Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 55
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Janlöv
IF Åland
3:28:10.1248900
63.7p
2
Ulf Uddbäck
Gävle SK
3:30:46.1264500
+2:36.15500
62.8p
3
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
3:42:49.1336800
+14:39.87800
58.8p
4
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
3:46:49.1360800
+18:39.111800
57.6p
5
Anders Lindkvist
Vattenfalls IF Trollhättan
3:48:27.1370600
+20:17.121600
57.2p
6
Jan Rudolfsson
Landsbro IF SK
3:57:23.1424200
+29:13.175200
54.7p
7
Anders Lindgren
Österfärnebo IF
4:00:48.1444700
+32:38.195700
53.8p
8
Ingemar Ångman
Vittinge
4:01:34.1449300
+33:24.200300
53.6p
9
Tomas Hidman
IFK Västerås SK
4:04:42.1468100
+36:32.219100
52.8p
10
Sven-Olov Andersson
Orsa SK
4:09:56.1499500
+41:46.250500
51.6p
11
Jan Enbuske
Nacka Värmdö SK
4:17:20.1543900
+49:10.294900
49.9p
12
Lars Hedkvist
Norbergs Ck
4:17:29.1544800
+49:19.295800
49.8p
13
Göran Lundström
Rörbäcksnäs IS
4:25:47.1594600
+57:37.345600
48.1p
14
Bengt Kärrström
Stockholms-Polisens IF
4:26:19.1597800
+58:09.348800
48.0p
15
Gunnar Leonardsson
IFK Västerås SK
4:28:32.1611100
+1:00:22.362100
47.5p
16
Olov Sandberg
Arlanda-Märsta SK
4:29:18.1615700
+1:01:08.366700
47.4p
17
Göran Johnsson
Landsbro IF SK
4:33:04.1638300
+1:04:54.389300
46.6p
18
Ulf Posse
Broby GOIF
4:33:25.1640400
+1:05:15.391400
46.6p
19
Ola Jeppsson
Abb IF SK
4:36:27.1658600
+1:08:17.409600
46.0p
20
Håkan Liljeqvist
Söderköpings SK
4:36:45.1660400
+1:08:35.411400
45.9p
21
Björn Thorén
Brottby SK
4:37:07.1662600
+1:08:57.413600
45.9p
22
Bertil Jonsson
Korsnäs IF SK
4:37:21.1664000
+1:09:11.415000
45.8p
23
Staffan Nordström
Björna IF
4:38:41.1672000
+1:10:31.423000
45.6p
24
Per Eriksson
Handelsbankens IF
4:44:59.1709800
+1:16:49.460800
44.4p
25
Curt Gunnarsson
Vasaloppsklubben Hedemora
4:48:56.1733500
+1:20:46.484500
43.8p
26
Rauni Närvönen
Forsmarks IF
4:49:57.1739600
+1:21:47.490600
43.6p
27
Roger Sandin
Sunnersta Aif
4:54:02.1764100
+1:25:52.515100
42.9p
28
Anders Olsson
SK Trim/Virsbo
5:08:30.1850900
+1:40:20.601900
40.7p
29
Bengt Thorslund
Skuttunge SK
5:10:44.1864300
+1:42:34.615300
40.4p
30
Michael Grimstad
Brandkårens IK
5:12:48.1876700
+1:44:38.627700
40.1p
31
Björn Sörman
Wedevågs IF
6:22:42.2296100
+2:54:32.1047100
32.1p