Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2016-08-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Bylund
No Club
2:03:18.739700
69.5p
2
Carlos Lannes
Montana Guardia Civil
2:04:42.748100
+1:24.8300
68.5p
3
Anders Eriksson
Yuppie Ski Club
2:05:07.750600
+1:49.10800
68.2p
4
Geir Sandvik
Imås IL
2:07:00.761900
+3:42.22100
66.9p
5
Anders Byström
Uddevalla IS
2:07:54.767300
+4:36.27500
66.3p
6
Niklas Olsson
träningskonsulten sports club
2:08:35.771400
+5:17.31600
65.9p
7
Henrik Fihn
No Club
2:11:19.787800
+8:01.48000
64.2p
8
Robin Eriksson
Kristinehamns OK
2:11:25.788400
+8:07.48600
64.1p
9
Anders Nielsen
KS
2:12:04.792300
+8:46.52500
63.7p
10
Tobias Brodén
Umara SC
2:12:08.792700
+8:50.52900
63.7p
11
Tanel Veski
No Club
2:12:10.792900
+8:52.53100
63.7p
12
Martin Müller
Czech Republic
2:13:06.798500
+9:48.58700
63.1p
13
Ragnar Andresen
Froland IL
2:13:28.800700
+10:10.60900
62.9p
14
Fredric Killén
OK Skogsvargarna
2:14:09.804800
+10:51.65000
62.5p
15
Jimmy Nordli
Trøsken IL
2:15:21.812000
+12:03.72200
61.8p
16
Daniel Ehn
Västerås Skidklubb
2:15:43.814200
+12:25.74400
61.6p
17
Nikolaj Kolte
Holstebro Skiklub
2:16:03.816200
+12:45.76400
61.4p
18
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
2:16:38.819700
+13:20.79900
61.1p
19
Anders Carlson
OK Alehof
2:16:40.819900
+13:22.80100
61.0p
20
Göran Johansson
Magra IS
2:16:46.820500
+13:28.80700
61.0p
21
Fredrik Erixon
Yuppie Ski Club
2:17:11.823000
+13:53.83200
60.7p
22
Johannes Nyberg
No Club
2:17:23.824200
+14:05.84400
60.6p
23
Björn Johansson
OK Landehof
2:18:37.831600
+15:19.91800
60.0p
24
Thorbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:18:48.832700
+15:30.92900
59.9p
25
Kjetil Solli
No Club
2:18:50.832900
+15:32.93100
59.9p
26
Johnny Lövstad
Skiforeningen
2:18:53.833200
+15:35.93400
59.8p
27
Per-Olof Hansson
Uddevalla IS
2:18:56.833500
+15:38.93700
59.8p
28
Lars chr Hvidsten
Trondhjems Skl
2:19:29.836800
+16:11.97000
59.5p
29
Magnus Jöborn
Lerums SOK
2:19:56.839500
+16:38.99700
59.3p
30
Marius Kaspersen
No Club
2:21:11.847000
+17:53.107200
58.6p
31
Lars Brydolf
Preem IF
2:21:27.848600
+18:09.108800
58.5p
32
Jimmy Carlsson
Trollhättan BoIS
2:21:32.849100
+18:14.109300
58.4p
33
Niklas Blom
Gkn Aerospace FF
2:21:43.850200
+18:25.110400
58.3p
34
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
2:21:44.850300
+18:26.110500
58.3p
35
Gustaf Nylén
No Club
2:21:57.851600
+18:39.111800
58.2p
36
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
2:22:01.852000
+18:43.112200
58.2p
37
Christian Helgesen
Team Leaseplan
2:22:11.853000
+18:53.113200
58.1p
38
Jonas Friedländer
No Club
2:22:38.855700
+19:20.115900
57.9p
39
Robert Svensson
Bråvikens KK
2:22:46.856500
+19:28.116700
57.8p
40
Per Ankarhamn
IK Stern
