Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2017-02-11
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2017
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenny Ramstedt
Sundbybergs IK
2:31:10.906900
58.8p
2
Elin Woxlin
Edsbyns SK
2:34:08.924700
+2:58.17700
57.4p
3
Angela Johansson
Q-gruppen IF
2:47:22.1004100
+16:12.97100
51.9p
4
Sirkka Hagberg
Kristinehamns OK
2:47:33.1005200
+16:23.98200
51.8p
5
Joanna Karlsson
IFK Mora SK
2:48:01.1008000
+16:51.101000
51.6p
6
Johanna Blomqvist
Ufk
2:52:40.1035900
+21:30.128900
49.9p
7
Gunilla Cedergren
Axa SC
2:53:34.1041300
+22:24.134300
49.6p
8
Anna-Karin Ejenström
Nacka Värmdö sk
2:57:05.1062400
+25:55.155400
48.4p
9
Michaela Olson
STOCKHOLM
2:58:37.1071600
+27:27.164600
47.9p
10
Lisa Dahlberg
Kimstad GOIF
2:58:39.1071800
+27:29.164800
47.9p
11
Maria Rosén Thelin
Jönköpings OK / Jönköpings OK
3:00:30.1082900
+29:20.175900
47.3p
12
Carina Mårlind
H&M
3:02:28.1094700
+31:18.187700
46.7p
13
Åsa Nordberg
Göteborg-Majorna OK
3:03:26.1100500
+32:16.193500
46.4p
14
Anna Nordsäter
Eds SK / Eds SK
3:11:54.1151300
+40:44.244300
43.9p
15
Hanna Andersson
Ufk
3:12:49.1156800
+41:39.249800
43.7p
16
Petra Lestander
Orsa SK
3:15:04.1170300
+43:54.263300
43.1p
17
Malin Bäckman
Svaide Roma SOK
3:15:52.1175100
+44:42.268100
42.9p
18
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
3:19:25.1196400
+48:15.289400
42.0p
19
Elin Dahlstedt Tysk
Falu IK
3:19:25.1196400
+48:15.289400
42.0p
20
Caroline Nyström
Bjursås IK
3:19:54.1199300
+48:44.292300
41.9p
21
Åsa Bergqvist
Falun Borlänge SK
3:23:05.1218400
+51:55.311400
41.1p
22
Eva Buskas
Svaide Roma SOK / Svaide Roma SOK
3:29:00.1253900
+57:50.346900
39.7p
23
Erica Danielsson
Axa SC
3:37:50.1306900
+1:06:40.399900
37.8p
24
Sofie Ivarsson
Axa SC
3:50:37.1383600
+1:19:27.476600
35.4p
25
Kristin Bolund
Storvreta IK
3:53:15.1399400
+1:22:05.492400
35.0p
26
Pernilla Nilsson
Vaxholm Triathlon
3:56:11.1417000
+1:25:01.510000
34.5p
27
Linda Antonsson Fennrup
SOLLENTUNA
4:23:47.1582600
+1:52:37.675600
30.4p
-
Hanna Lindgren
Föreningen IKJ Haninge
23:59:58.8639700
-
Lovisa Berglund
Tunafors SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)