Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2016-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 825[
1
2
]
35km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Dario Cologna
Switzerland
1:19:57.479650
94.9p
2
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
1:19:58.479790
+1.40
94.9p
3
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:19:59.479810
+1.60
94.9p
4
H 21
Eirik Mysen
Norway
1:20:23.482230
+25.2480
94.5p
5
H 21
Lars Gunnar Skjevdal
Norway
1:20:58.485730
+1:00.5980
93.8p
6
H 21
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:21:28.488770
+1:31.9020
93.2p
7
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:22:39.495840
+2:41.16090
92.0p
8
H 21
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
1:22:39.495860
+2:42.16110
92.0p
9
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:22:42.496160
+2:45.16410
91.9p
10
H 21
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
1:22:50.496900
+2:52.17150
91.8p
11
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:23:32.501190
+3:35.21440
91.0p
12
H 21
Gilberto Panisi
Italy
1:23:40.501970
+3:43.22220
90.9p
13
H 21
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:23:46.502510
+3:48.22760
90.8p
14
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
1:24:10.504940
+4:12.25190
90.4p
15
H 21
Peppe Femling
Högbo GOIF
1:25:29.512890
+5:32.33140
89.0p
16
H 21
Johan Hundseth
Norway
1:25:34.513360
+5:37.33610
89.0p
17
H 21
Maciej Starega
Poland
1:25:47.514630
+5:49.34880
88.8p
18
H 21
Andreas Veerpalu
Estonia
1:25:49.514880
+5:52.35130
88.7p
19
H 21
Sigve Ness Rolland
Norway
1:25:52.515140
+5:54.35390
88.7p
20
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:25:55.515460
+5:58.35710
88.6p
21
H 21
Luca ORLANDI
Italy
1:25:56.515590
+5:59.35840
88.6p
22
H 21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:25:58.515720
+6:00.35970
88.6p
23
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:26:16.517550
+6:19.37800
88.3p
24
H 21
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:26:26.518540
+6:28.38790
88.1p
25
H 21
Tore Leren
Norway
1:26:27.518660
+6:30.38910
88.1p
26
H 21
Karel Tammjarv
Estonia
1:26:33.519250
+6:36.39500
88.0p
27
H 21
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:26:46.520550
+6:49.40800
87.8p
28
H 21
Hallvard Løfald
Norway
1:27:42.526150
+7:45.46400
86.9p
29
H 21
Andreas Dahlø Wærnes
Norway
1:27:42.526190
+7:45.46440
86.9p
30
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:28:00.527960
+8:03.48210
86.6p
31
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:28:11.529060
+8:14.49310
86.4p
32
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:28:54.533390
+8:57.53640
85.8p
33
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
1:28:57.533630
+8:59.53880
85.7p
34
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
1:28:58.533770
+9:01.54020
85.7p
35
H 21
Gjermund Løfald
Norway
1:29:00.533990
+9:03.54240
85.7p
36
H 21
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:29:40.537940
+9:42.58190
85.1p
37
H 21
Anton Persson
SK Bore
1:30:32.543130
+10:34.63380
84.3p
38
H 21
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
1:30:33.543240
+10:35.63490
84.3p
39
H 21
Sindre Øwre Haugan
Norway
1:31:03.546270
+11:06.66520
83.8p
40
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:31:26.548550
+11:29.68800
83.5p
41
H 21
Magnar Kne Galaaen
Norway
1:32:17.553690
+12:20.73940
82.7p
42
H 21
Mart Kevin Polluste
Estonia
1:32:56.557550
+12:59.77800
82.2p
43
H 21
Jesper Thor
Åsarna IK
1:33:53.563250
+13:56.83500
81.4p
44
H 21
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
1:34:49.568830
+14:51.89080
80.6p
45
H 21
Erling Engesvold Flataker
Norway
1:35:04.570350
+15:07.90600
80.4p
46
H 21
Joel Lager
Garphyttans IF
1:35:27.572670
+15:30.92920
80.1p
47
H 21
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
1:37:11.583040
+17:13.103290
78.7p
48
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:38:57.593630
+18:59.113880
77.4p
49
H 21
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
1:40:08.600780
+20:11.121030
76.5p
50
H 21
Endre Blikra
Norway
1:41:24.608360
+21:27.128610
75.6p
51
H 21
Jordan ANDREWS
Storbritannien
1:53:04.678330
+33:06.198580
68.0p
52
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:58.8639700
Logga in för att slippa de här annonserna
31km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 20
Johannes Høsflot Klæbo
Norway
1:12:28.434720
89.6p
2
H 20
Gaute Iversen
Norway
1:14:12.445160
+1:44.10340
87.5p
3
H 20
Joachim Aurland
Norway
1:14:14.445350
+1:46.10530
87.5p
4
H 20
Filip Danielsson
Garphyttans IF
1:14:40.447980
+2:12.13160
87.0p
5
H 20