2:22:50.856900
+19:32.117100
57.8p
41
Tony Norling
IK Stern
2:23:07.858600
+19:49.118800
57.6p
42
Per Erik Fareid
No Club
2:23:10.858900
+19:52.119100
57.6p
43
Björn Tunander
Integra
2:23:15.859400
+19:57.119600
57.6p
44
Kenneth Enerstedt
Trollhättans SOK
2:23:16.859500
+19:58.119700
57.6p
45
Niklas Lagersson
No Club
2:23:25.860400
+20:07.120600
57.5p
46
Fredrik Andersson
Munkedals SOK
2:23:30.860900
+20:12.121100
57.4p
47
Espen Andersen
No Club
2:23:32.861100
+20:14.121300
57.4p
48
Bertil Tell
Falköpings AIK SK
2:23:34.861300
+20:16.121500
57.4p
49
Jonny Viklund
IF Ski Team Skåne
2:23:45.862400
+20:27.122600
57.3p
50
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:24:04.864300
+20:46.124500
57.2p
51
Linus Johansson
Jönköpings OK
2:24:07.864600
+20:49.124800
57.1p
52
Hans Johansson
IK Jarl Rättvik
2:24:21.866000
+21:03.126200
57.0p
53
Martin Konkell
Mondelez International
2:24:47.868600
+21:29.128800
56.8p
54
Gunnar Holmberg
Skanska IF
2:25:04.870300
+21:46.130500
56.7p
55
Peter Lundquist
Gillberga SK
2:25:09.870800
+21:51.131000
56.6p
56
Elof Holmgren
Skogsluffarnas OK
2:25:23.872200
+22:05.132400
56.5p
57
Marcus Ekermo
Stockholms RK
2:25:52.875100
+22:34.135300
56.3p
58
Johan Olsson
Axa SC
2:26:03.876200
+22:45.136400
56.2p
59
Otto Strandvig
Holte Ski
2:26:25.878400
+23:07.138600
56.0p
60
Kjell Johnsen
Tromsø SK
2:26:51.881000
+23:33.141200
55.8p
61
Martin Synneby
Lerums SOK
2:26:53.881200
+23:35.141400
55.8p
62
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
2:26:55.881400
+23:37.141600
55.8p
63
Daniel Lönngren
Axa SC
2:26:57.881600
+23:39.141800
55.8p
64
John Arne Johannesen
Moss SK
2:26:58.881700
+23:40.141900
55.8p
65
Björn Thyr
Vattenfalls IF Trollhättan
2:27:50.886900
+24:32.147100
55.4p
66
Peter Johansson
Lerums Friidrott
2:28:20.889900
+25:02.150100
55.2p
67
Jörgen Johansson
Kungsäters IF
2:28:33.891200
+25:15.151400
55.1p
68
sune uddén
No Club
2:28:34.891300
+25:16.151500
55.1p
69
Stein Kjølstad
No Club
2:28:52.893100
+25:34.153300
54.9p
70
Nichlas Aldén
Sundbybergs IK
2:29:04.894300
+25:46.154500
54.8p
71
Andreas Elmqvist
Tenhults SOK
2:29:09.894800
+25:51.155000
54.8p
72
Mårten Svensson
Bovallstrands SK
2:29:16.895500
+25:58.155700
54.7p
73
Henrik Hammelsø
København SK
2:29:29.896800
+26:11.157000
54.6p
74
Robert Edh
Göteborgs Polismäns IF
2:29:37.897600
+26:19.157800
54.6p
75
Nils Einar Hervig
No Club
2:29:54.899300
+26:36.159500
54.5p
76
Henrik Högnert
OK Flundrehof
2:30:00.899900
+26:42.160100
54.4p
77
Markus Furhoff
Borensbergs IF SK
2:30:16.901500
+26:58.161700
54.3p
78
Tomas Rosberg
IK Stern
2:30:17.901600
+26:59.161800
54.3p
79
Christer Zakariasson
Gkn Aerospace FF
2:30:22.902100
+27:04.162300
54.2p
80
Herman Paus
Team Leaseplan
2:30:25.902400
