Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2016-03-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 7284[
1
2
3
...
15
]
54km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 30
Petter Eliassen
Team LeasePlan Go
2:27:34.885300
90.0p
1
H 40
Anders Aukland
Team Santander
2:27:34.885300
90.0p
1
H 35
John Kristian Dahl
Team United Bakeries
2:27:34.885300
90.0p
4
H 25
Sjur Røthe
Voss IL
2:27:35.885400
+1
90.0p
5
H 30
Tord Asle Gjerdalen
Team Santander
2:27:54.887300
+20.1900
89.8p
5
H 25
Øyvind Moen Fjeld
Team Santander
2:27:54.887300
+20.1900
89.8p
7
H 30
Daniel Rickardsson
Team Exspirit
2:29:26.896500
+1:52.11100
88.9p
8
H 35
Anders Södergren
Team Exspirit
2:29:27.896600
+1:53.11200
88.9p
9
H 25
Andrew Musgrave
Team LeasePlan Go
2:29:28.896700
+1:54.11300
88.9p
10
H 25
Andreas Nygaard
Team Santander
2:29:40.897900
+2:06.12500
88.8p
11
H 30
Markus Ottosson
Lager 157
2:29:41.898000
+2:07.12600
88.7p
11
H 25
Vetle Thyli
Team United Bakeries
2:29:41.898000
+2:07.12600
88.7p
13
H 20
Oscar Persson
Outnorth Ski Team
2:29:42.898100
+2:08.12700
88.7p
13
H 18
Vebjørn Hegdal
Larvik
2:29:42.898100
+2:08.12700
88.7p
15
H 25
Anders Høst
Team LeasePlan Go
2:29:43.898200
+2:09.12800
88.7p
15
H 25
Stian Hoelgaard
Team LeasePlan Go
2:29:43.898200
+2:09.12800
88.7p
17
H 40
Jörgen Aukland
Team Santander
2:29:45.898400
+2:11.13000
88.7p
18
H 30
Kjetil Hagtvedt Dammen
Team LeasePlan Go
2:29:49.898800
+2:15.13400
88.7p
19
H 25
Marcus Johansson
Lager 157
2:29:58.899700
+2:24.14300
88.6p
20
H 25
Morten Eide Pedersen
Team Exspirit
2:30:32.903100
+2:58.17700
88.3p
21
H 35
Lukas Bauer
Team Pioneer Investments
2:30:57.905600
+3:23.20200
88.0p
22
H 25
Bill Impola
Team Exspirit
2:31:59.911800
+4:25.26400
87.4p
23
H 25
Christoffer Kristin Callesen
Team LeasePlan Go
2:32:00.911900
+4:26.26500
87.4p
24
H 30
Valerio Leccardi
Team Xcalibur
2:32:13.913200
+4:39.27800
87.3p
25
H 30
Snorri Veidekke Einarsson
Team Santander
2:32:14.913300
+4:40.27900
87.3p
26
H 25
Pål Golberg
Gol IL
2:32:40.915900
+5:06.30500
87.0p
27
H 30
Fredrik Byström
Lager 157
2:32:52.917100
+5:18.31700
86.9p
28
H 18
Magnus Bøe
Fossum IF
2:32:54.917300
+5:20.31900
86.9p
29
H 30
Petr Novak
Team Pioneer Investments
2:32:58.917700
+5:24.32300
86.9p
30
H 30
Johan Kjølstad
Team United Bakeries
2:33:21.920000
+5:47.34600
86.6p
31
H 25
Alexey Poltoranin
Kazakstan
2:33:37.921600
+6:03.36200
86.5p
32
H 20
Iivo Niskanen
Team Santander
2:33:55.923400
+6:21.38000
86.3p
33
H 40
Jörgen Brink
Lager 157
2:35:34.933300
+8:00.47900
85.4p
34
H 20
Sindre Odberg Palm
Spydeberg IL
2:37:39.945800
+10:05.60400
84.3p
35
H 35
Bruno Debertolis
Team Xcalibur
2:37:41.946000
+10:07.60600
84.3p
36
H 20
Andreas Andersen Sauge
Team Synnfjell
2:37:42.946100
+10:08.60700
84.3p
37
H 20
Vetle Juliussen
Lyn Ski
2:37:43.946200
+10:09.60800
84.3p
38
H 30
Rikard Tynell
Team Tynell
2:38:00.947900
+10:26.62500
84.1p
39
H 35
Audun Laugaland
Lager 157
2:38:21.950000
+10:47.64600
83.9p
40
H 30
Erik Melin-Söderström
Team Skills
2:38:56.953500
+11:22.68100
83.6p
41
H 30
Klas Nilsson
Team Skills
2:38:57.953600
+11:23.68200
83.6p
42
H 25
Alexis Jeannerod
CSR Pontarlier
2:39:04.954300
+11:30.68900
83.6p
43
H 20
Håvard Taugbøl
Lillehammer SK
2:39:27.956600
+11:53.71200
83.4p
44
H 20
Joar Andreas Thele
Lyn Ski
2:39:32.957100
+11:58.71700
83.3p
45
H 20
Runar Skaug Mathisen
Vinje IL
2:39:49.958800
+12:15.73400
83.2p
45
H 30
Martti Himma
Team Xcalibur
2:39:49.958800
+12:15.73400
83.2p
47
H 20
Karstein Johaug jr
Gran IL
2:39:51.959000
+12:17.73600
83.2p
48
H 20
Erlend Moian Nydal
Asker SK
2:40:02.960100
+12:28.74700
83.1p
49
H 35
Per-Christian Lysaker Torgersrud
Team Parkettpartner
2:41:08.966700
+13:34.81300
82.5p
50
H 20
Torleif Syrstad
Lundamo IL
2:41:59.971800
+14:25.86400
82.1p
51
H 25
Halvor Thoner Korbøl
Slåstad IL
2:42:01.972000
+14:27.86600
82.1p
52
H 20
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
2:42:08.972700
+14:34.87300
82.0p
53
H 20
Vinjar Skogsholm
Åslia Skilag
2:42:10.972900
+14:36.87500
82.0p
53
H 20
Mattis Stenshagen
Follebu SK
2:42:10.972900
+14:36.87500
82.0p
55
H 25
Svein Halvor Dahl
Skarphedin IL
2:42:45.976400
+15:11.91000
81.7p
56
H 25
Gustav Eriksson
Lager 157
2:43:00.977900
+15:26.92500
81.6p
57
H 35
Kalle Gräfnings
Team Skistart.com
2:43:09.978800
+15:35.93400
81.5p
58
H 30
Algo Kärp
Team Pioneer Investments
2:43:13.979200
+15:39.93800
81.5p
59
H 35
André Haugsbø
Gaular IL
2:43:19.979800
+15:45.94400
81.4p
60
H 20
Kasper Stadaas
Team Milslukern
2:43:23.980200
+15:49.94800
81.4p
61
H 40
Geir Ludvig Aasen Ouren
Madshus
2:43:25.980400
+15:51.95000
81.4p
62
H 30
Jonas Nielsen
