Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans Carlsson
Väsby SK
3:03:43.1102200
73.9p
2
Magnus Graas
OK Linné
3:11:17.1147600
+7:34.45300
70.4p
3
Jan Östlund
Valbo Aif
3:12:28.1154700
+8:45.52400
69.9p
4
Lars Johansson
Karlsbyhedens IK
3:13:05.1158400
+9:22.56100
69.6p
5
Mats Lehikoinen
Enköpings Aif
3:20:43.1204200
+17:00.101900
66.5p
6
Mats Andreasson
Söderköpings SK
3:22:34.1215300
+18:51.113000
65.8p
7
Peter Åhlen
SK Skinnsberg
3:25:30.1232900
+21:47.130600
64.7p
8
Mikael Leitner
Falu IK
3:26:54.1241300
+23:11.139000
64.2p
9
Patrick Broberg
Kvarnsvedens GOIF SK
3:32:27.1274600
+28:44.172300
62.2p
10
Peter Nordström
Brottby SK
3:33:40.1281900
+29:57.179600
61.8p
11
Mikael Mickels
Bålsta SK
3:39:02.1314100
+35:19.211800
60.0p
12
Lars Åke Vickfors
Avesta OK
3:40:37.1323600
+36:54.221300
59.5p
13
Nils Nyman
Nymans IF
3:41:19.1327800
+37:36.225500
59.3p
14
Mats Stjerngren Fm
Axa SC
3:41:37.1329600
+37:54.227300
59.2p
15
Stefan Olofsson
Sunnansjö IK
3:42:19.1333800
+38:36.231500
59.0p
16
Lars Johansson
Karlsbyhedens IK
3:46:14.1357300
+42:31.255000
57.8p
17
Johan Stenberg
Sundbybergs IK
3:46:33.1359200
+42:50.256900
57.7p
18
Tomas Eriksson
Stockholms RK
3:46:45.1360400
+43:02.258100
57.7p
19
Leif Åhman
Hägersta GF
3:53:56.1403500
+50:13.301200
55.6p
20
Jan Eriksson
Östervåla IF
3:54:07.1404600
+50:24.302300
55.6p
21
Lars Göran Jonsson
Sportsupportcenter IF
3:55:27.1412600
+51:44.310300
55.2p
22
Torbjörn Andersson
Norrfors IK
3:55:36.1413500
+51:53.311200
55.2p
23
Inge Pettersson
Eskilstuna IK
3:57:40.1425900
+53:57.323600
54.6p
24
Stefan Bjurstedt
Surahammars SOK
3:57:48.1426700
+54:05.324400
54.6p
25
Vidar Stenåsen
Huddinge SK Alpina
3:58:17.1429600
+54:34.327300
54.5p
26
Mauri Liikamaa
Fagersta Backhopparklubb
3:58:41.1432000
+54:58.329700
54.4p
27
Rolf Ekström
Himmeta IF
3:58:44.1432300
+55:01.330000
54.3p
28
Niklas Andersson
Broby GOIF
3:59:03.1434200
+55:20.331900
54.3p
29
Jörgen Ruth
Abb IF SK
4:00:03.1440200
+56:20.337900
54.0p
30
Pontus Rosberg
Storvreta IK
4:00:25.1442400
+56:42.340100
53.9p
31
Per Eriksson
Enköpings Aif
4:00:28.1442700
+56:45.340400
53.9p
32
Per Lagerström
IFK Västerås SK
4:01:44.1450300
+58:01.348000
53.6p
33
Mårten Källström
Sala OK
4:04:00.1463900
+1:00:17.361600
53.0p
34
Karl Eriksson
Enköpings Aif
4:04:57.1469600
+1:01:14.367300
52.8p
35
Sven-Åke Hillgren
Arlanda-Märsta SK
4:05:48.1474700
+1:02:05.372400
52.6p
36
Lars Helge Fjeldstad
Abb IF SK
4:07:09.1482800
+1:03:26.380500
52.2p
37
Jörgen Rosengren
IFK Västerås SK
4:07:28.1484700
+1:03:45.382400
52.1p
38
Stefan Risberg
Karlslunds IF SF
4:07:46.1486500
+1:04:03.384200
52.1p
39
Svante Djärv
Rembo IK
4:08:18.1489700
+1:04:35.387400
51.9p
40
Tommy Carlsson
