Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fredag
2016-11-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
24:46.148530
96.8p
2
Axel Ekström
Garphyttans IF
25:35.153400
+48.4770
93.9p
3
Lukas Bauer
Czech Republic
25:36.153510
+49.4880
93.9p
4
Karl-Johan Westberg
Borås SK
25:38.153720
+51.5090
93.8p
5
Jens Burman
Åsarna IK
25:40.153990
+54.5360
93.6p
6
Keishin Yoshida
Japan
25:41.154050
+55.5420
93.6p
7
Anders Svanebo
Stockviks SF
25:42.154110
+55.5480
93.5p
8
Martin Johansson
IFK Mora SK
25:42.154130
+56.5500
93.5p
9
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
25:43.154260
+57.5630
93.5p
10
Björn Sandström
Piteå Elit SK
25:47.154660
+1:01.6030
93.2p
11
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
25:48.154700
+1:01.6070
93.2p
12
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
25:51.155030
+1:05.6400
93.0p
13
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
25:56.155580
+1:10.6950
92.7p
13
Akira Lenting
Japan
25:56.155580
+1:10.6950
92.7p
15
Valentin Maettig
Tyskland
26:02.156100
+1:15.7470
92.5p
16
Carl Quicklund
Östersunds SK
26:10.156960
+1:24.8330
92.0p
16
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
26:10.156960
+1:24.8330
92.0p
18
Oscar Persson
SK Bore
26:19.157830
+1:33.9200
91.5p
19
Teodor Peterson
IFK Umeå
26:21.158030
+1:35.9400
91.4p
20
Daniel Svensson
IFK Mora SK
26:21.158080
+1:35.9450
91.4p
21
Sindre Grönflaten
Norway
26:23.158250
+1:37.9620
91.3p
22
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
26:26.158560
+1:40.9930
91.1p
23
Johan Häggström
Piteå Elit SK
26:30.158930
+1:44.10300
90.9p
24
Maciej Starega
Poland
26:34.159380
+1:48.10750
90.7p
25
Robin Norum
IFK Umeå
26:35.159460
+1:49.10830
90.7p
26
Filip Danielsson
SK Bore
26:42.160140
+1:56.11510
90.3p
27
Marcus Ruus
Åsarna IK
26:42.160180
+1:56.11550
90.3p
28
Lars Nelson
Åsarna IK
26:43.160280
+1:57.11650
90.2p
29
Anders Jonsson
Stockviks SF
26:44.160320
+1:57.11690
90.2p
30
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
26:47.160650
+2:01.12020
90.0p
31
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
26:49.160840
+2:03.12210
89.9p
32
Adam Fellner
Czech Republic
26:49.160860
+2:03.12230
89.9p
33
Johan Hundseth
Norway
26:49.160870
+2:03.12240
89.9p
34
Naoto Baba
Japan
26:55.161480
+2:09.12850
89.6p
35
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
26:56.161520
+2:09.12890
89.6p
36
Takatsugu Uda
Japan
26:57.161660
+2:11.13030
89.5p
37
Jonas Bestak
Czech Republic
26:58.161710
+2:11.13080
89.5p
38
Gustav Nordström
Borås SK
26:58.161780
+2:12.13150
89.5p
39
Callum Smith
Storbritannien
27:03.162240
+2:17.13610
89.2p
40
Bill Impola
SK Bore
27:03.162250
+2:17.13620
89.2p
41
Espen Sundsvik
Norway
27:05.162410
+2:18.13780
89.1p
42
Imanol Rojo
Spain
27:07.162690
+2:21.14060
89.0p
43
Miroslav Rypl
Czech Republic
27:09.162810
+2:22.14180
88.9p
44
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
27:09.162840
+2:23.14210
88.9p
45
Jens Andersson
Kalix SK
27:09.162890
+2:23.14260
88.9p
46
Fredrik Byström
Orsa SK
27:12.163150
+2:26.14520
88.8p
47
Peter Mlynar
Slovakia
27:13.163230
+2:27.14600
88.7p
48
Jan Srail
Czech Republic
27:14.163330
+2:28.14700
88.7p
49
Simon Persson
IFK Umeå
27:15.163490
+2:29.14860
88.6p
50
Anton Karlsson
Åsarna IK
27:18.163700
+2:31.15070
88.5p
51
Martin Moeller
Danmark
27:19.163820
+2:32.15190
88.4p
52
Simon Lageson