+27:07.162600
54.2p
81
Peter Kaponen
Peab Bedriftsidrettslag
2:30:26.902500
+27:08.162700
54.2p
82
Daniel André Bakka Aalandslid
No Club
2:30:29.902800
+27:11.163000
54.2p
83
Erik Lundberg
Axa SC
2:30:33.903200
+27:15.163400
54.2p
84
Jonas Lundgren
OK Alehof
2:30:52.905100
+27:34.165300
54.0p
85
Erik Svensson
No Club
2:30:57.905600
+27:39.165800
54.0p
86
Gunnar Lejdholt
Karlslunds IF SF
2:31:02.906100
+27:44.166300
54.0p
87
Samuel Adolfsson
Bålsta SK
2:31:10.906900
+27:52.167100
53.9p
88
Mats Svensson
ASK Växjö
2:31:17.907600
+27:59.167800
53.8p
89
Erik Aschan
Axa SC
2:31:18.907700
+28:00.167900
53.8p
90
Anders Rosenberg
OK Landehof
2:31:21.908000
+28:03.168200
53.8p
91
Gunnar Lefsaker
No Club
2:31:26.908500
+28:08.168700
53.8p
92
christoffer åkerlund
Axa SC
2:31:28.908700
+28:10.168900
53.8p
93
Marius Paus
Team Leaseplan
2:31:46.910500
+28:28.170700
53.6p
94
Harald Blegen
Ccc1000
2:31:47.910600
+28:29.170800
53.6p
95
Vladimir Kochetov
No Club
2:31:59.911800
+28:41.172000
53.5p
96
Robert Isaksson
IF Rigor
2:32:06.912500
+28:48.172700
53.5p
97
Fredrik Källqvist
Vänersborgs IF
2:32:07.912600
+28:49.172800
53.5p
98
Johan Olsson
No Club
2:32:17.913600
+28:59.173800
53.4p
99
André Wennersten
Björnstorps IF
2:32:27.914600
+29:09.174800
53.3p
100
Tommy Theoren
Karlslunds IF SF
2:32:29.914800
+29:11.175000
53.3p
101
Per Carlsson
Axa SC
2:32:31.915000
+29:13.175200
53.3p
101
Linus Segerud
No Club
2:32:31.915000
+29:13.175200
53.3p
101
Oskar Wästlund
Landehof
2:32:31.915000
+29:13.175200
53.3p
104
Rickard Strandh
No Club
2:32:33.915200
+29:15.175400
53.3p
105
Björn Lindblad
Bankeryds Skid o Mk
2:32:35.915400
+29:17.175600
53.3p
106
Torbjörn Häll
OK Skogsvargarna
2:32:58.917700
+29:40.177900
53.1p
107
Per-Olov Rudenstam
IK Vista
2:33:42.922100
+30:24.182300
52.8p
108
Rickard Thernström
Astrazeneca IF
2:33:44.922300
+30:26.182500
52.8p
109
Jörgen Johansson
Bröderna Brandt Bil AB
2:33:45.922400
+30:27.182600
52.8p
110
Peter Nilsson
SK Bore
2:33:56.923500
+30:38.183700
52.7p
111
Claes Brovall
Trollhättepolisens IF
2:33:58.923700
+30:40.183900
52.7p
112
Christopher Sundgren
IF Ski Team Skåne
2:34:00.923900
+30:42.184100
52.7p
113
Kjell Johansson
Gerdskens BK
2:34:13.925200
+30:55.185400
52.6p
114
Jens Persson
Norrbärke SK
2:34:32.927100
+31:14.187300
52.5p
115
Joachim Holmberg
Högaborgs Athleter
2:34:38.927700
+31:20.187900
52.4p
116
Fredrik Lindberg
Vattenfalls IF Trollhättan
2:35:02.930100
+31:44.190300
52.3p
117
Jonas Karlge
Axa SC
2:35:05.930400
+31:47.190600
52.2p
118
Stefan Eriksson
No Club
2:35:16.931500
+31:58.191700
52.2p
119
John Andersen
No Club
2:35:20.931900
+32:02.192100
52.1p
120
Torgny Billevik
IK Nocout.se
2:35:34.933300
+32:16.193500
52.0p
121
Magnus Sjöberg
OK Landehof