Team Oslo
2:44:02.984100
+16:28.98700
81.1p
63
H 20
Erik Bøe
Lyn Ski
2:44:25.986400
+16:51.101000
80.9p
64
H 30
Henrik L'abée-Lund
No Club
2:44:26.986500
+16:52.101100
80.9p
65
H 40
Stanislav Rezac
Silvini Madshus team
2:44:42.988100
+17:08.102700
80.7p
66
H 30
Ville Nousiainen
Team Peltonen
2:45:12.991100
+17:38.105700
80.5p
67
H 20
Jonas Udjus Frorud
Lyn Ski
2:46:18.997700
+18:44.112300
80.0p
68
H 30
Adam Steen
Axa SC
2:46:23.998200
+18:49.112800
79.9p
69
H 30
Andrey Tyuterev
Team Mass Sport
2:46:55.1001400
+19:21.116000
79.7p
70
H 25
Magnus Bleken
Team Sport 1 Lillehammer
2:46:57.1001600
+19:23.116200
79.6p
71
H 20
Sjur Obrestad Gabrielsen
Sandnes IL
2:47:03.1002200
+19:29.116800
79.6p
72
H 25
Torjus Børsheim
Ulvik IL
2:47:07.1002600
+19:33.117200
79.6p
73
H 20
Sondre Grønvold
Lyn Ski
2:47:08.1002700
+19:34.117300
79.6p
74
H 25
Kristoffer Nielsen
Ørn IF
2:47:20.1003900
+19:46.118500
79.5p
75
H 30
Arne Post
Team United Bakeries
2:47:23.1004200
+19:49.118800
79.4p
76
H 40
Thomas Alsgaard
Team LeasePlan Go
2:47:24.1004300
+19:50.118900
79.4p
77
H 20
Gjermund Nilsen
Gran IL
2:47:34.1005300
+20:00.119900
79.4p
78
H 20
Thomas Gjestrumbakken
Team Parkettpartner
2:47:43.1006200
+20:09.120800
79.3p
79
H 18
Amund Hoel
Frogner IL
2:47:45.1006400
+20:11.121000
79.3p
80
H 25
Torgeir Skare Thygesen
Team LeasePlan Go
2:47:53.1007200
+20:19.121800
79.2p
81
H 25
Runar Hermo
Hammerfest skiklubb
2:47:55.1007400
+20:21.122000
79.2p
82
H 25
Riccardo Mich
Team Futura Robinsonpetshop
2:47:58.1007700
+20:24.122300
79.2p
83
H 30
Florian Rohde
Team Like2Skike
2:48:03.1008200
+20:29.122800
79.1p
84
H 20
Kristian Græsli
Hamar SK
2:48:09.1008800
+20:35.123400
79.1p
85
H 30
John Christian Deighan Hanssen
Asker SK
2:48:23.1010200
+20:49.124800
79.0p
86
H 30
Ole Christian Mork
Team Milslukern
2:48:37.1011600
+21:03.126200
78.9p
87
H 20
Daniel Instanes
Fana Langrenn
2:49:06.1014500
+21:32.129100
78.6p
88
H 20
Bob Impola
SK Bore
2:49:10.1014900
+21:36.129500
78.6p
89
H 20
Sondre Handeland
Sauda IL
2:49:35.1017400
+22:01.132000
78.4p
90
H 20
Erling Pettersen Vollan
Høybråten & Stovner IL
2:49:51.1019000
+22:17.133600
78.3p
91
H 25
Jonatan Steen
No Club
2:49:58.1019700
+22:24.134300
78.2p
91
H 35
David Støre
Bull Ski OG Kajakk
2:49:58.1019700
+22:24.134300
78.2p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:50:00
93
H 16
Petter Stokkeland
Tistedalen FL
2:50:06.1020500
+22:32.135100
94
H 20
Ingvar Folkvord
Lillehammer SK
2:50:12.1021100
+22:38.135700
78.1p
95
H 20
Espen Aronsveen
Lyn Ski
2:50:16.1021500
+22:42.136100
78.1p
96
H 20
Sindre Folkvord
Lillehammer SK
2:50:19.1021800
+22:45.136400
78.1p
97
H 30
Øystein Slettemeås
No Club
2:50:22.1022100
+22:48.136700
78.1p
98
H 25
Simen Nordli Engebretsen
Vang IL
2:50:34.1023300
+23:00.137900
78.0p
98
H 35
Tore Stengrundet
Sentrum Sport Trysil
2:50:34.1023300
+23:00.137900
78.0p
100
H 20
Fredrik Ole Andersen Oldereid
Lyn Ski
2:50:36.1023500
+23:02.138100
78.0p
101
H 20
Jonas Amundsen
Nes Ski
2:50:39.1023800
+23:05.138400
77.9p
102
H 20
Håkon Hjelstuen
Lyn Ski
2:50:41.1024000
+23:07.138600
77.9p
103
H 20
Eivind Kvaale Romberg
Høydalsmo IL
2:50:51.1025000
+23:17.139600
77.8p
104
H 20
Espen Holen Honganvik
Magnor Ul
2:51:28.1028700
+23:54.143300
77.6p
105
H 20
Eirik Mysen
Oseberg Skilag
2:51:29.1028800
+23:55.143400
77.6p
106
H 20
Ole-Martin Lid
Lillehammer SK
2:51:35.1029400
+24:01.144000
77.5p
107
H 20
Henrik Kjærnsli
Lillehammer SK
2:52:04.1032300
+24:30.146900
77.3p
107
H 25
Rasmus Blom
Outnorth Ski Team
2:52:04.1032300
+24:30.146900
77.3p
109
H 30
Petter Kaarby
Nydalens Skiklubb
2:52:08.1032700
+24:34.147300
77.3p
110
H 20
Kristian A Kjonerud
Lillehammer SK
2:52:10.1032900
+24:36.147500
77.3p
111
H 30
Henning Halvorsen Offigstad
Øyer og Tretten IF
2:52:13.1033200
+24:39.147800
77.2p
112
H 20
Aleksander Morsund Karlsen
Lier IL
2:52:18.1033700
+24:44.148300
77.2p
113
H 20
Martin Riseth
Byåsen IL
2:52:28.1034700
+24:54.149300
77.1p
114
H 20
Sondre Turvoll Fossli
Hokksund IL
2:52:35.1035400
+25:01.150000
77.1p
115
H 25
Rune Malo Oedegaard
Team Synnfjell
2:52:36.1035500
+25:02.150100
77.1p
116
H 30
Anders Fiskvik
Tynset IL
2:52:56.1037500
+25:22.152100
76.9p
117
H 45
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:52:58.1037700
+25:24.152300
76.9p
118
H 30
Ståle Fenstad
Rustad IL
2:53:00.1037900
+25:26.152500
76.9p
119
H 50
Geir Strandbakke
Team Sport1 Lillehammer skiklub
2:53:04.1038300
+25:30.152900
76.9p
120
H 18
Tor Olav Nesheim Hægeland
Rustad IL
2:53:06.1038500
+25:32.153100
76.8p
121
H 18
Lars Laulo
Heming IL
2:53:08.1038700
+25:34.153300
76.8p
122
H 20
Eirik Asdøl
Bærums Verk IF Langrenn
