Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Årefjällsloppet 6.5
2016-04-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 665[
1
2
]
63km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Johan Kjølstad
Team United Bakeries
2:35:46.934500
88.1p
2
H 21
John Kristian Dahl
Team United Bakeries
2:35:52.935100
+6.500
88.0p
3
H 21
Petter Eliassen
Team LeasePlan Go
2:35:55.935400
+9.800
88.0p
4
H 21
Daniel Rickardsson
Team Exspirit
2:35:59.935800
+13.1200
88.0p
5
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Team Santander
2:36:02.936100
+16.1500
87.9p
6
H 21
Anders Aukland
Team Santander
2:36:06.936500
+20.1900
87.9p
7
H 21
Tord Asle Gjerdalen
Team Santander
2:36:26.938500
+40.3900
87.7p
8
H 21
Snorri Veidekke Einarsson
Team Santander
2:36:28.938700
+42.4100
87.7p
9
H 21
Christoffer Kristin Callesen
Team LeasePlan Go
2:37:01.942000
+1:15.7400
87.4p
10
H 21
Kjetil Hagtvedt Dammen
Team LeasePlan Go
2:37:05.942400
+1:19.7800
87.4p
11
H 21
Morten Eide Pedersen
Team Exspirit
2:37:12.943100
+1:26.8500
87.3p
12
H 21
Andreas Nygaard
Team Santander
2:39:11.955000
+3:25.20400
86.3p
13
H 21
Vetle Thyli
Team United Bakeries
2:39:16.955500
+3:30.20900
86.2p
14
H 21
Jerry Ahrlin
Team Tynell
2:39:19.955800
+3:33.21200
86.2p
15
H 21
Anders Høst
Team LeasePlan Go
2:39:21.956000
+3:35.21400
86.2p
16
H 21
Petr Novak
Team Pioneer Investments
2:39:34.957300
+3:48.22700
86.1p
17
H 21
Markus Ottosson
Lager 157
2:39:39.957800
+3:53.23200
86.0p
18
H 21
Jörgen Aukland
Team Santander
2:40:02.960100
+4:16.25500
85.8p
19
H 21
Jörgen Brink
Lager 157
2:40:08.960700
+4:22.26100
85.8p
20
H 21
Oscar Kardin
Östersunds SK
2:40:16.961500
+4:30.26900
85.7p
21
H 21
Oscar Persson
Outnorth Ski Team
2:40:20.961900
+4:34.27300
85.7p
22
H 21
Bill Impola
Team Exspirit
2:40:32.963100
+4:46.28500
85.6p
23
H 21
Oskar Svärd
Tvärreds IF
2:41:21.968000
+5:35.33400
85.2p
24
H 21
Gustav Eriksson
Lager 157
2:41:35.969400
+5:49.34800
85.1p
25
H 21
Fredrik Byström
Lager 157
2:41:36.969500
+5:50.34900
85.0p
26
H 21
Stian Hoelgaard
Team LeasePlan Go
2:42:59.977800
+7:13.43200
84.4p
27
H 21
Stanislav Rezac
Silvini Madshus team
2:43:03.978200
+7:17.43600
84.3p
28
H 21
Rikard Tynell
Team Tynell
2:43:06.978500
+7:20.43900
84.3p
29
H 21
Bruno Debertolis
Team Xcalibur
2:43:07.978600
+7:21.44000
84.3p
30
H 21
Erik Melin-Söderström
Team Skills
2:43:10.978900
+7:24.44300
84.3p
31
H 21
Audun Laugaland
Lager 157
2:43:38.981700
+7:52.47100
84.0p
32
H 21
Lukas Bauer
Team Pioneer Investments
2:44:11.985000
+8:25.50400
83.8p
33
H 21
Valerio Leccardi
Team Xcalibur
2:44:23.986200
+8:37.51600
83.7p
34
H 21
Torleif Syrstad
Lundamo IL
2:45:00.989900
+9:14.55300
83.4p
35
H 21
Mauro BRIGADOI
Team Futura
2:45:40.993900
+9:54.59300
83.0p
36
H 21
Dietmar Noeckler
Team Futura
2:45:47.994600
+10:01.60000
83.0p
37
H 21
Kalle Gräfnings
Team Skistart.com
2:46:03.996200
+10:17.61600
82.9p
38
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
2:46:17.997600
+10:31.63000
82.7p
39
H 21
Tore Bjørseth Berdal
Team United Bakeries
2:46:32.999100
+10:46.64500
82.6p
40
H 21
Brian Mckeever
Foothills Nordic Ski Club
2:47:31.1005000
+11:45.70400
82.2p
41
H 21
Marcus Johansson
Lager 157
2:47:43.1006200
+11:57.71600
82.1p
42
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
2:48:40.1011900
+12:54.77300
81.6p
43
H 21
Klas Nilsson
Pelagia/Northsport.se Ski...
2:49:11.1015000
+13:25.80400
81.4p
44
H 21
Kein Einaste
Team Skistart.com
2:49:16.1015500
+13:30.80900
81.4p
45
H 21
Antti Lampinen
Team Peltonen
2:49:22.1016100
+13:36.81500
81.3p
46
H 21
Jan Srail
Team Pioneer Investments
2:50:28.1022700
+14:42.88100
80.8p
47
H 21
Johan Lövgren
Pelagia/Northsport.se Ski...
2:50:57.1025600
+15:11.91000
80.6p
48
H 21
Robin Bryntesson
Skiteam Novo Nordisk
2:51:37.1029600
+15:51.95000
80.3p
49
H 21
Espen Aleksander Sørlie
NTNUI/ Team Sentrum Sport Trysil
2:51:56.1031500
+16:10.96900
80.1p
50
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:54:18.1045700
+18:32.111100
79.1p
51
H 21
Patrik Johansson
Team Träningskonsulten
2:55:04.1050300
+19:18.115700
78.8p
52
H 21
Loris Frasnelli
Team Futura Robinsonpetshop
2:55:26.1052500
+19:40.117900
78.6p
53
H 21
Björn Rydvall
Pelagia/Northsport.se Ski...
