Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Pilgrimsloppet
2016-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:09:49.418800
76.9p
2
Annika Löfström
Årsunda IF
1:09:56.419500
+7.600
76.7p
3
Sara Lindborg
Östersunds SK
1:10:01.420000
+12.1100
76.6p
4
Helene Söderlund
IFK Mora SK
1:13:13.439200
+3:24.20300
72.4p
5
Carina Lagerlöf
Malungs SK
1:20:02.480100
+10:13.61200
64.9p
6
Kristina Lycke
Malungs IF
1:20:37.483600
+10:48.64700
64.4p
7
Elin Widercrantz
Stockholms RK
1:23:20.499900
+13:31.81000
61.8p
8
Irene Åslund
Lillhärdals IF
1:24:31.507000
+14:42.88100
60.8p
9
Frida Hansson
Lillhärdals IF
1:27:26.524500
+17:37.105600
58.4p
10
Linda Hasselqvist
Edsbyns SK
1:28:44.532300
+18:55.113400
57.3p
11
Anna Thunell
Linsells IF
1:32:42.556100
+22:53.137200
54.5p
12
Linnéa Lord
Vemdalens IF
1:33:29.560800
+23:40.141900
53.9p
13
Emma Edejern
Lofsdalens SK
1:36:23.578200
+26:34.159300
52.0p
14
Anna Karlsson
IFK Skövde SK
1:38:31.591000
+28:42.172100
50.7p
15
Zara Lundgren
Hudiksvalls IF
1:42:54.617300
+33:05.198400
48.2p
16
Rebecca Rickardsson
IFK Mora SK
1:45:37.633600
+35:48.214700
46.8p
17
Annika Sahlen
No Club
1:46:15.637400
+36:26.218500
46.4p
18
Ewa Edejern
IFK Bergvik
1:46:16.637500
+36:27.218600
46.4p
19
Maria Mårtensson
No Club
1:50:52.665100
+41:03.246200
44.2p
20
Veronica Berglund
Segersta OK
1:53:22.680100
+43:33.261200
43.1p
21
Sofia Jansson
Bondsjöhöjdens IK
1:56:53.701200
+47:04.282300
41.6p
22
Malin Nyström
Lofsdalens SK
1:59:31.717000
+49:42.298100
40.6p
23
Annika Drakfors
Falköpings AIK SK
2:04:52.749100
+55:03.330200
38.6p
24
Lova Busk
Svegs IK
2:05:13.751200
+55:24.332300
38.5p
25
Carola Thurin
No Club
2:19:59.839800
+1:10:10.420900
34.0p
26
Anethe Kraft
Hede SK
2:21:19.847800
+1:11:30.428900
33.6p
27
Sofia Hampus
No Club
2:21:21.848000
+1:11:32.429100
33.6p
28
Linda Jansson
No Club
2:25:05.870400
+1:15:16.451500
32.7p
29
Hanna Johansson
Skattkärrs SOK
2:25:33.873200
+1:15:44.454300
32.5p
30
Karin Långström
Glöte Jsk
2:26:20.877900
+1:16:31.459000
32.3p
31
Karin Sjölund
No Club
2:34:40.927900
+1:24:51.509000
30.4p
32
Britt-inger Rahm
Rehns BK
2:35:18.931700
+1:25:29.512800
30.3p
33
Kristina Svedberg
No Club
2:36:06.936500
+1:26:17.517600
30.1p
34
Barbro Långström
Glöte Jsk
2:44:13.985200
+1:34:24.566300
28.5p
35
Nina Söderström
No Club
3:23:48.1222700
+2:13:59.803800
22.5p
-
Camilla Erlandsson
No Club
23:59:58.8639700
-
Ninna Lundqvist
No Club
23:59:59.8639800
-
Ulrika Larsson
No Club
23:59:59.8639800
H 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:01:42.370100
90.0p
2
Jerry Ahrlin
Team Swedemount SC
1:01:43.370200
+1
90.0p
3
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:03:25.380400
+1:43.10200
86.9p
4
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
1:05:51.395000
+4:09.24800
82.8p
5
Erik Viklund
Bondsjöhöjdens IK
1:06:10.396900
+4:28.26700