2:53:23.1040200
+25:49.154800
76.7p
123
H 25
Håvard Nygaard
Bjørn Myhre Sport
2:53:29.1040800
+25:55.155400
76.7p
124
H 25
Lars Engseth
NTNUI
2:53:32.1041100
+25:58.155700
76.6p
125
H 45
Anders Bergström
Domnarvets GOIF
2:53:39.1041800
+26:05.156400
76.6p
126
H 18
Lars Sørensen
Rustad IL
2:53:40.1041900
+26:06.156500
76.6p
127
H 25
Kristian Hammer Riseth
Skanska Aktiv
2:53:43.1042200
+26:09.156800
76.6p
128
H 40
Henrik Sollie
Team Oslo
2:53:44.1042300
+26:10.156900
76.6p
129
H 20
Sebastian Torgersen
NTNUI
2:53:45.1042400
+26:11.157000
76.6p
130
H 20
Fredrik Grøvdal
Lyn Ski
2:53:59.1043800
+26:25.158400
76.5p
131
H 20
Lars Falsen Habostad
Heming IL
2:54:09.1044800
+26:35.159400
76.4p
132
H 35
Jerry Ahrlin
Team Tynell
2:54:12.1045100
+26:38.159700
76.4p
133
H 20
Mikael Gunnulfsen
Ørn IF
2:54:16.1045500
+26:42.160100
76.3p
134
H 20
Martin Kristiansen
Drammen
2:54:23.1046200
+26:49.160800
76.3p
135
H 25
Anders Gullhav
Team Oslo
2:54:26.1046500
+26:52.161100
76.3p
136
H 20
Anders Fjell
Bjørn Myhre Sport
2:54:27.1046600
+26:53.161200
76.3p
137
H 20
Martin Thon
No Club
2:54:35.1047400
+27:01.162000
76.2p
138
H 20
Magnus Vesterheim
Kvæfjord il
2:54:36.1047500
+27:02.162100
76.2p
138
H 25
Marius Geving
Byåsen IL
2:54:36.1047500
+27:02.162100
76.2p
140
H 20
Ole-Vidar Eriksrud
Lier IL
2:54:38.1047700
+27:04.162300
76.2p
141
H 18
Kristian Jakobsen
Gjøvik SK
2:54:46.1048500
+27:12.163100
76.1p
142
H 35
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
2:55:06.1050500
+27:32.165100
76.0p
143
H 25
Lars Aanensen
Team Milslukern
2:55:17.1051600
+27:43.166200
75.9p
144
H 20
Petter Rinde Øverland
No Club
2:55:18.1051700
+27:44.166300
75.9p
145
H 20
Ola Kristoffer Tosterud
Nes Ski
2:55:22.1052100
+27:48.166700
75.9p
146
H 40
Stig Morten Fakstad
Vest-Torpa UL
2:55:30.1052900
+27:56.167500
75.8p
147
H 50
Fred Anders Solbakken
Harstad
2:55:35.1053400
+28:01.168000
75.8p
148
H 40
Erlend Haugstad
No Club
2:55:42.1054100
+28:08.168700
75.7p
148
H 20
Simen Ramstad
Vind IL
2:55:42.1054100
+28:08.168700
75.7p
150
H 18
Gaute Eriksen
IL Ros
2:55:43.1054200
+28:09.168800
75.7p
150
H 40
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
2:55:43.1054200
+28:09.168800
75.7p
152
H 35
Sergey Ivanov
No Club
2:55:44.1054300
+28:10.168900
75.7p
153
H 25
Audun Formo Hay
Team Oslo
2:55:45.1054400
+28:11.169000
75.7p
154
H 20
Ulrik Baksjøberget
Vang IL
2:55:46.1054500
+28:12.169100
75.7p
155
H 25
Anders Engene Bjåland
Gol IL
2:55:47.1054600
+28:13.169200
75.7p
156
H 40
Ole Jakob Næss
Team Oslo
2:55:50.1054900
+28:16.169500
75.7p
157
H 20
Sivert H. Bergan
Larvik Ski
2:55:51.1055000
+28:17.169600
75.6p
158
H 35
Loris Frasnelli
Team Futura Robinsonpetshop
2:55:52.1055100
+28:18.169700
75.6p
159
H 45
Ronny Bråten
Spydeberg IL
2:55:54.1055300
+28:20.169900
75.6p
160
H 30
Vegard Kjølhamar
Bull Ski OG Kajakk
2:56:07.1056600
+28:33.171200
75.5p
161
H 30
Christian Melsom Myhre
Team Milslukern
2:56:08.1056700
+28:34.171300
75.5p
162
H 20
Andreas Døble
NTNUI
2:56:09.1056800
+28:35.171400
75.5p
163
H 20
Lund Sigurd Røer
Bækkelagets SK
2:56:13.1057200
+28:39.171800
75.5p
164
H 20
Christian Berge Foyn
NTNUI
2:56:15.1057400
+28:41.172000
75.5p
165
H 20
Anders Kampenhøy
Furnes Skiløperforening
2:56:17.1057600
+28:43.172200
75.5p
166
H 25
Mikko Harju
Jämsänkosken Ilves
2:56:20.1057900
+28:46.172500
75.4p
167
H 20
Jakob Meløy
NTNUI
2:56:30.1058900
+28:56.173500
75.4p
168
H 30
Oddvin Halvorsen Offigstad
Øyer og Tretten IF
2:56:39.1059800
+29:05.174400
75.3p
169
H 55
Trond Olav Berg
Rustad IL
2:56:43.1060200
+29:09.174800
75.3p
170
H 30
Audun Weltzien
LR Consulting
2:56:53.1061200
+29:19.175800
75.2p
171
H 18
Eirik Sørgård Anderssen
Lillomarka SK
2:56:57.1061600
+29:23.176200
75.2p
172
H 30
Øystein Bråta
Active Brands
2:57:14.1063300
+29:40.177900
75.1p
173
H 45
Øyvind Viken
Team Sport 1 Lillehammer
2:57:24.1064300
+29:50.178900
75.0p
174
H 40
Klaus Øiseth
Team Milslukern
2:57:25.1064400
+29:51.179000
75.0p
175
H 20
Harald Ihlebæk
Bækkelagets SK
2:57:29.1064800
+29:55.179400
75.0p
176
H 18
Henrik Gullikstad
Lillehammer SK
2:57:31.1065000
+29:57.179600
74.9p
177
H 40
Bjørn Robstad
Moelven IL
2:57:32.1065100
+29:58.179700
74.9p
178
H 50
Jan Olav Beitmyren
Team Parkettpartner
2:57:33.1065200
+29:59.179800
74.9p
179
H 30
Linus Larsson
Team Skistart.com
2:57:38.1065700
+30:04.180300
74.9p
180
H 50
Ola Sandholt
Norcem AS
2:57:54.1067300
+30:20.181900
74.8p
181
H 20
Jakob Mestvedthagen
Hemsedal IL
2:58:01.1068000
+30:27.182600
74.7p
182
H 18
Eivind Kjennerud
Sande Sk, Norge
2:58:03.1068200
+30:29.182800
74.7p
183
H 45
Ola Bustad
Team United Bakeries
2:58:10.1068900
