Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålådalen Classic Ski Marathon
2016-12-11
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016-17
<<< Flyktingloppet
Östersund Ski Maraton >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
1:43:37.621600
91.1p
2
Markus Ottosson
Skellefteå SK
1:43:37.621650
+0
91.1p
3
Jerry Ahrlin
Team Swedemount SC
1:46:14.637360
+2:37.15660
88.5p
4
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:46:14.637370
+2:37.15670
88.5p
5
Klas Nilsson
Skellefteå XC
1:46:18.637710
+2:41.16010
88.5p
6
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:46:21.638000
+2:44.16300
88.4p
7
Emil Persson
Östersunds SK
1:46:32.639140
+2:55.17440
88.3p
8
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:47:11.643060
+3:34.21360
87.6p
9
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:47:11.643090
+3:34.21390
87.6p
10
Arvid Forss
Åsarna IK
1:48:52.653120
+5:15.31420
86.1p
11
Nils Persson
Östersunds SK
1:49:06.654500
+5:29.32800
85.9p
12
Sebastian Olsson
Stockviks SF
1:49:12.655140
+5:35.33440
85.8p
13
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:49:12.655180
+5:35.33480
85.8p
14
Didrik Fjeld Elset
Oseberg Skilag
1:50:00.659970
+6:23.38270
85.1p
15
Robin Bryntesson
Sockertoppen IF
1:51:37.669690
+8:00.47990
83.7p
16
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:51:39.669880
+8:02.48180
83.7p
17
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
1:51:40.669910
+8:03.48210
83.7p
18
Erik Johansson
Tranemo IF
1:51:47.670670
+8:10.48970
83.6p
19
Magnus Näslund
IFK Strömsund
1:53:40.681950
+10:03.60250
82.1p
20
Antoine Auger
Sundbybergs IK
1:53:49.682840
+10:12.61140
81.9p
21
Henrik Alm
Team Igne
1:54:10.684980
+10:33.63280
81.7p
22
Calle Sjöstrand
No Club
1:54:43.688280
+11:06.66580
81.2p
23
John Lagerskog
Åre SLK
1:55:06.690520
+11:29.68820
80.9p
24
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
1:56:15.697470
+12:38.75770
80.0p
25
Andre Larsson
Svegs IK
1:57:46.706560
+14:09.84860
78.9p
26
Claes Rosenqvist
Team Skiproam
1:58:15.709440
+14:38.87740
78.5p
27
Daniel Ajax
No Club
1:59:29.716820
+15:52.95120
77.6p
28
André Jakobsson
Östersunds SK
1:59:35.717460
+15:58.95760
77.5p
29
Lukas Berglund
NTNUI
2:00:12.721100
+16:35.99400
77.1p
30
Måns Olsson
Offerdals SK
2:00:12.721110
+16:35.99410
77.1p
31
Björn Haring
Netherlands
2:00:15.721490
+16:38.99790
77.1p
32
David Andersson
Borås SK
2:00:27.722620
+16:50.100920
76.9p
33
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:00:31.723070
+16:54.101370
76.9p
34
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:00:40.723920
+17:03.102220
76.8p
35
Emil Meijer
IFK Mora SK
2:01:10.726950
+17:33.105250
76.4p
36
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
2:04:20.745930
+20:43.124230
74.3p
37
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:07:00.761980
+23:23.140280
72.5p
38
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:07:30.764980
+23:53.143280
72.2p
39
Mats Jonasson
IK Studenterna
2:07:37.765610
+24:00.143910
72.2p
40
Brynjer Farstad
Balsa
2:14:30.806990
+30:53.185290
68.1p
41
Markus Lassusbjälnes
IFK Östersund
2:15:30.812960
+31:53.191260
67.5p
42
Carl Lönnbark
Axa SC
2:17:45.826400
+34:08.204700
66.3p
43
Daniel Kluge
No Club
2:22:41.856080
+39:04.234380
63.8p
44
Jonas Holmgren
Hudiksvalls IF
2:25:16.871560
+41:39.249860
62.6p
45
Jonas Nyberg
Grava SK
2:41:23.968290
+57:46.346590
55.8p
46
Kristoffer Persson
Tandsbyns IF
2:51:39.1029840
+1:08:02.408140
52.2p
-
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
Johannes Park
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
Tore Bjørseth Berdal
Team United Bakeries
23:59:59.8639800
-
Ola Karlsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Håkan Wieslander
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Christian Höglund
No Club
23:59:59.8639800
-
Jens Kluge
No Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)