Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten jaktstart
2016-12-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
Totalresultat
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Fredrik Byström
Orsa SK
53:00.317930
90.4p
2
Jimmie Johnsson
Axa SC
53:22.320100
+21.2070
89.8p
3
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
53:40.321930
+40.3900
89.3p
4
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
54:02.324160
+1:02.6130
88.7p
5
Adam Steen
Axa SC
55:05.330490
+2:05.12460
87.1p
6
Nils Augustsson
IFK Mora SK
55:27.332600
+2:26.14570
86.5p
7
Kalle Gräfnings
Karlslunds IF SF
55:27.332680
+2:27.14650
86.5p
8
Daniel Södersten
Orsa SK
55:28.332720
+2:27.14690
86.5p
9
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
55:58.335760
+2:58.17730
85.8p
10
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
56:11.337000
+3:10.18970
85.5p
11
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
56:12.337110
+3:11.19080
85.4p
12
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
56:24.338300
+3:23.20270
85.1p
13
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
56:24.338330
+3:24.20300
85.1p
14
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
56:36.339540
+3:36.21510
84.8p
15
Erik Rost
Hudiksvalls IF
56:44.340300
+3:43.22270
84.7p
16
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
56:55.341420
+3:54.23390
84.4p
17
Ronny Wedin
Norbergs SK
57:48.346720
+4:47.28690
83.1p
18
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
57:49.346820
+4:48.28790
83.1p
19
Martin Herbert
Sundbybergs IK
58:02.348100
+5:01.30070
82.8p
20
Erik Persson
IF Hallby SOK
58:12.349150
+5:12.31120
82.6p
21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
58:45.352430
+5:45.34400
81.9p
22
Viktor Axelsson
Borås SK
59:04.354300
+6:03.36270
81.4p
23
Patrik Lind
Tunafors SK
59:14.355330
+6:14.37300
81.2p
24
Tim Magnusson
IFK Mora SK
59:52.359100
+6:51.41070
80.4p
25
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
59:53.359220
+6:52.41190
80.4p
26
August Spik
SK Leksand
1:00:10.360910
+7:09.42880
80.0p
27
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:00:20.361940
+7:20.43910
79.8p
28
Christoffer Grudd
Perbellum SS
1:04:42.388180
+11:42.70150
74.6p
29
Linus Bohman
Idre SK
1:06:31.399020
+13:30.80990
72.6p
30
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
1:08:10.408940
+15:10.90910
70.9p
31
Leandro Lutz
Älvdalens IF SK
1:08:11.409050
+15:11.91020
70.9p
32
Emil Lundgren
Skeriol IF
1:08:19.409820
+15:18.91790
70.8p
33
Fabrizio Bourguignon
Älvdalens IF SK
1:08:57.413640
+15:57.95610
70.1p
-
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Adam Dag Larsson
Falun
23:59:59.8639800
-
Elis Weslien
Nybro Ski
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)