Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten jaktstart
2016-12-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
Totalresultat
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
15:18.91750
2
Hjalmar Berg
Sunne SLF
15:31.93010
+12.1160
3
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
15:57.95680
+39.3830
4
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
16:06.96530
+47.4680
5
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
16:23.98210
+1:04.6360
6
Hugo Ström
Dala-Järna IK
16:24.98340
+1:05.6490
7
Albin Gezelius
IFK Mora SK
16:25.98480
+1:07.6630
8
Bosse Lövgren
Falu IK
16:32.99130
+1:13.7280
9
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
16:37.99610
+1:18.7760
10
Elias Danielsson
Högbo GOIF
16:38.99760
+1:20.7910
11
Gabriel Norder
IF Rigor
16:47.100690
+1:29.8840
12
Markus Melén
Falu IK
16:54.101380
+1:36.9530
13
Erik Franzén
Idre SK
16:56.101550
+1:38.9700
14
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
16:58.101770
+1:40.9920
15
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
17:01.102050
+1:43.10200
16
Filip Strand
Sunne SLF
17:01.102090
+1:43.10240
17
Christian Eriksson
Årjängs IF
17:02.102190
+1:44.10340
18
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
17:06.102510
+1:47.10660
19
Lukas Jonsson
Årjängs IF
17:06.102590
+1:48.10740
20
Fabian Nordgren
Falu IK
17:17.103600
+1:58.11750
21
Joel Eriksson
Sunne SLF
17:22.104150
+2:04.12300
22
Jacob Larsson
IFK Mora SK
17:27.104630
+2:08.12780
23
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
17:29.104840
+2:10.12990
24
Albin Augustsson
Källbottens IK
17:33.105290
+2:15.13440
25
Gustav Svensson
Strängnäs SK
17:34.105380
+2:16.13530
26
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
17:36.105500
+2:17.13650
27
Alfons Wedin
Garphyttans IF
17:39.105870
+2:21.14020
28
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
17:42.106160
+2:24.14310
29
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
17:45.106460
+2:27.14610
30
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
17:51.107060
+2:33.15210
31
Alfred Hedlund
SK Leksand
18:01.108060
+2:43.16210
32
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
18:25.110460
+3:07.18610
33
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
18:34.111300
+3:15.19450
34
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
18:34.111330
+3:15.19480
35
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
19:08.114720
+3:49.22870
36
Anton Andersson
Falu IK
19:12.115110
+3:53.23260
37
Claudio Gustavo Oliveira
Älvdalens IF SK
19:20.115950
+4:02.24100
38
Edvard Fuglem
Älvdalens IF SK
20:35.123440
+5:16.31590
-
Hugo Hindsberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Simon Larsson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
Melwin Björklin
Rehns BK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)