Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Andersson
Valsjöns IF
2:19:18.835700
78.9p
2
Sten Grahn
Täby IS SK
2:27:49.886890
+8:31.51090
73.9p
3
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
2:28:20.889960
+9:02.54160
73.7p
4
Jerker Åberg
Hammarby IF SF
2:33:23.920240
+14:05.84440
71.1p
5
Patrik Attemark
Nacka Värmdö SK
2:38:33.951220
+19:15.115420
68.6p
6
Mårten Lindskog
Ikj Haninge
2:40:19.961840
+21:01.126040
67.7p
7
Nicklas Bergström
Täby OK
2:43:00.977990
+23:42.142190
66.5p
8
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:43:04.978360
+23:46.142560
66.5p
9
Torbjörn Söder
Gräftåvallens SK
2:43:18.979790
+24:00.143990
66.4p
10
Lasse Persson
Ekshärads SF
2:43:21.980000
+24:03.144200
66.4p
11
Tommy Dahlqvist
Huddinge SK LF
2:46:05.996420
+26:47.160620
65.2p
12
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:46:52.1001120
+27:34.165320
64.9p
13
Håkan Söderqvist
OK Ravinen
2:49:34.1017350
+30:16.181550
63.8p
14
Rikard Swedberg
Åf SK
2:53:09.1038800
+33:51.203000
62.4p
15
Birger Fält
Mälarhöjdens IK
2:54:52.1049170
+35:34.213370
61.7p
16
Fred Skantze
Sundbybergs IK
2:56:11.1057050
+36:53.221250
61.2p
17
Joel Hedman
Nacka Värmdö SK
2:56:23.1058230
+37:05.222430
61.2p
18
Staffan Öberg
Fazer IF
2:59:41.1078010
+40:23.242210
60.0p
19
Jonas Eriksson
Bonbiz SK
3:01:38.1089730
+42:20.253930
59.3p
20
Jan-Olov Eriksson
Järfälla SK
3:03:07.1098670
+43:49.262870
58.8p
21
Örjan Stenflo
IF Berguven
3:04:25.1106420
+45:07.270620
58.3p
22
Peter S E Bankens Rabe
Telia IoFF
3:05:30.1112990
+46:12.277190
58.0p
23
Mikael Jönsson
Ikj Haninge
3:05:46.1114500
+46:28.278700
57.9p
24
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
3:06:11.1117050
+46:53.281250
57.7p
25
Fredrik Dibinger
Nacka Värmdö SK
3:08:30.1130990
+49:12.295190
57.0p
26
Christian Thordén
Sundbybergs IK
3:10:08.1140770
+50:50.304970
56.5p
27
Calle Bohman
Sim o IK Hellas
3:10:40.1143910
+51:22.308110
56.3p
28
Olle Paulsson
Nacka Värmdö SK
3:11:14.1147390
+51:56.311590
56.1p
29
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
3:12:27.1154680
+53:09.318880
55.7p
30
Joachim Palmé
IF Klassikern 91
3:13:07.1158620
+53:49.322820
55.5p
31
Anders Ahlgren
Hammarby IF SF
3:14:13.1165220
+54:55.329420
55.2p
32
Joakim Marklund
Axa SC
3:14:24.1166350
+55:06.330550
55.1p
33
Jim Favre
Peab Fritid
3:14:28.1166760
+55:10.330960
55.1p
34
Per Sporrong
Ikj Haninge
3:15:18.1171720
+56:00.335920
54.9p
35
Fredrik Bergström
Stockholms RK
3:16:35.1179470
+57:17.343670
54.5p
36
Jonas Ström
Estuna IF
3:17:52.1187100
+58:34.351300
