Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GM Teamsprint
2017-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 14
Längdskidor, Stafett
1
IFK Skövde SK
10:26.62500
Lina Björk
IFK Skövde SK
1:33.9290
Thea Tanhua
IFK Skövde SK
3:16.19530
Lina Björk
IFK Skövde SK
4:57.29630
Thea Tanhua
IFK Skövde SK
6:43.40210
Lina Björk
IFK Skövde SK
8:27.50660
Thea Tanhua
IFK Skövde SK
10:26.62500
2
Lidköpings VSK
10:32.63190
+6.590
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
1:38.9740
Alice Widholm
Lidköpings VSK
3:14.19340
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
5:05.30410
Alice Widholm
Lidköpings VSK
6:48.40770
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
8:39.51860
Alice Widholm
Lidköpings VSK
10:32.63190
3
Sya SK
10:40.63950
+14.1350
Elsa Björkman
Sya SK
1:42.10130
Tuva Forsell
Sya SK
3:24.20330
Elsa Björkman
Sya SK
5:13.31220
Tuva Forsell
Sya SK
6:56.41520
Elsa Björkman
Sya SK
8:45.52470
Tuva Forsell
Sya SK
10:40.63950
4
Boxholm-Ekeby Skidklubb
10:45.64470
+19.1870
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
1:32.9130
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
3:21.20020
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
5:03.30210
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
6:58.41730
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
8:43.52280
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
10:45.64470
5
Tranemo IF Skidklubb
11:03.66200
+37.3600
Emma Bengtsson
Tranemo IF
1:42.10110
Kristina Finnskog
Tranemo IF
3:25.20440
Emma Bengtsson
Tranemo IF
5:19.31860
Kristina Finnskog
Tranemo IF
7:07.42680
Emma Bengtsson
Tranemo IF
9:03.54290
Kristina Finnskog
Tranemo IF
11:03.66200
6
IK Stern
11:08.66750
+42.4150
MY Werner
IK Stern
1:51.11010
Yrla Abrahamsson
IK Stern
3:32.21140
MY Werner
IK Stern
5:27.32600
Yrla Abrahamsson
IK Stern
7:12.43150
MY Werner
IK Stern
9:12.55160
Yrla Abrahamsson
IK Stern
11:08.66750
7
Vreta Skid o MK
11:10.66980
+44.4380
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
1:41.10040
Kajsa Schouten
Vreta Skid o Mk
3:34.21320
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
5:21.32050
Kajsa Schouten
Vreta Skid o Mk
7:15.43470
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
9:06.54540
Kajsa Schouten
Vreta Skid o Mk
11:10.66980
8
Äspereds IF
11:35.69490
+1:09.6890
Ida Abrahamson
Äspereds IF
1:45.10420
Mira Göransson
Äspereds IF
3:41.22080
Ida Abrahamson
Äspereds IF
5:38.33750
Mira Göransson
Äspereds IF
7:33.45210
Ida Abrahamson
Äspereds IF
9:30.56980
Mira Göransson
Äspereds IF
11:35.69490
9
SOK Aneby
12:02.72140
+1:36.9540
Isabell Pettersson
SOK Aneby
1:52.11110
Tilda Rosander
SOK Aneby
3:46.22580
Isabell Pettersson
SOK Aneby
5:47.34660
Tilda Rosander
SOK Aneby
7:46.46520
Isabell Pettersson
SOK Aneby
9:50.58980
Tilda Rosander
SOK Aneby
12:02.72140
10
Vreta Skid o MK
12:14.73320
+1:48.10720
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
1:40.9960
Wilma Sjödin
Vreta Skid o Mk
3:48.22740
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
5:43.34200
Wilma Sjödin
Vreta Skid o Mk
7:53.47200
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
9:50.58900
Wilma Sjödin
Vreta Skid o Mk
12:14.73320
11
Landsbro IF
12:29.74810
+2:03.12210
Nora Andersson
Landsbro IF SK
1:53.11290
Ellen Toll
Landsbro IF SK
3:58.23700
Nora Andersson
Landsbro IF SK
5:53.35220
Ellen Toll
Landsbro IF SK
8:03.48230
Nora Andersson
Landsbro IF SK
10:00.59970
Ellen Toll
Landsbro IF SK
12:29.74810
12
Ulricehamns IF
12:35.75410
+2:09.12810
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
1:48.10750
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
3:56.23520
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
5:56.35530
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
8:09.48860
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
10:10.60940
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
12:35.75410
13
IF Hallby SOK
12:46.76530
+2:20.13930
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
1:39.9800
Frida Mouchard
IF Hallby SOK
3:55.23490
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
5:48.34740
Frida Mouchard
IF Hallby SOK
8:15.49400
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
10:08.60790
Frida Mouchard
IF Hallby SOK
12:46.76530
14
Ulricehamns IF
12:52.77160
+2:26.14560
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
1:46.10530
Ida Lönngård
Ulricehamns IF
4:01.24090
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
5:59.35830
Ida Lönngård
Ulricehamns IF
8:18.49750
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
10:15.61480
Ida Lönngård
Ulricehamns IF
12:52.77160
15
Tidaholms SOK Sisu
13:13.79260
+2:47.16660
Filippa Swärd
Tidaholm SOK Sisu
2:07.12650
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
4:11.25080
Filippa Swärd
Tidaholm SOK Sisu
6:22.38140
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
8:35.51460
Filippa Swärd
Tidaholm SOK Sisu
10:50.64990
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
13:13.79260
16
Anderstorps OK
13:18.79750
+2:52.17150
Stina Andersson
Anderstorps OK
2:02.12110
Asta Törnqvist
Anderstorps OK
4:12.25130
Stina Andersson
Anderstorps OK
6:21.38020
Asta Törnqvist
Anderstorps OK
8:38.51780
Stina Andersson
Anderstorps OK
10:52.65140
Asta Törnqvist
Anderstorps OK
13:18.79750
17
IK Stern
14:24.86340
+3:58.23740
Melke Björkman
IK Stern
2:19.13810
Wilma Bohm
IK Stern
4:35.27470
Melke Björkman
IK Stern
7:07.42680
Wilma Bohm
IK Stern
9:25.56420
Melke Björkman
IK Stern
11:51.71010
Wilma Bohm
IK Stern
14:24.86340