Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Skiathlon
2016-03-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
57:00.341900
92.1p
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
58:57.353650
+1:57.11650
89.5p
3
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
59:07.354620
+2:07.12620
89.3p
4
Gustav Rotvold
Åsarna IK
59:57.359630
+2:57.17630
88.3p
5
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:00:15.361490
+3:15.19490
87.9p
6
Elias Dahl
Offerdals SK
1:00:25.362430
+3:25.20430
87.7p
7
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:01:11.367050
+4:11.25050
86.8p
8
John Leander
Åsarna IK
1:01:17.367630
+4:17.25630
86.6p
9
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
1:01:21.368030
+4:21.26030
86.6p
10
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
1:01:21.368070
+4:21.26070
86.6p
11
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:01:42.370150
+4:42.28150
86.1p
12
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
1:02:24.374370
+5:24.32370
85.3p
13
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:02:53.377290
+5:53.35290
84.7p
14
Jonathan Engström
Borås SK
1:03:06.378530
+6:06.36530
84.5p
15
Elias Andersson
Sunderby SK
1:03:15.379490
+6:15.37490
84.3p
16
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
1:03:39.381810
+6:39.39810
83.9p
17
Jens Selahn
Stockviks SF
1:03:41.382020
+6:41.40020
83.9p
18
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:03:54.383380
+6:54.41380
83.6p
19
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:03:57.383610
+6:57.41610
83.6p
20
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:04:12.385180
+7:12.43180
83.3p
21
Marcus Grate
Täfteå IK
1:04:37.387600
+7:37.45600
82.8p
22
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
1:04:46.388550
+7:46.46550
82.6p
23
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
1:05:08.390740
+8:08.48740
82.2p
24
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
1:05:33.393290
+8:33.51290
81.8p
25
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:05:47.394660
+8:47.52660
81.5p
26
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:05:48.394720
+8:48.52720
81.5p
27
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
1:06:01.396010
+9:01.54010
81.3p
28
David Larsson
Hudiksvalls IF
1:06:04.396330
+9:04.54330
81.3p
29
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:06:57.401670
+9:57.59670
80.3p
30
August Spik
SK Leksand
1:06:58.401710
+9:58.59710
80.3p
31
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
1:07:15.403440
+10:15.61440
80.0p
32
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
1:07:54.407380
+10:54.65380
79.4p
33
Sebastian Olsson
SK Bore
1:08:05.408440
+11:05.66440
79.2p
34
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
1:08:50.412910
+11:50.70910
78.4p
35
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
1:08:56.413510
+11:56.71510
78.3p
36
Elias Olofsson
Vårby IK
1:09:05.414470
+12:05.72470
78.2p
37
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
1:09:14.415320
+12:14.73320
78.0p
38
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
1:09:19.415880
+12:19.73880
77.9p
39
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
1:09:29.416840
+12:29.74840
77.8p
40
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
1:09:45.418400
+12:45.76400
77.5p
41
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:10:58.425790
+13:58.83790
76.4p
42
Jonas Persson
Trönö IK
1:11:30.428920
+14:30.86920
75.9p
43
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
1:11:45.430430
+14:45.88430
75.7p
44
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
1:11:45.430460
+14:45.88460
75.7p
45
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
1:12:26.434530
+15:26.92530
75.0p
46
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:13:01.438060
+16:01.96060
74.5p
47
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
1:13:11.439010
+16:11.97010
74.4p
48
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
1:13:28.440790
+16:28.98790
74.1p
49
William Westerlund
Falu IK
1:13:50.442910
+16:50.100910
73.8p
50
Mattias Sundin
Vårby IK
1:14:04.444320
+17:04.102320
73.6p
51
Jack Sjödin
Junsele IF
1:14:21.446020
+17:21.104020
73.3p
52
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
1:14:29.446810
+17:29.104810
73.2p
53
Emil Eriksson
Tierps IF
1:15:15.451430
+18:15.109430
72.6p
54
David Dahl
Visborgs OK
1:17:20.463930
+20:20.121930
70.9p
55
Martin Edman
Ulricehamns IF
1:18:35.471420
+21:35.129420
69.9p
56
Marcus Karlsson
Kalix SK
1:21:07.486690
+24:07.144690
67.9p
-
Max Novak
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Carl Schogster
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Roos
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:58.8639700
-
-
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Emil Bennermo
Hybo AIK
23:59:58.8639700
-
-
Oliver Hallberg
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
-
-
Gabriel Strid
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
-
Jens Filipsson
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-