2:55:43.1054200
+19:57.119600
78.5p
54
H 21
Mats Håkon Breda
Team Synnfjell
2:56:22.1058100
+20:36.123500
78.2p
55
H 21
Thomas Bormolini
Team Futura Robinsonpetshop
2:57:47.1066600
+22:01.132000
77.6p
56
H 21
Martin Holmstrand
Team Skistart.com
2:57:49.1066800
+22:03.132200
77.6p
57
H 21
Nicolas Bormolini
Team Futura Robinsonpetshop
2:57:54.1067300
+22:08.132700
77.6p
58
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:57:58.1067700
+22:12.133100
77.5p
59
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
2:57:59.1067800
+22:13.133200
77.5p
60
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:58:36.1071500
+22:50.136900
77.3p
61
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
2:59:35.1077400
+23:49.142800
76.9p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 3:00:00
62
H 21
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:00:35.1083400
+24:49.148800
76.4p
63
H 21
Emil Thyrèn
Trönö IK
3:01:06.1086500
+25:20.151900
76.2p
64
H 21
Toralf Heimdal
Reidar Dölaski
3:01:36.1089500
+25:50.154900
76.0p
65
D 21
Justyna Kowalczyk
Team Santander
3:02:01.1092000
+26:15.157400
75.9p
66
D 21
Seraina Boner
Team Exspirit
3:02:17.1093600
+26:31.159000
75.8p
67
H 21
Pasi Peltonen Vuori
Team Peltonen
3:02:22.1094100
+26:36.159500
75.7p
68
H 21
André Jakobsson
Östersunds SK
3:02:34.1095300
+26:48.160700
75.6p
69
D 21
Masako Ishida
Team United Bakeries
3:03:18.1099700
+27:32.165100
75.4p
70
D 21
Katerina Smutna
Team Santander
3:03:29.1100800
+27:43.166200
75.3p
71
D 21
Lina Korsgren
Team Pioneer Investments
3:03:36.1101500
+27:50.166900
75.2p
72
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
3:04:13.1105200
+28:27.170600
75.0p
73
H 21
Pål-Severin Båtnes
Tromsö
3:04:34.1107300
+28:48.172700
74.9p
74
H 21
Tobias Nilsson
IFK Umeå
3:04:39.1107800
+28:53.173200
74.8p
75
H 21
Thommy Larsson
Team ROG
3:04:40.1107900
+28:54.173300
74.8p
76
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
3:04:51.1109000
+29:05.174400
74.7p
76
H 21
Ståle Fenstad
Rustad IL
3:04:51.1109000
+29:05.174400
74.7p
78
H 21
Sergey Ivanov
Team No Team
3:05:07.1110600
+29:21.176000
74.6p
79
H 21
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
3:05:13.1111200
+29:27.176600
74.6p
80
H 21
Viktor Mäenpää
No Club
3:05:18.1111700
+29:32.177100
74.6p
81
H 21
Joakim Löf
Glommersträsk Lappträsk IF
3:05:20.1111900
+29:34.177300
74.6p
82
H 21
Calle Sjöstrand
No Club
3:05:36.1113500
+29:50.178900
74.5p
82
H 21
Øystein Sæther
Luftkrigsskolen Bil
3:05:36.1113500
+29:50.178900
74.5p
84
D 21
Sara Lindborg
Team Skistart.com
3:06:11.1117000
+30:25.182400
74.2p
85
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
3:06:58.1121700
+31:12.187100
73.9p
86
H 21
Marco Crestani
Team Futura Robinsonpetshop
3:07:20.1123900
+31:34.189300
73.8p
87
D 21
Britta Johansson Norgren
Lager 157
3:08:00.1127900
+32:14.193300
73.5p
88
H 21
Erik Viklund
Bondsjöhöjdens IK
3:08:24.1130300
+32:38.195700
73.4p
89
H 21
Martin Damm
Björkfors GOIF
3:08:41.1132000
+32:55.197400
73.3p
90
H 21
Björn Hänninen
Högbo GOIF
3:08:47.1132600
+33:01.198000
73.2p
91
H 21
Rolf Christian Hermanrud
Njord
3:09:11.1135000
+33:25.200400
73.1p
92
H 21
Robin Frost
Team Like2Skike
3:09:24.1136300
+33:38.201700
73.0p
93
H 21
Jonathan Epp
SC Monte Kaolino Hirschau
3:09:32.1137100
+33:46.202500
73.0p
94
H 21
Ragnar Crona
Volvo IF
3:09:35.1137400
+33:49.202800
72.9p
95
H 21
Anders Johansson
Ryda SK
3:09:43.1138200
+33:57.203600
72.9p
96
H 21
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
3:09:47.1138600
+34:01.204000
72.9p
97
D 21
Emilia Lindstedt
Team Skiproam
3:10:53.1145200
+35:07.210600
72.5p
98
H 21
Vegar Skildheim
Kvaløysletta Skilag
3:11:10.1146900
+35:24.212300
72.4p
99
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
3:11:39.1149800
+35:53.215200
72.2p
100
H 21
Andreas Blom
No Club
3:11:58.1151700
+36:12.217100
72.1p
101
H 21
Anders Roos
Östersunds SK
3:13:11.1159000
+37:25.224400
71.6p
102
H 21
Jonas Schröter
SC Monte Kaolino Hirschau
3:13:29.1160800
+37:43.226200
71.5p
103
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
3:13:35.1161400
+37:49.226800
71.5p
104
D 21
Ilaria Debertolis
Team Futura
3:13:43.1162200
+37:57.227600
71.4p
105
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
3:14:14.1165300
+38:28.230700
71.3p
106
H 21
Anders Bäckström
Bearlodge
3:15:03.1170200
+39:17.235600
71.0p
107
H 21
Fredrik Wallström
Gävle SK
3:15:55.1175400
+40:09.240800
70.7p
108
H 21
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
3:16:26.1178500
+40:40.243900
70.5p
109
H 21
Björn Haring
Östersunds SK
3:17:10.1182900
+41:24.248300
70.2p
110
H 21
Seppo Rellman
No Club
3:17:43.1186200
+41:57.251600
70.1p
111
H 21
Axel Jonsson
Trillevallens Sportklubb
3:18:08.1188700
+42:22.254100
69.9p
112
D 21
Nina Lintzén
Pelagia/Northsport.se Ski...