2:35:36.933500
+32:18.193700
52.0p
122
Johnny Axelsson
No Club
2:35:37.933600
+32:19.193800
52.0p
123
Per Grönberg
No Club
2:35:38.933700
+32:20.193900
52.0p
124
Peter Lundgren
Nyköpings OK
2:35:47.934600
+32:29.194800
52.0p
125
Odd-Ragnar Pettersen
Moss SK
2:35:58.935700
+32:40.195900
51.9p
126
Felix Svensson
Axa SC
2:36:38.939700
+33:20.199900
51.6p
127
Carl Walther
Blåsuts BK
2:36:45.940400
+33:27.200600
51.6p
128
Dominic Mcaleenan
Stockholms RK
2:37:00.941900
+33:42.202100
51.5p
129
Eric Forsner
No Club
2:37:01.942000
+33:43.202200
51.5p
130
Freddy Stark
Ronneby OK
2:37:56.947500
+34:38.207700
51.1p
131
Tobias Rosén
Broby GOIF
2:38:05.948400
+34:47.208600
51.0p
132
Johan Lidén
Magra IS
2:38:09.948800
+34:51.209000
51.0p
133
Knut Stabell
Moss SK
2:38:11.949000
+34:53.209200
51.0p
134
Lars Ruberg
OK Landehof
2:38:16.949500
+34:58.209700
51.0p
135
Erik Björkengren
Uddevalla Ck
2:39:06.954500
+35:48.214700
50.7p
136
Björn Åkerström
IK Stern
2:39:25.956400
+36:07.216600
50.5p
137
Lars Alfredsson
Härlövs IF
2:39:27.956600
+36:09.216800
50.5p
138
Sigvid Andersson
Sisu Forshaga SK
2:39:30.956900
+36:12.217100
50.5p
139
Jakob Hermann
København SK
2:39:32.957100
+36:14.217300
50.5p
140
Roger Ekelöf
No Club
2:39:39.957800
+36:21.218000
50.4p
141
Jan Lange
København SK
2:39:43.958200
+36:25.218400
50.4p
142
Mattias Forssen
No Club
2:39:48.958700
+36:30.218900
50.4p
143
Johan Jungmark
Axa SC
2:40:02.960100
+36:44.220300
50.3p
144
Per Wennergren
No Club
2:40:09.960800
+36:51.221000
50.3p
145
Tommy Andersson
Skiklub vesterhavet
2:40:42.964100
+37:24.224300
50.0p
146
Niklas Björk
No Club
2:40:54.965300
+37:36.225500
50.0p
147
Fredrik Håkansson
Axa SC
2:41:10.966900
+37:52.227100
49.9p
147
Peter Skoow
IK Stern
2:41:10.966900
+37:52.227100
49.9p
149
Stefan Söllvander
Gimo IF SK
2:41:26.968500
+38:08.228700
49.8p
150
Mogens Hedengran
Holte Ski
2:41:31.969000
+38:13.229200
49.7p
151
Markus Ericson
Eds SK
2:41:57.971600
+38:39.231800
49.6p
152
Leo Mellgren
Bengtsfors Bois
2:42:22.974100
+39:04.234300
49.4p
153
Anders Håkansson
Faik
2:42:31.975000
+39:13.235200
49.4p
154
Andreas Bjerke
No Club
2:42:41.976000
+39:23.236200
49.3p
155
Jonas Enger
IK Stern
2:42:46.976500
+39:28.236700
49.3p
156
Pär Skeri
Bålsta SK
2:42:47.976600
+39:29.236800
49.3p
157
Andreas Lundquist
No Club
2:43:23.980200
+40:05.240400
49.1p
158
Johan Högberg
No Club
2:43:47.982600
+40:29.242800
48.9p
159
Christoffer Kraft
Boo IF
2:44:10.984900
+40:52.245100
48.8p
160
Peter Johansson
No Club
2:44:21.986000
+41:03.246200
48.7p
161
Morten Karlsen
Team Reno Bil Oslo
2:44:26.986500
+41:08.246700
48.7p
162
Petter Berg
No Club
2:44:31.987000
+41:13.247200
48.7p
163
Mats Lilja
Axa SC
2:44:33.987200
+41:15.247400
48.6p
164
Emil Lagerqvist
