Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åre Swix Open
2016-12-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:51:19.667800
91.4p
2
John Kristian Dahl
Team United Bakeries
1:51:49.670800
+30.2900
90.9p
3
Max Novak
Offerdals SK
1:51:55.671400
+36.3500
90.9p
4
Jörgen Brink
Delsbo IF
1:51:58.671700
+39.3800
90.8p
5
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:53:09.678800
+1:50.10900
89.7p
6
Tore Bjørseth Berdal
Team United Bakeries
1:53:31.681000
+2:12.13100
89.4p
7
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:53:48.682700
+2:29.14800
89.1p
8
Jerry Ahrlin
Team Swedemount SC
1:54:49.688800
+3:30.20900
88.2p
9
Johan Kjølstad
Team United Bakeries
1:54:59.689800
+3:40.21900
88.0p
10
Emil Persson
Östersunds SK
1:55:53.695200
+4:34.27300
87.2p
11
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:56:07.696600
+4:48.28700
87.0p
12
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:57:57.707600
+6:38.39700
85.5p
13
Nils Persson
Östersunds SK
1:59:32.717100
+8:13.49200
84.2p
14
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:59:33.717200
+8:14.49300
84.1p
15
John Lagerskog
Åre SLK
2:00:04.720300
+8:45.52400
83.7p
16
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
2:00:36.723500
+9:17.55600
83.3p
17
Anders Boström
Ccc1000
2:04:10.744900
+12:51.77000
80.5p
18
Arild Olav Sagvold
Team Nava
2:04:11.745000
+12:52.77100
80.5p
19
Björn Wennblom
Ccc1000
2:05:10.750900
+13:51.83000
79.8p
20
Calle Sjöstrand Brink
Sollefteå Skidor IF
2:07:33.765200
+16:14.97300
78.1p
21
Björn Haring
Ccc1000
2:09:28.776700
+18:09.108800
76.8p
22
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
2:10:08.780700
+18:49.112800
76.3p
23
Markus Göransson
Duveds IF
2:10:09.780800
+18:50.112900
76.3p
24
David Berg
Bodsjöböle SK
2:14:35.807400
+23:16.139500
73.5p
25
Peter Spångberg
Östersunds SK
2:18:24.830300
+27:05.162400
71.2p
26
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:19:05.834400
+27:46.166500
70.8p
27
Stefan Johansson
Yuppie Ski Club
2:20:48.844700
+29:29.176800
69.8p
28
Per Oeyvind Torvik
Varden IL
2:22:10.852900
+30:51.185000
69.0p
29
David Bergkvist
SK Bore
2:26:20.877900
+35:01.210000
66.8p
30
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:26:21.878000
+35:02.210100
66.8p
31
Martin Axelhed
Mälarö SOK
2:29:20.895900
+38:01.228000
65.3p
32
Roger Hållstrand
Åre SLK
2:32:17.913600
+40:58.245700
63.9p
33
Lars Persson
Östersunds SK
2:32:34.915300
+41:15.247400
63.8p
34
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
2:33:25.920400
+42:06.252500
63.4p
35
Jens Kirk
Stockholms RK
2:36:10.936900
+44:51.269000
62.1p
36
Andreas Winarve
Ingarö IF
2:36:20.937900
+45:01.270000
62.1p
37
Finn Persson
Östersunds SK
2:43:20.979900
+52:01.312000
59.1p
38
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:44:10.984900
+52:51.317000
58.8p
39
Andreas Lindgren
Axa SC
2:44:45.988400
+53:26.320500
58.5p
40
Stefan Andersson
Brunflo IF
2:45:45.994400
+54:26.326500
58.1p
41
Christian Friman
Duveds IF
2:47:30.1004900
+56:11.337000
57.5p
42
Mattias Svensson
Sollentuna
2:48:00.1007900
+56:41.340000
57.3p
43
Pierre Olsson
Klättermusen
2:48:40.1011900
+57:21.344000
57.0p
44
Rickard Carlsson
Axa SC
2:51:52.1031100
+1:00:33.363200
55.9p
45
Oliver Nelson
Axa SC
2:55:17.1051600
+1:03:58.383700
54.7p
46
Daniel Olsson
Lerums SOK
2:55:38.1053700
+1:04:19.385800
54.5p
47
Bengt Hellstrand
Duveds IF
2:57:28.1064700
+1:06:09.396800
53.9p
48
Erik Dahlberg
Vattudalens Ldk
2:58:42.1072100
+1:07:23.404200
53.5p
49
Sebastian Eriksson
Umara SC
3:28:17.1249600
+1:36:58.581700
45.3p