Åsarna IK
27:19.163880
+2:33.15250
88.4p
53
Ole Morten Flataker
Norway
27:20.163920
+2:33.15290
88.4p
54
Eddie Edström
Stockviks SF
27:20.163930
+2:34.15300
88.4p
55
Erik Silfver
IFK Umeå
27:22.164130
+2:36.15500
88.3p
56
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
27:26.164580
+2:40.15950
88.1p
57
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
27:26.164590
+2:40.15960
88.1p
58
Jørgen Sæternes Ulvang
Norway
27:27.164610
+2:40.15980
88.1p
59
Dominik Bury
Poland
27:27.164640
+2:41.16010
88.0p
60
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
27:27.164660
+2:41.16030
88.0p
60
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
27:27.164660
+2:41.16030
88.0p
62
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
27:30.164970
+2:44.16340
87.9p
63
Callum Watson
Australia
27:31.165000
+2:44.16370
87.9p
64
Sivert Grøtan Eriksen
Norway
27:31.165030
+2:45.16400
87.8p
65
Marius Landsem Melhus
Norway
27:32.165100
+2:45.16470
87.8p
66
Erik Rost
Hudiksvalls IF
27:33.165240
+2:47.16610
87.7p
67
Jörgen Brink
Delsbo IF
27:33.165280
+2:47.16650
87.7p
68
Jerry Ahrlin
Team Swedemount SC
27:33.165290
+2:47.16660
87.7p
69
Jakub ANTOS
Czech Republic
27:34.165380
+2:48.16750
87.7p
70
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
27:38.165730
+2:52.17100
87.5p
71
Marcus Grate
IFK Umeå
27:38.165740
+2:52.17110
87.5p
72
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
27:38.165750
+2:52.17120
87.5p
73
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
27:38.165780
+2:52.17150
87.5p
74
Magnus Gjemse
Norway
27:39.165840
+2:53.17210
87.4p
75
Hans Kristian Holmbro
Norway
27:41.166040
+2:55.17410
87.4p
76
Oscar Kardin
Östersunds SK
27:41.166060
+2:55.17430
87.3p
77
Thomas Ekrem
Norway
27:44.166300
+2:57.17670
87.2p
78
Arvid Forss
Åsarna IK
27:45.166420
+2:58.17790
87.2p
79
Sigve Kolderup
Norway
27:45.166490
+2:59.17860
87.1p
80
Petter Engdahl
Östersunds SK
27:46.166520
+2:59.17890
87.1p
81
Ondrej Dudek
Czech Republic
27:48.166700
+3:01.18070
87.0p
82
Hikari Fujinoki
Japan
27:49.166810
+3:02.18180
87.0p
83
Marti Vigo Del Arco
Spain
27:51.167040
+3:05.18410
86.9p
84
Sindre Øwre Haugan
Norway
27:52.167180
+3:06.18550
86.8p
85
Kristoffer Lamøy
Norway
27:53.167200
+3:06.18570
86.8p
86
Jo Svinsås
Norway
27:55.167430
+3:09.18800
86.7p
87
Niklas Liederer
Austria
27:57.167620
+3:10.18990
86.6p
88
Eivind Kjennerud
Norway
27:59.167850
+3:13.19220
86.5p
89
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
27:59.167890
+3:13.19260
86.5p
90
Håkan Emilsson
Offerdals SK
28:00.167910
+3:13.19280
86.5p
91
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
28:00.167990
+3:14.19360
86.4p
92
Pawel Klisz
Poland
28:02.168100
+3:15.19470
86.4p
93
Martin Julian Buvarp
Norway
28:02.168150
+3:16.19520
86.3p
94
Pontus Hermansson
SK Bore
28:03.168220
+3:16.19590
86.3p
95
Torstein Haaker Dagestad
Norway
28:03.168260
+3:17.19630
86.3p
96
Johan Edin
IFK Mora SK
28:04.168340
+3:18.19710
86.3p
97
Ludek SELLER
Czech Republic
28:05.168440
+3:19.19810
86.2p
98
Gaute Iversen
Norway
28:06.168510
+3:19.19880
86.2p
99
Takahiro Suzuki
Japan
28:06.168560
+3:20.19930
86.1p
100
Jan Antolec
Poland
28:08.168750
+3:22.20120
86.1p
101
Nils Augustsson
IFK Mora SK
28:09.168800
+3:22.20170
86.0p
102
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
28:09.168810
+3:22.20180
86.0p
103
Tomoki Sato
Japan
28:11.169080