+30:36.183500
74.7p
184
H 25
Torbjørn Vala
Rustad
2:58:14.1069300
+30:40.183900
74.6p
185
H 30
Eivind Haakenstad Godli
Svea Skilag
2:58:19.1069800
+30:45.184400
74.6p
186
H 20
Eirik Richenberg
Oslo Sportslager
2:58:24.1070300
+30:50.184900
74.6p
187
H 35
Johan Kanto
IK Stern
2:58:28.1070700
+30:54.185300
74.5p
188
H 20
Roger Pollen
No Club
2:58:34.1071300
+31:00.185900
74.5p
189
H 25
Eirik Hannestad
Team Oslo
2:58:35.1071400
+31:01.186000
74.5p
190
H 35
Armon Steiner
No Club
2:58:36.1071500
+31:02.186100
74.5p
191
H 20
Håkon Noraker Nossen
Drøbak Frogn IL ski
2:58:39.1071800
+31:05.186400
74.5p
192
H 40
Ragnar Crona
Volvo IF
2:58:40.1071900
+31:06.186500
74.5p
193
H 35
Tore Ruud Hofstad
Handelsbanken BIL
2:58:42.1072100
+31:08.186700
74.5p
194
H 18
Ivar Andre Ryttervold
Frogner IL -Ski
2:58:47.1072600
+31:13.187200
74.4p
195
H 25
Even Berg Langseth
Grue Finnskog IL
2:58:49.1072800
+31:15.187400
74.4p
196
H 25
Ola Erling Korbøl
Sport 1
2:58:55.1073400
+31:21.188000
74.4p
197
H 30
Gunnar Böthun
Team Skigo
2:59:02.1074100
+31:28.188700
74.3p
197
H 18
Marius Svendsby
Ntg-L
2:59:02.1074100
+31:28.188700
74.3p
199
H 25
Morten Horn Elieson
No Club
2:59:05.1074400
+31:31.189000
74.3p
200
H 18
Jørgen Brendengen Krogsæter
Norcem AS
2:59:09.1074800
+31:35.189400
74.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 16
Vetle Storvik
No Club
2:59:11.1075000
+31:37.189600
201
H 40
Sigurd Beldo
No Club
2:59:11.1075000
+31:37.189600
74.3p
203
H 50
Jon Gunnar Fjell
Bjørn Myhre Sport
2:59:12.1075100
+31:38.189700
74.2p
204
H 20
Marius Borge Heir
NTNUI
2:59:23.1076200
+31:49.190800
74.2p
204
H 20
Kjetil Tyrom
Team Parkettpartner
2:59:23.1076200
+31:49.190800
74.2p
206
H 18
Mats Kobbersletten Jensen
Norcem AS
2:59:25.1076400
+31:51.191000
74.2p
207
H 25
Stian Svendby
Lyn Ski
2:59:26.1076500
+31:52.191100
74.1p
208
H 18
Petter Ihlebæk
DFI
2:59:30.1076900
+31:56.191500
74.1p
209
H 30
Peder Myhre
Bull Ski OG Kajakk
2:59:47.1078600
+32:13.193200
74.0p
210
H 30
Jarle Wermskog
Active Brands
2:59:48.1078700
+32:14.193300
74.0p
211
H 16
Hans Bernhard Burud
Sande Sportsklubb
2:59:52.1079100
+32:18.193700
212
H 20
Iver Andreas Hanslien
Lillehammer SK
2:59:56.1079500
+32:22.194100
73.9p
212
H 30
Kristian Ulriksen
Tromsø SK
2:59:56.1079500
+32:22.194100
73.9p
214
H 20
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
3:00:01.1080000
+32:27.194600
73.9p
215
H 40
Vidar Igeltjørn
Team Synnfjell
3:00:02.1080100
+32:28.194700
73.9p
216
H 30
Reinar Aaland
Hornindal IL
3:00:13.1081200
+32:39.195800
73.8p
216
H 25
Patrik Lind
Tunafors SK
3:00:13.1081200
+32:39.195800
73.8p
218
H 20
Jens Storås Sommer
Lillehammer SK
3:00:20.1081900
+32:46.196500
73.8p
219
H 45
Pasi Peltonen Vuori
Team Peltonen
3:00:23.1082200
+32:49.196800
73.8p
220
H 20
Olav Vestøl
NTNUI
3:00:29.1082800
+32:55.197400
73.7p
221
H 50
Jarle Thon
No Club
3:00:30.1082900
+32:56.197500
73.7p
222
H 20
Ola Raaum Jansen
Statskog Bil
3:00:33.1083200
+32:59.197800
73.7p
223
H 45
Ståle Kihle
Bjørn Myhre Sport
3:00:34.1083300
+33:00.197900
73.7p
224
H 25
Tryg-Arne Alnes Løkkeborg
NTNUI
3:00:50.1084900
+33:16.199500
73.6p
225
H 18
Patrick Fossum Kristoffersen
Norcem AS
3:00:51.1085000
+33:17.199600
73.6p
225
H 45
Asbjørn Eritsland
Bjørn Myhre Sport
3:00:51.1085000
+33:17.199600
73.6p
227
H 45
Valery Smutin
Team Mass Sport
3:00:57.1085600
+33:23.200200
73.5p
227
H 35
Eirik Bjerregaard
Krødsherad IL
3:00:57.1085600
+33:23.200200
73.5p
229
H 20
Håvard Flaten
Gran IL
3:00:58.1085700
+33:24.200300
73.5p
230
H 20
Amund Owren
Team Synnfjell
3:01:10.1086900
+33:36.201500
73.4p
230
H 18
Vebjørn Sørum
Svea Skilag
3:01:10.1086900
+33:36.201500
73.4p
232
H 50
Lars Arne Ellefsen
Norcem AS
3:01:15.1087400
+33:41.202000
73.4p
233
H 20
Rolf Christian Hermanrud
No Club
3:01:21.1088000
+33:47.202600
73.4p
234
H 25
Øyvind Waage Hanssen-Bauer
NTNUI
3:01:35.1089400
+34:01.204000
73.3p
235
H 30
Johan Landrø
Vestbyen IL
3:01:37.1089600
+34:03.204200
73.3p
236
H 20
Sindre Skar Bjoernestad
Bærums Skiklubb
3:01:53.1091200
+34:19.205800
73.2p
237
H 50
Arnulf Bekkevoll
Dölaski Norge
3:01:54.1091300
+34:20.205900
73.2p
238
H 18
Eirik Abrahamsen
Stokke
3:02:00.1091900
+34:26.206500
73.1p
239
H 40
Bjørn Risebrobakken
Eidsvold værk skikl
3:02:03.1092200
+34:29.206800
73.1p
240
H 25
Eivind Flugstad Østberg
Gjøvik SK
3:02:06.1092500
+34:32.207100
73.1p
241
H 55
Kristen Aaby
Bjørn Myhre Sport
3:02:08.1092700
+34:34.207300
73.1p
242
H 30
Eirik Watterdal
Slevik IL
3:02:13.1093200
+34:39.207800
73.0p
243
H 50
Truls Valmestad
Skattedirektoratet BIL
3:02:17.1093600
+34:43.208200
73.0p
243
H 50
Anders Karlsen
Nesodden I.F.
