Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2016-08-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
2:01:16.727500
71.0p
2
Maria Nordström
Ulricehamns IF
2:01:44.730300
+28.2700
70.7p
3
Katerina Smutna
Team Santander
2:01:45.730400
+29.2800
70.7p
4
Linn Sömskar
IFK Umeå
2:01:58.731700
+42.4100
70.5p
5
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
2:02:00.731900
+44.4300
70.5p
6
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:02:05.732400
+49.4800
70.4p
7
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
2:02:08.732700
+52.5100
70.4p
8
Julia Svan
Falun Borlänge SK
2:02:18.733700
+1:02.6100
70.3p
9
Sara Lindborg
Östersunds SK
2:03:08.738700
+1:52.11100
69.6p
10
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
2:03:08.738700
+1:52.11100
69.6p
11
Seraina Boner
SC Klosters
2:03:10.738900
+1:54.11300
69.6p
12
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
2:03:22.740100
+2:06.12500
69.5p
13
Helene Söderlund
IFK Mora SK
2:03:46.742500
+2:30.14900
69.2p
14
Sandra Olsson
Malungs IF
2:04:45.748400
+3:29.20800
68.5p
15
Frida Erkers
IFK Mora SK
2:07:01.762000
+5:45.34400
66.9p
16
Karoline Naess
Bjerke IL
2:12:33.795200
+11:17.67600
63.4p
17
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
2:13:34.801300
+12:18.73700
62.8p
18
Catharina Ramhult
Ulricehamns IF
2:14:44.808300
+13:28.80700
62.1p
19
Laila Kveli
Team Swedemount SC
2:15:11.811000
+13:55.83400
61.9p
20
Emma Ivarsson
Årsunda IF
2:16:24.818300
+15:08.90700
61.2p
21
Eva Johansson
Linköpings SK
2:18:00.827900
+16:44.100300
60.3p
22
Evelina Bångman
Offerdals SK
2:18:45.832400
+17:29.104800
59.9p
23
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:19:27.836600
+18:11.109000
59.5p
24
Jill Nordby
Åmotfors IF
2:19:28.836700
+18:12.109100
59.5p
25
Julia Pfennich
Hsv Saalfelden
2:20:15.841400
+18:59.113800
59.1p
26
Emma Belforth
Ulricehamns IF
2:21:22.848100
+20:06.120500
58.5p
27
Olivia Hansson
Garphyttans IF
2:21:38.849700
+20:22.122100
58.4p
28
Alexandra Svoboda
SC Ruhpolding
2:22:46.856500
+21:30.128900
57.8p
29
Tina Willert
SV Lützel
2:24:04.864300
+22:48.136700
57.2p
30
Linda Forsström
Stockholms RK
2:24:11.865000
+22:55.137400
57.1p
31
Charlotte Andersson
Rembo IK
2:27:36.885500
+26:20.157900
55.5p
32
Åsa Tiare Carlsson
Nässjö SF
2:28:45.892400
+27:29.164800
55.0p
33
Elin Arwidson
OK Lindena
2:33:15.919400
+31:59.191800
53.0p
34
Anneli Lindroth
Björnstorps IF
2:38:04.948300
+36:48.220700
51.1p
35
Ulrika Lindberg
IK Stern
2:45:34.993300
+44:18.265700
48.3p
36
Linda Åkeflo
Axa SC
3:32:45.1276400
+1:31:29.548800
36.0p
-
Anna Karlsson
träningskonsulten sports club
23:59:58.8639700
-
Katri Lylynpera
Vuokatti Ski Team Kainuu
23:59:59.8639800
-
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Susanna Saapunki
Vuokatti Ski Team Kainuu
23:59:59.8639800
-
Johanna Matintalo
Poytyan Urheilijat
23:59:59.8639800
-
Leena Nurmi
Lempaalan Kisa
23:59:59.8639800
-
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Anna Johansson
SK Hylte
23:59:59.8639800
-
Karin Söderström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Sara Hulthén
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Sara Mangs
Kimstad GOIF
23:59:59.8639800
-
Marie Louise Nilsson
SK Hylte
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)