+3:25.20450
85.9p
104
Sander Murbraech
Norway
28:12.169140
+3:26.20510
85.9p
105
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
28:12.169170
+3:26.20540
85.9p
106
Jens Selahn
Stockviks SF
28:13.169250
+3:27.20620
85.8p
107
Torstein Buan Røvik
Norway
28:14.169370
+3:28.20740
85.8p
107
Anton Persson
SK Bore
28:14.169370
+3:28.20740
85.8p
109
Alfred Buskqvist
IK Stern
28:14.169390
+3:28.20760
85.8p
110
Erik HUSBY
Norway
28:15.169420
+3:28.20790
85.7p
111
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
28:16.169580
+3:30.20950
85.7p
112
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
28:17.169640
+3:31.21010
85.6p
113
Stavrus Jada
Makedonien
28:20.169950
+3:34.21320
85.5p
114
Akihito Uda
Japan
28:22.170130
+3:36.21500
85.4p
115
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
28:23.170230
+3:37.21600
85.4p
116
Edvard Sundman
Åsarna IK
28:23.170270
+3:37.21640
85.3p
117
Petter Hedman
IFK Umeå
28:24.170360
+3:38.21730
85.3p
118
Henrik Ottosson
Åsarna IK
28:26.170530
+3:40.21900
85.2p
119
Sondre Handeland
Norway
28:26.170540
+3:40.21910
85.2p
120
Magnus Norøy
Norway
28:26.170550
+3:40.21920
85.2p
121
Isak Augustsson
IFK Mora SK
28:28.170700
+3:41.22070
85.2p
122
Amund Hoel
Norway
28:29.170850
+3:43.22220
85.1p
123
Vegard Sivertsgård
Norway
28:29.170860
+3:43.22230
85.1p
124
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
28:30.170900
+3:43.22270
85.1p
125
Yuji Homma
Japan
28:30.170940
+3:44.22310
85.0p
126
Truls Torvik
Norway
28:31.171000
+3:44.22370
85.0p
126
Patrik Tallbom
Östersunds SK
28:31.171000
+3:44.22370
85.0p
128
Aleksander Claussen
Norway
28:31.171060
+3:45.22430
85.0p
129
Andrei Lamov
Älvdalens IF SK
28:32.171140
+3:46.22510
84.9p
130
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
28:38.171720
+3:51.23090
84.7p
131
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
28:38.171780
+3:52.23150
84.7p
132
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
28:40.171930
+3:54.23300
84.6p
133
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
28:42.172140
+3:56.23510
84.5p
134
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
28:42.172190
+3:56.23560
84.5p
135
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
28:43.172200
+3:56.23570
84.5p
136
Daniel Holmgren
IFK Umeå
28:46.172520
+3:59.23890
84.3p
137
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
28:48.172770
+4:02.24140
84.2p
138
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
28:49.172810
+4:02.24180
84.2p
139
Nils Persson
Östersunds SK
28:51.173080
+4:05.24450
84.1p
140
Erik Persson
IF Hallby SOK
28:53.173200
+4:06.24570
84.0p
141
Gustav Rotvold
Åsarna IK
28:53.173220
+4:06.24590
84.0p
142
Kristoffer BY Vollset
Norway
28:59.173800
+4:12.25170
83.7p
143
Haakon Myrmo
Norway
28:59.173840
+4:13.25210
83.7p
144
Carl Olander
IK Stern
29:00.173920
+4:13.25290
83.7p
145
Simon Karlsson
IFK Umeå
29:00.173990
+4:14.25360
83.7p
146
Adrian Skar
Norway
29:01.174080
+4:15.25450
83.6p
147
Kristian A Kjonerud
Norway
29:02.174130
+4:16.25500
83.6p
148
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
29:02.174160
+4:16.25530
83.6p
149
Lasse Hulgaard
Danmark
29:03.174230
+4:17.25600
83.6p
150
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
29:05.174470
+4:19.25840
83.4p
151
Martin Aune
Norway
29:07.174630
+4:21.26000
83.4p
152
Sondre Tysseland
Norway
29:08.174720