3:18:11.1189000
+42:25.254400
69.9p
113
H 21
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
3:18:45.1192400
+42:59.257800
69.7p
114
H 21
Julian Eder
No Club
3:19:25.1196400
+43:39.261800
69.5p
115
H 21
Jonas Peterson
Borås GIF
3:19:53.1199200
+44:07.264600
69.3p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 3:20:00
116
H 21
Robert Carlsson
Ccc1000
3:20:02.1200100
+44:16.265500
69.3p
117
H 21
Ondrej Tuka
Team Skills
3:20:32.1203100
+44:46.268500
69.1p
118
D 21
Rahel Imoberdorf
Team Xcalibur
3:21:30.1208900
+45:44.274300
68.8p
119
H 21
Mikael Söderström
Akuthjälpen
3:21:53.1211200
+46:07.276600
68.7p
120
H 21
Fredrik Göransson
Åsarna IK
3:22:02.1212100
+46:16.277500
68.6p
121
H 21
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
3:22:43.1216200
+46:57.281600
68.4p
122
H 21
Daniel Sanfridsson
Duveds IF
3:22:59.1217800
+47:13.283200
68.3p
123
H 21
Adam Blomberg
Volvo IF
3:23:12.1219100
+47:26.284500
68.2p
124
H 21
Oskar Grangert
IK Nocout.se
3:23:33.1221200
+47:47.286600
68.1p
125
H 21
Fredrik Mohall
Byåsen IL
3:23:48.1222700
+48:02.288100
68.0p
126
D 21
Maria Rydqvist
Team Skistart.com
3:24:21.1226000
+48:35.291400
67.9p
127
H 21
Thomas Steindl
SC Monte Kaolino Hirschau
3:24:24.1226300
+48:38.291700
67.8p
128
D 21
Kristina Roberto
Team Skistart.com
3:24:46.1228500
+49:00.293900
67.7p
129
H 21
Tommy Karlsson
Ulrika IK
3:25:30.1232900
+49:44.298300
67.5p
130
H 21
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
3:25:54.1235300
+50:08.300700
67.4p
131
H 21
Kristoffer Wahlberg
Gävle SK
3:26:03.1236200
+50:17.301600
67.3p
132
H 21
Jakob Lauerer
SC Monte Kaolino Hirschau
3:26:24.1238300
+50:38.303700
67.2p
133
H 21
Lukas Berglund
Offerdals SK
3:26:45.1240400
+50:59.305800
67.1p
134
H 21
Henrik Brøvig
Oppegård IL
3:26:53.1241200
+51:07.306600
67.1p
135
H 21
Martin Axelhed
Ccc1000
3:27:52.1247100
+52:06.312500
66.7p
136
H 21
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
3:27:56.1247500
+52:10.312900
66.7p
137
D 21
Nicole Donzallaz
Rossignol-Team Schweiz
3:28:05.1248400
+52:19.313800
66.7p
138
H 21
Baptiste Noel
LA Bressaude
3:28:13.1249200
+52:27.314600
66.6p
139
H 21
Tommy Vikman
Gimo IF SK
3:28:19.1249800
+52:33.315200
66.6p
140
H 21
Tomas Gunnarsson
OK Nackhe
3:29:14.1255300
+53:28.320700
66.3p
141
H 21
Johan Holmlund
Östersund Triathlon
3:29:17.1255600
+53:31.321000
66.3p
142
H 21
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
3:29:37.1257600
+53:51.323000
66.2p
143
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd
3:29:46.1258500
+54:00.323900
66.2p
144
H 21
Sonny Bolin
Dalebrand IL
3:29:48.1258700
+54:02.324100
66.1p
145
H 21
Moritz Bauroth
SC Monte Kaolino Hirschau
3:30:10.1260900
+54:24.326300
66.0p
146
D 21
Ida Indahl
Offerdals SK
3:30:15.1261400
+54:29.326800
66.0p
147
H 21
Tommie Lindblom
Stockholms RK
3:31:00.1265900
+55:14.331300
65.8p
148
H 21
Klas Sundberg
Yuppie Ski Club
3:31:08.1266700
+55:22.332100
65.7p
149
H 21
Emil Meijer
IFK Mora SK
3:31:49.1270800
+56:03.336200
65.5p
150
H 21
Per Lenndin
Strömnäs GIF
3:32:32.1275100
+56:46.340500
65.3p
151
H 21
Johan Gränström
Åkersberga SK
3:33:01.1278000
+57:15.343400
65.2p
152
H 21
Niklas Rönnbäck
Åtvidabergs IF
3:33:08.1278700
+57:22.344100
65.1p
153
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
3:33:18.1279700
+57:32.345100
65.1p
154
H 21
Göran Bäckman
Kemira IF
3:33:43.1282200
+57:57.347600
65.0p
155
H 21
Fredrik Bernsten
Spikbodarnas IK
3:33:55.1283400
+58:09.348800
64.9p
156
H 21
Magnus Elwin
Nacka Värmdö SK
3:34:14.1285300
+58:28.350700
64.8p
157
H 21
Tobias Norestrand
Karlslunds IF SF
3:34:45.1288400
+58:59.353800
64.7p
158
H 21
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
3:34:46.1288500
+59:00.353900
64.7p
159
H 21
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
3:34:52.1289100
+59:06.354500
64.6p
160
H 21
Vidar Evensen
No Club
3:35:24.1292300
+59:38.357700
64.5p
161
H 21
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
3:35:28.1292700
+59:42.358100
64.5p
162
H 21
Lars Johansson
IFK Umeå
3:35:38.1293700
+59:52.359100
64.4p
163
H 21
Julius Hefte
Åkersberga SK
3:35:48.1294700
+1:00:02.360100
64.4p
164
D 21
Catharina Ramhult
Team Skills
3:35:54.1295300
+1:00:08.360700
64.3p
165
H 21
Jan Östlund
Högbo GOIF
3:35:57.1295600
+1:00:11.361000
64.3p
166
H 21
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
3:36:25.1298400
+1:00:39.363800
64.2p
166
H 21
Håkan Sandahl
Axa SC
3:36:25.1298400
+1:00:39.363800
64.2p
168
H 21
Joacim Rangedahl
SK Nor
3:37:19.1303800
+1:01:33.369200
63.9p
169
H 21
Peter Ljungholm
Skellefteå XC
3:37:30.1304900
+1:01:44.370300
63.9p
170
H 21
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
3:37:31.1305000
+1:01:45.370400
63.9p
171
D 21
Terese Andersson
IFK Umeå
3:37:34.1305300
+1:01:48.370700
63.9p
172
H 21
Inge A Øien
No Club
3:37:58.1307700
+1:02:12.373100
63.7p
173
H 21
Jon Samuelsson
Bålsta SK
3:38:05.1308400
+1:02:19.373800
63.7p
174
H 21
Niclas Norling
Strömsbergs IF
3:38:21.1310000
+1:02:35.375400
63.6p
175