3:02:17.1093600
+34:43.208200
73.0p
245
H 20
Sigurd Sollien Hulbak
No Club
3:02:20.1093900
+34:46.208500
73.0p
246
H 25
Öyvind Rögenes
No Club
3:02:26.1094500
+34:52.209100
72.9p
247
H 45
Svein Nordaas
Strandbygda IL
3:02:29.1094800
+34:55.209400
72.9p
248
H 45
Birger Andreas Bråthen
Magnor Ul
3:02:34.1095300
+35:00.209900
72.9p
249
H 18
Anders Haga
Åsen IL
3:02:36.1095500
+35:02.210100
72.9p
250
H 20
Lars Steinar Hefre
Skarphedin IL
3:02:38.1095700
+35:04.210300
72.9p
250
H 30
Eirik Johannessen
Olympia Sport
3:02:38.1095700
+35:04.210300
72.9p
252
H 25
Atle Smenes
Rustad IL
3:02:39.1095800
+35:05.210400
72.9p
253
H 20
Morten Nævestad
Lyn Ski
3:02:40.1095900
+35:06.210500
72.8p
254
H 20
Magnus-johan Færø
Nordhordland Skikl
3:02:50.1096900
+35:16.211500
72.8p
255
H 40
Hans Jørgen Renå
Hommelvik IL
3:02:52.1097100
+35:18.211700
72.8p
256
H 20
Peter Andersen
Lillehammer SK
3:02:55.1097400
+35:21.212000
72.7p
257
H 20
Daniel Debertin
NTNUI
3:03:03.1098200
+35:29.212800
72.7p
258
H 25
Sondre Halden
NTNUI
3:03:08.1098700
+35:34.213300
72.7p
259
H 20
Sondre Taugbøl Lomeland
Gjesdal IL
3:03:14.1099300
+35:40.213900
72.6p
259
H 18
Anders Sønsteby Flaagen
Søndre Ål Spk
3:03:14.1099300
+35:40.213900
72.6p
261
H 50
Mathias Remund
No Club
3:03:24.1100300
+35:50.214900
72.6p
262
H 18
Henrik Husdal
Drøbak-frogn IL
3:03:27.1100600
+35:53.215200
72.5p
263
H 30
Martin Stuge Bånerud
Köl
3:03:30.1100900
+35:56.215500
72.5p
264
H 18
Ole-Henrik Lervik
Molde Og Omegn IF
3:03:36.1101500
+36:02.216100
72.5p
265
H 45
Arild Hagesveen
Team Skigo
3:03:38.1101700
+36:04.216300
72.5p
266
H 35
Ståle Gröthe
Gjelleråsen IF
3:03:40.1101900
+36:06.216500
72.5p
267
H 40
Clemet Fougner
SK Rye
3:03:44.1102300
+36:10.216900
72.4p
268
H 45
Seppo Rellman
Team Peltonen
3:03:45.1102400
+36:11.217000
72.4p
269
H 20
Jens Bredde Vig
Drammen Strong
3:03:48.1102700
+36:14.217300
72.4p
270
H 20
Vebjørn Tandberg
Kjelsås IL
3:03:49.1102800
+36:15.217400
72.4p
271
H 18
Kjetil Stuge Bånerud
IL Koll
3:03:53.1103200
+36:19.217800
72.4p
271
H 45
Vegard Fluge Samuelsen
IL TRY
3:03:53.1103200
+36:19.217800
72.4p
273
H 18
Hans Kristian Sørum
Mjøsski
3:03:55.1103400
+36:21.218000
72.4p
274
H 35
Tony Bjørnbakken
No Club
3:04:04.1104300
+36:30.218900
72.3p
275
H 25
Lars Petter Furuheim Bryn
Team Raske Gutter
3:04:05.1104400
+36:31.219000
72.3p
276
H 20
Johannes Alnes Løkkeborg
Emblem IL Langrenn
3:04:06.1104500
+36:32.219100
72.3p
277
H 35
Espen Almlid
Hamar SK
3:04:12.1105100
+36:38.219700
72.2p
278
H 30
Vegar Tveten
Bjørn Myhre Sport
3:04:13.1105200
+36:39.219800
72.2p
279
H 20
Sivert Fodnes
Årdalstangen IL
3:04:19.1105800
+36:45.220400
72.2p
280
H 25
Mathias Oppegaard
Bsf Team Ullevål/Tåsen
3:04:21.1106000
+36:47.220600
72.2p
281
H 35
Rune Nordgård
Hurdal IL
3:04:25.1106400
+36:51.221000
72.2p
282
H 45
Kjetil Engelstad
Ringkollen
3:04:26.1106500
+36:52.221100
72.2p
283
H 16
Edvard August Lund
Rustad IL
3:04:29.1106800
+36:55.221400
284
H 50
Tor Michelsen
Byåsen IL
3:04:32.1107100
+36:58.221700
72.1p
284
H 25
Eivind Klokkehaug
No Club
3:04:32.1107100
+36:58.221700
72.1p
286
H 25
Petter Homleid
POLAR
3:04:36.1107500
+37:02.222100
72.1p
287
H 40
Øystein Sæther
Luftkrigsskolen Bil
3:04:38.1107700
+37:04.222300
72.1p
288
H 18
Ole Marius Kirkeng
IL Ros
3:04:41.1108000
+37:07.222600
72.1p
289
H 20
Olav Vikøren Espenes
Lyn Ski
3:04:43.1108200
+37:09.222800
72.0p
290
H 16
Emil Wiig
Skimt
3:04:45.1108400
+37:11.223000
291
H 18
Andreas Bossum
Søre ÅL IL
3:04:51.1109000
+37:17.223600
72.0p
291
H 18
Jostein Tandberg
Kjelsås IL
3:04:51.1109000
+37:17.223600
72.0p
293
H 25
Anders Kittelsrud
Jevnaker IF
3:04:52.1109100
+37:18.223700
72.0p
294
H 30
Lars Hovde Bakke
Rudsbugd IL
3:04:53.1109200
+37:19.223800
72.0p
294
H 18
Andreas Magnussen
Nittedal
3:04:53.1109200
+37:19.223800
72.0p
296
H 30
Hans Kristian Stadheim
Lyn Ski
3:04:59.1109800
+37:25.224400
71.9p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 3:05:00
297
H 20
Tyler Deangelis
No Club
3:05:03.1110200
+37:29.224800
71.9p
298
H 50
Pål Cato Elshaug
Team Milslukern
3:05:08.1110700
+37:34.225300
71.9p
299
H 20
Kristian Tobias Andersen
Konnerud IL
3:05:14.1111300
+37:40.225900
71.8p
300
H 45
Jörn Hemma
Brøttum IL
3:05:15.1111400
+37:41.226000
71.8p
301
H 20
Svein Erik Sandsnes
Oppegård IL
3:05:30.1112900
+37:56.227500
71.7p
302
H 20
Oliver Bræin Furuli
Lillehammer SK
3:05:33.1113200
+37:59.227800
71.7p
303
H 30
Magnus Svingheim
Gran IL
3:05:45.1114400
+38:11.229000
71.6p
303
H 40
Tron Rustadbakken
No Club
3:05:45.1114400
+38:11.229000
71.6p
305
H 18
Fredrik Helgestad
Hamar SK
3:05:47.1114600
+38:13.229200
71.6p
306
H 20
Jørgen Christoffer Myking
Heming IL
3:05:48.1114700
+38:14.229300
71.6p
307
H 40
Peter Ettling
Skogspojkarnas OK
3:05:53.1115200
+38:19.229800
71.6p