+4:21.26090
83.3p
153
Jens Hulgaard
Danmark
29:09.174860
+4:23.26230
83.3p
154
Masato Tanaka
Japan
29:10.174940
+4:24.26310
83.2p
155
Eivind Maurseth Blindheim
Norway
29:12.175170
+4:26.26540
83.1p
156
Johannes Ringsby
SK Bore
29:13.175290
+4:27.26660
83.1p
157
Jonas Riseth
Norway
29:14.175320
+4:27.26690
83.1p
158
Johan Lövgren
Vännäs SK
29:16.175500
+4:29.26870
83.0p
158
Emil Persson
Östersunds SK
29:16.175500
+4:29.26870
83.0p
160
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
29:16.175510
+4:29.26880
83.0p
161
Marcos Puigdefabregas
Spain
29:16.175550
+4:30.26920
83.0p
162
Jonathan Engström
Borås SK
29:16.175560
+4:30.26930
83.0p
163
Vegard Vårheim
Norway
29:21.176070
+4:35.27440
82.7p
164
Jun Ishikawa
Japan
29:21.176090
+4:35.27460
82.7p
165
Johan Forsberg
IFK Umeå
29:24.176300
+4:37.27670
82.6p
166
Erling Engesvold Flataker
Norway
29:24.176390
+4:38.27760
82.6p
167
Joel Lager
Garphyttans IF
29:29.176800
+4:42.28170
82.4p
168
Takuma Muraji
Japan
29:30.176930
+4:44.28300
82.4p
169
Andre Larsson
Svegs IK
29:32.177130
+4:46.28500
82.3p
170
Svein Berg Fines
Norway
29:33.177290
+4:47.28660
82.2p
171
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
29:34.177380
+4:48.28750
82.2p
172
Erlend Nysaeter
Norway
29:38.177720
+4:51.29090
82.0p
173
Jesper Thor
Åsarna IK
29:42.178140
+4:56.29510
81.9p
174
Alexander Karlsson
Källbottens IK
29:48.178730
+5:02.30100
81.6p
175
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
29:49.178820
+5:02.30190
81.6p
175
Mattias Bångman
Offerdals SK
29:49.178820
+5:02.30190
81.6p
177
Magnus Vesterheim
Norway
29:49.178850
+5:03.30220
81.6p
178
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
29:49.178860
+5:03.30230
81.6p
179
Jonas Berg
Norway
29:50.178900
+5:03.30270
81.5p
180
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
29:51.179030
+5:05.30400
81.5p
181
Simen Nordhagen
Norway
29:53.179270
+5:07.30640
81.4p
182
Erik Lieback
Ulricehamns IF
29:54.179320
+5:07.30690
81.4p
183
Olav Vestøl
Norway
29:57.179630
+5:11.31000
81.2p
184
Jakub Kraus
Czech Republic
29:57.179690
+5:11.31060
81.2p
185
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
30:01.180060
+5:15.31430
81.0p
186
Philip Kristoffersson
Alnö SK
30:01.180070
+5:15.31440
81.0p
187
Jiri Harcuba
Czech Republic
30:01.180090
+5:15.31460
81.0p
188
Eirik Tvedt Aastvedt
Norway
30:02.180120
+5:15.31490
81.0p
189
John Gunnar Hoås
Norway
30:03.180200
+5:16.31570
81.0p
190
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
30:06.180520
+5:19.31890
80.9p
191
Arvid Jonsson
Duveds IF
30:07.180640
+5:21.32010
80.8p
192
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
30:10.180940
+5:24.32310
80.7p
193
Milancho Krsteski
Makedonien
30:11.181030
+5:25.32400
80.6p
194
Tue Roemer
Danmark
30:14.181370
+5:28.32740
80.5p
195
Ola Raaum Jansen
Norway
30:15.181410
+5:28.32780
80.5p
196
Viktor Axelsson
Borås SK
30:16.181560
+5:30.32930
80.4p
197
Albert Jónsson
Island
30:17.181600
+5:30.32970
80.4p
198
Sebastian Torgersen
Norway
30:17.181620
+5:30.32990
80.4p
199
Edvin Grøtan Eriksen
Norway
30:23.182210
+5:36.33580
80.2p
200
Måns Sunesson
Sellnäs IF
30:24.182350
+5:38.33720
80.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
30:26.182550
+5:40.33920
80.0p
202
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
30:27.182600
+5:40.33970
80.0p
203
Albert Carling
Falu IK
30:28.182700
