Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tornedalsloppet
2016-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:48:35.651400
85.1p
2
Ari Luusa
Oh
1:48:39.651800
+4.300
85.1p
3
Niklas Niska
OH
1:48:54.653300
+19.1800
84.8p
4
Simon Öberg
Kalix SK
1:51:10.666900
+2:35.15400
82.6p
5
Tuomas Myllykoski
No Club
1:54:27.686600
+5:52.35100
79.6p
6
Heikki Karjaluoto
Tampereen Pyrintö
1:54:50.688900
+6:15.37400
79.2p
7
Marcus Look
Studentidrott
1:55:04.690300
+6:29.38800
79.0p
8
Jonny Nilimaa
Studentidrott
1:55:09.690800
+6:34.39300
78.9p
9
Mats Henriksson
Luleguttene
1:55:10.690900
+6:35.39400
78.9p
10
Jori Oma
No Club
1:55:45.694400
+7:10.42900
78.4p
11
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
1:56:03.696200
+7:28.44700
78.2p
12
Mikael Stenqvist
Sävast Ski Team IF
1:58:17.709600
+9:42.58100
76.3p
13
Jonas Nordlander
Bodens SK
1:58:43.712200
+10:08.60700
75.9p
14
Magnus Lundbäck
Bodens SK
1:58:46.712500
+10:11.61000
75.9p
15
Joel Jelf
Studentidrott
1:59:52.719100
+11:17.67600
75.0p
16
Johan Scott
Aapua IF
2:00:23.722200
+11:48.70700
74.6p
17
Erik Skott
Aapua IF
2:01:15.727400
+12:40.75900
74.0p
18
Fredrik Mäki
IK Studenterna
2:03:19.739800
+14:44.88300
72.4p
19
Martin Norberg
Övertorneå IF
2:04:19.745800
+15:44.94300
71.7p
20
Peter Uusitalo
Aapua IF
2:05:20.751900
+16:45.100400
70.9p
21
Jonas Haapaniemi
IF Polcirkeln
2:06:53.761200
+18:18.109700
69.9p
22
Fredrik Lundbäck
Lulekamraterna
2:07:03.762200
+18:28.110700
69.8p
23
Juha Vähämetsä
Oulun Hiihtoseura
2:08:10.768900
+19:35.117400
69.0p
24
Fredrik Engström
OK Renen
2:08:15.769400
+19:40.117900
68.9p
24
Anders Lundbäck
Bodens SK
2:08:15.769400
+19:40.117900
68.9p
26
Markus Pessa
Ylitornio
2:10:19.781800
+21:44.130300
67.6p
27
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
2:11:47.790600
+23:12.139100
66.7p
28
Teppo Järvinen
Haparanda SKT
2:13:24.800300
+24:49.148800
65.7p
29
Markus Nilsson
Lulekamraterna
2:17:11.823000
+28:36.171500
63.5p
30
Erik Lantto
Narken IF
2:25:24.872300
+36:49.220800
59.1p
31
Ergo Kelder
Aavasaksan Kisa
2:25:44.874300
+37:09.222800
59.0p
32
William Irva
Aavasaksan Kisa
2:26:01.876000
+37:26.224500
58.8p
33
Erik Wallström
Luleguttene
2:26:38.879700
+38:03.228200
58.5p
34
Jonas Majala
Luleå
2:27:39.885800
+39:04.234300
58.1p
35
Tim Eriksson
No Club
2:29:21.896000
+40:46.244500
57.3p
36
Andreas Larsson
OK Vargen
2:31:20.907900
+42:45.256400
56.4p
37
Kim Granholm
No Club
2:38:23.950200
+49:48.298700
53.4p
38
Petri Räisänen
Axa SC
2:49:33.1017200
+1:00:58.365700
49.3p