Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GM Teamsprint
2017-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
Längdskidor, Stafett
1
IK Stern
18:54.113340
Carl Olander
IK Stern
3:04.18330
Alfred Buskqvist
IK Stern
6:11.37050
Carl Olander
IK Stern
9:23.56230
Alfred Buskqvist
IK Stern
12:27.74650
Carl Olander
IK Stern
15:41.94050
Alfred Buskqvist
IK Stern
18:54.113340
2
IF Hallby SOK
18:57.113660
+3.220
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
3:02.18170
Erik Persson
IF Hallby SOK
6:10.36960
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
9:21.56050
Erik Persson
IF Hallby SOK
12:31.75030
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
15:40.93960
Erik Persson
IF Hallby SOK
18:57.113660
3
Borås SK
19:07.114690
+13.1250
Jonathan Engström
Borås SK
3:03.18240
Viktor Axelsson
Borås SK
6:11.37000
Jonathan Engström
Borås SK
9:25.56410
Viktor Axelsson
Borås SK
12:28.74710
Jonathan Engström
Borås SK
15:43.94210
Viktor Axelsson
Borås SK
19:07.114690
4
Tranemo IF Skidklubb
19:32.117120
+37.3680
Markus Jönsson
Tranemo IF
3:07.18670
Eric Jansson
Tranemo IF
6:14.37350
Markus Jönsson
Tranemo IF
9:23.56220
Eric Jansson
Tranemo IF
12:42.76170
Markus Jönsson
Tranemo IF
15:57.95660
Eric Jansson
Tranemo IF
19:32.117120
5
Ulricehamns IF
19:32.117180
+38.3740
Martin Gotting
Ulricehamns IF
3:08.18730
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
6:20.37920
Martin Gotting
Ulricehamns IF
9:34.57340
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
12:50.76920
Martin Gotting
Ulricehamns IF
16:08.96750
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
19:32.117180
6
Göteborgs SK
19:58.119760
+1:04.6320
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
3:07.18620
Per Löwendahl
Göteborgs SK
6:24.38310
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
9:40.57990
Per Löwendahl
Göteborgs SK
13:04.78360
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
16:25.98420
Per Löwendahl
Göteborgs SK
19:58.119760
7
IF Hallby SOK
20:12.121120
+1:17.7680
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:05.18490
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
6:25.38480
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
9:40.57920
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
13:11.79010
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
16:32.99100
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
20:12.121120
8
Ulricehamns IF
20:19.121870
+1:25.8430
Johannes Calzen
Ulricehamns IF
3:08.18760
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
6:31.39050
Johannes Calzen
Ulricehamns IF
9:50.58990
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
13:19.79810
Johannes Calzen
Ulricehamns IF
16:42.100140
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
20:19.121870
9
Bengtfors BOIS
20:39.123890
+1:45.10450
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
3:06.18540
Anders Thorn
Bengtsfors Bois
6:34.39300
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
9:49.58890
Anders Thorn
Bengtsfors Bois
13:29.80890
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
16:51.101050
Anders Thorn
Bengtsfors Bois
20:39.123890
10
Ulricehamns IF Gröna Högs IK
20:52.125170
+1:58.11730
Linus Svensson
Grönahögs IK
3:16.19560
Martin Edman
Ulricehamns IF
6:41.40060
Linus Svensson
Grönahögs IK
10:11.61040
Martin Edman
Ulricehamns IF
13:41.82040
Linus Svensson
Grönahögs IK
17:13.103250
Martin Edman
Ulricehamns IF
20:52.125170
11
Äspereds IF OK Landehof
21:18.127740
+2:24.14300
Mattias Rudklint
OK Landehof
3:06.18550
Björn Svensson Andrén
Äspereds IF
6:42.40150
Mattias Rudklint
OK Landehof
10:08.60710
Björn Svensson Andrén
Äspereds IF
13:57.83610
Mattias Rudklint
OK Landehof
17:19.103840
Björn Svensson Andrén
Äspereds IF
21:18.127740
12
Burseryds IF
21:40.129950
+2:46.16510
Peter Bernroth
Burseryds IF
3:22.20130
Niclas Hansson
Burseryds IF
6:58.41770
Peter Bernroth
Burseryds IF
10:32.63170
Niclas Hansson
Burseryds IF
14:13.85290
Peter Bernroth
Burseryds IF
17:50.106990
Niclas Hansson
Burseryds IF
21:40.129950
13
Tidaholms SOK Sisu
22:36.135550
+3:42.22110
Fredrik Swärd
Tidaholm SOK Sisu
3:30.20920
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
7:20.43970
Fredrik Swärd
Tidaholm SOK Sisu
10:56.65540
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
14:50.88960
Fredrik Swärd
Tidaholm SOK Sisu
18:27.110690
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
22:36.135550
14
Sävedalens AIK
23:12.139160
+4:18.25720
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
3:49.22810
Dan Kuylenstierna
Sävedalens AIK
7:33.45240
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
11:24.68370
Dan Kuylenstierna
Sävedalens AIK
15:16.91530
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
19:13.115220
Dan Kuylenstierna
Sävedalens AIK
23:12.139160
15
Borås GIF
23:34.141390
+4:40.27950
Jonas Peterson
Borås GIF
3:18.19780
Erik Serrander
Borås GIF
7:28.44760
Jonas Peterson
Borås GIF
11:01.66030
Erik Serrander
Borås GIF
15:31.93040
Jonas Peterson
Borås GIF
19:02.114130
Erik Serrander
Borås GIF
23:34.141390
16
Apladalens Löparklubb
24:01.144080
+5:07.30640
Patrik Johansson
Apladalens Lk
4:09.24870
Patrik Petersson
Apladalens Lk
7:51.47050
Patrik Johansson
Apladalens Lk
12:08.72770
Patrik Petersson
Apladalens Lk
15:54.95350
Patrik Johansson
Apladalens Lk
20:12.121100
Patrik Petersson
Apladalens Lk
24:01.144080
17
Island
24:12.145110
+5:17.31670
Ragnar Sigurgeirsson
Island
3:23.20200
Sigurgeir Svavarsson
Island
7:34.45340
Ragnar Sigurgeirsson
Island
11:23.68290
Sigurgeir Svavarsson
Island
15:43.94290
Ragnar Sigurgeirsson
Island
19:36.117560
Sigurgeir Svavarsson
Island
24:12.145110
18
Borås GIF
24:34.147300
+5:39.33860
Mikael Corbé
Borås GIF
3:48.22740
Peter Holmström
Borås GIF
11:54.71370
Mikael Corbé
Borås GIF
20:12.121110
Peter Holmström
Borås GIF
24:34.147300