Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-loppet
2017-02-11
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016-17
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:58:20.709910
89.8p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
1:58:20.709990
+0
89.8p
3
Nils Persson
Östersunds SK
1:58:31.711040
+11.1030
89.6p
4
Emil Persson
Östersunds SK
1:58:34.711330
+14.1320
89.5p
5
Eddie Edström
Stockviks SF
1:59:12.715180
+52.5170
88.9p
6
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
1:59:24.716330
+1:04.6320
88.7p
7
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:59:53.719200
+1:32.9190
88.2p
8
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:00:32.723140
+2:12.13130
87.5p
9
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
2:00:33.723230
+2:13.13220
87.5p
10
John Lagerskog
Åre LSK
2:00:34.723390
+2:14.13380
87.5p
11
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
2:00:36.723540
+2:16.13530
87.4p
12
Björn Hänninen
Högbo GIF
2:00:40.723900
+2:19.13890
87.4p
13
Victor Hallquist
Åsarna IK
2:01:46.730510
+3:26.20500
86.3p
14
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
2:02:12.733120
+3:52.23110
85.9p
15
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
2:02:15.733420
+3:55.23410
85.8p
16
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
2:02:19.733830
+3:59.23820
85.7p
17
Edvard Sundman
Åsarna IK
2:03:47.742650
+5:27.32640
84.3p
18
Magnus Näslund
IFK Strömsund
2:03:48.742750
+5:28.32740
84.3p
19
Ola Jonsson
Storuman IK Skidor
2:05:30.752930
+7:10.42920
82.8p
20
Daniel Ajax
Ragunda IF
2:05:39.753860
+7:19.43850
82.6p
21
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
2:05:52.755170
+7:32.45160
82.4p
22
André Jakobsson
Östersunds SK
2:06:40.759910
+8:20.49900
81.7p
23
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:06:40.759980
+8:20.49970
81.7p
24
David Grahn
Intersport
2:09:18.775790
+10:58.65780
79.5p
25
Johan Dahlborg
Östersund
2:09:41.778060
+11:21.68050
79.2p
26
David Berg
Bodsjöböle SK
2:09:57.779630
+11:37.69620
79.0p
27
Martin Svanborg-östlin
Stockholms RK
2:11:11.787090
+12:51.77080
77.9p
28
Erik Marsch
Näsvikens IK
2:11:54.791320
+13:34.81310
77.4p
29
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:14:14.805300
+15:53.95290
75.6p
30
David Larsson
Lillhärdals IF
2:15:34.813330
+17:14.103320
74.6p
31
Emil Tiberg
Umara SC
2:16:59.821880
+18:39.111870
73.6p
32
Adam Burström
SK Järven
2:17:16.823520
+18:56.113510
73.4p
33
Johan Andreasson
Östersund
2:19:34.837350
+21:14.127340
71.8p
34
Karl Sterner
Åsarna IK
2:22:01.852070
+23:41.142060
70.2p
35
Anton Trotzig
Sälens IF
2:22:19.853810
+23:59.143800
70.0p
36
Ola Karlsson
Östersunds SK
2:23:45.862430
+25:25.152420
69.1p
37
Jimmie Ström
Göteborgs Polismäns IF
2:23:46.862570
+25:26.152560
69.0p
38
Robert Stark
Lofsdalens SK
2:25:33.873270
+27:13.163260
67.9p
39
Edvin Olofsson
Röbäcks SK
2:27:58.887720
+29:38.177710
66.5p
40
Axel Bengtsson
SOL Tranås
2:28:36.891540
+30:16.181530
66.1p
41
Axel Sjölund
Söderhamns SK
2:29:16.895500
+30:55.185490
65.8p
42
Anders Bohman
Agnäs IK
2:29:24.896300
+31:03.186290
65.7p
43
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:29:25.896480
+31:05.186470
65.7p
44
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
2:30:09.900880
+31:49.190870
65.3p
45
Erik Nässén
Östersund
2:30:41.904060
+32:21.194050
65.0p
46
Marcus Johansson
Östersund
2:36:05.936470
+37:45.226460
62.1p
47
Kristoffer Bergner
Östersunds SK
2:36:41.940040
+38:21.230030
61.8p
48
Martin Lindroth
Östersund
2:37:33.945210
+39:13.235200
61.4p
49
Theodor Danielsson
Danderyd
2:37:54.947360
+39:34.237350
61.2p
50
Joakim Nordlund
Vemdalens IF
2:39:44.958310
+41:24.248300
60.3p
51
Sebastian Darolf
Östersund
2:39:46.958550
+41:26.248540
60.3p
52
Anders Björkman
Myssjö Ovikens IF
2:42:16.973590
+43:56.263580
59.1p
53
Henrik Nyman
Stockholm
2:43:20.979920
+45:00.269910
58.6p
54
Johan Bragner
Frövi IK
2:44:53.989230
+46:33.279220
57.9p
55
David Engström
Östersund
2:45:09.990870
+46:49.280860
57.8p
56
Samuel Evaldsson
Åsarna IK
2:45:23.992230
+47:03.282220
57.7p
57
Oskar Vikman
Östersund
2:47:11.1003090
+48:51.293080
56.9p
58
Lars Eriksson
Östersund
2:48:55.1013460
+50:35.303450
56.2p
59
Martin Ekström Andersson
Brunflo IF
2:49:11.1015000
+50:50.304990
56.1p
60
Jonas Kristoffersson
Östersund
2:51:31.1029060
+53:11.319050
55.2p
61
Fredrik Wallin
Östersund
2:53:32.1041160
+55:12.331150
54.4p
62
Fredrik Bäckman
Brunflo IF
2:54:17.1045640
+55:57.335630
54.1p
63
Joakim Ohlzon
Brunflo IF
2:54:58.1049770
+56:38.339760
53.8p
64
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:55:18.1051740
+56:58.341730
53.7p
65
Elias Haglund
Osets SK
2:56:32.1059130
+58:12.349120
53.2p
66
Marcus Jönsson
IK Fjäll
2:56:34.1059300
+58:13.349290
53.2p
67
Björn Johansson
Östersund
2:59:06.1074590
+1:00:46.364580
52.3p
68
Sebastian Eriksson
Umara SC
2:59:32.1077120
+1:01:12.367110
52.1p
69
Stefan Jonsson
IK Fjäll
3:02:42.1096130
+1:04:22.386120
51.0p
70
Jens Kluge
Östersund
3:02:54.1097350
+1:04:34.387340
51.0p
71
Viktor Bäck
IF Hagen SK
3:04:29.1106800
+1:06:08.396790
50.4p
72
Daniel Westlund
Vemdalens IF
3:07:04.1122300
+1:08:43.412290
49.6p
73
Adam Ekberg
Östersund
3:16:16.1177510
+1:17:56.467500
46.8p
74
Anders Jonsson
Östersund
3:17:59.1187810
+1:19:39.477800
46.3p
75
Jonny Engberg
Johannisbergs AIK
3:28:28.1250730
+1:30:08.540720
43.5p
76
Hans Peters
Berg
3:31:23.1268230
+1:33:03.558220
42.8p
77
Thomas Jonsson
IK Fjäll
3:35:59.1295810
+1:37:39.585800
41.7p
78
Jimmy Persson
Östersund
3:36:40.1299910
+1:38:20.589900
41.6p