ASK Växjö
2:44:36.987500
+41:18.247700
48.6p
165
Göran Runvik
IF Ski Team Skåne
2:44:47.988600
+41:29.248800
48.6p
166
Jonas Magnusson
Volvo IF
2:44:52.989100
+41:34.249300
48.5p
167
Martin Persson
Göteborgs SK
2:45:01.990000
+41:43.250200
48.5p
168
Stefan Johansson
Alliansloppets SK
2:45:22.992100
+42:04.252300
48.4p
169
Erik Ferm
Räddningstjänstens IF
2:45:24.992300
+42:06.252500
48.3p
170
Ole Jørgensen
Holte Ski
2:45:40.993900
+42:22.254100
48.3p
171
Per-Anders Börjesson
OK Skogsfalken
2:45:55.995400
+42:37.255600
48.2p
172
Kent Ola Lennerö
Trosabygdens SK
2:45:56.995500
+42:38.255700
48.2p
173
Gustav Tidström
No Club
2:45:59.995800
+42:41.256000
48.1p
174
Melker Andersson
No Club
2:46:05.996400
+42:47.256600
48.1p
175
Kristoffer Westerlund
Vaxholms Kanotsällskap
2:46:07.996600
+42:49.256800
48.1p
176
Jim Törnfeldt
Uddevalla SK
2:46:12.997100
+42:54.257300
48.1p
177
Christer Holm
Axa SC
2:46:21.998000
+43:03.258200
48.0p
178
Ulf Trondsen
IL. Skrim
2:46:31.999000
+43:13.259200
48.0p
179
Janne Willén
OK Landehof
2:47:04.1002300
+43:46.262500
47.8p
180
Tor-Christian Nygren
Bærums Skiklubb
2:47:11.1003000
+43:53.263200
47.7p
181
Göran Bergsten
Vattenfalls IF
2:47:31.1005000
+44:13.265200
47.6p
182
Mikael Brunnegård
Västerås Skidklubb
2:47:33.1005200
+44:15.265400
47.6p
182
Marius Haugen
No Club
2:47:33.1005200
+44:15.265400
47.6p
184
Magnus Svensson
SOK 68
2:47:34.1005300
+44:16.265500
47.6p
184
Fredrik Berg
No Club
2:47:34.1005300
+44:16.265500
47.6p
186
Mathias Andersson
No Club
2:47:42.1006100
+44:24.266300
47.6p
187
Peter Thim
No Club
2:47:47.1006600
+44:29.266800
47.5p
188
Kim Jørgensen
No Club
2:48:13.1009200
+44:55.269400
47.4p
189
Brian Kunding
No Club
2:48:14.1009300
+44:56.269500
47.4p
190
Daniel Bryn
No Club
2:48:30.1010900
+45:12.271100
47.3p
191
Jørn Eriksen
Skagerak Sportsklubb
2:48:34.1011300
+45:16.271500
47.3p
192
Lennart Hägg
Axa SC
2:49:21.1016000
+46:03.276200
47.0p
193
Larsson Anders
Axa SC
2:49:29.1016800
+46:11.277000
47.0p
194
Jörgen Sörqvist
Atea Iff
2:50:02.1020100
+46:44.280300
46.8p
195
Patrik Edinge
Nyköpings OK
2:50:27.1022600
+47:09.282800
46.6p
196
Peter Otterdahl
No Club
2:50:42.1024100
+47:24.284300
46.6p
197
Tommy Fock
OK Skogsvargarna
2:50:49.1024800
+47:31.285000
46.5p
198
Thomas Håkansson
Göteborgs Polismäns IF
2:50:51.1025000
+47:33.285200
46.5p
199
Håkan Mellegård
IF Hagen SK
2:51:00.1025900
+47:42.286100
46.5p
200
Lars Hammarlund
IK Stern
2:51:01.1026000
+47:43.286200
46.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Dennis Stenmark
IK Stern
2:51:09.1026800
+47:51.287000
46.4p
202
Johan Josefsson
Källbergs Bygg
2:51:18.1027700
+48:00.287900
46.4p
203
Simon Johansson
Karlslunds IF SF
2:51:25.1028400
+48:07.288600
46.3p
204
Anders Haglund
