Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carina Lagerlöf
Malungs IF
2:10:31.783060
77.5p
2
Mia Gyllenberg
Sisu Forshaga SK
2:12:02.792170
+1:31.9010
76.6p
3
Tille Marie Breda
Norway
2:21:00.845940
+10:28.62780
71.7p
4
Lisa Skedung
Polisens Triathlon
2:21:49.850870
+11:18.67710
71.3p
5
Anna Larsson
Hagfors SF
2:22:33.855250
+12:01.72090
70.9p
6
Maria Gustafsson
Bottnaryd IF
2:22:59.857800
+12:27.74640
70.7p
7
Anna Ingris
Dala-Järna IK
2:27:51.887040
+17:19.103880
68.4p
8
Maria Ström
Dala-Järna IK
2:29:22.896160
+18:51.113000
67.7p
9
Hanna Slotte
Envikens IF Sverige
2:32:14.913380
+21:43.130220
66.4p
10
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
2:33:21.920010
+22:49.136850
65.9p
11
Erika Brömses
Domnarvets GOIF
2:36:22.938100
+25:50.154940
64.7p
12
Maria Thelin
Jönköpings OK
2:37:55.947420
+27:23.164260
64.0p
13
Pia Johansson
IK Stern
2:38:32.951100
+28:00.167940
63.8p
14
Jessica Rylander
Bofors Fritid
2:38:40.951900
+28:08.168740
63.7p
15
Ida Måhlum
Team Oslo
2:39:37.957660
+29:06.174500
63.4p
16
Madeleine Bergqvist
IK Stern
2:40:52.965130
+30:20.181970
62.9p
17
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK SK
2:41:24.968390
+30:53.185230
62.7p
18
Margareta Andersson
Dala-Järna IK
2:45:22.992140
+34:50.208980
61.2p
19
Lina Sandström
OK Stigen
2:45:28.992790
+34:57.209630
61.1p
20
Maria Ädhel
Äppelbo AIK
2:45:57.995620
+35:25.212460
60.9p
21
Sanna Ottosson
Lima IF
2:47:44.1006310
+37:12.223150
60.3p
22
Anna Sahlander
Korsnäs IF SK
2:47:51.1007040
+37:19.223880
60.2p
23
Ylva Nelsson
Sisu Forshaga SK
2:48:02.1008100
+37:30.224940
60.2p
24
Johanna Sörgardt
IK Stern
2:48:09.1008880
+37:38.225720
60.1p
25
Linda Jerdmyr
IK Hakarpspojkarna
2:48:26.1010530
+37:54.227370
60.0p
26
Lina Hammar
Sågmyra SK
2:52:06.1032510
+41:34.249350
58.8p
27
Signe Gamborg-Nielsen
Lima IF
3:04:39.1107800
+54:07.324640
54.8p
28
Frida Johansson
Grava SK
3:05:10.1110940
+54:38.327780
54.6p
29
Elin Johansson
Grava SK
3:05:10.1110980
+54:39.327820
54.6p
30
Anita Rosberg
Rejlers IF
3:05:44.1114360
+55:13.331200
54.4p
31
Kristina Pettersson
Eksjö SOK
3:07:41.1126040
+57:09.342880
53.9p
32
Cecilia Bang-Melchior
IK Stern
3:08:09.1128830
+57:37.345670
53.7p
33
Sarah Segerman
Tåsjö IF
3:15:08.1170780
+1:04:37.387620
51.8p
34
Johanna Schröder
Göteborgs SK
3:16:14.1177350
+1:05:42.394190
51.5p
35
Liv Backfjärd
Solna OK
3:25:42.1234110
+1:15:10.450950
49.2p
36
Kristine Mathilde Formo
Team Oslo
3:26:57.1241690
+1:16:26.458530
48.9p
37
Jenny Jansson
Gillberga SK
3:28:00.1247920
+1:17:28.464760
48.6p
38
Jennie Johansson
Axa SC
3:29:23.1256210
+1:18:51.473050
48.3p
39
Elin Björkman
Täby OK
3:30:15.1261490
+1:19:44.478330
48.1p
40
Anna Karin Larsson
Scania IF
3:30:17.1261660
+1:19:46.478500
48.1p
41
Malin Zetterberg
Göteborgs SK
3:32:44.1276360
+1:22:13.493200
47.5p
42
Anna Jensen
IK Stern
3:34:01.1284030
+1:23:29.500870
47.3p
43
Renée Danielsson
Säffle SK
3:35:28.1292720
+1:24:56.509560
46.9p
44
Maria Trulsson
Härlövs IF
3:53:46.1402510
+1:43:14.619350
43.3p
45
Ylva Hilmertz
Linköpings SK
4:01:40.1449940
+1:51:08.666780
41.8p
46
Ulrika Johansson
IK Stern
4:09:29.1496870
+1:58:58.713710
40.5p
47
Ann Catrine Poopuu
Linköpings SK
4:09:57.1499630
+1:59:25.716470
40.5p
48
Hanna Ottosson
OK Gläntan
4:14:37.1527670
+2:04:06.744510
39.7p
49
Nina Wollinger
Linköpings SK
4:44:17.1705680
+2:33:46.922520
35.6p