Ole Morten Flataker
Norway
1:14:41.448070
+2:13.13250
87.0p
6
H 20
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:14:47.448680
+2:19.13860
86.9p
7
H 20
Vegard Stav
Norway
1:14:54.449360
+2:26.14540
86.7p
8
H 18
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
1:15:16.451530
+2:48.16710
86.3p
9
H 20
Max Novak
Offerdals SK
1:15:28.452750
+3:00.17930
86.1p
10
H 18
Magnus Norøy
Norway
1:15:35.453480
+3:07.18660
86.0p
11
H 18
Vegard Sivertsgård
Norway
1:15:35.453490
+3:07.18670
86.0p
12
H 18
Håvard Kne Galåen
Norway
1:15:38.453710
+3:09.18890
85.9p
13
H 18
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:15:39.453850
+3:11.19030
85.9p
14
H 20
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
1:15:40.453940
+3:12.19120
85.9p
15
H 20
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:15:46.454530
+3:18.19710
85.8p
16
H 20
Erik HUSBY
Norway
1:15:49.454890
+3:21.20070
85.7p
17
H 18
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
1:15:50.454940
+3:22.20120
85.7p
18
H 20
Marcus Grate
Täfteå IK
1:15:52.455130
+3:24.20310
85.7p
19
H 20
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
1:15:55.455470
+3:27.20650
85.6p
20
H 18
Leo Johansson
Skillingaryds FK
1:16:08.456760
+3:40.21940
85.4p
21
H 20
Anders Quist Nyrnes
Norway
1:16:11.457030
+3:43.22210
85.3p
22
H 20
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:16:27.458640
+3:59.23820
85.0p
23
H 20
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
1:16:28.458740
+4:00.23920
85.0p
24
H 20
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:16:31.459080
+4:03.24260
85.0p
25
H 20
Jens Selahn
Stockviks SF
1:16:48.460750
+4:20.25930
84.7p
26
H 20
Kasper Lie
Norway
1:16:55.461420
+4:27.26600
84.5p
27
H 20
Marius Landsem Melhus
Norway
1:17:05.462470
+4:37.27650
84.4p
28
H 20
David Larsson
Hudiksvalls IF
1:17:13.463220
+4:45.28400
84.2p
29
H 20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:17:13.463250
+4:45.28430
84.2p
30
H 18
Adam Persson
IF Hallby SOK
1:17:16.463530
+4:48.28710
84.2p
31
H 20
Torstein Buan Røvik
Norway
1:17:21.464050
+4:53.29230
84.1p
32
H 20
Adrian Skar
Norway
1:17:22.464190
+4:54.29370
84.0p
33
H 18
Geir Kristian Hoås
Norway
1:17:59.467880
+5:31.33060
83.4p
34
H 18
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:18:07.468600
+5:38.33780
83.3p
35
H 20
Aleksander Wisloeff
Norway
1:18:11.469090
+5:43.34270
83.2p
36
H 20
Vegard Vårheim
Norway
1:18:13.469220
+5:45.34400
83.2p
37
H 20
Jo Svinsås
Norway
1:18:21.470080
+5:53.35260
83.0p
38
H 18
Simon Karlsson
IFK Umeå
1:18:27.470600
+5:58.35780
82.9p
38
H 18
Carl Rotvold
Åsarna IK
1:18:27.470600
+5:58.35780
82.9p
40
H 18
Gustav Berglund
Storvreta IK
1:18:27.470680
+5:59.35860
82.9p
41
D 21
Silje Øyre Slind
Norway
1:18:38.471720
+6:10.36900
82.7p
42
H 20
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:18:49.472830
+6:21.38010
82.6p
43
H 20
Duncan Gibb
Storbritannien
1:18:57.473660
+6:29.38840
82.4p
44
H 20
Jonathan Engström
Borås SK
1:19:08.474790
+6:40.39970
82.2p
45
H 18
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:19:12.475190
+6:44.40370
82.2p
46
H 18
Brage Buroe Sunde
Norway
1:19:18.475780
+6:50.40960
82.1p
47
D 21
Seraina Boner
Switzerland
1:19:19.475860
+6:51.41040
82.0p
48
D 21
Stina Nilsson
IFK Mora SK
1:19:48.478790
+7:20.43970
81.6p
49
H 18
Alexander Karlsson
Källbottens IK
1:20:10.480930
+7:42.46110
81.2p
50
H 18
Håkon Moen
Norway
1:20:10.480940
+7:42.46120
81.2p
51
H 20
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
1:20:15.481480
+7:47.46660
81.1p
52
H 21 Motion
Morten Hegle Svendsen
Norway
1:20:17.481690
+7:49.46870
81.1p
53
H 21 Motion
Jan Jacob Verdenius
Tolga IL
1:20:18.481770
+7:50.46950
81.1p
54
H 20
Arnt Gunnar Winther
Norway
1:20:35.483420
+8:07.48600
80.8p
55
H 18
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
1:20:36.483530
+8:08.48710
80.8p
56
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:20:41.484050
+8:13.49230
80.7p
57
H 20
Vebjørn Midttun
Norway
1:20:58.485720
+8:30.50900
80.4p
58
H 20
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:20:59.485830
+8:31.51010
80.4p
59
H 18
Arvid Jonsson
Duveds IF
1:21:16.487500
+8:47.52680
80.1p
60
H 18
Felix Forsberg
Järpens SK
1:21:16.487540
+8:48.52720
80.1p
61
H 18
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:21:22.488120
+8:54.53300
80.0p
62
H 20
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
1:21:23.488200
+8:54.53380
80.0p
63
H 20
Gabriel Strid
Sunne SLF
1:21:23.488240
+8:55.53420
80.0p
64
H 18
Emil Talsi
Finland
1:21:30.488960
+9:02.54140
79.9p
65
H 18
Isak Augustsson
IFK Mora SK
1:21:36.489550
+9:08.54730
79.8p
66
D 21
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