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
3:38:36.1311500
+1:02:50.376900
63.6p
176
H 21
Tor Espen Lynum
KSAT
3:38:46.1312500
+1:03:00.377900
63.5p
177
H 21
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
3:38:58.1313700
+1:03:12.379100
63.5p
178
H 21
Elias Lauerer
SC Monte Kaolino Hirschau
3:39:23.1316200
+1:03:37.381600
63.4p
179
H 21
Andreas Berntsson
IK Stern
3:39:49.1318800
+1:04:03.384200
63.2p
180
H 21
Jonas Strandell
Vassunda IF
3:39:59.1319800
+1:04:13.385200
63.2p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 3:40:00
181
D 21
Olivia Hansson
Team Skistart.com
3:40:19.1321800
+1:04:33.387200
63.1p
182
H 21
Henrik Sjöström
Storådalens SK
3:40:26.1322500
+1:04:40.387900
63.1p
183
H 21
Karl Bergman
Brudpiga RK
3:40:34.1323300
+1:04:48.388700
63.0p
184
H 21
Mattias Forsberg
Turebergs IF
3:41:05.1326400
+1:05:19.391800
62.9p
185
H 21
Henrik Nyström
Avesta OK
3:41:32.1329100
+1:05:46.394500
62.8p
186
H 21
Linus Jansson
No Club
3:42:03.1332200
+1:06:17.397600
62.6p
187
H 21
Fabian Schöberl
SC Monte Kaolino Hirschau
3:43:18.1339700
+1:07:32.405100
62.3p
188
H 21
Kennet Berglund
Axa SC
3:43:54.1343300
+1:08:08.408700
62.1p
189
H 21
Nils Risberg
Sundbybergs IK
3:44:24.1346300
+1:08:38.411700
62.0p
190
H 21
Martti Mustonen
Roslagsbro IF
3:44:41.1348000
+1:08:55.413400
61.9p
191
H 21
Göran Svensk
Östersunds SK
3:44:47.1348600
+1:09:01.414000
61.9p
192
H 21
Anders Backman
Turebergs IF
3:44:55.1349400
+1:09:09.414800
61.8p
193
H 21
Alexander Jansa
Sunnansjö IK
3:45:24.1352300
+1:09:38.417700
61.7p
194
D 21
Elin Vedin
Sundsvalls OK
3:45:41.1354000
+1:09:55.419400
61.6p
195
H 21
Erik Arnland
Storvreta IK
3:45:49.1354800
+1:10:03.420200
61.6p
196
H 21
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
3:46:04.1356300
+1:10:18.421700
61.5p
197
H 21
Alf Eirik Røkenes
KSAT
3:46:26.1358500
+1:10:40.423900
61.4p
198
H 21
Sjur Jensen
Vattenfall IF Stockholm
3:46:53.1361200
+1:11:07.426600
61.3p
199
H 21
Henrik Olsson
Täby OK
3:46:56.1361500
+1:11:10.426900
61.3p
200
H 21
Olle Düring
Axa SC
3:46:57.1361600
+1:11:11.427000
61.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Øyvind Johansen
No Club
3:47:03.1362200
+1:11:17.427600
61.3p
202
H 21
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
3:47:10.1362900
+1:11:24.428300
61.2p
203
H 21
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
3:47:11.1363000
+1:11:25.428400
61.2p
204
H 21
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
3:47:13.1363200
+1:11:27.428600
61.2p
205
H 21
Fredrik Erixon
Ccc1000
3:47:16.1363500
+1:11:30.428900
61.2p
206
D 21
Lena Gavelin
Mellansel IF
3:47:17.1363600
+1:11:31.429000
61.2p
206
H 21
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
3:47:17.1363600
+1:11:31.429000
61.2p
208
H 21
Marcus Carlsson
IFK Skövde SK
3:47:22.1364100
+1:11:36.429500
61.2p
209
H 21
Fredrik Lenell
No Club
3:47:50.1366900
+1:12:04.432300
61.1p
210
H 21
Mikael Videfors
Turebergs IF
3:48:10.1368900
+1:12:24.434300
61.0p
211
H 21
Magnus Nygren
Axa SC
3:48:11.1369000
+1:12:25.434400
61.0p
212
H 21
Erik Olsson
Myssjö-Ovikens IF
3:48:19.1369800
+1:12:33.435200
60.9p
213
H 21
Olof Roos
Ås IL
3:48:30.1370900
+1:12:44.436300
60.9p
214
H 21
Tord Blomquist
OK Kolmården
3:48:31.1371000
+1:12:45.436400
60.9p
215
H 21
Daniel Abrahamsson
Graninge-Alliansen
3:48:33.1371200
+1:12:47.436600
60.9p
216
H 21
Martin Höglund
Sundbybergs IK
3:48:53.1373200
+1:13:07.438600
60.8p
217
H 21
Finn Persson
Östersunds SK
3:49:01.1374000
+1:13:15.439400
60.8p
218
H 21
Trond Martin Flatemo
Norge
3:49:12.1375100
+1:13:26.440500
60.7p
219
H 21
Kjell Bergqvist
Axa SC
3:49:16.1375500
+1:13:30.440900
60.7p
220
H 21
Magnus Lindberg
Hägglunds Ski Team SK
3:49:24.1376300
+1:13:38.441700
60.7p
220
H 21
Dag Joar Lund
Verdal IL
3:49:24.1376300
+1:13:38.441700
60.7p
222
H 21
Frode Borren
No Club
3:49:33.1377200
+1:13:47.442600
60.6p
223
H 21
Per Blomgren
Vassunda IF
3:49:51.1379000
+1:14:05.444400
60.6p
224
H 21
Jens Kirk
Stockholms RK
3:50:06.1380500
+1:14:20.445900
60.5p
225
H 21
Jerker Sundin
Delsbo IF
3:50:24.1382300
+1:14:38.447700
60.4p
226
H 21
Erik Brisenheim
Stockholms RK
3:50:28.1382700
+1:14:42.448100
60.4p
227
H 21
Yngve Gustafsson
Stockholms RK
3:50:30.1382900
+1:14:44.448300
60.4p
228
H 21
Claes Törnsten
No Club
3:51:58.1391700
+1:16:12.457100
60.0p
229
H 21
Daniel Marström
Yuppie Ski Club
3:52:01.1392000
+1:16:15.457400
60.0p
230
H 21
Johan Hamre
No Club
3:52:03.1392200
+1:16:17.457600
60.0p
231
H 21
Martin Öhlin
No Club
3:52:29.1394800
+1:16:43.460200
59.9p
232
H 21
Ove Storm
Eds SK
3:52:46.1396500
+1:17:00.461900
59.8p
233
H 21
Dag Raaum
Team Nava
3:53:21.1400000
+1:17:35.465400
59.7p
234
D 21
Elin Widercrantz
Stockholms RK
3:53:24.1400300
+1:17:38.465700
59.7p
235
H 21
Simon Oest
Östersunds Telemarksklubb
3:53:39.1401800
+1:17:53.467200
59.6p
236
H 21
Roger Hållstrand
Åre Längdskidklubb
3:53:44.1402300
+1:17:58.467700
59.6p
237
H 21
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
3:54:10.1404900
+1:18:24.470300
59.5p
238
H 21