+5:41.34070
80.0p
204
Vegar Johnsen
Norway
30:31.183060
+5:45.34430
79.8p
205
Daniel Södersten
Orsa SK
30:34.183340
+5:48.34710
79.7p
206
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
30:45.184480
+5:59.35850
79.2p
207
Oddne Håvardstun Munkvold
Norway
30:47.184680
+6:01.36050
79.2p
207
Toni Stanoeski
Makedonien
30:47.184680
+6:01.36050
79.2p
209
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
30:50.184930
+6:04.36300
79.1p
210
Simon Svanebo
Tynderö IK
31:00.185900
+6:13.37270
78.7p
211
Eirik Andreas Johansen
Norway
31:08.186740
+6:22.38110
78.4p
212
Martin Johansson
Linköpings SK
31:15.187470
+6:29.38840
78.1p
213
Lasse Langørgen
Norway
31:16.187510
+6:29.38880
78.1p
214
Patrik Lind
Tunafors SK
31:18.187790
+6:32.39160
77.9p
215
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
31:24.188320
+6:37.39690
77.7p
216
Stefan Lopatic
Bosnia and Herzegovina
31:26.188570
+6:40.39940
77.6p
217
Tim Magnusson
IFK Mora SK
31:28.188700
+6:41.40070
77.6p
218
Jakob Meløy
Norway
31:29.188850
+6:43.40220
77.5p
219
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
31:32.189190
+6:46.40560
77.4p
220
David Thorell
IK Stern
31:34.189360
+6:48.40730
77.3p
221
Karl Ingard
IK Rex
31:44.190340
+6:58.41710
77.0p
222
Kristian Santiago Ankersen
Norway
31:47.190620
+7:00.41990
76.9p
223
Joachim Weel Rosbo
Danmark
31:50.190940
+7:04.42310
76.7p
224
Sam CAIRNS
Storbritannien
31:50.190990
+7:04.42360
76.7p
224
Tarjei Bakken
Norway
31:50.190990
+7:04.42360
76.7p
226
Vegard Ødegården
Norway
31:55.191480
+7:09.42850
76.5p
227
Olle Westin
IK Stern
32:04.192300
+7:17.43670
76.2p
228
Frederik Petersen
Danmark
32:12.193170
+7:26.44540
75.9p
229
Andreas Karlsson
Kalix SK
32:18.193710
+7:31.45080
75.7p
230
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
32:18.193730
+7:32.45100
75.7p
231
David Dahl
Visborgs OK
32:43.196220
+7:56.47590
74.8p
232
Bjarne Hansen
Danmark
32:50.196980
+8:04.48350
74.6p
233
Erik Amondsen
Danmark
32:55.197480
+8:09.48850
74.4p
234
Torstein Heggem
Norway
32:58.197760
+8:12.49130
74.3p
235
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
32:59.197800
+8:12.49170
74.3p
236
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
33:00.197980
+8:14.49350
74.2p
237
Martin Edman
Ulricehamns IF
33:04.198310
+8:17.49680
74.1p
238
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
33:05.198430
+8:19.49800
74.0p
239
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
33:24.200370
+8:38.51740
73.4p
240
Jonas Persson
Trönö IK
33:35.201400
+8:48.52770
73.0p
241
Jens Filipsson
Sunne SLF
33:37.201600
+8:50.52970
73.0p
242
Simon Lundberg
SK Bore
34:35.207430
+9:49.58800
71.0p
243
Oliver Hallberg
Falköpings AIK SK
34:59.209850
+10:13.61220
70.3p
244
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
35:11.211080
+10:25.62450
69.9p
245
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
35:48.214730
+11:02.66100
68.8p
246
Emil Bennermo
Hybo AIK
36:05.216450
+11:19.67820
68.3p
247
Gregor Young
Storbritannien
36:21.218050
+11:35.69420
67.8p
248
Peter Damgaard Jensen
Danmark
38:17.229610
+13:30.80980
64.6p
249
Calle Jose Chang
Ecuador
42:04.252390
+17:18.103760
59.1p
-
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Thomas Hjalmar Westgaard
Irland
23:59:58.8639700
-
Henrik Kjærnsli
Norway
23:59:59.8639800
-
Sigurður Arnar Hannesson
Island
23:59:59.8639800
-
Dagur Benediktsson