1:21:43.490260
+9:15.55440
79.7p
67
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:22:01.492060
+9:33.57240
79.4p
68
H 21 Motion
Ove Feragen
Tynset IL
1:22:06.492510
+9:37.57690
79.3p
69
H 20
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
1:22:10.492940
+9:42.58120
79.3p
70
H 21 Motion
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
1:22:41.496020
+10:13.61200
78.8p
71
D 21
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
1:22:52.497150
+10:24.62330
78.6p
72
H 21 Motion
Thomas Eriksson
Domnarvets GOIF
1:23:19.499890
+10:51.65070
78.2p
73
H 18
Philip Kristoffersson
Alnö SK
1:23:22.500100
+10:53.65280
78.2p
74
H 20
Carl Schogster
IFK Umeå
1:23:27.500670
+10:59.65850
78.1p
75
H 20
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:23:28.500720
+11:00.65900
78.1p
76
D 21
Hedda Bångman
Offerdals SK
1:23:52.503140
+11:24.68320
77.7p
77
H 18
Sander Øwre Haugan
Norway
1:24:12.505190
+11:44.70370
77.4p
78
H 20
Jakob Jansson
Östersunds SK
1:24:18.505750
+11:50.70930
77.3p
79
H 18
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
1:24:32.507180
+12:04.72360
77.1p
80
H 18
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
1:24:35.507400
+12:06.72580
77.1p
81
H 18
Vegard Fossli Stjern
Norway
1:24:35.507430
+12:07.72610
77.1p
82
H 18
Ola Nymoen Aas
Norway
1:24:39.507830
+12:11.73010
77.0p
83
D 21
Julia Svan
Vansbro AIK SK
1:24:42.508160
+12:14.73340
77.0p
84
D 21
Anniken Jørgensen
Norway
1:24:50.508990
+12:22.74170
76.8p
85
H 20
John Leander
Åsarna IK
1:24:52.509170
+12:24.74350
76.8p
86
H 21 Motion
Janek Truu
Tartu Skiclub
1:24:53.509200
+12:24.74380
76.8p
87
H 20
Sindre Johansen Strandheim
Norway
1:25:01.510050
+12:33.75230
76.7p
88
H 18
Kristian Wilberg Rofstad
Norway
1:25:08.510760
+12:40.75940
76.6p
89
H 20
Arvid Aronsson
Matfors SK
1:25:14.511330
+12:46.76510
76.5p
90
D 21
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
1:25:26.512530
+12:58.77710
76.3p
91
H 20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:25:31.513020
+13:03.78200
76.3p
92
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:25:35.513400
+13:06.78580
76.2p
93
H 20
Øystein Ellefsen Sjøli
Norway
1:25:35.513410
+13:06.78590
76.2p
94
D 18
Johanna Andersson
Falu IK
1:25:36.513590
+13:08.78770
76.2p
95
D 21
Anna Emilie Kant
Norway
1:25:37.513660
+13:09.78840
76.2p
96
H 18
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
1:25:40.513960
+13:12.79140
76.1p
97
H 20
Jens Filipsson
Sunne SLF
1:25:48.514730
+13:20.79910
76.0p
98
H 20
Amund Blikra
Norway
1:25:50.514980
+13:22.80160
76.0p
99
D 20
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
1:25:51.515010
+13:22.80190
76.0p
100
D 20
Julie Stendahl Spets
Norway
1:25:51.515060
+13:23.80240
76.0p
101
D 21
Kati Tammjarv
Estonia
1:25:51.515080
+13:23.80260
76.0p
102
D 20
Guro Bostad
Norway
1:25:54.515340
+13:26.80520
75.9p
103
H 20
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:25:54.515390
+13:26.80570
75.9p
104
H 21 Motion
Aimer Peensalu
Team TT
1:26:02.516100
+13:33.81280
75.8p
105
D 21
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
1:26:05.516460
+13:37.81640
75.8p
106
H 20
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:26:12.517170
+13:44.82350
75.7p
107
D 18
Sanna Sjödén
Stuguns SOK Gjurd
1:26:12.517190
+13:44.82370
75.7p
108
D 18
Alicia Persson
Stockviks SF
1:26:28.518730
+14:00.83910
75.4p
109
D 18
Stine.lise Truu
Estonia
1:26:30.518990
+14:02.84170
75.4p
110
H 21 Motion
Martin Birgersson
Sundsvalls SLK
1:26:35.519400
+14:06.84580
75.3p
111
H 21 Motion
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:26:37.519690
+14:09.84870
75.3p
112
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
1:27:02.522150
+14:34.87330
75.0p
113
H 18
Tobias Olsson
Åsarna IK
1:27:07.522680
+14:39.87860
74.9p
114
H 20
August Spik
SK Leksand
1:27:16.523520
+14:48.88700
74.8p
115
H 20
Sigbjoern-martin Naess
Norway
1:27:17.523610
+14:48.88790
74.8p
116
D 20
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
1:27:18.523700
+14:49.88880
74.7p
117
H 20
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:27:21.524040
+14:53.89220
74.7p
118
D 20
Eiril Fuglem Renå
Norway
1:27:27.524640
+14:59.89820
74.6p
119
D 21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
1:27:31.525070
+15:03.90250
74.6p
120
D 20
Julie Myhre
Norway
1:27:41.526020
+15:13.91200
74.4p
121
D 20
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
1:27:42.526120
+15:14.91300
74.4p
122
H 21 Motion
Thomas Westrin
Trönö IK
1:27:46.526500
+15:17.91680
74.4p
123
H 21 Motion
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
1:27:58.527700
+15:29.92880
74.2p
124
D 20