Norabygdens SK
2:51:26.1028500
+48:08.288700
46.3p
205
Erlend Storaker
Oil
2:51:41.1030000
+48:23.290200
46.2p
206
Daniel Runefelt
Lödde Motion
2:51:44.1030300
+48:26.290500
46.2p
207
Peter Lindberg
SK Glädjen Göteborg
2:52:05.1032400
+48:47.292600
46.1p
208
Torjus Ulsaker
No Club
2:52:12.1033100
+48:54.293300
46.1p
209
Torbjörn Larson
Björnstorps IF
2:52:52.1037100
+49:34.297300
45.9p
210
Andreas Andersson
No Club
2:53:08.1038700
+49:50.298900
45.8p
211
Kent Åkesson
Axa SC
2:54:09.1044800
+50:51.305000
45.5p
212
Markus Johansson
IF Hallby SOK
2:54:15.1045400
+50:57.305600
45.4p
213
Anders Johansson
Uddevalla IS
2:55:22.1052100
+52:04.312300
45.1p
214
Torbjörn Jahnke
OK Gipen
2:55:26.1052500
+52:08.312700
45.1p
215
Johan Nyberg
No Club
2:55:27.1052600
+52:09.312800
45.1p
216
Patrik Berggren
Axa SC
2:55:32.1053100
+52:14.313300
45.0p
217
Fredrik Carlsson
Karlslunds IF SF
2:56:26.1058500
+53:08.318700
44.8p
218
Stefan Mellgren
Uddevalla SK
2:57:04.1062300
+53:46.322500
44.6p
219
Alexander Superfin
IF Ski Team Skåne
2:57:08.1062700
+53:50.322900
44.6p
220
Joakim Swahn
No Club
2:57:24.1064300
+54:06.324500
44.5p
221
Björn Henriksson
No Club
2:57:31.1065000
+54:13.325200
44.4p
222
Jonas Ask
IK Stern
2:57:42.1066100
+54:24.326300
44.4p
223
Christofer Fritz-Englund
Axa SC
2:57:55.1067400
+54:37.327600
44.3p
224
Christer Reinholdsson
Halvorstorp
2:58:13.1069200
+54:55.329400
44.2p
225
Thomas Fodor Karlsson
Mälarö SOK
2:58:37.1071600
+55:19.331800
44.1p
226
Therese Andersson
Högaborgs Athleter
2:58:50.1072900
+55:32.333100
44.1p
227
Jörgen Sten
Brittatorps Tk
2:59:00.1073900
+55:42.334100
44.0p
228
Magnus Olofsson
No Club
2:59:09.1074800
+55:51.335000
44.0p
229
Mads B Jacobsen
Roskilde Skiklub
2:59:58.1079700
+56:40.339900
43.7p
230
Paul Barklem
Ufk
3:00:04.1080300
+56:46.340500
43.7p
231
Hans Almström
Axa SC
3:02:38.1095700
+59:20.355900
43.0p
232
Per Ivan Engström
OK Orion
3:03:49.1102800
+1:00:31.363000
42.7p
233
Jon-Olof Johansson
No Club
3:04:47.1108600
+1:01:29.368800
42.4p
234
Peter Martin
No Club
3:04:50.1108900
+1:01:32.369100
42.4p
235
Alexander Kaponen
No Club
3:05:53.1115200
+1:02:35.375400
42.1p
236
Magnus Silfver
IF Ski Team Skåne
3:06:11.1117000
+1:02:53.377200
42.0p
237
Johan Heinerud
No Club
3:06:52.1121100
+1:03:34.381300
41.8p
238
Gunnar Höjvall
No Club
3:07:29.1124800
+1:04:11.385000
41.7p
239
Lasse-André Heggum
Strömstad Lk
3:07:46.1126500
+1:04:28.386700
41.6p
240
Niklas Boström
Vänersborgs IF
3:07:57.1127600
+1:04:39.387800
41.6p
241
Jonas Hall
No Club
3:08:55.1133400
+1:05:37.393600
41.3p
242
Fredric Corneliusson
IK Göta
3:10:36.1143500
+1:07:18.403700
40.9p
243
Johan Rönnevall
Axa SC
3:10:46.1144500
+1:07:28.404700
40.8p
243
Mattias Leijon
No Club
3:10:46.1144500