54.1p
37
Daniel Svanström
Täby OK
3:19:15.1195470
+59:57.359670
53.7p
38
Stefan Kopperud
Nacka Värmdö SK
3:19:35.1197400
+1:00:17.361600
53.6p
39
Urban Ståhl
Sundbybergs IK
3:19:41.1198050
+1:00:23.362250
53.6p
40
Lars Blomfeldt
Bromma Vällingby SOK
3:19:57.1199610
+1:00:39.363810
53.5p
41
Magnus Lennhagen
Hammarby IF SF
3:19:58.1199720
+1:00:40.363920
53.5p
42
Per Torell
Täby IS SK
3:21:08.1206710
+1:01:50.370910
53.2p
43
Anders Lundh
Nacka Värmdö SK
3:21:18.1207700
+1:02:00.371900
53.1p
44
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
3:21:51.1211020
+1:02:33.375220
53.0p
45
Stefan Trieton
Peab Fritid
3:22:26.1214590
+1:03:08.378790
52.8p
46
Johan Holmström
Nacka Värmdö SK
3:23:36.1221590
+1:04:18.385790
52.5p
47
Stefan Hyttfors
Ingarö IF
3:23:57.1223620
+1:04:39.387820
52.4p
48
Ola Barthelson
Boo IF
3:24:07.1224650
+1:04:49.388850
52.4p
49
Måns Torbiörnsson
Järla IF SK
3:25:30.1232940
+1:06:12.397140
52.0p
50
Torsten Sagner
Hammarby IF SF
3:26:58.1241740
+1:07:40.405940
51.6p
51
Olof Carlstoft
Nacka Värmdö SK
3:30:54.1265320
+1:11:36.429520
50.6p
52
Ola Christiansson
Nacka Värmdö SK
3:34:04.1284340
+1:14:46.448540
49.8p
53
Christer Saar
Axa SC
3:34:07.1284600
+1:14:49.448800
49.8p
54
Anders Magnusson
Nyköpings OK
3:34:31.1287070
+1:15:13.451270
49.7p
55
Anders Lindgren
Nobel Aktiv IF
3:36:05.1296470
+1:16:47.460670
49.3p
56
Patrik Lundgren
Axa SC
3:36:14.1297320
+1:16:56.461520
49.3p
57
Mattias Andersson
Nacka Värmdö SK
3:42:44.1336350
+1:23:26.500550
47.8p
58
Linus Wretblad
Järla IF SK
3:44:00.1343960
+1:24:42.508160
47.5p
59
Jan Jonassen
Täby IS SK
3:45:36.1353520
+1:26:18.517720
47.1p
60
Anders Jansson
Swedbank IF
3:46:39.1359850
+1:27:21.524050
46.9p
61
Jonas Ljungström
Saltsjöbadens SLK
3:47:23.1364200
+1:28:05.528400
46.7p
62
Per Hjalmarsson
Nacka Värmdö SK
3:47:32.1365190
+1:28:14.529390
46.7p
63
Thomas Dansk
Alecta Kf
3:48:44.1372330
+1:29:26.536530
46.4p
64
Johan Bergström
Swedbank IF
3:49:23.1376250
+1:30:05.540450
46.3p
65
Per Jarnemo
Boo IF
3:52:04.1392370
+1:32:46.556570
45.7p
66
Odd Martinsson
Åkersberga SK
3:57:06.1422550
+1:37:48.586750
44.7p
67
Michael Kullberg
Logia IF
4:00:37.1443600
+1:41:19.607800
44.0p
69
Anders Ärna Åhlstad
Ärna IF Uppsala Garnison
4:02:00.1451970
+1:42:42.616170
43.8p
70
Tomas Kjellman
IFK Mora SK
4:04:47.1468670
+1:45:29.632870
43.2p
71
Greger Åhlin
Nobel Aktiv IF
4:13:06.1518530
+1:53:48.682730
41.8p
72
Magnus Lindqvist
Ibm-Klubben
4:13:46.1522540
+1:54:28.686740
41.6p
73
Robin Nordgren
Nacka Värmdö SK
4:25:25.1592470
+2:06:07.756670
39.7p