Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
UVK-rullen
2016-09-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:33:12.559100
80.0p
2
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:34:21.566000
+1:09.6800
78.7p
3
John Wiklund
Stockholms RK
1:37:07.582600
+3:55.23400
75.8p
3
Magnus Graas
OK Linné
1:37:07.582600
+3:55.23400
75.8p
5
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
1:38:56.593500
+5:44.34300
74.0p
6
Carl Troedsson
Stockholms RK
1:39:04.594300
+5:52.35100
73.9p
7
Jakob Jansson
Östersunds SK
1:40:00.599900
+6:48.40700
73.0p
8
Tommie Lindblom
Stockholms RK
1:40:01.600000
+6:49.40800
73.0p
9
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:42:24.614300
+9:12.55100
70.8p
10
Tim Magnusson
IFK Mora SK
1:42:41.616000
+9:29.56800
70.6p
11
Tobias Malm
Bålsta SK
1:42:43.616200
+9:31.57000
70.5p
12
Mikael Markstedt
Stockholms RK
1:42:53.617200
+9:41.58000
70.4p
13
Per Olov Andersson
Västerås Skidklubb
1:43:00.617900
+9:48.58700
70.3p
14
Anders Eriksson
Yuppie Ski Club
1:43:45.622400
+10:33.63200
69.7p
15
Antoine Auger
Team Exski
1:44:47.628600
+11:35.69400
68.8p
16
Magnus Haglund
Åkersberga SK
1:45:53.635200
+12:41.76000
67.9p
17
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
1:45:58.635700
+12:46.76500
67.8p
18
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:46:03.636200
+12:51.77000
67.7p
19
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
1:46:05.636400
+12:53.77200
67.7p
20
Romain Balieu
Stockholms RK
1:46:15.637400
+13:03.78200
67.6p
21
Andreas Sembrant
Ufk
1:46:20.637900
+13:08.78700
67.5p
22
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
1:46:29.638800
+13:17.79600
67.4p
23
Daniel Ehn
Västerås Skidklubb
1:46:45.640400
+13:33.81200
67.2p
24
Erik Hållström
Valbo AIF
1:47:06.642500
+13:54.83300
66.9p
25
Ola Jönsson
Nacka Värmdö SK
1:48:38.651700
+15:26.92500
65.7p
26
Antti Karonen
Brudpiga RK
1:52:10.672900
+18:58.113700
63.1p
27
Mikael Gelin
Lagunda AIK
1:54:02.684100
+20:50.124900
61.8p
28
Yngve Gustafsson
Stockholms RK
1:54:07.684600
+20:55.125400
61.8p
29
Peter Davidsson
Jm-Konc IF
1:55:21.692000
+22:09.132800
61.0p
30
Ulrik Schäfer
Storvreta IK
1:55:35.693400
+22:23.134200
60.8p
31
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:56:16.697500
+23:04.138300
60.4p
32
Martin Norlin
Stockholms RK
1:58:59.713800
+25:47.154600
58.7p
33
Erik Brisenheim
Stockholms RK
1:59:11.715000
+25:59.155800
58.6p
34
Christer Hördell
Stockholms RK
1:59:38.717700
+26:26.158500
58.3p
35
Marcus Svedare
IK Rex
1:59:58.719700
+26:46.160500
58.1p
36
Henrik Ejderholm
Ufk
2:00:42.724100
+27:30.164900
57.6p
37
Simon Lindgren
Kalix SK
2:01:28.728700
+28:16.169500
57.2p
38
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:02:38.735700
+29:26.176500
56.5p
39
Peter Triumf
Täby IS SK
2:03:54.743300
+30:42.184100
55.8p
40
Mats Carlson
Brottby SK
2:09:31.777000
+36:19.217800
52.9p
41
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
2:09:43.778200
+36:31.219000
52.8p
42
Per Thörnqvist
Stockholms RK
2:11:18.787700
+38:06.228500
52.0p
43
Tom Berghäll
Stockholms RK
2:14:12.805100
+41:00.245900
50.7p
-
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:59:58.8639700
-
Johan Månflod
Ufk
23:59:58.8639700
-
Jonas Strandell
Vassunda IF
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)