82.3p
6
Albin Andersson
Skene Sim o IS
1:07:32.405100
+5:50.34900
80.2p
7
Mattias Widmark
Svegs IK
1:07:52.407100
+6:10.36900
79.7p
8
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:08:44.412300
+7:02.42100
78.4p
9
Erik Olofsson
Åsarna IK
1:09:24.416300
+7:42.46100
77.4p
10
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
1:09:59.419800
+8:17.49600
76.6p
11
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
1:10:00.419900
+8:18.49700
76.6p
12
Jörgen Roos
Brunflo IF
1:10:16.421500
+8:34.51300
76.3p
13
Fredrik Göransson
Åsarna IK
1:10:41.424000
+8:59.53800
75.7p
14
Rolf Kempe
Bergeforsens SK
1:11:19.427800
+9:37.57600
74.8p
15
Mikael Martens
Malungs SK
1:12:23.434200
+10:41.64000
73.5p
16
Emil Meier
IFK Mora SK
1:15:38.453700
+13:56.83500
69.6p
17
Hans Andersson
Rehns BK
1:16:09.456800
+14:27.86600
69.0p
18
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
1:16:32.459100
+14:50.88900
68.6p
19
Pär Sundkvist
Rehns BK
1:16:51.461000
+15:09.90800
68.2p
20
Niklas Bergström
Selånger SOK
1:17:28.464700
+15:46.94500
67.6p
21
Ola Fabricius
Fyrfasen Energi
1:17:34.465300
+15:52.95100
67.5p
22
Johan Handler
Skålan
1:17:42.466100
+16:00.95900
67.3p
23
Bo Göransson
Åsarna IK
1:18:05.468400
+16:23.98200
66.9p
24
Felix Hill
Svegs IK
1:19:12.475100
+17:30.104900
65.8p
25
Lars Olsson
Särna SK
1:19:21.476000
+17:39.105800
65.6p
26
Andreas Allehed
IFK Mora SK
1:19:24.476300
+17:42.106100
65.6p
27
Martin Fryklund
Bondsjöhöjdens IK
1:19:27.476600
+17:45.106400
65.5p
28
Ola Wallin
Fyrfasen Energi
1:22:19.493800
+20:37.123600
62.8p
29
Jonas Woxlägg
Hallens SK
1:22:47.496600
+21:05.126400
62.3p
30
Mattias Myhr
Semså Fritid
1:23:31.501000
+21:49.130800
61.7p
31
Janne Skarner
Clas Ohlson IF
1:23:46.502500
+22:04.132300
61.4p
32
Magnus Blom
Söderhamns SK
1:24:13.505200
+22:31.135000
61.1p
33
Olov Svärd
Vallsta SK
1:24:29.506800
+22:47.136600
60.8p
34
Fredrik Larsson
Rehns BK
1:24:52.509100
+23:10.138900
60.5p
35
Tomas Almqvist
Särna SK
1:25:03.510200
+23:21.140000
60.3p
36
Mattias Johansson
Axa SC
1:26:17.517600
+24:35.147400
59.3p
37
Jan Lundin
Kungsgårdens SK
1:26:57.521600
+25:15.151400
58.8p
38
Per Wennström
Idre SK
1:27:13.523200
+25:31.153000
58.5p
39
Elias Kristoffersson
Lofsdalens SK
1:27:25.524400
+25:43.154200
58.4p
40
Magnus Andersson
Hudiksvalls IF
1:29:12.535100
+27:30.164900
57.0p
41
Jörgen Andersson
Söderhamns SK
1:29:29.536800
+27:47.166600
56.8p
42
Fredrik Eljas
Dala XC Ski Team
1:30:36.543500
+28:54.173300
55.9p
43
Tommy Larsson
Kilafors SK
1:31:08.546700
+29:26.176500
55.6p
44
Per-Åke Strömberg
Vallsta SK
1:32:51.557000
+31:09.186800
54.3p
45
Lars Lidholm
Orsa SK
1:32:57.557600
+31:15.187400
54.3p
45
Ulf Jemth
Orsa SK
1:32:57.557600
+31:15.187400
54.3p
47
Peter Tern
Hammarby IF SF
1:34:01.564000
+32:19.193800
53.6p
48
Alexander Gimell
No Club
1:34:43.568200
+33:01.198000
53.1p
49
