Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallarna Nordic Ski Marathon
2017-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nils Persson
Östersunds SK
2:08:16.769500
86.7p
2
Lars Nelson
Åsarna IK
2:08:17.769600
+1
86.7p
3
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
2:08:18.769700
+2.100
86.7p
4
Konrad Mattssonmyhr
Åsarna IK
2:08:53.773200
+37.3600
86.2p
5
Antoine Auger
Sundbybergs IK
2:09:06.774500
+50.4900
86.0p
6
Fredrik Åström
Gävle
2:14:48.808700
+6:32.39100
81.3p
7
Albin Andersson Sim O
Skene Sim o IS
2:14:49.808800
+6:33.39200
81.2p
8
Tom Ankerstål
Rehns BK
2:17:20.823900
+9:04.54300
79.3p
9
Calle Sjöstrand Brink
Sollefteå Skidor IF
2:18:54.833300
+10:38.63700
78.2p
10
Åsmund H Morgestad Røros
Norway
2:20:51.845000
+12:35.75400
76.8p
11
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
2:22:14.853300
+13:58.83700
75.8p
12
Martin Svanborg-östlin
Stockholms RK
2:22:56.857500
+14:40.87900
75.4p
13
Jörgen Roos
if
2:27:30.884900
+19:14.115300
72.4p
14
Mats Norman
Stockholms RK
2:29:37.897600
+21:21.128000
71.1p
15
Jesper Thor
Åsarna IK
2:30:53.905200
+22:37.135600
70.4p
16
Martin Westlund
Axa SC
2:31:27.908600
+23:11.139000
70.0p
17
Andreas Nilsson
Markaryds FK
2:32:19.913800
+24:03.144200
69.5p
18
Mats Eriksson
Borlänge
2:32:59.917800
+24:43.148200
69.1p
19
Jonas Boström
Swedbank IF
2:33:21.920000
+25:05.150400
68.9p
20
Paul Rosenquist
IFK Vaxholm
2:33:26.920500
+25:10.150900
68.9p
21
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
2:36:32.939100
+28:16.169500
67.2p
22
Oscar Stenhammar
Uppsala
2:36:56.941500
+28:40.171900
67.0p
23
Björn Kaijser
IK Studenterna
2:37:01.942000
+28:45.172400
66.9p
24
Olof Sundstrom
No Club
2:37:31.945000
+29:15.175400
66.7p
25
Per Busk
Lillhärdals IF
2:38:03.948200
+29:47.178600
66.4p
26
Jonas Lindahl
Norabygdens SK
2:41:14.967300
+32:58.197700
64.8p
27
Niklas Pettersson
Norabygdens SK
2:42:22.974100
+34:06.204500
64.2p
28
Björn Näslund
Svegs IK
2:42:24.974300
+34:08.204700
64.2p
29
Erik Rosenborg
Northsport.se
2:42:33.975200
+34:17.205600
64.1p
30
Anders Näslund
Svegs IK
2:42:34.975300
+34:18.205700
64.1p
31
Markus Larin
Axa SC
2:43:44.982300
+35:28.212700
63.6p
32
Per Vikström
Långshyttans AIK SK
2:43:50.982900
+35:34.213300
63.5p
33
Erik Nilsson
Norabygdens SK
2:43:58.983700
+35:42.214100
63.4p
34
Christer Wagenius
Funäsdalens IF
2:48:44.1012300
+40:28.242700
61.2p
35
Andreas Nordfors
Axa SC
2:50:18.1021700
+42:02.252100
60.6p
36
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:51:23.1028200
+43:07.258600
60.1p
37
Gisle Berg
Trondheim
2:52:19.1033800
+44:03.264200
59.7p
38
Arne Peterson
Edsbyns SK
2:52:36.1035500
+44:20.265900
59.6p
39
Joakim Glans
Funäsdalens IF
2:52:47.1036600
+44:31.267000
59.5p
40
Niclas Johansson
IF Ski Team Skåne
2:53:53.1043200
+45:37.273600
59.0p