Hilde Eide
Norway
1:28:05.528420
+15:37.93600
74.1p
125
D 20
Marte Skaanes
Norway
1:28:07.528650
+15:39.93830
74.1p
126
H 20
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
1:28:07.528690
+15:39.93870
74.1p
127
H 18
Emrik Nordgren
Vännäs SK
1:28:11.529000
+15:42.94180
74.0p
128
H 21 Motion
Tomas Olaspers
Orsa SK
1:28:17.529600
+15:48.94780
73.9p
129
H 21 Motion
Erik Adeler
Nacka Värmdö SK
1:28:31.531000
+16:02.96180
73.7p
130
H 21 Motion
Sigurd Leren
Tolga IL
1:28:35.531440
+16:07.96620
73.7p
131
H 18
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:28:41.532090
+16:13.97270
73.6p
132
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
1:28:43.532280
+16:15.97460
73.6p
133
D 18
Linn Svahn
IFK Umeå
1:28:45.532400
+16:16.97580
73.6p
134
D 18
Moa Lundgren
IFK Umeå
1:28:55.533400
+16:26.98580
73.4p
135
D 18
Josefina Sundman
Åsarna IK
1:29:07.534600
+16:38.99780
73.3p
136
D 20
Evelina Sutro
IFK Mora SK
1:29:10.534990
+16:42.100170
73.2p
137
D 20
Synne Reitan
Norway
1:29:12.535180
+16:44.100360
73.2p
138
H 21 Motion
Erik Hellberg
Östersunds SK
1:29:15.535410
+16:46.100590
73.2p
139
H 21 Motion
Per Ullberg
Funäsdalens IF
1:29:19.535870
+16:51.101050
73.1p
140
D 18
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
1:29:38.537740
+17:10.102920
72.8p
141
H 18
Eric Jansson
Tranemo IF
1:29:47.538610
+17:18.103790
72.7p
142
H 18
Herman Grytbakk Tronsaune
Norway
1:29:51.539010
+17:22.104190
72.7p
143
D 20
Jenny Fellman
Finland
1:30:11.541000
+17:42.106180
72.4p
144
D 20
Hanna Ruud Barland
Norway
1:30:13.541220
+17:45.106400
72.4p
145
H 20
Oskar Sandberg
Säters IF SK
1:30:18.541720
+17:50.106900
72.3p
146
H 18
Anton Eriksson
Östersunds SK
1:30:23.542240
+17:55.107420
72.3p
147
H 20
Jonas Persson
Trönö IK
1:30:53.545200
+18:24.110380
71.9p
148
D 20
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
1:30:53.545210
+18:24.110390
71.9p
149
H 20
Oliver Hallberg
Falköpings AIK SK
1:31:01.546010
+18:32.111190
71.8p
150
D 21 Motion
Jessika Ericsson
Stockviks SF
1:31:01.546070
+18:33.111250
71.8p
151
H 18
Jon Zachrisson
Svegs IK
1:31:02.546180
+18:34.111360
71.7p
152
D 20
Sofie Björklund
Järpens SK
1:31:14.547330
+18:46.112510
71.6p
153
D 20
Ellionore Bäckman
Hede SK
1:31:19.547820
+18:51.113000
71.5p
154
D 21 Motion
Johanna Åström
Lucksta IF
1:31:21.548010
+18:52.113190
71.5p
155
H 20
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:31:27.548670
+18:59.113850
71.4p
156
D 20
Anne Marthe Brenden
Norway
1:31:29.548870
+19:01.114050
71.4p
157
H 21 Motion
Gustav Källbom
Motala Aif SK
1:31:34.549320
+19:06.114500
71.3p
158
H 21 Motion
Lukas Deininger
Switzerland
1:31:43.550250
+19:15.115430
71.2p
159
D 21
Emma Björklund
IFK Mora SK
1:31:55.551410
+19:26.116590
71.1p
160
H 18
Samuel Björn
Rembo IK
1:31:56.551550
+19:28.116730
71.1p
161
H 21 Motion
Björn Jonsson
Duveds IF
1:32:14.553360
+19:46.118540
70.8p
162
D 21
Mimmi Björn
IFK Umeå
1:32:17.553610
+19:48.118790
70.8p
163
H 21 Motion
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:32:17.553620
+19:49.118800
70.8p
164
H 18
Brodie Murray
Storbritannien
1:32:18.553740
+19:50.118920
70.8p
165
H 18
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:33:00.557930
+20:32.123110
70.3p
166
H 18
Ludvig Karlsson
Järpens SK
1:33:03.558290
+20:35.123470
70.2p
167
D 18
Synne Brovold
Norway
1:33:07.558620
+20:39.123800
70.2p
168
D 20
Isabel Salén
Sävast Ski Team IF
1:33:09.558820
+20:41.124000
70.2p
169
D 20
Solveig Bøgseth
Norway
1:33:12.559110
+20:43.124290
70.1p
170
H 18
Mads Hannibal Berthelsen
Danmark
1:33:12.559170
+20:44.124350
70.1p
171
H 21 Motion
Peter Fredricson
IFK Mora SK
1:33:19.559870
+20:51.125050
70.0p
172
D 21
Lotte Lie
Norway
1:33:37.561680
+21:09.126860
69.8p
173
D 20
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
1:33:45.562460
+21:17.127640
69.7p
174
D 20
Anna Hedström
I21 IF
1:34:04.564330
+21:36.129510
69.5p
175
H 21 Motion
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
1:34:13.565280
+21:45.130460
69.4p
176
D 20
Wilma Jönsson
Östersunds SK
1:34:16.565550
+21:48.130730
69.3p
177
D 18
Ingrid Haugland
Norway
1:34:23.566240
+21:55.131420
69.3p
178
D 18
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
1:34:40.567920
+22:12.133100
69.1p
179
H 21 Motion
Oscar Stenhammar
Uppsala
1:35:03.570220
+22:35.135400
68.8p
180
D 20
Ingvild Ytterhus Utengen
Norway
1:35:18.571730
+22:50.136910
68.6p
181
D 18
Johanna Fjerdingen Moan
Norway
1:35:22.572190
+22:54.137370
68.6p
182
H 21 Motion
Jens Magnusson
Ås IL
1:35:25.572430
+22:57.137610
68.5p
183
H 18
Elis Berg
Sunne SLF
1:35:42.574140
+23:14.139320
68.3p
184
D 18
Hanna Britt Laursoo
Estonia
1:35:54.575390