+1:07:28.404700
40.8p
245
Thomas Jonsson
No Club
3:10:48.1144700
+1:07:30.404900
40.8p
246
Marcus Karlsson
Jönköpings OK
3:10:55.1145400
+1:07:37.405600
40.8p
247
Harri Skyttborn
OK Tyr
3:11:15.1147400
+1:07:57.407600
40.7p
248
Anton Lindroth
Istrums SK
3:11:39.1149800
+1:08:21.410000
40.6p
249
Henrik Lindahl
Idefjordens SK
3:13:23.1160200
+1:10:05.420400
40.2p
250
Per Eriksson
IFK Helsingborg
3:14:14.1165300
+1:10:56.425500
40.0p
251
Daniel Bennedich
Mälarö SOK
3:15:46.1174500
+1:12:28.434700
39.6p
252
Johan Olofsson
Axa SC
3:16:04.1176300
+1:12:46.436500
39.6p
253
Joachim Jakobsson
Chalmers
3:17:17.1183600
+1:13:59.443800
39.3p
254
Jörgen Edinge
Hästhult AIK
3:17:30.1184900
+1:14:12.445100
39.2p
255
Niklas Andersson
Hermansby IF
3:17:56.1187500
+1:14:38.447700
39.1p
256
Christoffer Kratz
Axa SC
3:18:54.1193300
+1:15:36.453500
38.9p
257
Per Berghäll
No Club
3:19:52.1199100
+1:16:34.459300
38.7p
258
Veikko Räihä
Vais
3:20:41.1204000
+1:17:23.464200
38.5p
259
Arvid Jernqvist
Axa SC
3:24:39.1227800
+1:21:21.488000
37.7p
260
Daniel Hjelm
Axa SC
3:24:42.1228100
+1:21:24.488300
37.6p
261
Marcus Björk
IFK Skövde SK
3:24:51.1229000
+1:21:33.489200
37.6p
262
Stefan Thörngren
Hermansby IF
3:25:26.1232500
+1:22:08.492700
37.5p
263
Tobias Bornum
Axa SC
3:25:44.1234300
+1:22:26.494500
37.4p
264
Dag Östlin
IF Hallby SOK
3:26:24.1238300
+1:23:06.498500
37.3p
264
Emil Holtug
Integra
3:26:24.1238300
+1:23:06.498500
37.3p
266
andreas haugland
No Club
3:26:37.1239600
+1:23:19.499800
37.2p
267
Per Borg
Vassunda IF
3:28:03.1248200
+1:24:45.508400
36.9p
268
Daniel Graan
Mullsjö SOK
3:28:29.1250800
+1:25:11.511000
36.9p
269
Michael Johansson
IFK Nora Ll
3:33:08.1278700
+1:29:50.538900
35.9p
270
gilles perrin
French Masters Association
3:35:09.1290800
+1:31:51.551000
35.5p
271
David Kinberger
Göteborgs SK
3:40:24.1322300
+1:37:06.582500
34.6p
272
Ragnar Sendstad
No Club
6:00:51.2165000
+3:57:33.1425200
20.0p
-
Joel Cederholm
Solvikingarna
23:59:58.8639700
-
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Peter Gustafsson
Alliansloppets SK
23:59:58.8639700
-
Kristian Lindahl
No Club
23:59:58.8639700
-
Dan Röcklinger
Heby Allmänna IF
23:59:58.8639700
-
Alfred Blixt
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
Stefan Gerstädt
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Torgeir Haugen
Kvaløysletta Skilag
23:59:58.8639700
-
Harry Henrixon
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
Anton Svensson
No Club
23:59:58.8639700
-
Peter Wikander
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Robert Jacobsson
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Björn Tunander
Hällefors SK
23:59:59.8639800
-
Markus Palmér
Tenhults SOK
23:59:59.8639800
-
Göran Andersson