41
Jonas Kojan
Funäsdalens IF
2:54:51.1049000
+46:35.279400
58.6p
42
Greger Tysk
Falu IK
2:55:08.1050700
+46:52.281100
58.5p
43
Fredrik Persson
Loos IF
2:58:53.1073200
+50:37.303600
57.0p
44
Daniel Karsberg
Axa SC
2:59:44.1078300
+51:28.308700
56.7p
45
Anders Anders Gahns Gahns
Byggnads AB
3:02:11.1093000
+53:55.323400
55.8p
46
Pierre Olsson
Klättermusen
3:04:15.1105400
+55:59.335800
55.0p
47
Svante Jonsson
Nacka Värmdö SK
3:09:49.1138800
+1:01:33.369200
53.1p
48
Peter Englund
Åshammars IK
3:10:20.1141900
+1:02:04.372300
52.9p
49
Linus Holmdal
IK Stern
3:12:08.1152700
+1:03:52.383100
52.4p
50
Christopher Dahlstrom
Östervåla IF
3:16:02.1176100
+1:07:46.406500
51.1p
51
Lars Skagerlind
Nacka Värmdö SK
3:19:03.1194200
+1:10:47.424600
50.2p
52
Arne Kaijser
Sssk
3:20:19.1201800
+1:12:03.432200
49.8p
53
Johan Landström
Öredalens IK
3:20:53.1205200
+1:12:37.435600
49.7p
54
Calle Wahlgren
Stockholm
3:20:56.1205500
+1:12:40.435900
49.6p
55
Per Berglund
IF Friska Viljor
3:21:08.1206700
+1:12:52.437100
49.6p
56
Christer Henricsson
Björkö RK
3:27:31.1245000
+1:19:15.475400
47.8p
57
David Lidfors
Funäsdalens IF
3:28:36.1251500
+1:20:20.481900
47.5p
58
Carl-henric Stjerna
Boo IF
3:32:01.1272000
+1:23:45.502400
46.6p
59
Jakob Uhlin
TI
3:32:26.1274500
+1:24:10.504900
46.5p
60
Mikael Lindkvist
Saltsjöbadens SLK
3:35:19.1291800
+1:27:03.522200
45.8p
61
Philip Hedberg
Stockholm
3:36:25.1298400
+1:28:09.528800
45.5p
62
Magnus Karlsson
Östervåla IF
3:40:55.1325400
+1:32:39.555800
44.4p
63
Michael Lagerman
Stallarholmen
3:44:09.1344800
+1:35:53.575200
43.7p
64
Per-Olof Pettersson
Hammarby IF SF
3:48:39.1371800
+1:40:23.602200
42.7p
65
David Larsson
Solna
3:52:58.1397700
+1:44:42.628100
41.8p
66
Kim Rosin
Järvsö IF
3:56:23.1418200
+1:48:07.648600
41.1p
67
Christer Nilsson
Team Coxa
4:03:17.1459600
+1:55:01.690000
39.7p
68
Joakim Sorsa
Ica-Handlarnas IF
4:13:19.1519800
+2:05:03.750200
38.0p
69
Fredric Nilsson
Stockholm
4:40:02.1680100
+2:31:46.910500
33.9p
-
Valter Bengtsson
Hägersten
23:59:59.8639800
-
Johan Brasar
Team Nordic Trail
23:59:59.8639800
-
Johan Olsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Jesper Gordon
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Tomas Lilja
Söders SOL Tyresö
23:59:59.8639800
-
Mats Friberg
Siemens IF
23:59:59.8639800
-
Mats Lövgren
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Mårten Karlberg
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Mathias Lang
IFK Lidingö SOK
23:59:59.8639800
-
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
23:59:59.8639800
-
Mats Thorgård
Hadak AS
23:59:59.8639800
-
Ingar Mikkelsen
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Niklas Nylander
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Ola Northug
Ranheim
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)