+23:26.140570
68.2p
185
D 20
Anitra Vognild
Norway
1:35:58.575700
+23:29.140880
68.2p
186
H 18
Johan Samuelsson
Husums IF SK
1:36:07.576670
+23:39.141850
68.0p
187
D 21
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
1:37:03.582220
+24:35.147400
67.4p
188
D 21 Motion
Beate Kveen
Varden IL
1:37:14.583350
+24:46.148530
67.3p
189
D 18
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
1:37:29.584890
+25:01.150070
67.1p
189
H 21 Motion
Stefan Andersson
Källbottens IK
1:37:29.584890
+25:01.150070
67.1p
191
D 21
Piret Parnik
Estonia
1:37:41.586000
+25:12.151180
67.0p
192
H 21 Motion
Erik Jedvik
Aktivitus Sports Club
1:37:58.587750
+25:30.152930
66.8p
193
D 20
Ilona Lusth
Åsarna IK
1:38:26.590530
+25:58.155710
66.5p
194
H 21 Motion
Markus Lund
Solna
1:38:35.591490
+26:07.156670
66.4p
195
D 21 Motion
Kersti Larson
IK Jarl Rättvik
1:38:39.591850
+26:11.157030
66.3p
196
D 18
Sandra Wiig
Stockviks SF
1:38:54.593360
+26:26.158540
66.2p
197
D 21 Motion
Unni Iversen
Varden IL
1:39:22.596100
+26:53.161280
65.9p
198
D 20
Emma Jonsson
Åsarna IK
1:39:34.597320
+27:06.162500
65.7p
199
H 21 Motion
Hans Persson
Vallsta SK
1:39:35.597410
+27:06.162590
65.7p
200
D 18
Sofia Berglund
Storvreta IK
1:39:40.597970
+27:12.163150
65.7p
201
D 21 Motion
Kine Storås
Tynset IL
1:39:42.598150
+27:14.163330
65.7p
202
H 21 Motion
Rickard Klockar
Falun
1:39:58.599760
+27:30.164940
65.5p
203
H 21 Motion
Johan Widenberg
Täby
1:40:20.601940
+27:52.167120
65.3p
204
D 20
Ida Hallquist
Åsarna IK
1:40:23.602200
+27:54.167380
65.2p
205
D 18
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
1:40:25.602430
+27:57.167610
65.2p
206
H 21 Motion
Pär Kollberg
Östersunds SK
1:40:29.602850
+28:01.168030
65.2p
207
H 21 Motion
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
1:40:47.604670
+28:19.169850
65.0p
208
D 18
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
1:41:11.607070
+28:43.172250
64.7p
209
D 21 Motion
Josefine Wallenhammar
Garphyttans IF
1:41:14.607330
+28:46.172510
64.7p
210
H 21 Motion
Björn Österberg
Funäsdalens IF
1:41:50.610960
+29:22.176140
64.3p
211
H 21 Motion
Börje Samuelsson
Östersunds SK
1:41:57.611610
+29:28.176790
64.2p
212
H 18
Anton Modin
Järpens SK
1:41:57.611670
+29:29.176850
64.2p
213
H 18
Albin Persson
Tranemo IF
1:41:57.611690
+29:29.176870
64.2p
214
H 21 Motion
Tomas Mårtensson
Stockholm
1:42:04.612340
+29:36.177520
64.2p
215
D 18
Emma Wasell
Järpens SK
1:42:17.613600
+29:48.178780
64.0p
216
D 20
Hanne Grøthe
Norway
1:42:22.614190
+29:54.179370
64.0p
217
D 21
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
1:42:27.614680
+29:59.179860
63.9p
218
D 20
Marie Stroemsvik Evjen
Norway
1:42:29.614850
+30:01.180030
63.9p
219
D 18
Elin Backén
Svegs IK
1:42:47.616670
+30:19.181850
63.7p
220
H 21 Motion
Magnus Strömberg
Sollefteå Skidor IF
1:43:10.618920
+30:42.184100
63.5p
221
D 20
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
1:43:25.620420
+30:57.185600
63.4p
222
D 18
Madelene Melin
Malungs IF
1:43:53.623210
+31:24.188390
63.1p
223
H 21 Motion
Gustaf Moberg
Östersunds SK
1:44:10.624990
+31:42.190170
62.9p
224
H 21 Motion
Olof Rentzhog
Frösö IF
1:44:16.625590
+31:48.190770
62.8p
225
H 21 Motion
Jan Olof Nilsson
Funäsdalens IF
1:44:17.625620
+31:49.190800
62.8p
226
D 20
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
1:44:22.626110
+31:53.191290
62.8p
227
H 21 Motion
Per Västerås Hård Segerstad
AF
1:44:36.627590
+32:08.192770
62.6p
228
H 18
Elias Edvinsson
Hagfors SF
1:44:38.627750
+32:10.192930
62.6p
229
D 20
Hanna Carlström
Svegs IK
1:44:42.628140
+32:14.193320
62.6p
230
H 20
Filip Melander
Matfors SK
1:45:28.632760
+33:00.197940
62.1p
231
D 21 Motion
Berit Saether
Tolga IL
1:45:46.634530
+33:18.199710
62.0p
232
H 21 Motion
Peter Rydesäter
Rehns BK
1:45:59.635810
+33:30.200990
61.9p
233
H 21 Motion
Peter Eklöv
Östersunds SK
1:47:02.642180
+34:34.207360
61.2p
234
D 18
Victoria Andersson
Tranemo IF
1:47:14.643350
+34:46.208530
61.1p
235
D 20
Mathilda Ruus
Åsarna IK
1:47:29.644870
+35:01.210050
61.0p
236
D 20
Frida Saether
Norway
1:47:47.646630
+35:19.211810
60.8p
237
H 21 Motion
Lennart Ingesson
Edsbyns SK
1:47:47.646680
+35:19.211860
60.8p
238
D 21 Motion
Grete Estil
Varden IL
1:47:49.646850
+35:21.212030
60.8p
239
D 21 Motion
Marie Krondahl
Ås IL
1:48:16.649510
+35:47.214690
60.6p
240
D 18
Live Spilker
Norway
1:48:54.653310
+36:25.218490
60.2p
241
H 21 Motion
Jonas Kojan
Funäsdalens IF
1:50:14.661350
+37:46.226530
59.5p
242
D 21 Motion
Anna-Karin Roos
Ås IL
1:50:41.664000
+38:12.229180
59.3p
243
H 21 Motion
Svante Rusck
OK Ravinen
1:53:10.678920
+40:42.244100
58.0p
244
H 21 Motion
Andreas Östlund Hall