308
H 35
Martin Bratt
IFK Mora SK
3:06:07.1116600
+38:33.231200
71.5p
309
H 55
Andreas Engebretsen
Overtoppen IL
3:06:08.1116700
+38:34.231300
71.5p
310
H 20
Håkon Myrmo
Rennebu IL
3:06:11.1117000
+38:37.231600
71.5p
311
H 40
Jon Olsen
Team Oslo
3:06:13.1117200
+38:39.231800
71.5p
312
H 30
Erik Haavardsholm
Glipptak IL
3:06:18.1117700
+38:44.232300
71.4p
313
H 20
Asbjørn Slagtern Fjellvåg
Team Baldur
3:06:22.1118100
+38:48.232700
71.4p
314
H 20
Øyvind Brakvatne Mjelde
Osterøy IL
3:06:25.1118400
+38:51.233000
71.4p
314
H 18
Elias Roland Udnæs
Lillehammer SK
3:06:25.1118400
+38:51.233000
71.4p
316
H 40
Anders Stenbrenden
Team Milslukern
3:06:28.1118700
+38:54.233300
71.4p
317
H 40
Anders Aalberg
Lillehammer SK
3:06:35.1119400
+39:01.234000
71.3p
318
H 20
Alexander Nyheim
Tomrefjord IL
3:06:37.1119600
+39:03.234200
71.3p
319
H 35
Børge Leiren
Byåsen IL
3:06:38.1119700
+39:04.234300
71.3p
320
H 18
Erik Hattestad
Lillehammer SK
3:06:39.1119800
+39:05.234400
71.3p
320
H 18
Jørgen Lippert
Trøsken IL
3:06:39.1119800
+39:05.234400
71.3p
322
H 20
Didrik Graham Henriksen
NTNUI
3:06:41.1120000
+39:07.234600
71.3p
323
H 40
Eirik Asp
Bygdøy IL
3:06:44.1120300
+39:10.234900
71.3p
324
H 20
Iver Matias Linge Glomnes
Valldal IL
3:06:48.1120700
+39:14.235300
71.2p
325
H 25
Jonas Andersson
KPMG BIL
3:06:51.1121000
+39:17.235600
71.2p
326
H 18
Anders Nyaas
Tynset IL
3:06:57.1121600
+39:23.236200
71.2p
327
H 40
Thomas M Knutsen
Oslo Sportslager
3:06:58.1121700
+39:24.236300
71.2p
328
H 45
Kjell Arne Kristiansen
Medkila Skiclub
3:07:00.1121900
+39:26.236500
71.2p
328
H 25
Magnus Ristvedt
Team Milslukern
3:07:00.1121900
+39:26.236500
71.2p
330
H 50
Bo Engdahl
IL Koll
3:07:04.1122300
+39:30.236900
71.1p
331
H 18
TVETER Fredrik
Oppegård IL
3:07:17.1123600
+39:43.238200
71.1p
331
H 40
Ole Petter Kjerkreit
No Club
3:07:17.1123600
+39:43.238200
71.1p
333
H 18
Jonas Fremming
No Club
3:07:21.1124000
+39:47.238600
71.0p
334
H 20
Georg Lande
Varden IL
3:07:22.1124100
+39:48.238700
71.0p
335
H 25
Simen Fjuk Vestreng
Eika
3:07:24.1124300
+39:50.238900
71.0p
336
H 18
Ole-einar Brukvangen
Vang IL
3:07:28.1124700
+39:54.239300
71.0p
337
H 18
Oskar Roland Udnæs
Lillehammer SK
3:07:29.1124800
+39:55.239400
71.0p
337
H 40
Odd Egil Brobakk
Støren Spkl
3:07:29.1124800
+39:55.239400
71.0p
337
H 30
Stian Boasson Hagen
Team Milslukern
3:07:29.1124800
+39:55.239400
71.0p
340
H 45
Ulf Brenna
IL TRY
3:07:31.1125000
+39:57.239600
71.0p
341
H 18
Håkon B Tesaker
Rustad IL
3:07:35.1125400
+40:01.240000
71.0p
341
H 35
Ronny Thomas Jenssen
SpareBank1
3:07:35.1125400
+40:01.240000
71.0p
343
H 18
Henrik Romundstad
Heming IL
3:07:43.1126200
+40:09.240800
70.9p
344
H 40
John Arne Holtet
Brandval IL
3:07:45.1126400
+40:11.241000
70.9p
344
H 35
Sven Krohn
Fossum IF
3:07:45.1126400
+40:11.241000
70.9p
346
H 35
Jaroslav Ehl
SKI Skuhrov nad Belou
3:07:46.1126500
+40:12.241100
70.9p
347
H 40
Christian Wiig
BB Cycling
3:07:47.1126600
+40:13.241200
70.9p
348
H 30
Atle Bjerkli
Swix Sport AS
3:07:48.1126700
+40:14.241300
70.9p
349
H 50
Frank Grønvold
Lillomarka SK
3:07:50.1126900
+40:16.241500
70.9p
350
H 35
Daniel Kvåle
Sogndal
3:07:59.1127800
+40:25.242400
70.8p
350
H 18
Gunnar Wang-Haugseth
Lørenskog SK - Ski
3:07:59.1127800
+40:25.242400
70.8p
350
H 16
Hermann Bjerke
Lyn Ski
3:07:59.1127800
+40:25.242400
350
H 45
Espen Aune
Wolkswagen
3:07:59.1127800
+40:25.242400
70.8p
350
H 45
Bent Inglingstad
Tollernes IL
3:07:59.1127800
+40:25.242400
70.8p
355
H 30
Andreas Almlid
No Club
3:08:00.1127900
+40:26.242500
70.8p
356
H 18
Johan Grøgaard
Fossum IF
3:08:05.1128400
+40:31.243000
70.8p
357
H 30
Erik Fagerholt
Orkdal IL
3:08:07.1128600
+40:33.243200
70.8p
358
H 50
Anders Johan Huus
Sørum IL
3:08:09.1128800
+40:35.243400
70.7p
359
H 35
Kristoffer Jacobsen
Ernst & Young SK
3:08:10.1128900
+40:36.243500
70.7p
360
H 40
Bjørnar Onsum
No Club
3:08:11.1129000
+40:37.243600
70.7p
361
H 35
Eirik Larsen
Asker SK
3:08:17.1129600
+40:43.244200
70.7p
361
H 30
Tore Krogsveen
Ringebu Fåvang SK
3:08:17.1129600
+40:43.244200
70.7p
361
H 60
Svein Roger Løken
Toten treningssenter
3:08:17.1129600
+40:43.244200
70.7p
364
H 45
Ole Kristian Sørland
Skiforeningen
3:08:19.1129800
+40:45.244400
70.7p
365
H 45
Rinat Iakhin
Russialoppet
3:08:20.1129900
+40:46.244500
70.7p
366
H 20
Eirik Fjær Skåre
Team FIH
3:08:23.1130200
+40:49.244800
70.7p
367
H 25
Knut Aaby Flatin
Veidekke Bil
3:08:24.1130300
+40:50.244900
70.6p
368
H 20
Pål Stenshagen
Follebu SK
3:08:27.1130600
+40:53.245200
70.6p
369
H 18
Emil Bratbak
Lillehammer SK
3:08:29.1130800
+40:55.245400
70.6p
370
H 50
Johan W. Brekke
Norcem AS
3:08:35.1131400
+41:01.246000
70.6p
371
H 50
Tore Bjerkrheim
Bjerkreim IL
3:08:36.1131500
+41:02.246100
70.6p
372
H 55
Jan Otto Hoel
I.L.Snøhetta
3:08:39.1131800
