Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2016-08-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
16km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
38:47.232600
65.9p
2
Harald Östensen
IFK Skövde SK
39:50.238900
+1:03.6200
64.2p
3
Adam Boman
Tranemo IF
41:22.248100
+2:35.15400
61.8p
4
Max Andersson
Domnarvets GOIF
41:43.250200
+2:56.17500
61.3p
5
Anton Karlsson
Tanums IF
42:23.254200
+3:36.21500
60.3p
6
Karl Stark
Vaggeryds SOK
42:34.255300
+3:47.22600
60.1p
7
Emil Hagström
Garphyttans IF
42:36.255500
+3:49.22800
60.0p
8
Erik Stigen
Fredrikstad SK
43:07.258600
+4:20.25900
59.3p
9
Thomas Fällgren
Arvika IS
44:40.267900
+5:53.35200
57.3p
10
Mats Efraimsson
Malungs IF
45:46.274500
+6:59.41800
55.9p
11
Christer Ruus
No Club
46:14.277300
+7:27.44600
55.3p
12
Magnus Ringh
No Club
46:20.277900
+7:33.45200
55.2p
13
Magnus Samuelsson
No Club
46:35.279400
+7:48.46700
54.9p
14
Leonid Khlystov
No Club
48:30.290900
+9:43.58200
52.7p
15
Magnus Erlingmark
No Club
48:56.293500
+10:09.60800
52.3p
16
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
49:02.294100
+10:15.61400
52.2p
17
Jörgen Söder
No Club
49:15.295400
+10:28.62700
51.9p
18
Helge Karlsson
No Club
49:16.295500
+10:29.62800
51.9p
19
Stefan Fredriksson
SK Granan
49:18.295700
+10:31.63000
51.9p
20
Mikael Collby
No Club
49:32.297100
+10:45.64400
51.6p
21
Estifanos Faid
Malungs IF
51:19.307800
+12:32.75100
49.8p
22
Martin Rosendahl
Gripare
53:00.317900
+14:13.85200
48.3p
23
Stefan Bygdeson
7-Mila SK
53:08.318700
+14:21.86000
48.1p
24
Frode Ingvoldstad
Sportsmaster
53:13.319200
+14:26.86500
48.1p
25
Daniel Larsson
Gripen Trollhättan
53:38.321700
+14:51.89000
47.7p
26
Tom Samuelsson
Göteborgs Polismäns IF
54:07.324600
+15:20.91900
47.3p
27
Magnus Berglund
No Club
54:12.325100
+15:25.92400
47.2p
28
Lars Mellin
OK Skogsvargarna
54:14.325300
+15:27.92600
47.2p
29
Pål Junhamn
Zetup
54:23.326200
+15:36.93500
47.0p
30
Tommy Røren
No Club
54:39.327800
+15:52.95100
46.8p
31
Anatolii Pavlinov
No Club
54:42.328100
+15:55.95400
46.8p
32
Hans Aderum
No Club
54:46.328500
+15:59.95800
46.7p
33
Johan Öckerman
Vattenfalls IF
55:00.329900
+16:13.97200
46.5p
34
Emil Lundgren
No Club
55:04.330300
+16:17.97600
46.4p
35
Mats Nolkrantz
No Club
55:21.332000
+16:34.99300
46.2p
36
Dan Gerenmark
tyi
55:25.332400
+16:38.99700
46.2p
37
Hans-Petter Jakobsen
Varteig IL
55:43.334200
+16:56.101500
45.9p
38
Magnus Eldh
No Club
56:40.339900
+17:53.107200
45.1p
39
Oskar Lundgren
No Club
57:00.341900
+18:13.109200
44.9p
40
Christer Abrahamsson
Månkarbo IF
57:20.343900
+18:33.111200
44.6p
41
Mikael Nilsson
No Club
57:51.347000
+19:04.114300
44.2p
42
Laust Trebbien Hermann
København SK
58:14.349300
+19:27.116600
43.9p
43
Per Lindqvist
No Club
58:15.349400
+19:28.116700
43.9p
44
Cirkeline Tshöi Rönhede
København SK
58:39.351800
+19:52.119100
43.6p
44
Joel Guterstam
Gkn Aerospace FF
58:39.351800
+19:52.119100
43.6p
46
Johan Svensson
Gkn Aerospace FF
58:40.351900
+19:53.119200
43.6p
47
Jørn Fjærvik
No Club
58:49.352800
+20:02.120100
43.5p
48
Per Råhnängen
No Club
58:54.353300
+20:07.120600
43.4p
49
Hasse Skanse
No Club
58:55.353400
+20:08.120700
43.4p
50
Mattias Karlsson
Sting AB
1:00:04.360300
+21:17.127600
42.6p
51
Bengt Collby
No Club
1:00:20.361900
+21:33.129200
