Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund distans
2017-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
39:43.238250
84.5p
2
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
40:05.240420
+21.2070
83.8p
3
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
40:06.240570
+23.2220
83.8p
4
William Poromaa
Johannisbergs AIK
40:13.241260
+30.2910
83.6p
5
Emil Talsi
Åsarna IK
40:27.242690
+44.4340
83.1p
6
Felix Forsberg
Järpens SK
41:00.245940
+1:16.7590
82.1p
7
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
41:02.246170
+1:19.7820
82.0p
8
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
41:02.246180
+1:19.7830
82.0p
9
William Schultz
IFK Umeå
41:04.246370
+1:21.8020
81.9p
10
Ossian Rosenberg
Duveds IF
41:37.249650
+1:54.11300
80.9p
11
Samuel Oskarsson
SK Leksand
41:41.250060
+1:58.11710
80.8p
12
Simon Karlsson
IFK Umeå
41:44.250340
+2:00.11990
80.7p
13
Anton Laine
Kalix SK
41:45.250450
+2:02.12100
80.7p
14
Jesper Persson
Åsarna IK
41:58.251740
+2:14.13390
80.3p
15
Zackarias Björn
Rembo IK
42:04.252390
+2:21.14040
80.1p
16
Andreas Karlsson
Kalix SK
42:21.254060
+2:38.15710
79.6p
17
Simon Åstot
IFK Umeå
42:23.254220
+2:39.15870
79.6p
18
Valdemar Nilsson
Bodens SK
42:26.254580
+2:43.16230
79.5p
19
Joel Andersson
IFK Mora SK
42:27.254610
+2:43.16260
79.5p
20
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
42:27.254650
+2:44.16300
79.4p
21
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
42:33.255290
+2:50.16940
79.3p
22
Emrik Nordgren
IFK Umeå
42:39.255840
+2:55.17490
79.1p
23
Linus Nygren
Ulricehamns IF
42:43.256290
+3:00.17940
79.0p
24
Erik Granström
Strömnäs GIF
42:47.256680
+3:04.18330
78.9p
25
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
42:48.256750
+3:05.18400
78.8p
26
Filip Öberg
Kalix SK
43:02.258140
+3:18.19790
78.4p
27
Oskar Årebäck
Bolidens SK
43:03.258260
+3:20.19910
78.4p
28
Malte Stefansson
Oxbergs IF
43:15.259420
+3:31.21070
78.1p
29
Martin Mickels
Bålsta SK
43:27.260680
+3:44.22330
77.7p
30
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
43:29.260830
+3:45.22480
77.7p
31
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
43:47.262600
+4:03.24250
77.2p
32
Filip Kyrö
Högbo GOIF
43:47.262670
+4:04.24320
77.2p
33
Albin Johansson
Sätra IF
43:53.263290
+4:10.24940
77.0p
34
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
43:54.263390
+4:11.25040
77.0p
35
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
43:58.263770
+4:15.25420
76.9p
36
Erik Engelin
Offerdals SK
44:09.264830
+4:25.26480
76.6p
37
Philip Kristoffersson
Alnö SK
44:13.265200
+4:29.26850
76.5p
38
Anton Björk
Orsa SK
44:18.265740
+4:34.27390
76.3p
39
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
44:19.265800
+4:35.27450
76.3p
40
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
44:22.266150
+4:39.27800
76.2p
41
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
44:31.267070
+4:48.28720
76.0p
42
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
44:38.267750
+4:55.29400
75.8p
43
Anton Swedberg
Borås SK
44:52.269150
+5:09.30800
75.4p
44
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
44:57.269660
+5:14.31310
75.3p
45
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
45:00.269950
+5:17.31600
75.2p
46
William Karlsson
Källbottens IK
45:04.270360
+5:21.32010
75.1p
47
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
45:05.270410
+5:21.32060
75.1p
48
Nick Berg
Orsa SK
45:10.270950
+5:27.32600
74.9p
49
Adam Westman
Hudiksvalls IF
45:16.271530
+5:32.33180
74.8p
50
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
45:17.271600
+5:33.33250
74.8p
51
Alfred Nilsson
Filipstads SF
45:25.272490
+5:42.34140
74.5p
52
Albin Sjölén
Stockviks SF
45:26.272510
+5:42.34160
74.5p
53
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
45:46.274500
+6:02.36150
74.0p
54
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
45:58.275760
+6:15.37410
73.7p
55
Axel Åslund
Hedesunda IF
46:20.277990
+6:37.39640
73.2p
56
William Selander
Spikbodarnas IK
46:33.279210
+6:49.40860
72.9p
57
Samuel Björn
Rembo IK
46:40.279940
+6:56.41590
72.7p
58
Max Andersson
Domnarvets GOIF
46:42.280110
+6:58.41760
72.6p
59
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
46:42.280140
+6:58.41790
72.6p
60
Harald Östensen
IFK Skövde SK
46:48.280740
+7:04.42390
72.5p
61
Petter Dahl
Alnö SK
46:59.281860
+7:16.43510
72.2p
62
Arvid Larsson
IFK Umeå
47:16.283580
+7:33.45230
71.8p
63
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
47:25.284470
+7:42.46120
71.6p
64
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
47:29.284870
+7:46.46520
71.5p
65
Linus Nilsson
IFK Umeå
47:32.285170
+7:49.46820
71.4p
66
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
47:33.285240
+7:49.46890
71.4p
67
David Höglund
IFK Mora SK
47:35.285430
+7:51.47080
71.4p
68
Gösta Malmström
IK Stern
47:45.286470
+8:02.48120
71.1p
69
Axel Svingstedt
Stockviks SF
47:47.286620
+8:03.48270
71.1p
70
Axel Svensson
Landsbro IF SK
47:48.286720
+8:04.48370
71.0p
71
William Westerlund
Byske SK
47:59.287820
+8:15.49470
70.8p
72
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
48:24.290390
+8:41.52040
70.2p
73
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
48:55.293400
+9:11.55050
69.5p
74
Olle Björk
Högbo GOIF
50:02.300110
+10:18.61760
68.0p
75
Anton Andersson
Garphyttans IF
50:20.301970
+10:37.63620
67.7p
-
Sven Leander
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Mattis Brunström
Bodens SK
23:59:58.8639700
-
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
23:59:58.8639700
-
Adrian Lundberg
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Alexander Sjödin
Rembo IK
23:59:58.8639700
-
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
23:59:58.8639700
-
Måns Olsson
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
Olle Westin
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Johan Herbert
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
Hampus Östlin
Sunderby SK
23:59:59.8639800
-
Jon Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Emil Hagström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Christian Olsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)