Sundsvalls SLK
1:53:52.683110
+41:23.248290
57.7p
245
D 20
Linn Kvarnström
Hede SK
1:54:07.684680
+41:39.249860
57.5p
246
H 21 Motion
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
1:55:50.694920
+43:22.260100
56.7p
247
D 20
Trine Moslet Holden
Norway
1:56:40.699980
+44:12.265160
56.3p
248
D 21 Motion
Sarah Thorén
Funäsdalens IF
1:56:45.700480
+44:17.265660
56.3p
249
D 18
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
1:57:35.705460
+45:07.270640
55.9p
250
D 21 Motion
Åsa Persson Kjellgren
Järpens SK
1:59:35.717460
+47:07.282640
54.9p
251
H 21 Motion
Karl Sterner
Åsarna IK
1:59:39.717840
+47:11.283020
54.9p
252
D 21 Motion
Irene Larsson
Matfors SK
2:00:13.721220
+47:45.286400
54.7p
253
H 21 Motion
Lars Thorssell
Hässleby SOK
2:00:50.724910
+48:21.290090
54.4p
254
H 21 Motion
Bengt Collberg
Östersund
2:02:36.735550
+50:08.300730
53.6p
255
D 21 Motion
Anna Maria Kristoffersson
Duveds IF
2:03:05.738410
+50:36.303590
53.4p
256
D 21 Motion
Lotta Söderhielm
Funäsdalens IF
2:03:18.739770
+50:50.304950
53.3p
257
H 21 Motion
Linus Brandén
Funäsdalens IF
2:03:44.742300
+51:15.307480
53.1p
258
H 21 Motion
Anders Edlund
Ås IL
2:04:20.745980
+51:52.311160
52.9p
259
D 21 Motion
Erika Klockar
Falun
2:04:39.747850
+52:11.313030
52.8p
260
D 21 Motion
Lena Brandén
Funäsdalens IF
2:05:51.755080
+53:23.320260
52.3p
261
H 21 Motion
Per Torssell
Hässleby SOK
2:06:15.757420
+53:47.322600
52.1p
262
D 21 Motion
Silke Fält
Älvdalens IF SK
2:08:20.769900
+55:51.335080
51.3p
263
H 21 Motion
Michael Bergsten
Stockholm
2:09:21.776080
+56:53.341260
50.9p
264
H 21 Motion
Tomas Östberg
Östersunds SK
2:16:31.819030
+1:04:03.384210
48.2p
265
D 21 Motion
Ebba Mårtensson
Stockholm
2:18:07.828660
+1:05:39.393840
47.7p
266
H 21 Motion
Lars Bergstrand
Vilhelmina IK
2:22:57.857620
+1:10:29.422800
46.1p
267
H 21 Motion
Urban Ursing
Nacka
3:02:44.1096390
+1:50:16.661570
36.2p
268
H 21 Motion
Lars Wall
Värmdö
3:02:50.1096920
+1:50:22.662100
36.2p
269
H 21 Motion
Ulf Svensson
Bjärnum
3:05:35.1113430
+1:53:07.678610
35.6p
270
D 18
Tilda Johansson
Duveds IF
23:59:58.8639700
270
D 18
Ida Palmberg
Högbo GOIF
23:59:58.8639700
270
D 18
Fanny Johansson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
270
D 18
Sanna Ångström
Duveds IF
23:59:58.8639700
270
D 20
Ida Mogstad
Norway
23:59:58.8639700
270
D 20
Sigrid Livik
Norway
23:59:58.8639700
270
H 20
John Magnus Haugen
Norway
23:59:58.8639700
270
H 21 Motion
Mattias Aspholm
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
278
D 21 Motion
Line Samuelsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
278
D 21 Motion
Sippie Truu
Tartu Skiclub
23:59:59.8639800
278
D 21 Motion
Kerry Mcgawley
Östersund
23:59:59.8639800
278
H 21 Motion
Per Oeyvind Torvik
Norway
23:59:59.8639800
278
H 21 Motion
Johannes Nilsson
Lomma
23:59:59.8639800
278
H 21 Motion
Peter Lundgren
Ätrans IF
23:59:59.8639800
278
H 21 Motion
Göran Vikman
Sunne SLF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
6.2km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Ossian Rosenberg
Duveds IF
14:00.83970
2
H 16
William Poromaa
Johannisbergs AIK
14:04.84340
+3.270
3
H 16
Oerjan Moseng
Röros IL
14:14.85330
+13.1260
4
H 16
Jonas Lian Horten
Tynset IL
14:15.85440
+14.1370
5
H 16
Malte Stefansson
Oxbergs IF
14:15.85490
+15.1420
6
H 16
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
14:19.85850
+18.1780
7
H 16
Samuel Oskarsson
SK Leksand
14:28.86760
+27.2690
8
H 16
Anton Björk
Orsa SK
14:41.88090
+41.4020
9
H 16
William Schultz
IFK Umeå
14:46.88590
+46.4520
10
H 16
Linus Nilsson
IFK Umeå
14:58.89780
+58.5710
11
H 15
Jørgen Slind
Selbu IL
14:59.89850
+58.5780
11
H 15
Emil Rapp
SK Leksand
14:59.89850
+58.5780
13
H 15
Oddmund Haugnes
Frol IL
15:04.90390
+1:04.6320
13
H 15
Robin Ivansson
Offerdals SK
15:04.90390
+1:04.6320
15
H 16
Petter Dahl
Alnö SK
15:08.90730
+1:07.6660
16
H 15
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
15:10.90950
+1:09.6880
17
H 16
Sven Leander
Åsarna IK
15:11.91030
+1:10.6960
18
H 16
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
15:11.91090
+1:11.7020
19
H 15
Emil Danielsson
Högbo GOIF
15:15.91410
+1:14.7340
20
H 16
Max Andersson
Domnarvets GOIF
15:17.91670
+1:17.7600
21
H 15
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
15:17.91690
+1:17.7620
22
H 15
Truls Gisselman
Rehns BK
15:18.91750
+1:17.7680
23
H 15
Filip Borgström
IF Strategen
15:25.92440
+1:24.8370
24
D 16
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
15:32.93150
+1:31.9080
25
H 16
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
15:38.93730
+1:37.9660
26
H 16
Alexander Gidlund
Husums IF SK
15:39.93820
+1:38.9750
27
H 16