Ivar Halset
No Club
3:54:39.1407800
+1:18:53.473200
59.3p
239
H 21
Jonaz Kumlander
Turebergs IF
3:54:43.1408200
+1:18:57.473600
59.3p
240
H 21
Fredrik Trahn
Järla IF SK
3:54:51.1409000
+1:19:05.474400
59.3p
241
H 21
Johannes Edlund
No Club
3:55:02.1410100
+1:19:16.475500
59.3p
242
H 21
Mattias Svensson
No Club
3:55:39.1413800
+1:19:53.479200
59.1p
243
H 21
Erik Norin
Sundsvalls OK
3:55:57.1415600
+1:20:11.481000
59.0p
244
H 21
Joakim Nordlund
Vemdalens IF
3:56:36.1419500
+1:20:50.484900
58.9p
245
H 21
Mats Bengtsson
No Club
3:56:43.1420200
+1:20:57.485600
58.8p
246
H 21
Stefan Högman
Turebergs IF
3:56:45.1420400
+1:20:59.485800
58.8p
247
H 21
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
3:57:00.1421900
+1:21:14.487300
58.8p
248
H 21
Marcus Lenndin
No Club
3:58:12.1429100
+1:22:26.494500
58.5p
249
H 21
Stefan Liljedahl
No Club
3:58:20.1429900
+1:22:34.495300
58.5p
250
H 21
Nicklas Myhrgren
Team ROG
3:58:33.1431200
+1:22:47.496600
58.4p
251
H 21
Kent Persson
Roslagsbro IF
3:58:50.1432900
+1:23:04.498300
58.3p
252
H 21
Pål Olofsson
Axa SC
3:59:45.1438400
+1:23:59.503800
58.1p
253
H 21
Niklas Skaar
Nacka Värmdö SK
3:59:55.1439400
+1:24:09.504800
58.1p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 4:00:00
254
H 21
Andreas Edholm
Camp Ånn
4:00:01.1440000
+1:24:15.505400
58.1p
255
H 21
Pontus Nylander
No Club
4:00:53.1445200
+1:25:07.510600
57.9p
256
H 21
Jona Dotzler
SC Monte Kaolino Hirschau
4:00:55.1445400
+1:25:09.510800
57.9p
257
H 21
Vidar Sørensen
Malvik IL
4:01:52.1451100
+1:26:06.516500
57.6p
258
H 21
Janne Skarner
Clas Ohlson IF
4:02:40.1455900
+1:26:54.521300
57.4p
259
H 21
Anders Grånäs
Dalarnas Försäkringsbolag IF
4:02:51.1457000
+1:27:05.522400
57.4p
260
H 21
Magnus Haglund
Åkersberga SK
4:03:19.1459800
+1:27:33.525200
57.3p
261
H 21
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
4:03:34.1461300
+1:27:48.526700
57.2p
262
H 21
Göran Eliasson
Västerås Skidklubb
4:03:37.1461600
+1:27:51.527000
57.2p
263
H 21
Christoffer Bergman
Frösö IF
4:03:41.1462000
+1:27:55.527400
57.2p
264
H 21
Emil Alexandersson
Stora Tuna IK SK
4:04:19.1465800
+1:28:33.531200
57.1p
265
H 21
Anton Winderud
IK Jarl Rättvik
4:04:27.1466600
+1:28:41.532000
57.0p
266
D 21
Kaija Korhonen
No Club
4:05:13.1471200
+1:29:27.536600
56.9p
267
H 21
Erik Nordlund
Team ROG
4:05:43.1474200
+1:29:57.539600
56.8p
268
H 21
Dan Fritzon
No Club
4:06:12.1477100
+1:30:26.542500
56.6p
269
H 21
Per-Åke Domeij
Hägglunds Ski Team SK
4:06:40.1479900
+1:30:54.545300
56.5p
270
H 21
Jonny Nilsson
Nybyns IK
4:06:45.1480400
+1:30:59.545800
56.5p
271
D 21
Helena Zingmark
Stockholms RK
4:06:53.1481200
+1:31:07.546600
56.5p
272
H 21
Andreas Lindgren
Redema Elit
4:06:58.1481700
+1:31:12.547100
56.5p
273
H 21
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
4:07:05.1482400
+1:31:19.547800
56.4p
274
H 21
Jari Suonvieri
IK Aluminium
4:07:32.1485100
+1:31:46.550500
56.3p
275
H 21
David Sundvis Östling
Nordbyn SK
4:07:41.1486000
+1:31:55.551400
56.3p
276
D 21
Catarina Henriksson
Ålberga GOIF
4:07:56.1487500
+1:32:10.552900
56.3p
277
H 21
Andreas Hiller
Axa SC
4:08:26.1490500
+1:32:40.555900
56.1p
278
H 21
Stefan Öster
Sundbybergs IK
4:08:34.1491300
+1:32:48.556700
56.1p
279
H 21
Jörgen Johansson
Kalix SK
4:08:39.1491800
+1:32:53.557200
56.1p
280
H 21
Peder Sjölund
Camp Ånn
4:09:09.1494800
+1:33:23.560200
56.0p
281
H 21
Kristofer Arwin
Sollentuna Slalomklubb
4:09:18.1495700
+1:33:32.561100
56.0p
282
D 21
Sara Dybäck
Team Dybäck
4:09:42.1498100
+1:33:56.563500
55.9p
283
D 21
Live Augusta Spilker
Byåsen IL
4:10:59.1505800
+1:35:13.571200
55.6p
283
H 21
Hendrik Storstein Spilker
Byåsen IL
4:10:59.1505800
+1:35:13.571200
55.6p
285
H 21
Arnulf Kjeldsen
KSAT
4:11:07.1506600
+1:35:21.572000
55.6p
286
H 21
Kari NO Club Kangasniemi
No Club
4:11:17.1507600
+1:35:31.573000
55.5p
287
H 21
Mattias Bengtsson
Åsarna IK
4:11:26.1508500
+1:35:40.573900
55.5p
288
H 21
Per-erik Larsson
Yuppie Ski Club
4:11:30.1508900
+1:35:44.574300
55.5p
289
H 21
Ulf Eriksson
Stora Tuna IK SK
4:11:37.1509600
+1:35:51.575000
55.5p
290
D 21
Elin Fjellström
Garphyttans IF
4:11:51.1511000
+1:36:05.576400
55.4p
291
D 21
Fanny Borgström
Trillevallens Sportklubb
4:11:58.1511700
+1:36:12.577100
55.4p
292
H 21
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
4:12:25.1514400
+1:36:39.579800
55.3p
293
H 21
Sami Vaihoja
No Club
4:12:28.1514700
+1:36:42.580100
55.3p
294
D 21
Inga-Lill Persson
Lundersæter IL
4:12:35.1515400
+1:36:49.580800
55.3p
295
H 21
Carlo Cortinovis
S.C. Lissone
4:13:23.1520200
+1:37:37.585600
55.1p
296
H 21
Börje Samuelsson
Östersunds SK
4:13:33.1521200
+1:37:47.586600
55.0p
297
H 21
Anders Ahlberg
Häverödals SK
4:14:04.1524300
+1:38:18.589700
54.9p
298
H 21
Jonas Andersson
OK Linné
4:14:20.1525900
+1:38:34.591300
54.9p
299
H 21
Magnus Palmér
No Club
4:14:39.1527800
+1:38:53.593200
54.8p
300
H 21
Tobias Ahnoff
No Club
4:15:00.1529900
+1:39:14.595300
54.7p
301
H 21
Sverker Högbom
Häggsjöns IK
4:15:17.1531600
+1:39:31.597000
54.7p
302
H 21