42.4p
52
Magnus Blomberg
Zetup
1:00:39.363800
+21:52.131100
42.2p
53
Sigrid Høyer Staugaard
København SK
1:00:41.364000
+21:54.131300
42.1p
54
Ulrik Staugaard
København SK
1:00:43.364200
+21:56.131500
42.1p
55
Johan Länje
Volvo IF
1:01:51.371000
+23:04.138300
41.4p
56
Stig Nyberg
No Club
1:02:21.374000
+23:34.141300
41.0p
57
Pernilla Larsson
Källqvist Bygg
1:02:28.374700
+23:41.142000
40.9p
58
Tomas Barkman
Team Pt-Ullis
1:03:19.379800
+24:32.147100
40.4p
59
Claes-Göran Johansson
No Club
1:03:25.380400
+24:38.147700
40.3p
60
Thomas Fridén
Trollhättans SOK
1:03:26.380500
+24:39.147800
40.3p
61
Stefan Hansson
No Club
1:04:38.387700
+25:51.155000
39.6p
62
Stefan Lund
No Club
1:04:43.388200
+25:56.155500
39.5p
63
Stefan Leijon
No Club
1:05:44.394300
+26:57.161600
38.9p
64
Peter Emilsson
Källqvist Bygg
1:05:59.395800
+27:12.163100
38.8p
65
Jonny Olofsson
No Club
1:06:40.399900
+27:53.167200
38.4p
66
Håkan Johansson
Trollhättan BoIS
1:06:42.400100
+27:55.167400
38.3p
67
Magnus Lindberg
Premiere
1:06:55.401400
+28:08.168700
38.2p
68
Stefan Wennberg
No Club
1:07:32.405100
+28:45.172400
37.9p
69
Petter Ericsson
No Club
1:10:00.419900
+31:13.187200
36.5p
70
Andreas Eriksson
IK Stern
1:10:45.424400
+31:58.191700
36.2p
71
Thomas Sätmark
Gkn Aerospace FF
1:12:10.432900
+33:23.200200
35.4p
71
Joakim Andersson
Gkn Aerospace FF
1:12:10.432900
+33:23.200200
35.4p
73
Stefan Smith
Gkn Aerospace FF
1:12:12.433100
+33:25.200400
35.4p
74
Regulo García Casillas
No Club
1:12:50.436900
+34:03.204200
35.1p
75
Jocke Englund
No Club
1:13:06.438500
+34:19.205800
35.0p
76
Mathias Björkman
No Club
1:13:15.439400
+34:28.206700
34.9p
77
Martin Andersson
Skoftebyns IF
1:14:12.445100
+35:25.212400
34.5p
78
Peter Hagström
PH Profil
1:14:17.445600
+35:30.212900
34.4p
79
Gustav Lindgren-Holmberg
København SK
1:15:05.450400
+36:18.217700
34.1p
80
Jens Hulgaard
København SK
1:15:38.453700
+36:51.221000
33.8p
81
Magnus Lundberg
No Club
1:15:43.454200
+36:56.221500
33.8p
82
Urban Mattelin
N/A
1:15:58.455700
+37:11.223000
33.7p
83
Staffan Karlander
No Club
1:17:07.462600
+38:20.229900
33.2p
84
Lasse Halma
No Club
1:18:52.473100
+40:05.240400
32.4p
85
LG Carlstrand
No Club
1:32:06.552500
+53:19.319800
27.8p
86
Michael Ohlsson
No Club
1:32:18.553700
+53:31.321000
27.7p
87
jörgen Ericson
No Club
1:32:37.555600
+53:50.322900
27.6p
88
Patrik Jonsson
No Club
1:33:44.562300
+54:57.329600
27.3p
-
Erik Hallberg
Källqvist Bygg
23:59:58.8639700
-
Mathias Settung Johansson
No Club
23:59:59.8639800
-
Henry Edlund
Gammla Roddare Vänersborg
23:59:59.8639800
-
Andreas Albinsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Håkan Engström
No Club
23:59:59.8639800
-
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Janne Limatainen
Eds SK
23:59:59.8639800
-
Mikael Martinsson
No Club
23:59:59.8639800
-
Urban Mattelin
No Club
23:59:59.8639800
-
Jörgen Petersson
No Club
23:59:59.8639800
-
Per-Henrik Svensson
No Club
23:59:59.8639800
-
Mika Tegelberg
No Club
23:59:59.8639800
-
Reijo Isokallio
No Club
23:59:59.8639800
-
Fredrik Pommer Adler
Källqvist Bygg
23:59:59.8639800
-
Oscar Olsson
Källqvist Bygg
23:59:59.8639800
-
Andreas Ankan Andersson
Källqvist Bygg
23:59:59.8639800
-
Dennis Edh
Källbergs Bygg
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)