+41:05.246400
70.6p
373
H 40
Vetle John Sverdrup
Bull Ski OG Kajakk
3:08:42.1132100
+41:08.246700
70.5p
374
H 45
Johnny Mostraum
Osterøy IL
3:08:44.1132300
+41:10.246900
70.5p
375
H 20
Erik Trøen
Bjørn Myhre Sport
3:08:46.1132500
+41:12.247100
70.5p
376
H 45
Frank Slevikmoen
Krødsherad
3:08:48.1132700
+41:14.247300
70.5p
377
H 20
Petter Martinsen
NTNUI
3:08:49.1132800
+41:15.247400
70.5p
378
H 25
Martin Kihle Løberg
No Club
3:08:51.1133000
+41:17.247600
70.5p
379
H 55
Erik Landheim
No Club
3:08:53.1133200
+41:19.247800
70.5p
380
H 30
André Basteskår
Prakt Eiendom SK
3:08:54.1133300
+41:20.247900
70.5p
381
H 25
Gjermund Båsen
Multiconsult BIL
3:08:56.1133500
+41:22.248100
70.4p
382
H 30
Håvar Rimfeldt-kvale
Glipptak IL
3:08:57.1133600
+41:23.248200
70.4p
383
H 18
David Bleich
Rustad IL
3:08:58.1133700
+41:24.248300
70.4p
383
H 40
Mikal Homble
Bjerke IL
3:08:58.1133700
+41:24.248300
70.4p
385
H 20
Magnus Drivenes
No Club
3:09:04.1134300
+41:30.248900
70.4p
386
H 16
Mathias Øivind Andresen
Kjelsås IL
3:09:05.1134400
+41:31.249000
386
H 45
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
3:09:05.1134400
+41:31.249000
70.4p
388
H 50
Paul Vanberg
No Club
3:09:10.1134900
+41:36.249500
70.4p
389
H 30
Kristian Skogsrud
No Club
3:09:20.1135900
+41:46.250500
70.3p
390
H 30
Thorstein Molle
No Club
3:09:21.1136000
+41:47.250600
70.3p
391
H 18
Bjørn Erik Langstein
Tomrefjord IL
3:09:22.1136100
+41:48.250700
70.3p
392
H 25
Espen Helgesen
Svea Finans
3:09:25.1136400
+41:51.251000
70.3p
393
H 40
Frode Smevik
Byåsen IL
3:09:28.1136700
+41:54.251300
70.3p
394
H 18
Magnus Harstveit
Rustad IL
3:09:33.1137200
+41:59.251800
70.2p
395
H 40
Kjartan Roland
Bjerke IL
3:09:38.1137700
+42:04.252300
70.2p
396
H 30
Svend Vinje Skaug
Lyn Ski
3:09:42.1138100
+42:08.252700
70.2p
397
H 25
Lars Myrseth Kurås
Intility
3:09:44.1138300
+42:10.252900
70.2p
397
H 35
Henrik Fleisje
Harestua IL
3:09:44.1138300
+42:10.252900
70.2p
397
H 35
Geir Ove Lohne Tronsmoen
Tørn IL
3:09:44.1138300
+42:10.252900
70.2p
400
H 35
Nils Harald Vinsvold
Bjørn Myhre Sport
3:09:46.1138500
+42:12.253100
70.1p
401
H 30
Jonas Bürgler
No Club
3:09:48.1138700
+42:14.253300
70.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 35
Hans Erik Sand
Bjørn Myhre Sport
3:09:51.1139000
+42:17.253600
70.1p
403
H 45
Leif Harald Sættem
Molde Og Omegn IF
3:09:56.1139500
+42:22.254100
70.1p
404
H 20
Henrik Netteland
Nlski
3:09:57.1139600
+42:23.254200
70.1p
405
H 45
Jørn Olav Dæhli
Tolga IL
3:10:01.1140000
+42:27.254600
70.1p
406
H 25
Kalle Liukkonen
Finland
3:10:03.1140200
+42:29.254800
70.0p
407
H 50
Jon Sverre Evjen
Lier IL
3:10:04.1140300
+42:30.254900
70.0p
408
H 18
Jakob Stensåsen
Kjelsås IL
3:10:06.1140500
+42:32.255100
70.0p
409
H 16
Sondre Nydal
Høybråten & Stovner IL
3:10:08.1140700
+42:34.255300
410
H 25
Knut Sindre Mølmen
Konnerud
3:10:10.1140900
+42:36.255500
70.0p
411
H 25
Gaute Glomlien
Lyn Ski
3:10:15.1141400
+42:41.256000
70.0p
412
H 20
Oddne Håvardstun Munkvold
Førde IL
3:10:16.1141500
+42:42.256100
70.0p
413
H 25
Mats Johan Hårstad
I.L.Snøhetta
3:10:17.1141600
+42:43.256200
70.0p
414
H 25
Even Bjerke
Hurdal
3:10:20.1141900
+42:46.256500
69.9p
415
H 45
Oleg Terentev
No Club
3:10:21.1142000
+42:47.256600
69.9p
415
H 55
Arnt Edvin Andersen
No Club
3:10:21.1142000
+42:47.256600
69.9p
417
H 65
Pekka Virtakoivu
No Club
3:10:24.1142300
+42:50.256900
69.9p
418
H 20
Kristian Dahl
Hof IL
3:10:26.1142500
+42:52.257100
69.9p
419
H 40
Anders Aas
Storebrand Sport
3:10:28.1142700
+42:54.257300
69.9p
420
H 20
Jackson Bloch
Sonic Hedgehog
3:10:29.1142800
+42:55.257400
69.9p
421
H 20
Eirik Hovland
Årdalstangen IL
3:10:31.1143000
+42:57.257600
69.9p
422
H 25
Rudi Kristiansen
OSI langrenn
3:10:33.1143200
+42:59.257800
69.9p
423
H 35
Toms Veits
A2
3:10:34.1143300
+43:00.257900
69.8p
424
H 25
Martin Peder Kvalshaug
Kårvåg IL
3:10:35.1143400
+43:01.258000
69.8p
425
H 55
Bjørn Ove Ansnes
No Club
3:10:36.1143500
+43:02.258100
69.8p
426
H 60
Oddvar Nygård
Bjørn Myhre Sport
3:10:40.1143900
+43:06.258500
69.8p
427
H 55
Steinar Hannestad
No Club
3:10:42.1144100
+43:08.258700
69.8p
428
H 45
Bjarne Valås
Byåsen IL
3:10:43.1144200
+43:09.258800
69.8p
429
H 45
Geir Øvergård
Trysil IL
3:10:44.1144300
+43:10.258900
69.8p
429
H 35
Torbjørn Småland
Osterøy IL
3:10:44.1144300
+43:10.258900
69.8p
431
H 20
Inge Brennmoen Tollan
Byåsen IL
3:10:46.1144500
+43:12.259100
69.8p
432
H 20
Anders Johan Sandberg
Skogn IL
3:10:52.1145100
+43:18.259700
69.7p
433
H 30
Per Lundell
EY Bil
3:10:54.1145300
+43:20.259900
69.7p
434
H 35
Vegar Skildheim
No Club
3:10:56.1145500
+43:22.260100
69.7p
435
H 25
Sondre Fylling
Moss SK
3:10:59.1145800
+43:25.260400
69.7p
436
H 18
Ivar Tverå
Korgen IL
3:11:03.1146200
+43:29.260800
69.7p
437
H 16
Nicolay Sevang
Lyn Ski