Elis Cedergren
No Club
4:15:30.1532900
+1:39:44.598300
54.6p
303
H 21
Lars Lundholm
No Club
4:15:50.1534900
+1:40:04.600300
54.6p
304
H 21
Thomas Forslin
Forslinsfabriken
4:15:55.1535400
+1:40:09.600800
54.6p
305
H 21
Martin Skog
No Club
4:15:59.1535800
+1:40:13.601200
54.5p
306
H 21
Björn Holm
No Club
4:16:01.1536000
+1:40:15.601400
54.5p
307
H 21
Mikael Åström
Ronneby OK
4:16:04.1536300
+1:40:18.601700
54.5p
308
H 21
Mathias Loqvist
Fagersta Södra IK
4:16:07.1536600
+1:40:21.602000
54.5p
309
H 21
Joakim Böe Lien
No Club
4:16:19.1537800
+1:40:33.603200
54.5p
310
H 21
Christian Friman
Duveds IF
4:16:22.1538100
+1:40:36.603500
54.5p
311
H 21
Björn Lindberg
No Club
4:16:23.1538200
+1:40:37.603600
54.5p
312
H 21
Andrea Nejrotti
Ski Nordico Torino
4:16:28.1538700
+1:40:42.604100
54.4p
313
H 21
Odd-Björnar Ness
Haltenbanken BIL
4:16:36.1539500
+1:40:50.604900
54.4p
314
H 21
Torbjörn Cajonberg
Team-X
4:16:39.1539800
+1:40:53.605200
54.4p
315
H 21
Fredrik Palm
Åkersberga SK
4:16:49.1540800
+1:41:03.606200
54.4p
316
D 21
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
4:16:58.1541700
+1:41:12.607100
54.3p
317
H 21
Mats Dahler
No Club
4:17:12.1543100
+1:41:26.608500
54.3p
318
H 21
Magnus Tunbjörk
No Club
4:17:22.1544100
+1:41:36.609500
54.3p
319
H 21
Fredrik Alderman
Nacka Värmdö SK
4:18:00.1547900
+1:42:14.613300
54.1p
320
H 21
Jonas Woxlägd
Alsens IF
4:18:23.1550200
+1:42:37.615600
54.0p
321
H 21
Enrico Joos
Östersunds SK
4:18:50.1552900
+1:43:04.618300
54.0p
322
H 21
Rasmus Lindholm
Kvickrots IF
4:19:17.1555600
+1:43:31.621000
53.9p
323
H 21
Mårten Stål Sjöberg
No Club
4:19:46.1558500
+1:44:00.623900
53.8p
324
H 21
Arne Peterson
Edsbyns SK
4:19:55.1559400
+1:44:09.624800
53.7p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 4:20:00
325
H 21
Florian Wohlwend
Östersunds SK
4:20:07.1560600
+1:44:21.626000
53.7p
326
H 21
Olof Svärdh
Glada Laxar & skidåkare IF
4:20:54.1565300
+1:45:08.630700
53.5p
327
H 21
Stefan Undvall
No Club
4:21:10.1566900
+1:45:24.632300
53.5p
328
H 21
Anders Ekbäck
Duveds IF
4:21:36.1569500
+1:45:50.634900
53.4p
329
H 21
Tobias Eriksson
Dala XC Ski Team
4:21:46.1570500
+1:46:00.635900
53.4p
330
H 21
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
4:22:44.1576300
+1:46:58.641700
53.2p
331
H 21
Thomas Berglund
Bondsjöhöjdens IK
4:22:53.1577200
+1:47:07.642600
53.1p
332
H 21
Rasmus Söderlund
No Club
4:23:02.1578100
+1:47:16.643500
53.1p
333
H 21
Olof Hansson
No Club
4:23:21.1580000
+1:47:35.645400
53.1p
334
H 21
Fredrik Pagmen
Axa SC
4:23:54.1583300
+1:48:08.648700
52.9p
335
H 21
Anders Jägard
OK Landehof
4:23:55.1583400
+1:48:09.648800
52.9p
336
H 21
Göte Lundkvist
Gideå IK
4:24:02.1584100
+1:48:16.649500
52.9p
337
D 21
Josefine Berggren
No Club
4:25:17.1591600
+1:49:31.657000
52.7p
338
D 21
Anna Rindborg
Funäsdalens IF
4:25:34.1593300
+1:49:48.658700
52.6p
339
D 21
Maria Backe
Stockholms RK
4:26:05.1596400
+1:50:19.661800
52.5p
340
H 21
Pierre Johansson
Norrfors IK
4:26:08.1596700
+1:50:22.662100
52.5p
341
H 21
Markus Lassus Bjälnes
No Club
4:26:28.1598700
+1:50:42.664100
52.4p
342
H 21
Carl-Fredrik Bernmar
Tullinge SK
4:26:30.1598900
+1:50:44.664300
52.4p
343
H 21
Joakim Stenvall
Östersunds OK
4:26:49.1600800
+1:51:03.666200
52.4p
344
D 21
Anita Mobärg
Åre Kommun Uif
4:27:11.1603000
+1:51:25.668400
52.3p
345
H 21
Johan Zettergren
Frölunda OL
4:27:17.1603600
+1:51:31.669000
52.3p
346
H 21
Johannes Gårdh
Nacka Värmdö SK
4:27:24.1604300
+1:51:38.669700
52.3p
347
H 21
Peter Gerdlöf
Häverödals SK
4:27:27.1604600
+1:51:41.670000
52.3p
348
H 21
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
4:27:51.1607000
+1:52:05.672400
52.2p
349
H 21
Julian Prat
No Club
4:27:54.1607300
+1:52:08.672700
52.2p
350
H 21
Ulf Thelin
No Club
4:28:34.1611300
+1:52:48.676700
52.0p
351
H 21
Mathias Gisslén
No Club
4:29:00.1613900
+1:53:14.679300
52.0p
352
H 21
Espen Sagen
KSAT
4:29:06.1614500
+1:53:20.679900
51.9p
353
H 21
Johan Jonell
Duveds IF
4:29:23.1616200
+1:53:37.681600
51.9p
354
H 21
Tom Berghäll
Stockholms RK
4:29:31.1617000
+1:53:45.682400
51.9p
355
D 21
Malin Andersson
Craft
4:29:33.1617200
+1:53:47.682600
51.9p
356
H 21
Steinar Gran
Inderøy IL
4:29:36.1617500
+1:53:50.682900
51.9p
357
H 21
Tobias Nilsson
No Club
4:30:38.1623700
+1:54:52.689100
51.7p
358
D 21
Ulla Forsbergh
Vallbo SK
4:31:20.1627900
+1:55:34.693300
51.5p
359
H 21
Mikael Wahlberg
Gävle SK
4:32:09.1632800
+1:56:23.698200
51.4p
360
H 21
Jonas Fryksten
Härnösands OK
4:32:16.1633500
+1:56:30.698900
51.4p
361
H 21
Sverre Ørgersen
No Club
4:32:21.1634000
+1:56:35.699400
51.3p
362
H 21
Tomas Engström
Lundstams Åkeri
4:32:37.1635600
+1:56:51.701000
51.3p
363
H 21
Christian Lofthammar
No Club
4:32:38.1635700
+1:56:52.701100
51.3p
364
H 21
Eric Weis
Le Loisir Nordique
4:32:41.1636000
+1:56:55.701400
51.3p
365
H 21
Olav Morten Ude
Statsbygg
4:32:55.1637400
+1:57:09.702800
51.2p
366
H 21
Per Bertilsson
Mullsjö SOK
4:33:18.1639700
+1:57:32.705100
51.2p
367
H 21
Per-Olof Sjöberg
Östersunds SK
4:33:23.1640200
+1:57:37.705600
