Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Tekniksprint
2016-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Tekniksprint, ej ranking.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elis Tingelöf
Ångermanland
2:24.14310
2
Alfred Eriksson
Dalarna
2:25.14410
+1
3
George Ersson
Medelpad
2:29.14800
+4.390
4
Emil Rapp
Dalarna
2:29.14840
+5.430
5
Viktor Svensk
Dalarna
2:30.14950
+6.540
6
Robin Ivansson
Jämtland Härjedalen
2:32.15120
+8.710
7
Joel Ernstsson
Östergötland
2:32.15170
+8.760
8
Mårten Gedda
Göteborg
2:33.15250
+9.840
9
Benjamin Terent
Hälsingland
2:33.15260
+9.850
10
Pål Jonsson
Norrbotten
2:33.15290
+9.880
11
Linus Westergren
Västerbotten
2:34.15310
+10.900
12
Isak Lieback
Västergötland
2:34.15340
+10.930
13
Jakob Thellsén
Östergötland
2:35.15460
+11.1050
14
Per Jutterström
Dalarna
2:36.15500
+11.1090
15
Edvard Nilsson
Värmland
2:36.15520
+12.1110
16
Jesper Lindberg
Norrbotten
2:36.15570
+12.1160
17
Lucas Laagen
Västergötland
2:36.15590
+12.1180
18
Rikard Westin
Ångermanland
2:37.15600
+12.1190
19
Simon Strömberg
Västerbotten
2:37.15610
+13.1200
20
Arvid Schön
Uppland
2:37.15670
+13.1260
21
Truls Gisselman
Hälsingland
2:38.15780
+14.1370
22
Emil Danielsson
Gästrikland
2:39.15800
+14.1390
23
Eric Carlsson
Västerbotten
2:39.15860
+15.1450
23
Eelis Murto
Norrbotten
2:39.15860
+15.1450
25
Viktor Wiig
Medelpad
2:39.15880
+15.1470
26
Emil Simu
Norrbotten
2:40.15900
+15.1490
27
Christoffer Eriksson
Värmland
2:40.15910
+16.1500
27
Hampus Bodin
Ångermanland
2:40.15910
+16.1500
29
Albin Lundqvist
Värmland
2:40.15930
+16.1520
30
Isak Seijsing
Ångermanland
2:41.16080
+17.1670
31
Linus Rydin
Västergötland
2:42.16110
+18.1700
31
David Sjöberg
Uppland
2:42.16110
+18.1700
33
Arvid Värmsjö
Värmland
2:42.16130
+18.1720
34
Mattias Törnqvist
Örebro Län
2:42.16140
+18.1730
35
Joel Wessman
Östergötland
2:43.16260
+19.1850
36
Oskar Åslund
Jämtland Härjedalen
2:44.16310
+20.1900
37
Karl Stark
Småland
2:44.16350
+20.1940
38
Fabian Csiky
Västerbotten
2:44.16370
+20.1960
39
Hugo Johnson
Värmland
2:45.16400
+20.1990
40
Carl Hedin
Småland
2:47.16620
+23.2210
41
Erik Backlund
Västergötland
2:47.16640
+23.2230
42
Melker Elofsson
Småland
2:47.16680
+23.2270
43
Anton Karlsson
Bohuslän Dal
2:48.16720
+24.2310
44
Knut Vikström
Medelpad
2:48.16730
+24.2320
45
Anton Mäkinen
Gästrikland
2:48.16750
+24.2340
46
Adam Hodin
Gästrikland
2:48.16780
+24.2370
47
Erik Hennings
Jämtland Härjedalen
2:50.16920
+26.2510
48
Alexander Melin
Stockholm
2:50.16930
+26.2520
49
Elias Röstin
Stockholm
2:50.16950
+26.2540
50
Lukas Höiby
Göteborg
2:50.16970
+26.2560
51
Oskar Persson
Göteborg
2:50.16980
+26.2570
52
Erik Lindgren
Gästrikland
2:52.17170
+28.2760
53
Hampus Claesson
Uppland
2:53.17280
+29.2870
54
Love Kreij
Medelpad
2:55.17400
+30.2990
55
Johannes Josefsson
Stockholm
2:56.17580
+32.3170
56
Melvin Friis
Bohuslän Dal
2:58.17720
+34.3310
57
Nils Kylborn
Örebro Län
2:58.17750
+34.3340
58
August Höglund
Småland
2:58.17780
+34.3370
59
Rasmus Rudberg
Östergötland
2:59.17810
+35.3400
60
Hugo Hilmersson
Göteborg
3:01.18040
+37.3630
61
Ludwig Sandberg
Uppland
3:07.18670
+43.4260
62
Petter Jonsson
Göteborg
3:08.18720
+44.4310
63
Ask Abrahamsson
Göteborg
3:08.18730
+44.4320
64
Arvid Andersson
Örebro Län
3:09.18880
+45.4470
65
Ludvig Axelsson
Småland
3:17.19650
+53.5240
66
Petter Bengtsson
Uppland
3:22.20160
+58.5750
67
Carl Svensson
Stockholm
3:37.21600
+1:12.7190
-
Linus Jonsson
Värmland
23:59:59.8639800
-
Isidor Wiksten Melander
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Filip Borgström
Medelpad
23:59:59.8639800