3:11:04.1146300
+43:30.260900
438
H 30
Thomas Hansen Valan
Terråk IL
3:11:06.1146500
+43:32.261100
69.7p
439
H 20
Bojan Blumenstein
Tuspo Nieste
3:11:07.1146600
+43:33.261200
69.7p
440
H 20
Markus Westgaard Johansen
Trøsken IL
3:11:11.1147000
+43:37.261600
69.6p
441
H 25
Davide Maffeis
G.S. I Camosci
3:11:12.1147100
+43:38.261700
69.6p
442
H 35
Anders Storhaug Heen
Bjørn Myhre Sport
3:11:17.1147600
+43:43.262200
69.6p
443
H 35
Ole-Jacob Følling
Nordic Ski Team
3:11:19.1147800
+43:45.262400
69.6p
443
H 35
Anders Westvold
Apotek 1 Namsos
3:11:19.1147800
+43:45.262400
69.6p
445
H 45
Rune Andre Wiig
Skimt
3:11:20.1147900
+43:46.262500
69.6p
446
H 45
Håkon Skrindo
Gol IL
3:11:23.1148200
+43:49.262800
69.6p
446
H 25
Even Antonsen
Martin M. Bakken BIL
3:11:23.1148200
+43:49.262800
69.6p
446
H 40
Anders Soovik
Göteborgs SK
3:11:23.1148200
+43:49.262800
69.6p
449
H 50
Hans Tore Riibe
Hamar SK
3:11:28.1148700
+43:54.263300
69.5p
450
H 55
Magnor Rypdal
Isfjorden IL
3:11:33.1149200
+43:59.263800
69.5p
451
H 35
Marius Myrstad
Team Skigo
3:11:35.1149400
+44:01.264000
69.5p
452
H 45
Andreas Tannert
No Club
3:11:38.1149700
+44:04.264300
69.5p
452
H 60
Eirik Næss-Ulseth
Team Coremine
3:11:38.1149700
+44:04.264300
69.5p
454
H 20
Robin Frost
Team Like2Skike
3:11:39.1149800
+44:05.264400
69.5p
455
H 35
Simen Holtan
Bjørn Myhre Sport
3:11:40.1149900
+44:06.264500
69.5p
456
H 35
Lars Jacobsen
WIL
3:11:41.1150000
+44:07.264600
69.4p
457
H 45
Helge Kolstad
ABB BIL
3:11:42.1150100
+44:08.264700
69.4p
458
H 40
Per Morten Hvattum
Gran IL
3:11:43.1150200
+44:09.264800
69.4p
459
H 18
Ivar Jevne Arnesen
Hamar SK
3:11:45.1150400
+44:11.265000
69.4p
460
H 45
Håkon Wold
Drammens Ballklubb
3:11:49.1150800
+44:15.265400
69.4p
461
H 45
Håvard Madland
Dagens Næringsliv
3:11:51.1151000
+44:17.265600
69.4p
461
H 50
Bjørn Tore Evju
Birkebeineren IF
3:11:51.1151000
+44:17.265600
69.4p
463
H 45
Petter Quist-Paulsen
Byåsen IL
3:11:54.1151300
+44:20.265900
69.4p
464
H 30
Atle Fossestøl
Technip
3:11:59.1151800
+44:25.266400
69.3p
465
H 18
BOVOLD Lars
Østby IL
3:12:05.1152400
+44:31.267000
69.3p
466
H 45
Lars Atle Holm
Green Machines
3:12:06.1152500
+44:32.267100
69.3p
466
H 25
Torbjørn Bergersen
No Club
3:12:06.1152500
+44:32.267100
69.3p
468
H 40
Morten Andreas Lerø
Veritas Bil
3:12:07.1152600
+44:33.267200
69.3p
469
H 35
Erik Hägg
Finspångs SOK
3:12:09.1152800
+44:35.267400
69.3p
469
H 20
Erlend Leander Johansen
Team Splitkon
3:12:09.1152800
+44:35.267400
69.3p
471
H 25
Martin Galleberg
Sande Sportsklubb
3:12:10.1152900
+44:36.267500
69.3p
471
H 55
Daniel Sandoz
No Club
3:12:10.1152900
+44:36.267500
69.3p
473
H 25
Peder Huitfeldt
Team Milslukern
3:12:12.1153100
+44:38.267700
69.3p
474
H 18
Oscar Otterlei
Byåsen IL
3:12:15.1153400
+44:41.268000
69.2p
474
H 40
Strand Ulf Erik
Strandbygda IL
3:12:15.1153400
+44:41.268000
69.2p
476
H 50
Thomas Christian Holter
Overtoppen IL
3:12:17.1153600
+44:43.268200
69.2p
477
H 30
Øyvind Hasli
Eina Sportsklubb
3:12:23.1154200
+44:49.268800
69.2p
478
H 25
Ola Myklatun Krosness
hydro.bil
3:12:25.1154400
+44:51.269000
69.2p
478
H 55
Espen Kristiansen
Rustad IL
3:12:25.1154400
+44:51.269000
69.2p
480
H 18
Andreas Rauset
Fjellhug Vereide
3:12:30.1154900
+44:56.269500
69.2p
481
H 35
Ole Kristian Haraldsrud
Svelvik skigruppe
3:12:31.1155000
+44:57.269600
69.1p
482
H 50
Jon Evensen
Team Parkettpartner
3:12:33.1155200
+44:59.269800
69.1p
483
H 55
Terje Monsen
MOLDE PUKKVERK
3:12:34.1155300
+45:00.269900
69.1p
484
H 35
Kristoffer Røstad
Fossum IF
3:12:36.1155500
+45:02.270100
69.1p
485
H 20
Stian Storsveen
No Club
3:12:39.1155800
+45:05.270400
69.1p
486
H 45
Tor-ivar Tverå
Korgen IL
3:12:41.1156000
+45:07.270600
69.1p
487
H 18
Erlend Hokholt
Oppegård IL
3:12:42.1156100
+45:08.270700
69.1p
488
H 35
Denis Krestin
DWC
3:12:43.1156200
+45:09.270800
69.1p
489
H 35
Erik Vliegen
Team La Diagonela
3:12:47.1156600
+45:13.271200
69.1p
490
H 18
Ask Moe Løite
Sørkedalen IF
3:12:48.1156700
+45:14.271300
69.0p
491
H 40
Jens Aas
Team Oslo
3:12:49.1156800
+45:15.271400
69.0p
492
H 40
Espen Nyland
Kluge BIL
3:12:52.1157100
+45:18.271700
69.0p
492
H 40
Lars Elnes
Sport 1 Røyken
3:12:52.1157100
+45:18.271700
69.0p
492
H 35
Andreas Nilsson
IK Stern
3:12:52.1157100
+45:18.271700
69.0p
495
H 20
Thor Emil Kvernevik
Vang IL
3:12:54.1157300
+45:20.271900
69.0p
496
H 30
Ola Ballangrud
Osl Bil
3:12:59.1157800
+45:25.272400
69.0p
497
H 18
Ola Nygård Snellingen
Svea Skilag
3:13:01.1158000
+45:27.272600
69.0p
497
H 16
Eirik Nordaas
Strandbygda IL
3:13:01.1158000
+45:27.272600
497
H 50
Brigt Rødli
Melbu IL
3:13:01.1158000
+45:27.272600
69.0p
500
H 45
Arve Gjermundshaug
Furnes Skiløperforening
3:13:03.1158200
+45:29.272800
69.0p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 7284[
1
2
3
...
15
]