads Hannibal Berthelsen | Fjordens Skiklub | 40:57.245600 | 75.1p | |
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Gabriel Thorn | Bengtsfors Bois | 33:05.198400 | 92.9p | |
2 | Filip Danielsson | SK Bore | 34:41.208000 | 88.6p | |
3 | Ludwig Tärning | Falköpings AIK SK | 36:26.218500 | 84.4p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Moa Westh | SK Bore | 36:27.218600 | 60.7p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Sandra Olsson | Malungs IF | 29:23.176200 | 75.3p | |
2 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 30:56.185500 | 71.6p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Anton Swedberg | Borås SK | 27:32.165100 | 80.4p | |
2 | Alfred Nilsson | Filipstads SF | 27:54.167300 | 79.3p | |
3 | David Nykvist | Sunne SLF | 28:26.170500 | 77.8p | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Elin Westh | SK Bore | 16:53.101200 | ||
2 | Hanna Johansson | Ekshärads SF | 17:56.107500 | ||
3 | Wilma Björn | SK Bore | 18:01.108000 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 16:02.96100 | ||
2 | Mathilda Evaldsson | Ekshärads SF | 16:29.98800 | ||
3 | Elsa Persson | IK Fryken | 16:43.100200 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Maja Westh | SK Bore | 18:10.108900 | 54.7p | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 14:18.85700 | ||
2 | Eric Westberg | SK Bore | 15:18.91700 | ||
3 | Nils Melén | SK Bore | 16:24.98300 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 14:24.86300 | ||
2 | Edvard Nilsson | Filipstads SF | 14:25.86400 | ||
3 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 14:53.89200 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Philippa Eriksson | Filipstads SF | 10:43.64200 | ||
2 | Amanda Frid | Filipstads SF | 10:51.65000 | ||
3 | Klara Pettersson | Åmåls OK | 11:12.67100 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Irma Jäger | Hagfors SF | 10:20.61900 | ||
1 | Anna Fällgren | Arvika IS | 10:20.61900 | ||
3 | Thea Eriksson | Årjängs IF | 10:52.65100 | ||
3 | Alva Gärdt | Stavnäs IK | 10:52.65100 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Astrid Kolberg | Köla AIK | 9:23.56200 | ||
2 | Ninni Einarsson | Årjängs IF | 9:42.58100 | ||
3 | Linnea Hedin | Brandsbols SK | 10:18.61700 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 8:18.49700 | ||
2 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 8:26.50500 | ||
3 | Anja Stolpe | Filipstads SF | 9:04.54300 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Albin Larsson | Filipstads SF | 8:54.53300 | ||
2 | Emil Larsson | Filipstads SF | 9:40.57900 | ||
3 | Oliver Hedberg | Sunne SLF | 10:51.65000 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 9:04.54300 | ||
2 | Samuel Johansson | Ekshärads SF | 9:11.55000 | ||
3 | Gustav Eriksson | SK Bore | 9:23.56200 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Filip Sundin | Grava SK | 8:35.51400 | ||
2 | Jonathan Hedberg | Sunne SLF | 8:40.51900 | ||
3 | Theo Abrahamsen | Filipstads SF | 9:57.59600 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 7:18.43700 | ||
2 | Erik Bryne | Sunne SLF | 7:28.44700 | ||
3 | Filip Strand | Sunne SLF | 7:53.47200 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Fanny Jansson | Filipstads SF | 6:14.37300 | ||
2 | Alva Olsson | Åmåls OK | 6:24.38300 | ||
3 | Juni Rudström | Grava SK | 6:59.41800 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Oscar Gärdt | Stavnäs IK | 6:10.36900 | ||
2 | Joel Nilsson | Östmarks IF | 6:19.37800 | ||
3 | Olle Fischer | Hagfors SF | 6:39.39800 | ||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
- | Joline Persson | Brandsbols SK | |||
- | Elvira Persson | Brandsbols SK | |||
- | Desirée Osbrink | Grava SK | |||
- | Meja Hedin | Brandsbols SK | |||
- | Tindra Gustafsson | Ekshärads SF | |||
- | Meja Eriksson | Årjängs IF | |||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
- | Julius Törnqvist | Ekshärads SF | |||
- | Noel Alsin | Åmåls OK | |||
- | Marius Blom | Östmarks IF | |||
- | Anton Stenmark | Brandsbols SK | |||
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
- | Hildah Törnqvist | Ekshärads SF | |||
- | Silje Blom | Östmarks IF | |||
- | Ellinor Lans | Ekshärads SF | |||
- | Alicia Marklars | Östmarks IF | |||
- | Alice Persson | Ekshärads SF | |||
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
- | Gustaf Osbrink | Grava SK | |||
- | Gustav Gerdt | Stavnäs IK | |||
- | Hugo Marklars | Östmarks IF |