William Selander
Spikbodarnas IK
15:39.93860
+1:38.9790
28
H 15
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
15:39.93890
+1:39.9820
29
H 15
Benjamin Terent
Näsvikens IK
15:41.94060
+1:40.9990
30
H 15
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
15:48.94750
+1:47.10680
31
H 15
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
15:51.95040
+1:50.10970
32
H 15
John Hermansson
IFK Mora SK
15:55.95470
+1:55.11400
33
D 15
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
15:56.95560
+1:55.11490
34
D 15
Tilde Bångman
Offerdals SK
15:58.95760
+1:57.11690
35
H 15
Per Jutterström
IFK Mora SK
16:01.96040
+2:00.11970
36
H 15
Sindre Henden
Varden IL
16:03.96210
+2:02.12140
37
D 15
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16:04.96320
+2:03.12250
38
H 15
Viktor Wiig
IF Strategen
16:10.96980
+2:10.12910
39
D 16
Louise Lindström
Högbo GOIF
16:11.97040
+2:10.12970
40
D 16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
16:18.97730
+2:17.13660
41
H 16
Jurgen Kukk
Tartu Skiclub
16:22.98130
+2:21.14060
42
H 15
Eric Carlsson
IFK Umeå
16:26.98560
+2:25.14490
43
H 15
Elias Engström Skoog
Hede SK
16:37.99690
+2:37.15620
44
H 15
Knut Vikström
Bergeforsens SK
16:49.100880
+2:49.16810
45
D 16
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
16:53.101290
+2:53.17220
46
H 16
William Karlsson
Källbottens IK
16:56.101500
+2:55.17430
47
D 15
Julia Nilsson
Offerdals SK
16:58.101730
+2:57.17660
48
D 16
Maja Eriksson
Filipstads SF
17:03.102200
+3:02.18130
49
D 15
Ella Georgsson
Högbo GOIF
17:03.102280
+3:03.18210
50
H 15
Linus Jonsson
Årjängs IF
17:06.102510
+3:05.18440
51
H 15
Vincent Johnson
Matfors SK
17:06.102550
+3:05.18480
52
D 15
Elsa Wallin
Högbo GOIF
17:07.102600
+3:06.18530
53
D 16
Judith Dolleris
Falu IK
17:07.102650
+3:06.18580
54
D 16
Alice Hellström
Stockviks SF
17:09.102860
+3:08.18790
55
D 15
Nora Lignell
Lucksta IF
17:11.103020
+3:10.18950
56
D 15
Ida Lundgren
IFK Umeå
17:17.103610
+3:16.19540
57
D 16
Emma Jönsson
Östersunds SK
17:20.103950
+3:19.19880
58
D 15
Kerstin Ojavee
Tartu Skiclub
17:21.104040
+3:20.19970
59
D 16
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
17:28.104760
+3:27.20690
60
H 15
Erik Hennings
Östersunds SK
17:32.105190
+3:32.21120
61
D 15
Ida Olaspers
Orsa SK
17:34.105310
+3:33.21240
62
D 15
Olivia Lavén
Täby IS SK
17:36.105520
+3:35.21450
63
D 15
Linn Schogster
IFK Umeå
17:37.105660
+3:36.21590
64
D 16
Maria Novak
Offerdals SK
17:41.106000
+3:40.21930
65
H 15
Viktor Lukka
Hägglunds Ski Team SK
17:42.106140
+3:41.22070
66
H 15
Amadeus Lejonclou
Idre SK
17:43.106230
+3:42.22160
67
D 15
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
17:55.107490
+3:55.23420
68
H 15
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
17:58.107750
+3:57.23680
69
H 15
Martin Elmvall
IFK Hedemora SK
18:02.108180
+4:02.24110
70
D 15
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
18:03.108230
+4:02.24160
71
D 15
Moa Backlund
Högbo GOIF
18:05.108460
+4:04.24390
72
D 15
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
18:07.108640
+4:06.24570
73
D 16
Elise Nilsen
Utleira IL
18:16.109590
+4:16.25520
74
D 15
Jenny Edin
Matfors SK
18:22.110190
+4:22.26120
75
D 15
Ida Wasell
Järpens SK
18:24.110320
+4:23.26250
76
D 15
Emmi Eriksson
Täfteå IK
18:34.111310
+4:33.27240
77
D 15
Lia Arvidsson
IFK Umeå
18:34.111390
+4:34.27320
78
D 16
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
18:35.111410
+4:34.27340
79
D 15
Malva Zachrisson
Svegs IK
18:36.111540
+4:35.27470
80
D 15
Lisa Groette Renå
Hommelvik IL
18:37.111640
+4:36.27570
81
D 16
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
18:39.111890
+4:39.27820
82
D 15
Julia Gunnarsson
Malungs IF
18:40.111930
+4:39.27860
83
H 15
Jesper Thång
Lima IF
18:42.112170
+4:42.28100
84
D 15
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
18:49.112890
+4:49.28820
85
D 15
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
18:58.113710
+4:57.29640
86
H 15
Cameron Cruickshank
Storbritannien
19:07.114690
+5:07.30620
87
D 16
Anne Elisabeth Gullikstad
Röros IL
19:20.115920
+5:19.31850
88
D 16
Ragnhild Lund Tangen
Varden IL
19:28.116770
+5:28.32700
89
D 15
Maja Eriksson
Valbo Aif
19:30.116980
+5:30.32910
90
D 15
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
19:34.117380
+5:34.33310
91
H 15
Johan Wiklund
Hägglunds Ski Team SK
19:47.118630
+5:46.34560
92
D 16
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
20:53.125270
+6:53.41200
93
D 15
Helena Gronski
Storbritannien
22:29.134840
+8:28.50770
94
D 16
Susan Massie
Storbritannien
23:42.142140
+9:41.58070
95
H 15
Edward Vestman
Åsarna IK
28:58.173710
+14:57.89640