Island
23:59:59.8639800
-
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
David Nordström
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Hiroyuki Miyazawa
Japan
23:59:59.8639800
-
Emil Jönsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
14:24.86390
86.7p
2
Hanna Falk
Ulricehamns IF
14:25.86480
+0
86.6p
3
Stina Nilsson
IFK Mora SK
14:38.87700
+13.1210
85.3p
4
Anna Haag
IFK Mora SK
14:45.88470
+20.1980
84.5p
5
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
14:47.88660
+22.2170
84.4p
6
Jonna Sundling
IFK Umeå
14:48.88720
+23.2230
84.3p
7
Emma Wikén
Åsarna IK
14:50.88960
+25.2470
84.1p
8
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
14:54.89350
+29.2860
83.7p
9
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
14:59.89840
+34.3350
83.2p
10
Masako Ishida
Japan
14:59.89860
+34.3370
83.2p
11
Sara Lindborg
Östersunds SK
15:02.90160
+37.3670
82.9p
12
Linn Sömskar
IFK Umeå
15:04.90320
+39.3830
82.7p
13
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
15:08.90740
+43.4250
82.3p
14
Barbara Jezersek
Australia
15:09.90830
+44.4340
82.3p
15
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
15:10.90910
+45.4420
82.2p
16
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
15:18.91720
+53.5230
81.4p
17
Frida Erkers
IFK Mora SK
15:19.91800
+54.5310
81.4p
18
Yuki Kobayashi
Japan
15:19.91880
+54.5390
81.3p
19
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
15:22.92120
+57.5630
81.1p
20
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
15:27.92620
+1:02.6130
80.6p
21
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
15:28.92730
+1:03.6240
80.5p
22
Guro Bostad
Norway
15:29.92870
+1:04.6380
80.4p
23
Anniken Jørgensen
Norway
15:29.92880
+1:04.6390
80.4p
24
Frida Hallquist
Åsarna IK
15:31.93070
+1:06.6580
80.2p
25
Lisa Dahl
Offerdals SK
15:33.93240
+1:08.6750
80.1p
26
Elina Rönnlund
IFK Umeå
15:36.93580
+1:11.7090
79.8p
27
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
15:37.93630
+1:12.7140
79.7p
28
Martyna Galewicz
Poland
15:38.93730
+1:13.7240
79.6p
29
Jennie Jirhed
Östersunds SK
15:40.93990
+1:16.7500
79.4p
30
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
15:42.94160
+1:17.7670
79.2p
31
Sofie Elebro
IFK Umeå
15:43.94220
+1:18.7730
79.2p
32
Laila Kveli
Team Swedemount SC
15:46.94510
+1:21.8020
78.9p
33
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
15:46.94560
+1:21.8070
78.9p
34
Anne Lise Grubbmo
Norway
15:48.94790
+1:24.8300
78.7p
35
Helene Söderlund
IFK Mora SK
15:50.94960
+1:25.8470
78.6p
36
Elin Mohlin
Åsarna IK
15:53.95220
+1:28.8730
78.3p
37
Chisa Obayashi
Japan
15:53.95250
+1:28.8760
78.3p
38
Yukari Tanaka
Japan
15:55.95490
+1:31.9000
78.1p
39
Sandra Olsson
Malungs IF
15:59.95830
+1:34.9340
77.8p
40
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:01.96050
+1:36.9560
77.6p
41
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
16:01.96080
+1:36.9590
77.6p
42
Hedda Bångman
Offerdals SK
16:05.96420
+1:40.9930
77.3p
43
Kozue Takizawa
Japan
16:08.96760
+1:43.10270
77.0p
44
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
16:11.97020
+1:46.10530
76.8p
45
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
16:13.97250
+1:48.10760
76.6p
46
Evelina Sutro
IFK Mora SK
16:14.97350
+1:49.10860
76.6p
47
Eiril Fuglem Renå
Norway
16:16.97500
+1:51.11010
76.4p
48
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