Garphyttans IF
4:12:00.1511900
+1:08:17.409600
51.1p
41
Jan Beijbom
IFK Västerås SK
4:13:52.1523100
+1:10:09.420800
50.6p
42
Michael Thorén
Motala Aif SK
4:14:50.1528900
+1:11:07.426600
50.4p
43
Micael Westerlund
IFK Västerås SK
4:20:43.1564200
+1:17:00.461900
49.1p
44
Anders Liss
IK Jarl Rättvik
4:21:03.1566200
+1:17:20.463900
49.1p
45
Calle Ahlbom
Logia IF
4:22:12.1573100
+1:18:29.470800
48.8p
46
Leo Silfver
Skuttunge SK
4:23:51.1583000
+1:20:08.480700
48.5p
47
Krister Hagström
Söderköpings SK
4:24:12.1585100
+1:20:29.482800
48.4p
48
Urban Johansson
Tunafors SK
4:24:47.1588600
+1:21:04.486300
48.3p
49
Ulf Andersson
Norbergs SK
4:27:06.1602500
+1:23:23.500200
47.8p
50
Peter Thulin
Tormestorps IF
4:27:31.1605000
+1:23:48.502700
47.7p
51
Jörgen Karlsson
Storådalens SK
4:27:41.1606000
+1:23:58.503700
47.7p
52
Erik Lundbom
Hammarby IF SF
4:29:03.1614200
+1:25:20.511900
47.4p
53
Per Johansson
IFK Västerås SK
4:31:05.1626400
+1:27:22.524100
47.0p
54
Anders Andersson
Norrfors IK
4:37:35.1665400
+1:33:52.563100
45.8p
55
Ulf Kronander
Seb IF
4:39:24.1676300
+1:35:41.574000
45.4p
56
Sven Giselsson Fm
Ronneby OK
4:43:39.1701800
+1:39:56.599500
44.7p
57
Anders Magnusson
Nyköpings OK
4:44:19.1705800
+1:40:36.603500
44.6p
58
Gustaf von Essen
IFK Lidingö SOK
4:51:22.1748100
+1:47:39.645800
43.4p
59
Fredrik Hammarqvist
Vendelsö IK
4:52:28.1754700
+1:48:45.652400
43.2p
60
Sven Olof Granstam
Friluftsfrämjandet
5:00:52.1805100
+1:57:09.702800
41.8p
61
Anders Berglund
Almby IK
5:03:49.1822800
+2:00:06.720500
41.4p
62
Magnus Johansson
Göteborgs SK
5:11:04.1866300
+2:07:21.764000
40.3p
63
Nils Eklöw
Skogsluffarnas OK
5:13:36.1881500
+2:09:53.779200
39.9p
64
Stefan Ekholm
Axa SC
5:23:50.1942900
+2:20:07.840600
38.5p
65
Joachim Zdolsek
Vreta Skid o Mk
5:27:19.1963800
+2:23:36.861500
38.1p
66
Hans Gunnar Johansson
Ödeshögs SK
5:35:35.2013400
+2:31:52.911100
37.1p
67
Henrik Peitz
Åsele IK
5:35:39.2013800
+2:31:56.911500
37.0p
68
Torbjörn Wingårdh
Sundbybergs IK
5:36:18.2017700
+2:32:35.915400
37.0p
69
Jonas Wahlström
Bilia Sportklubb
5:37:19.2023800
+2:33:36.921500
36.8p
70
Fredrik Lüdtke
OK Hällen
5:50:02.2100100
+2:46:19.997800
35.4p
71
Leif Jaederfeldt
Bålsta SK
5:55:50.2134900
+2:52:07.1032600
34.7p
72
Thomas Brage
Sya SK
6:02:26.2174500
+2:58:43.1072200
34.1p
73
Kenneth Wilhelmsson
IFK Västerås SK
6:07:22.2204100
+3:03:39.1101800
33.6p
74
Anders Ekengren
Ljusne AIK SK
6:45:53.2435200
+3:42:10.1332900
30.1p
75
Johan Haneklou
Sya SK
6:49:44.2458300
+3:46:01.1356000
29.8p
76
Stefan Steiner
Formtopp IF
6:56:28.2498700
+3:52:45.1396400
29.3p
77
Ralph Gelfgren
Enebybergs IF
6:57:17.2503600
+3:53:34.1401300
29.2p
78
Jonas Kvick
Formtopp IF
7:09:10.2574900
+4:05:27.1472600
28.3p