4.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Gustav Pålsson
Utrikes SK
10:38.63740
2
H 14
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
10:40.63900
+1.60
3
H 14
Jakob Saeter Verdenius
Tolga IL
10:42.64160
+4.320
4
H 14
Anders Veerpalu
Sparta Ski Club
10:45.64420
+6.580
5
H 14
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
10:49.64870
+11.1030
6
H 14
Aksel Halvarsson
Östersunds SK
11:00.65900
+21.2060
7
H 14
Gustav Hedström
Östersunds SK
11:00.65950
+22.2110
8
H 14
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
11:18.67780
+40.3940
9
H 14
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
11:20.67950
+42.4110
10
H 13
Sebastian Roed Feragen
Tynset IL
11:22.68180
+44.4340
11
H 13
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
11:24.68330
+45.4490
12
H 13
Örjan Wiggen Skancke
Röros IL
11:32.69110
+53.5270
13
H 14
Joergen Schjoelberg
Tynset IL
11:32.69170
+54.5330
14
H 13
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
11:33.69220
+54.5380
14
H 14
Torkild Nytroeen
Rendalen il
11:33.69220
+54.5380
16
D 14
Märta Rosenberg
Duveds IF
11:35.69440
+57.5600
17
H 13
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
11:36.69540
+58.5700
18
H 13
Hjalmar Berg
Sunne SLF
11:37.69610
+58.5770
19
D 14
Alva Björk
Orsa SK
11:38.69720
+59.5880
20
D 14
Tilda Ström
Dala-Järna IK
11:39.69800
+1:00.5960
21
D 14
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
11:39.69880
+1:01.6040
22
D 14
Elina Franzén
Idre SK
11:41.70040
+1:03.6200
23
H 13
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
11:44.70360
+1:06.6520
24
D 13
Tove Eriksson
Stockviks SF
11:47.70620
+1:08.6780
25
D 14
Kajsa Rapp
SK Leksand
11:47.70630
+1:08.6790
26
H 13
Amund Flataker
Hommelvik IL
11:54.71330
+1:15.7490
27
H 13
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
11:54.71340
+1:16.7500
28
H 13
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
11:54.71370
+1:16.7530
29
D 14
Emma Eriksson
Filipstads SF
11:56.71580
+1:18.7740
30
D 14
Märta Anderson
Dala-Järna IK
11:57.71690
+1:19.7850
31
D 14
Anette Nilsen
Utleira IL
11:59.71810
+1:20.7970
32
D 13
Ingrid Beate Oestbyhaug
Tydal IL
12:05.72400
+1:26.8560
33
H 14
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
12:06.72590
+1:28.8750
34
H 14
Adam Näslund
Bergeforsens SK
12:07.72620
+1:28.8780
35
H 13
Albin Gezelius
IFK Mora SK
12:09.72820
+1:30.8980
36
D 14
Ylva Olsson
Offerdals SK
12:09.72840
+1:31.9000
37
H 13
Lukas Jonsson
Årjängs IF
12:10.72960
+1:32.9120
38
D 14
Josefin Lindström
Högbo GOIF
12:12.73130
+1:33.9290
39
D 14
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
12:12.73180
+1:34.9340
40
H 14
Oskar Algotsson
Åsarna IK
12:13.73270
+1:35.9430
41
H 13
Erik Bryne
IK Fryken
12:15.73460
+1:37.9620
42
D 13
Emma Lindberg
SK Leksand
12:16.73560
+1:38.9720
43
H 13
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
12:17.73600
+1:38.9760
44
H 13
Niklas Landsem Melhus
Steinkjer Skl
12:20.73950
+1:42.10110
45
D 13
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
12:23.74230
+1:44.10390
46
H 14
Jon Nilsson
Offerdals SK
12:24.74360
+1:46.10520
47
D 14
Joeri Vatten
Surnadal IL
12:26.74560
+1:48.10720
48
D 14
Enja Jonsson
Ytterhogdals IK
12:26.74570
+1:48.10730
49
D 13
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
12:30.74980
+1:52.11140
50
D 13
Hedda Fevang Tveit
Utleira IL
12:31.75080
+1:53.11240
51
D 13
Amanda Pallin
Alnö SK
12:36.75590
+1:58.11750
52
H 13
Markus Almgren
IFK Mora SK
12:38.75710
+1:59.11870
53
H 14
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
12:39.75870
+2:01.12030
54
H 13
August Rosén
Jättendals IF
12:40.75930
+2:01.12090
55
D 14
Wilma Johansson
Åsarna IK
12:41.76010
+2:02.12170
56
H 13
Edvin Nordgren
Åsarna IK
12:41.76030
+2:02.12190
57
D 14
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
12:42.76110
+2:03.12270
58
H 14
Gabinus Ripa
Idre SK
12:43.76260
+2:05.12420
59
H 14
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
12:43.76270
+2:05.12430
60
H 13
Anders Dahl
Alnö SK
12:44.76330
+2:05.12490
60
H 14
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
12:44.76330
+2:05.12490
62
H 13
Victor Berglund
Järpens SK
12:46.76560
+2:08.12720
63
H 13
Filip Strand
Sunne SLF
12:48.76710
+2:09.12870
64
D 14
Elsa Carlsson
Åsarna IK
12:48.76790
+2:10.12950
65
D 13
Hedda Aasboe
Surnadal IL
12:49.76860
+2:11.13020
66
D 13
Elin Forsgren
Vårby IK
12:50.76900
+2:11.13060
67
D 14
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
12:53.77200
+2:14.13360
68
D 14
Anna Jonsson
Duveds IF
12:54.77300
+2:15.13460
69
H 14
Tor Rönnestrand
Ås IL
12:54.77360
+2:16.13520
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 825[
1
2
]