Petter Hillborg
Gävle SK
1:36:32.579100
+34:50.208900
51.9p
50
Bo Halvarsson
Vemdalens IF
1:36:50.580900
+35:08.210700
51.7p
51
Max Östlund
Axa SC
1:37:43.586200
+36:01.216000
51.2p
52
Martin Flink
Dala XC Ski Team
1:39:45.598400
+38:03.228200
50.0p
53
Härje Halvarsson
No Club
1:40:30.602900
+38:48.232700
49.5p
54
Mats Erlander
Norrala IF
1:42:21.614000
+40:39.243800
48.5p
55
Håkan Bäcklund
Orsa SK
1:42:22.614100
+40:40.243900
48.5p
56
Pär Tynell
Segersta OK
1:42:49.616800
+41:07.246600
48.2p
57
Ulf Lundgren
Hudiksvalls IF
1:42:56.617500
+41:14.247300
48.2p
58
Kenneth Svedlund
Vallsta SK
1:43:55.623400
+42:13.253200
47.6p
59
Tomas Zetterqvist
Segersta OK
1:46:23.638200
+44:41.268000
46.4p
60
Sven Larsson
Särna SK
1:46:42.640100
+45:00.269900
46.2p
61
Anders Johansson
No Club
1:46:47.640600
+45:05.270400
46.2p
62
Paul Barklem
Ufk
1:50:56.665500
+49:14.295300
44.2p
63
Magnus Thurin
No Club
1:52:29.674800
+50:47.304600
43.5p
64
Roland Kvarnström
IFK Djura
1:58:56.713500
+57:14.343300
40.8p
65
Henrik Johansson
No Club
2:01:04.726300
+59:22.356100
40.0p
66
Johan Staaf
No Club
2:04:59.749800
+1:03:17.379600
38.6p
67
Arvid Jönsson
Svegs IK
2:05:13.751200
+1:03:31.381000
38.5p
68
Christoffer Karlsson
No Club
2:06:34.759300
+1:04:52.389100
38.0p
69
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
2:06:47.760600
+1:05:05.390400
38.0p
70
Joakim Nordlund
Vemdalens IF
2:10:19.781800
+1:08:37.411600
36.8p
70
Jacob Carlsson
Klövsjö Alpina
2:10:19.781800
+1:08:37.411600
36.8p
72
Jörgen Skoglund
Norrlandsportens alpina
2:12:09.792800
+1:10:27.422600
36.2p
73
Inge Sjölund
No Club
2:13:02.798100
+1:11:20.427900
36.0p
74
Krister Kraft
Hede SK
2:20:56.845500
+1:19:14.475300
33.7p
75
Leif Nilsen
No Club
2:21:30.848900
+1:19:48.478700
33.6p
76
Göran Erlandsson
No Club
2:25:01.870000
+1:23:19.499800
32.7p
77
Björn Lahenkorva
Rehns BK
2:32:08.912700
+1:30:26.542500
31.0p
78
Göran Flodberg
No Club
2:36:17.937600
+1:34:35.567400
30.1p
79
Leif Stark
No Club
2:36:42.940100
+1:35:00.569900
30.0p
80
Håkan Olofsson
No Club
2:39:22.956100
+1:37:40.585900
29.4p
81
Andreas Svedberg
No Club
2:41:45.970400
+1:40:03.600200
29.0p
82
Elis Jonsson
Lofsdalens SK
2:42:55.977400
+1:41:13.607200
28.7p
83
Dan Jonsson
Lofsdalens SK
2:43:44.982300
+1:42:02.612100
28.6p
-
Bertil Engman
Bergsjö IF
23:59:58.8639700
-
Nils Flink
No Club
23:59:58.8639700
-
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
23:59:59.8639800
-
Håkan Degselius
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Mats Larsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Andre Wikström
No Club
23:59:59.8639800
-
Johan Svensson
No Club
23:59:59.8639800
-
Hasse Höglund
Rejlers IF
23:59:59.8639800
-
Bengt-Göran Johansson
No Club
23:59:59.8639800
-
Lars Larsson
No Club
23:59:59.8639800
-
Pär Bladin
No Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)