Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GM Teamsprint
2017-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 12
Längdskidor, Stafett
1
Finspångs SOK
11:29.68850
Ida Erntsson
Finspångs SOK
1:48.10730
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
3:36.21580
Ida Erntsson
Finspångs SOK
5:36.33500
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
7:30.44910
Ida Erntsson
Finspångs SOK
9:29.56870
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
11:29.68850
2
Sya SK
11:34.69390
+5.440
Alva Thudeen
Sya SK
1:49.10890
Lisa Lantz
Sya SK
3:42.22160
Alva Thudeen
Sya SK
5:40.33980
Lisa Lantz
Sya SK
7:35.45470
Alva Thudeen
Sya SK
9:31.57060
Lisa Lantz
Sya SK
11:34.69390
3
IF Hallby SOK
11:48.70760
+19.1810
Sandra Ling
IF Hallby SOK
1:49.10860
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
3:38.21780
Sandra Ling
IF Hallby SOK
5:37.33620
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
7:33.45260
Sandra Ling
IF Hallby SOK
9:36.57570
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
11:48.70760
4
OK Landehof
11:58.71720
+28.2770
Elsa Moqvist
OK Landehof
1:53.11200
Maja Axelsson
OK Landehof
3:48.22760
Elsa Moqvist
OK Landehof
5:49.34800
Maja Axelsson
OK Landehof
7:46.46570
Elsa Moqvist
OK Landehof
9:50.58930
Maja Axelsson
OK Landehof
11:58.71720
5
IK Stern
12:48.76750
+1:19.7800
Nike Werner
IK Stern
1:57.11640
Kajsa Ekenberg
IK Stern
4:03.24260
Nike Werner
IK Stern
6:14.37350
Kajsa Ekenberg
IK Stern
8:20.49980
Nike Werner
IK Stern
10:31.63030
Kajsa Ekenberg
IK Stern
12:48.76750
6
Tranemo IF Skidklubb
12:51.77060
+1:22.8110
Alva Bengtsson
Tranemo IF
1:52.11140
Lisa Östensson
Tranemo IF
4:01.24040
Alva Bengtsson
Tranemo IF
6:06.36520
Lisa Östensson
Tranemo IF
8:19.49840
Alva Bengtsson
Tranemo IF
10:27.62690
Lisa Östensson
Tranemo IF
12:51.77060
7
Åmåls OK
13:01.78070
+1:32.9120
Klara Pettersson
Åmåls OK
1:58.11750
Alva Olsson
Åmåls OK
4:12.25160
Klara Pettersson
Åmåls OK
6:20.37910
Alva Olsson
Åmåls OK
8:32.51170
Klara Pettersson
Åmåls OK
10:40.63950
Alva Olsson
Åmåls OK
13:01.78070
8
Tidaholms SOK Sisu
13:31.81000
+2:01.12050
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
2:12.13150
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
4:23.26210
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
6:42.40190
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
8:53.53230
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
11:10.66990
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
13:31.81000
9
Sävedalens AIK
13:35.81400
+2:05.12450
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
2:10.12940
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
4:19.25820
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
6:41.40040
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
8:53.53230
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
11:13.67260
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
13:35.81400
10
Landsbro IF
13:37.81670
+2:08.12720
Rut Hansson
Landsbro IF SK
1:50.10990
Meja Funke
Landsbro IF SK
4:08.24790
Rut Hansson
Landsbro IF SK
6:13.37250
Meja Funke
Landsbro IF SK
8:44.52310
Rut Hansson
Landsbro IF SK
10:53.65210
Meja Funke
Landsbro IF SK
13:37.81670
11
OK Landehof
13:43.82280
+2:14.13330
Elin Axelsson
OK Landehof
2:03.12220
Elma Rudklint
OK Landehof
4:22.26160
Elin Axelsson
OK Landehof
6:31.39030
Elma Rudklint
OK Landehof
8:55.53420
Elin Axelsson
OK Landehof
11:05.66410
Elma Rudklint
OK Landehof
13:43.82280
12
Sya SK
13:53.83210
+2:23.14260
Sigrid Forsman
Sya SK
2:01.12070
Alva Forsman
Sya SK
4:25.26480
Sigrid Forsman
Sya SK
6:32.39190
Alva Forsman
Sya SK
9:02.54180
Sigrid Forsman
Sya SK
11:14.67370
Alva Forsman
Sya SK
13:53.83210
13
Ulricehamns IF
14:05.84410
+2:35.15460
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
2:06.12520
Vilma Högman
Ulricehamns IF
4:26.26590
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
6:41.40090
Vilma Högman
Ulricehamns IF
9:08.54790
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
11:29.68870
Vilma Högman
Ulricehamns IF
14:05.84410
14
IF Hallby SOK
14:20.85930
+2:50.16980
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
2:13.13260
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
4:36.27590
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
6:57.41650
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
9:19.55840
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
11:39.69820
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
14:20.85930
15
Borås SK
14:24.86350
+2:55.17400
Ingrid Skiöld
Borås SK
2:08.12710
Julie Sylvan
Borås SK
4:34.27390
Ingrid Skiöld
Borås SK
6:52.41160
Julie Sylvan
Borås SK
9:24.56320
Ingrid Skiöld
Borås SK
11:44.70300
Julie Sylvan
Borås SK
14:24.86350
16
IFK Skövde SK
14:26.86530
+2:56.17580
Magdalena Tallbacka
IFK Skövde SK
2:05.12440
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
4:32.27110
Magdalena Tallbacka
IFK Skövde SK
6:49.40870
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
9:22.56100
Magdalena Tallbacka
IFK Skövde SK
11:41.70070
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
14:26.86530
17
Borås SK
15:06.90590
+3:37.21640
Alice Pettersson
Borås SK
2:35.15450
Ella Rosengren
Borås SK
4:48.28710
Alice Pettersson
Borås SK
7:28.44760
Ella Rosengren
Borås SK
9:46.58510
Alice Pettersson
Borås SK
12:33.75220
Ella Rosengren
Borås SK
15:06.90590
18
Borås SK
16:50.100990
+5:21.32040
Linnéa Bertilsson
Borås SK
2:34.15360
Wilma Dahlander
Borås SK
5:28.32700
Linnéa Bertilsson
Borås SK
8:17.49640
Wilma Dahlander
Borås SK
11:02.66190
Linnéa Bertilsson
Borås SK
13:50.82980
Wilma Dahlander
Borås SK
16:50.100990