Hermans IF
23:59:59.8639800
-
Martin Östberg
Karlstads badmintonklubb
23:59:59.8639800
-
Sven-martin Åkesson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Rolf Karlsson
OK Klyftamo
23:59:59.8639800
-
Oscar Olsson
O2Tri Träningscenter
23:59:59.8639800
-
Örjan Nyberg
Lidhults GOIF
23:59:59.8639800
-
Gunnar Lefsaker
No Club
23:59:59.8639800
-
Anders Karlén
Föreningen Engelbrektsloppet
23:59:59.8639800
-
Stig Ove Solhaug
Hindås SK
23:59:59.8639800
-
Tommy Öjdal
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Stig Hansson
SOK 68
23:59:59.8639800
-
Joakim Eliasson
Bjursås IK
23:59:59.8639800
-
Paul Mcshane
Björnstorps IF
23:59:59.8639800
-
Niklas Adolfsson
Hindås SK
23:59:59.8639800
-
Daniel Aronsson
Integra
23:59:59.8639800
-
Jan Petersen
Holte Ski
23:59:59.8639800
-
Pierre Bolmér
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Roger Kettunen
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
-
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
Joakim Erlandsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Jonas Lundgren
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Patrik Persson
No Club
23:59:59.8639800
-
Ola Sjö
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Stefan Nordstrand
No Club
23:59:59.8639800
-
David Andersson
SK Winner
23:59:59.8639800
-
Anders H Baagøe
København SK
23:59:59.8639800
-
Per Bjødstrup
Din Skiklub
23:59:59.8639800
-
Anders Broberg
SK Granan
23:59:59.8639800
-
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Per Gustavsson
Levins Gosskör Racing och Seglarsällskap...
23:59:59.8639800
-
Henrik Jernström
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
Henrik Johansson
No Club
23:59:59.8639800
-
Rasmus Johansson
No Club
23:59:59.8639800
-
Ulf Jonasson
Trollhättan BoIS
23:59:59.8639800
-
johan josefsson
No Club
23:59:59.8639800
-
Peo Lundqvist
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Frederic Meriaux
No Club
23:59:59.8639800
-
Karl-Markus Modén
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Magnus Olin
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Sören Persson
Hvetlanda SK
23:59:59.8639800
-
Magnus Pettersson
Istrums SK
23:59:59.8639800
-
Mathias Pusa Persson
Ibm-Klubben
23:59:59.8639800
-
Christian Severinsson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
Björn Sjökvist
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
-
Bengt Stjärnered
Magra IS
23:59:59.8639800
-
Ronnie Madsen
No Club
23:59:59.8639800
-
Pavel Jirasek
No Club
23:59:59.8639800
-
Erik Persson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Matthias Leibundgut
No Club
23:59:59.8639800
-
Ola Serneke
Serneke IF
23:59:59.8639800
-
Johan Olausson
Källqvist Bygg
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)