51.2p
368
H 21
Erik Redfors
No Club
4:33:30.1640900
+1:57:44.706300
51.1p
369
H 21
Robert Sagulin
Boo IF
4:34:19.1645800
+1:58:33.711200
51.0p
370
H 21
Magnus Forsgren
Falu IK
4:34:23.1646200
+1:58:37.711600
51.0p
371
H 21
Charlie Greenberg
Duveds IF
4:34:29.1646800
+1:58:43.712200
51.0p
372
H 21
Erik Svensson
No Club
4:34:33.1647200
+1:58:47.712600
50.9p
373
H 21
Stefan Sundell
Nacka Värmdö SK
4:35:48.1654700
+2:00:02.720100
50.7p
374
H 21
Hans Nylen
Undersåkers IF
4:36:10.1656900
+2:00:24.722300
50.7p
375
D 21
Malin Lundberg
Graninge-Alliansen
4:36:18.1657700
+2:00:32.723100
50.6p
376
H 21
Nicklas Persson
Järvsö
4:36:43.1660200
+2:00:57.725600
50.6p
377
H 21
Carl Martinez
Rog IK
4:36:51.1661000
+2:01:05.726400
50.5p
378
H 21
Urban Pettersson
Alsens IF
4:37:02.1662100
+2:01:16.727500
50.5p
379
H 21
Thomas Pohjanen
Sollentuna Fotboll
4:37:22.1664100
+2:01:36.729500
50.4p
380
H 21
Klas Zetterman
Täby Slalomklubb
4:37:30.1664900
+2:01:44.730300
50.4p
381
H 21
Marcus Hjortsfeldt
Östersunds SK
4:37:32.1665100
+2:01:46.730500
50.4p
382
H 21
Fredrik Söderholm
Stockviks SF
4:37:43.1666200
+2:01:57.731600
50.4p
383
H 21
Jari Rauhala
Graninge-Alliansen
4:37:47.1666600
+2:02:01.732000
50.4p
384
D 21
Aud Kari Joramo Holt
Granli IL
4:39:39.1677800
+2:03:53.743200
50.0p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 4:40:00
385
H 21
Martin Frid
No Club
4:40:11.1681000
+2:04:25.746400
49.9p
386
H 21
Ronny Larsson
Litsbygdens SK
4:40:36.1683500
+2:04:50.748900
49.9p
387
H 21
Urban Hallberg
No Club
4:40:45.1684400
+2:04:59.749800
49.8p
388
H 21
Sven Löfvenberg
Hällefors SK
4:41:22.1688100
+2:05:36.753500
49.7p
389
H 21
Allan Einarsson
Malungs IF
4:41:38.1689700
+2:05:52.755100
49.7p
390
H 21
Björn Borgman
HL-Display
4:42:04.1692300
+2:06:18.757700
49.6p
391
H 21
Mikael Gelin
lagunda aik
4:42:42.1696100
+2:06:56.761500
49.5p
392
H 21
Martin Söderström
Eskilstuna
4:43:10.1698900
+2:07:24.764300
49.4p
393
H 21
Mats Sjödin
Linköpings SK
4:43:17.1699600
+2:07:31.765000
49.4p
394
H 21
Sture Eriksson
Undersåkers IF
4:43:25.1700400
+2:07:39.765800
49.4p
395
H 21
Johan Selander
No Club
4:43:34.1701300
+2:07:48.766700
49.4p
395
H 21
Wilhelm Lönnies
Östhammar
4:43:34.1701300
+2:07:48.766700
49.4p
397
H 21
Bjarke Foss
Vejle Skiklub
4:43:46.1702500
+2:08:00.767900
49.3p
398
H 21
Per Fremlin
No Club
4:44:19.1705800
+2:08:33.771200
49.2p
399
H 21
Magnus Ekerlid
No Club
4:44:47.1708600
+2:09:01.774000
49.2p
400
H 21
Roger Karlberg
Kungl Djurgårdens Förvaltning
4:44:49.1708800
+2:09:03.774200
49.2p
401
H 21
Niklas Stenlund
Axa SC
4:45:51.1715000
+2:10:05.780400
49.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21
Mattias Kempe
Habelia
4:45:57.1715600
+2:10:11.781000
49.0p
403
H 21
Peter Englund
Åshammars IK
4:46:12.1717100
+2:10:26.782500
48.9p
404
H 21
Jan Eriksson
Rödön SK
4:46:15.1717400
+2:10:29.782800
48.9p
405
H 21
Östen Strömgrem
Husums IF SK
4:46:25.1718400
+2:10:39.783800
48.9p
406
D 21
Anna Maria Kristoffersson
Duveds IF
4:46:32.1719100
+2:10:46.784500
48.9p
407
H 21
Jan-Ole Österback
IFK Lidingö SOK
4:46:53.1721200
+2:11:07.786600
48.8p
408
D 21
Susanna Sidén
Team ROG
4:47:09.1722800
+2:11:23.788200
48.8p
409
H 21
Ralf Kretschmer
Tyskland
4:47:16.1723500
+2:11:30.788900
48.7p
410
H 21
Erik Toll
Ink
4:47:37.1725600
+2:11:51.791000
48.7p
411
H 21
Jonas Persson
Järpens SK
4:48:01.1728000
+2:12:15.793400
48.6p
412
H 21
Emil Wikström
Axa SC
4:48:03.1728200
+2:12:17.793600
48.6p
413
H 21
Erik Westman
Mellansel IF
4:48:12.1729100
+2:12:26.794500
48.6p
414
H 21
Magnus Röjvall
Nacka Värmdö SK
4:48:31.1731000
+2:12:45.796400
48.5p
415
H 21
Martin Synneby
Lerums SOK
4:48:35.1731400
+2:12:49.796800
48.5p
415
H 21
Patrik Lännerberg
Kristinehamns OK
4:48:35.1731400
+2:12:49.796800
48.5p
417
H 21
Harald Blegen
Stockholms Landstings IF
4:48:39.1731800
+2:12:53.797200
48.5p
418
H 21
Anders Holmberg
Ufk
4:48:50.1732900
+2:13:04.798300
48.5p
419
D 21
Karin Estensson
Vallbo SK
4:48:53.1733200
+2:13:07.798600
48.5p
420
H 21
Mårten Vikberg
IK KAMP
4:49:02.1734100
+2:13:16.799500
48.5p
421
H 21
Claude Unge
No Club
4:49:04.1734300
+2:13:18.799700
48.4p
422
H 21
Mattias Salin
No Club
4:49:08.1734700
+2:13:22.800100
48.4p
423
H 21
Hans Runsvik
Rog IK
4:49:59.1739800
+2:14:13.805200
48.3p
424
H 21
John Selander
No Club
4:50:06.1740500
+2:14:20.805900
48.3p
425
H 21
Pär Nilsen
Gävle SK
4:50:07.1740600
+2:14:21.806000
48.3p
426
H 21
Robert Sundström
FK Friskus Varberg
4:50:14.1741300
+2:14:28.806700
48.3p
427
H 21
Lars Dahlin
Axa SC
4:52:16.1753500
+2:16:30.818900
47.9p
428
H 21
John Norling
Rejlers IF
4:52:39.1755800
+2:16:53.821200
47.9p
429
H 21
Daniel Olsson
No Club
4:53:08.1758700
+2:17:22.824100
47.8p
430
H 21
Andreas Nordin
Turebergs IF
4:53:14.1759300
+2:17:28.824700
47.8p
431
H 21
Henrik Westling
Enklaresport SK
4:53:16.1759500
+2:17:30.824900
47.8p
432
H 21
Johannes Jakobsson
No Club
4:53:58.1763700
+2:18:12.829100
47.7p
433
H 21
Jon Olav Forbord
Skatval Skilag
4:54:04.1764300
+2:18:18.829700
47.6p
434
