Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerrullen
2016-09-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
52km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:56:39.699820
83.2p
2
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:56:45.700420
+6.500
83.1p
3
Bob Impola
SK Bore
1:56:45.700430
+6.510
83.1p
4
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
1:56:52.701100
+12.1180
83.0p
5
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:56:53.701200
+13.1280
83.0p
6
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:56:54.701300
+14.1380
82.9p
7
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:56:59.701800
+19.1880
82.9p
8
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:57:11.703000
+31.3080
82.7p
9
Adam Steen
Axa SC
2:01:33.729200
+4:53.29280
78.7p
10
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:01:55.731400
+5:15.31480
78.4p
11
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
2:02:30.734900
+5:50.34980
77.9p
12
Henrik Wallin
Brovallens IF
2:04:42.748100
+8:02.48180
76.0p
13
Björn Haring
Netherlands
2:06:08.756700
+9:28.56780
74.9p
14
Björn Hänninen
Högbo GOIF
2:06:11.757000
+9:31.57080
74.9p
15
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:06:47.760600
+10:07.60680
74.4p
16
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
2:08:17.769600
+11:37.69680
73.2p
17
Magnus Graas
OK Linné
2:08:43.772200
+12:03.72280
72.9p
18
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
2:08:53.773200
+12:13.73280
72.8p
19
Erik Hållström
Valbo Aif
2:08:56.773500
+12:16.73580
72.8p
20
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:09:15.775400
+12:35.75480
72.5p
21
Joakim Ståhl
Järbo IF
2:09:19.775830
+12:40.75910
72.5p
22
Hans Andersson
Jäderfors SK
2:11:45.790450
+15:06.90530
70.7p
23
Andreas Sandgren
Hofors Aif
2:11:56.791570
+15:17.91650
70.6p
24
Pär Hedén
Naprapat Walle Skidklubb
2:12:29.794840
+15:50.94920
70.2p
25
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:12:36.795590
+15:57.95670
70.1p
26
Tim Magnusson
IFK Mora SK
2:14:48.808740
+18:09.108820
68.6p
27
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:15:49.814850
+19:10.114930
68.0p
28
Lars Nilsson
Naprapat Walle Skidklubb
2:17:39.825850
+21:00.125930
66.8p
29
Niklas Hedberg
Naprapat Walle Skidklubb
2:21:25.848410
+24:45.148490
64.5p
30
Lennart Romin
Gävle SK
2:21:25.848440
+24:46.148520
64.5p
31
Thomas Jonsson
Vallsta SK
2:23:56.863550
+27:17.163630
63.1p
32
Daniel Jonsson
Rembo IK
2:24:14.865390
+27:35.165470
62.9p
33
Mats Lövgren
Rembo IK
2:25:18.871730
+28:39.171810
62.3p
34
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
2:26:41.880010
+30:01.180090
61.6p
35
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
2:28:59.893890
+32:20.193970
60.4p
36
Björn Boström
Järbo IF
2:30:16.901590
+33:37.201670
59.7p
37
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:33:16.919570
+36:37.219650
58.3p
38
Erik Pihl
Högbo GOIF
2:35:54.935330
+39:15.235410
57.1p
39
Göran Klinga
Axa SC
2:37:21.944010
+40:41.244090
56.4p
40
Anders Rönnlund
Järbo IF
2:37:54.947300
+41:14.247380
56.2p
41
Andreas Nehvonen
Järbo IF
3:00:28.1082730
+1:03:49.382810
47.7p
-
Fredrik Byström
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Anders Solin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Blom
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Kein Einaste
No Club
23:59:59.8639800
-
Jakob Bergstrand
Enebybergs IF
23:59:59.8639800
-
Carl Eric Ankarås
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
Antoine Auger
Team Exski
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)