Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vittjåkk Runt
2016-04-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Silfver
IFK Umeå
43:10.258900
84.2p
2
Jens Hulgaard
Täfteå IK
44:32.267100
+1:22.8100
81.4p
3
Jens Selahn
Stockviks SF
44:37.267600
+1:27.8600
81.2p
4
Oskar Årebäck
Bolidens SK
46:06.276500
+2:56.17500
78.5p
5
Erik Granström
Strömnäs GIF
47:36.285500
+4:26.26500
75.8p
6
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
49:01.294000
+5:51.35000
73.5p
7
Tommy Gustavsson
Hemmingsmarks IF
49:07.294600
+5:57.35600
73.4p
8
Erik Sundén
Arjeplogs SK
49:27.296600
+6:17.37600
72.8p
9
Arne Zackrisson
Räddningstjänsten Jokkmokk
51:56.311500
+8:46.52500
69.1p
10
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
53:46.322500
+10:36.63500
66.7p
11
Tobbe Nilsson
No Club
54:16.325500
+11:06.66500
66.0p
12
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
55:08.330700
+11:58.71700
64.9p
13
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
55:28.332700
+12:18.73700
64.5p
14
Vilgot Stenman
SK Järven
56:03.336200
+12:53.77200
63.8p
15
Jörgen Norén
Malå IF
59:54.359300
+16:44.100300
59.5p
16
Mats Karlsson
Mm Ski
1:00:37.363600
+17:27.104600
58.8p
17
Tore Orädd
Vidsels IK
1:00:46.364500
+17:36.105500
58.6p
18
Kristoffer Eriksson
Arjeplogs SK
1:00:49.364800
+17:39.105800
58.6p
19
Leopold Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
1:01:19.367800
+18:09.108800
58.1p
20
Håkan Holmgren
Bolidens SK
1:01:46.370500
+18:36.111500
57.6p
21
Magnus Granberg
Strömnäs GIF
1:02:31.375000
+19:21.116000
56.9p
22
John Engström
No Club
1:03:00.377900
+19:50.118900
56.4p
23
Kim Bergström
Malå IF
1:03:01.378000
+19:51.119000
56.4p
24
Simon Norsten
Bolidens SK
1:05:38.393700
+22:28.134700
54.1p
25
Ola Ståhl
Sveaskogs IF
1:08:37.411600
+25:27.152600
51.6p
26
Tommy Nilsson
Råneå SK
1:10:03.420200
+26:53.161200
50.5p
27
Mikael Juuso
Arvidsjaur
1:10:07.420600
+26:57.161600
50.5p
28
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:10:38.423700
+27:28.164700
50.1p
29
Ingemar Forss
Luleå
1:11:37.429600
+28:27.170600
49.4p
30
Albin Lundberg
IFK Arvidsjaur SK
1:12:40.435900
+29:30.176900
48.6p
31
Ulf Vikström
Antnäs BK
1:12:59.437800
+29:49.178800
48.4p
32
Tony Gustafsson
IFK Arvidsjaur SK
1:13:06.438500
+29:56.179500
48.3p
33
Leo Pettersson
Älvsby IF SK
1:13:08.438700
+29:58.179700
48.3p
34
Kenrick Pettersson
Vidsels IK
1:13:11.439000
+30:01.180000
48.3p
35
Richard Kringhaug
Valnesfjord IL
1:14:30.446900
+31:20.187900
47.4p
36
Lars Wikberg
Suddesjaur
1:16:53.461200
+33:43.202200
45.9p
37
Kalevi Ervasti
Vidsels IK
1:17:03.462200
+33:53.203200
45.8p
38
Hampus Björn
IFK Arvidsjaur SK
1:19:43.478200
+36:33.219200
44.2p
39
Filip Sjöström
IFK Arvidsjaur SK
1:19:46.478500
+36:36.219500
44.1p
40
Hannes Landström
IFK Arvidsjaur SK
1:24:43.508200
+41:33.249200
41.5p
41
BO Landström
IFK Arvidsjaur SK
1:24:50.508900
+41:40.249900
41.4p
42
Bengt Berggren
Stockholm
1:25:00.509900
+41:50.250900
41.3p
43
Josef Näslund
Arvidsjaur
1:33:16.559500
+50:06.300500
37.6p
44
Alex Neykov
IFK Arvidsjaur SK
1:40:38.603700
+57:28.344700
34.7p
45
Eddie Juliusson
IFK Arvidsjaur SK
1:45:05.630400
+1:01:55.371400
33.2p
46
Kenneth Juliusson
IFK Arvidsjaur SK
1:45:37.633600
+1:02:27.374600
33.0p
47
Kurt Sjölund
IFK Arvidsjaur SK
2:00:11.721000
+1:17:01.462000
28.9p
48
Kenneth Lindman
IFK Arvidsjaur SK
2:05:10.750900
+1:22:00.491900
27.8p