H 21
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
4:54:07.1764600
+2:18:21.830000
47.6p
435
H 21
Alberto Pugno-Vanoni
No Club
4:54:28.1766700
+2:18:42.832100
47.6p
436
H 21
Matteo Cardani
Sci Club Alaska Milano
4:55:16.1771500
+2:19:30.836900
47.5p
437
H 21
Daniel Grahnlöf
No Club
4:55:51.1775000
+2:20:05.840400
47.4p
438
H 21
Per Almbladh
No Club
4:56:05.1776400
+2:20:19.841800
47.3p
439
H 21
Christer Borg
Alfta
4:56:10.1776900
+2:20:24.842300
47.3p
440
H 21
Johannes B Kirksæther
No Club
4:56:13.1777200
+2:20:27.842600
47.3p
441
H 21
Trond Gunnar Hansen
KSAT
4:56:53.1781200
+2:21:07.846600
47.2p
442
H 21
Sten Edström
Gävle SK
4:57:04.1782300
+2:21:18.847700
47.2p
443
H 21
Mats Mattsson
No Club
4:57:18.1783700
+2:21:32.849100
47.1p
444
H 21
Jeremy Wihdén
No Club
4:57:31.1785000
+2:21:45.850400
47.1p
445
H 21
Johan Månflod
Ufk
4:58:01.1788000
+2:22:15.853400
47.0p
446
H 21
Torbjörn Kronblad
No Club
4:58:15.1789400
+2:22:29.854800
47.0p
447
H 21
Stefan Carlsson
Alfta-Ösa OK
4:58:49.1792800
+2:23:03.858200
46.9p
448
H 21
Janne Eriksson
Rog IK
4:59:00.1793900
+2:23:14.859300
46.9p
449
H 21
Kjetil Slettnes
KSAT
4:59:09.1794800
+2:23:23.860200
46.9p
450
H 21
Hans Stark
Vålådalen SK
4:59:29.1796800
+2:23:43.862200
46.8p
451
H 21
Tomas Jönsson
Årsunda IF
4:59:51.1799000
+2:24:05.864400
46.7p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 5:00:00
452
H 21
Erik Ringqvist
No Club
5:00:35.1803400
+2:24:49.868800
46.6p
453
H 21
Göran Johansson
Magra IS
5:00:53.1805200
+2:25:07.870600
46.6p
454
D 21
Magdalena Holmner
No Club
5:01:10.1806900
+2:25:24.872300
46.5p
455
H 21
Karl Arne Melbye
Verdal OK
5:01:11.1807000
+2:25:25.872400
46.5p
456
H 21
Bertil Johansson
Alsens IF
5:01:44.1810300
+2:25:58.875700
46.5p
457
H 21
Hans Danielsson
No Club
5:01:49.1810800
+2:26:03.876200
46.4p
458
H 21
Peter Kemlin
Åre SLK
5:02:19.1813800
+2:26:33.879200
46.4p
459
H 21
Björn Adler
No Club
5:02:33.1815200
+2:26:47.880600
46.3p
460
H 21
Joacim Tegnesjö
No Club
5:03:14.1819300
+2:27:28.884700
46.2p
461
H 21
Paul Harald Løken
Strand Kajakklubb
5:03:22.1820100
+2:27:36.885500
46.2p
462
H 21
Roger Grann
No Club
5:03:32.1821100
+2:27:46.886500
46.2p
463
H 21
Joar Skårsmoen
Leinstrand IL
5:03:49.1822800
+2:28:03.888200
46.1p
464
H 21
John Carlsson
KS SKi Klub
5:04:17.1825600
+2:28:31.891000
46.1p
465
H 21
Ulf Eriksson
No Club
5:04:31.1827000
+2:28:45.892400
46.0p
466
D 21
Eva Tjäder
Malå IF
5:04:32.1827100
+2:28:46.892500
46.0p
467
H 21
Johan Fahlgren
Mellansel IF
5:04:34.1827300
+2:28:48.892700
46.0p
468
H 21
Max Halvarsson
No Club
5:04:54.1829300
+2:29:08.894700
46.0p
469
H 21
Tom Foss
No Club
5:05:10.1830900
+2:29:24.896300
45.9p
470
H 21
Fredrik Carlson
No Club
5:05:21.1832000
+2:29:35.897400
45.9p
471
D 21
Cecilia Henfridsson
Umeå OK
5:05:23.1832200
+2:29:37.897600
45.9p
472
D 21
Jenny Swartz
No Club
5:06:07.1836600
+2:30:21.902000
45.8p
473
H 21
Anders Pettersson
Härnösands OK
5:06:34.1839300
+2:30:48.904700
45.7p
474
H 21
Thomas Andersson
No Club
5:06:48.1840700
+2:31:02.906100
45.7p
475
H 21
Gustaf Thunqvist
No Club
5:07:10.1842900
+2:31:24.908300
45.7p
476
D 21
MY Lissmors
Dala-Järna IK
5:07:19.1843800
+2:31:33.909200
45.6p
477
H 21
Mattias Marktin
Lundstams Åkeri
5:07:37.1845600
+2:31:51.911000
45.6p
478
H 21
Jonas Berge
No Club
5:07:45.1846400
+2:31:59.911800
45.6p
479
H 21
Giandonato Bava
Ski Nordico Torino
5:07:56.1847500
+2:32:10.912900
45.5p
480
H 21
Kjell Jönsson
No Club
5:08:21.1850000
+2:32:35.915400
45.5p
481
H 21
Andreas Nehvonen
Järbo IF
5:09:04.1854300
+2:33:18.919700
45.4p
482
H 21
Larsson Anders
Axa SC
5:10:05.1860400
+2:34:19.925800
45.2p
483
H 21
Johan Sallnäs
Åre Kommun Uif
5:10:40.1863900
+2:34:54.929300
45.2p
484
H 21
Anders Bengtsson
Falkenbergs OK
5:10:53.1865200
+2:35:07.930600
45.1p
485
H 21
Tor Mellbye
Länsförsäkringar IF
5:11:23.1868200
+2:35:37.933600
45.1p
486
D 21
Ann-marie Nilsson
Axa SC
5:11:42.1870100
+2:35:56.935500
45.0p
487
H 21
Lars-ove Larsson
Axa SC
5:11:46.1870500
+2:36:00.935900
45.0p
488
H 21
William Nisser
No Club
5:11:56.1871500
+2:36:10.936900
45.0p
489
H 21
Torbjörn Eriksson
Garphyttans IF
5:11:59.1871800
+2:36:13.937200
45.0p
490
H 21
Lars Wiklund
Axa SC
5:13:40.1881900
+2:37:54.947300
44.7p
491
H 21
Samuel Fider
Brandkåren Järpen
5:13:46.1882500
+2:38:00.947900
44.7p
492
D 21
Towe Undvall
No Club
5:13:53.1883200
+2:38:07.948600
44.7p
493
D 21
Anne Korhonen
No Club
5:14:28.1886700
+2:38:42.952100
44.6p
494
H 21
Patrik Bernhard
Trosabygdens OK
5:14:39.1887800
+2:38:53.953200
44.6p
495
H 21
Karl-Johan Karlsson
Rog IK
5:14:58.1889700
+2:39:12.955100
44.6p
496
H 21
Marcus Gustavsson
No Club
5:15:32.1893100
+2:39:46.958500
44.5p
497
H 21
Tomas Nöjd
No Club
5:15:59.1895800
+2:40:13.961200
44.4p
498
D 21
Linnea Söderberg
Njurunda SK
5:16:02.1896100
+2:40:16.961500
44.4p
499
D 21
Anne-Grethe Thomle Karlsen
Visma
5:16:11.1897000
+2:40:25.962400
44.4p
500
H 21
Per Ivar Karlsen
No Club
5:16:15.1897400
+2:40:29.962800
44.4p
Visar resultat 1 till 500 av 665[
1
2
]