Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2016-02-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Max Novak
Offerdals SK
1:06:36.399500
91.0p
2
Emil Svensson
Åsarna IK
1:06:39.399800
+3.200
90.9p
3
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:06:46.400500
+10.900
90.7p
4
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:06:47.400600
+11.1000
90.7p
5
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:07:15.403400
+39.3800
89.8p
6
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:08:23.410200
+1:47.10600
87.8p
7
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:08:27.410600
+1:51.11000
87.7p
8
Eric Simonsson
Landöns IF
1:09:03.414200
+2:27.14600
86.7p
9
Nils Persson
Östersunds SK
1:09:41.418000
+3:05.18400
85.7p
10
Carl Olander
IK Stern
1:10:48.424700
+4:12.25100
83.9p
11
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
1:11:07.426600
+4:31.27000
83.4p
12
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:11:09.426800
+4:33.27200
83.3p
13
John Leander
Åsarna IK
1:11:10.426900
+4:34.27300
83.3p
14
Jesper Thor
Åsarna IK
1:12:58.437700
+6:22.38100
80.6p
15
Jörgen Roos
Brunflo IF
1:15:25.452400
+8:49.52800
77.2p
16
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
1:17:27.464600
+10:51.65000
74.6p
17
David Grahn
Östersunds SK
1:17:49.466800
+11:13.67200
74.2p
18
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
1:18:47.472600
+12:11.73000
73.0p
19
Per-Anders Östberg
Landöns IF
1:18:48.472700
+12:12.73100
73.0p
20
Lars Magnusson
Östersunds SK
1:19:40.477900
+13:04.78300
72.0p
21
Roger Hållstrand
Åre SLK
1:21:55.491400
+15:19.91800
69.4p
22
Andreas Lindström
Östersund Triathlon
1:22:34.495300
+15:58.95700
68.8p
23
Björn Haring
Östersunds SK
1:24:29.506800
+17:53.107200
66.8p
24
Jens Magnusson
Ås IL
1:25:08.510700
+18:32.111100
66.2p
25
Andreas Lidgren
Axa SC
1:25:58.515700
+19:22.116100
65.4p
26
Tommy Martinsson
Stuguns SOK Gjurd
1:25:58.515700
+19:22.116100
65.4p
27
Per Steen
Brunflo IF
1:26:05.516400
+19:29.116800
65.2p
28
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
1:26:33.519200
+19:57.119600
64.8p
29
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
1:27:46.526500
+21:10.126900
63.7p
30
Dan Fritzon
Undersåkers IF
1:29:00.533900
+22:24.134300
62.6p
31
Anders Hansson
Duveds IF
1:31:02.546100
+24:26.146500
60.9p
32
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
1:33:10.558900
+26:34.159300
59.2p
33
Örjan Sandler
Orrvikens IK
1:34:21.566000
+27:45.166400
58.2p
34
Sture Eriksson
Undersåkers IF
1:35:57.575600
+29:21.176000
57.1p
35
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
1:37:14.583300
+30:38.183700
56.1p
36
Åke Jansson
Näldens IF
1:40:21.602000
+33:45.202400
54.0p
37
Niklas Edbjörk
Åre SLK
1:40:23.602200
+33:47.202600
54.0p
38
Ulf Bengtsson
Aspås IF
1:40:46.604500
+34:10.204900
53.8p
39
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
1:43:41.622000
+37:05.222400
51.9p
40
Markus Flinkberg
Östersunds SK
1:43:59.623800
+37:23.224200
51.8p
41
Robert Edvardsson
Roslags-Länna IF
1:44:15.625400
+37:39.225800
51.6p
42
Patrik Bergesol
Näldens IF
1:45:46.634500
+39:10.234900
50.7p
43
Jonas Hedman
No Club
1:49:29.656800
+42:53.257200
48.7p
44
Jörgen Wikström
Undersåkers IF
1:51:53.671200
+45:17.271600
47.4p
45
Per Perttu
Kälens SK
1:51:54.671300
+45:18.271700
47.4p
46
Torbjörn Skytt
Kälens SK
1:52:07.672600
+45:31.273000
47.3p
47
Örjan Gulle
Rödön SK
1:53:18.679700
+46:42.280100
46.7p
48
Joel Mohlin Mohlin
Jämtkraft IF
1:59:11.715000
+52:35.315400
44.0p
49
Bengt Arnemo
Östersunds SK
1:59:42.718100
+53:06.318500
43.8p
50
Claes Lundin
Trångsvikens IF
2:01:16.727500
+54:40.327900
43.2p
51
Per Erik Olsson
Jämtkraft IF
2:02:22.734100
+55:46.334500
42.7p
52
Bjorn Olofsson
Rödön SK
2:04:42.748100
+58:06.348500
41.8p
53
Pär Gustafsson
Aspås IF
2:04:57.749600
+58:21.350000
41.7p
54
Karl-Erik Johansson
Ås IL
2:05:21.752000
+58:45.352400
41.5p
55
Lars Gregorsson
Intersport IF
2:06:02.756100
+59:26.356500
41.3p
56
Claes Nordling
OK Storsjön
2:06:14.757300
+59:38.357700
41.2p
57
Malte Lindgren
Trångsvikens IF
2:06:39.759800
+1:00:03.360200
41.0p
58
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
2:08:10.768900
+1:01:34.369300
40.5p
59
Anders Hellström
Gräftåvallens SK
2:09:14.775300
+1:02:38.375700
40.1p
60
Paul van Den Brink
Kälens SK
2:10:48.784700
+1:04:12.385100
39.5p