16:17.97620
+1:52.11130
76.3p
49
Urszula Letocha
Poland
16:21.98010
+1:56.11520
76.0p
50
Lisa K Svensson
Åsarna IK
16:21.98020
+1:56.11530
76.0p
51
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
16:24.98350
+1:59.11860
75.8p
52
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
16:25.98460
+2:00.11970
75.7p
53
Victoria Julie Berg
Norway
16:26.98540
+2:01.12050
75.6p
54
Anna Emilie Kant
Norway
16:26.98560
+2:01.12070
75.6p
55
Sumiko Ishigaki
Japan
16:28.98760
+2:03.12270
75.4p
56
Eva Johansson
Linköpings SK
16:29.98810
+2:04.12320
75.4p
57
Line Sundsvik
Norway
16:30.98980
+2:05.12490
75.3p
58
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
16:31.99090
+2:07.12600
75.2p
59
Ida Dahl
IFK Mora SK
16:32.99150
+2:07.12660
75.1p
60
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
16:34.99300
+2:09.12810
75.0p
61
Kristin Moen
Norway
16:35.99410
+2:10.12920
74.9p
62
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
16:35.99460
+2:10.12970
74.9p
63
Miki Kodama
Japan
16:37.99610
+2:12.13120
74.8p
64
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
16:38.99700
+2:13.13210
74.7p
65
Harumi Kosenda
Japan
16:39.99820
+2:14.13330
74.6p
66
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
16:40.99980
+2:15.13490
74.5p
67
Masae Tsuchiya
Japan
16:44.100300
+2:19.13810
74.2p
68
Yuka Watanabe
Japan
16:48.100770
+2:23.14280
73.9p
69
Hanne Skulbru
Norway
16:58.101750
+2:33.15260
73.1p
70
Wenche Aune Snildalsli
Norway
16:59.101840
+2:34.15350
73.1p
71
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
17:02.102150
+2:37.15660
72.8p
72
Madelene Nord
IFK Mora SK
17:07.102690
+2:43.16200
72.4p
73
Ane Stenseth Appelkvist
Norway
17:08.102700
+2:43.16210
72.4p
74
Stine.lise Truu
Järpens SK
17:08.102720
+2:43.16230
72.4p
75
Isabelle Persson
Stockviks SF
17:08.102790
+2:44.16300
72.4p
76
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
17:10.102910
+2:45.16420
72.3p
77
Helena Lundkvist
Kalix SK
17:11.103080
+2:46.16590
72.2p
78
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
17:15.103490
+2:51.17000
71.9p
79
Emma Ivarsson
Årsunda IF
17:19.103860
+2:54.17370
71.6p
80
Alicia Persson
Stockviks SF
17:20.103930
+2:55.17440
71.6p
81
Karoline Wollan
Norway
17:22.104190
+2:58.17700
71.4p
82
Lydia Iglesias
Spain
17:33.105260
+3:08.18770
70.6p
83
Fanny Johansson
Stockviks SF
17:43.106260
+3:18.19770
69.9p
84
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
17:49.106820
+3:24.20330
69.6p
85
Nagano Karaki
Japan
17:52.107190
+3:28.20700
69.3p
86
Klara Svensson
Borås SK
17:55.107430
+3:30.20940
69.1p
87
Fern Cates
Storbritannien
18:04.108300
+3:39.21810
68.6p
88
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
18:17.109630
+3:52.23140
67.7p
89
Viktorija Todorovska
Makedonien
18:39.111830
+4:14.25340
66.3p
90
Sanna Forsman
Öje IF
18:49.112870
+4:24.26380
65.7p
91
Elin Backén
Rehns BK
18:51.113040
+4:26.26550
65.6p
92
Pauline Sjøvold
Norway
19:09.114820
+4:44.28330
64.6p
93
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
19:42.118150
+5:17.31660
62.7p
94
Katrine Anne Tønset
Norway
19:50.118940
+5:25.32450
62.3p
95
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
20:02.120160
+5:37.33670
61.6p
96
Marija Kolaroska
Makedonien
20:17.121650
+5:52.35160
60.8p
-
Kristrun Gudnadottir
Island
23:59:59.8639800
-
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)