Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NSD Classic
2016-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
47km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
2:19:17.835610
89.4p
2
Gustav Nordström
Borås SK
2:19:17.835650
+0
89.4p
3
Erik Silfver
IFK Umeå
2:19:25.836420
+8.710
89.3p
4
Johan Lövgren
Vännäs SK
2:20:15.841490
+58.5780
88.6p
5
Johan Häggström
Kalix SK
2:20:38.843700
+1:20.7990
88.3p
6
Tarjei Solli
Drevja IL
2:20:38.843760
+1:21.8050
88.3p
7
Robin Norum
IFK Umeå
2:20:41.844090
+1:24.8380
88.3p
8
Tommy Ljung
Gellivare Skidallians IK
2:25:16.871550
+5:59.35840
84.7p
9
Niklas Henriksson
Göteborgs SK
2:25:40.873960
+6:23.38250
84.4p
10
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
2:26:43.880230
+7:26.44520
83.7p
11
David Olofsson
Kalix SK
2:31:16.907520
+11:59.71810
80.5p
12
Thomas Svensson
I 19 IF
2:31:35.909440
+12:18.73730
80.3p
13
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
2:31:51.911040
+12:34.75330
80.1p
14
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
2:32:14.913360
+12:57.77650
79.9p
15
Per Martin Kuhmunen
IFK Kiruna
2:32:26.914520
+13:09.78810
79.7p
16
Anders Strid
Lucksta IF
2:32:32.915110
+13:15.79400
79.7p
17
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
2:32:43.916290
+13:26.80580
79.5p
18
Erik Oskarsson
Sorsele SK
2:32:53.917220
+13:36.81510
79.4p
19
Marcus Look
Studentidrott
2:32:54.917390
+13:37.81680
79.4p
20
Daniel Larsson
Överkalix IF
2:35:41.934060
+16:24.98350
77.7p
21
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
2:38:11.949090
+18:54.113380
76.1p
22
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
2:38:39.951800
+19:21.116090
75.9p
23
Thomas Johansson
OK Renen
2:39:09.954880
+19:52.119170
75.6p
24
Olov Pettersson
Gellivare Skidallians IK
2:41:50.970990
+22:33.135280
74.0p
25
Johannes Rautio
Vittangi SK
2:42:21.974000
+23:03.138290
73.7p
26
Johan Karlsson
Överkalix IF
2:42:32.975100
+23:14.139390
73.6p
27
Tomas Törevall
Gällivare Endurance
2:43:31.981060
+24:14.145350
73.1p
28
Jonas Nordlander
Bodens SK
2:45:44.994340
+26:27.158630
71.9p
29
Henrik Fors
Junosuando IK
2:49:15.1015490
+29:58.179780
70.0p
30
Simon Nordlund
Jokkmokks SK
2:49:39.1017880
+30:22.182170
69.8p
31
Andreas Nilsson
Sävast Ski Team IF
2:50:15.1021420
+30:58.185710
69.5p
32
Atle Ager
Studentidrott
2:51:11.1027050
+31:54.191340
69.1p
33
Joel Pettersson
Lulekamraterna
2:51:43.1030260
+32:26.194550
68.8p
34
Joel Jelf
Studentidrott
2:53:12.1039190
+33:55.203480
68.1p
35
Markus Lidman
Hemmingsmarks IF
2:53:15.1039420
+33:58.203710
68.1p
36
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:53:40.1041930
+34:23.206220
67.9p
37
Albert Askegren
Visborgs OK
2:54:12.1045170
+34:55.209460
67.6p
38
Karl Mattsson
Vittangi SK
2:54:58.1049710
+35:41.214000
67.3p
39
Joakim Suhr
Gällivare Endurance
2:59:26.1076560
+40:09.240850
65.2p
40
Magnus Stålnacke
Svappavaara Aif
3:00:22.1082160
+41:05.246450
64.8p
41
Joakim Ågärd
Axa SC
3:00:42.1084170
+41:25.248460
64.7p
42
Anders Borgeryd
Strömnäs GIF
3:01:38.1089770
+42:21.254060
64.3p
43
Rickard Nordlund
Jokkmokks SK
3:04:18.1105720
+45:01.270010
63.2p
44
Sören Isaksson
Lulekamraterna
3:05:14.1111320
+45:57.275610
62.8p
45
Mattias Wikman
Brändöns IF
3:08:36.1131520
+49:19.295810
61.4p
46
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
3:11:03.1146260
+51:46.310550
60.5p
47
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
3:14:08.1164740
+54:51.329030
59.4p
48
Andreas Lundquist
IK Rex
3:14:13.1165270
+54:56.329560
59.3p
49
Anders Paganus
Gällivare Endurance
3:17:20.1183950
+58:03.348240
58.2p
50
Andreas Ehlis
Axa SC
3:21:26.1208530
+1:02:09.372820
56.8p
51
Marcus Edlund
Skellefteå SK
3:24:17.1225650
+1:05:00.389940
55.9p
52
Niklas Spångberg
Bodens SK
4:35:06.1650580
+2:15:49.814870
39.7p