Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Maserloppet
2005-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per-Eric Jonasson
Vallbo SK
2:03:00.737900
84.4p
2
Per Anders
Garphyttans IF
2:06:14.757300
+3:14.19300
82.1p
3
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:15:40.813900
+12:40.75900
76.0p
4
Odd-Roar Jakobsen
Sundbybergs IK
2:15:42.814100
+12:42.76100
76.0p
5
Bengt-Erik Andersson
Sundbybergs IK
2:19:04.834300
+16:04.96300
74.1p
6
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:19:56.839500
+16:56.101500
73.6p
7
Stig Offermo
Högbo AIK
2:19:58.839700
+16:58.101700
73.6p
8
Erik Nilsson
Edsbyns SK
2:22:10.852900
+19:10.114900
72.4p
9
Anders Ottosson
Ursyrund IK
2:22:38.855700
+19:38.117700
72.1p
10
Torgny Lennartsson
Garphyttans IF
2:22:41.856000
+19:41.118000
72.1p
11
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:24:24.866300
+21:24.128300
71.2p
12
Fredrik Barrulf
OK Tyr
2:25:33.873200
+22:33.135200
70.6p
13
Håkan Degselius
Lillhärdals IF
2:26:29.878800
+23:29.140800
70.1p
14
Ulf Högfeldt
Hestra IF
2:26:46.880500
+23:46.142500
70.0p
15
Gunnar Lejdholt
Karlslunds IF SF
2:27:00.881900
+24:00.143900
69.9p
16
Håkan Jonasson
Falköpings AIK SK
2:27:34.885300
+24:34.147300
69.6p
17
Per Gullquist
Södertälje IF
2:28:05.888400
+25:05.150400
69.3p
18
Mats Dickfors
Krylbo OK
2:29:53.899200
+26:53.161200
68.4p
19
Dick Lager
Garphyttans IF
2:30:12.901100
+27:12.163100
68.3p
20
Mats Larsson
Karlslunds IF SF
2:31:39.909800
+28:39.171800
67.6p
21
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
2:32:04.912300
+29:04.174300
67.4p
22
Ensio Koskonen
Sågmyra SK
2:32:13.913200
+29:13.175200
67.3p
23
Göran Eriksson
Norrbärke SK
2:35:02.930100
+32:02.192100
66.1p
24
Björn Evbjer
IK Jarl Rättvik
2:35:28.932700
+32:28.194700
65.9p
25
Stefan Wikström
Falu IK
2:36:17.937600
+33:17.199600
65.5p
26
Lars Ihlar
Dala-Järna IK
2:37:06.942500
+34:06.204500
65.1p
27
Lars Lind
Grycksbo IF OK
2:37:15.943400
+34:15.205400
65.1p
28
Kjell Svensson
SLK Oxelösund
2:40:43.964200
+37:43.226200
63.6p
29
Örjan Brännström
Karlslunds IF SF
2:42:46.976500
+39:46.238500
62.8p
30
Martin Carlsson
Sundbybergs IK
2:44:03.984200
+41:03.246200
62.3p
31
Magnus Nilsson
Karlslunds IF SF
2:45:04.990300
+42:04.252300
61.9p
32
Roland Hellberg
Sundbybergs IK
2:45:28.992700
+42:28.254700
61.7p
33
Åke Lissmats
IK Jarl Rättvik
2:45:55.995400
+42:55.257400
61.5p
34
Nils Åberg
IK Jarl Rättvik
2:45:56.995500
+42:56.257500
61.5p
35
Ulf Eriksson
IFK Mora SK
2:47:58.1007700
+44:58.269700
60.7p
36
Anders Rudolfsson
Hällbybrunns IF
2:49:49.1018800
+46:49.280800
60.0p
37
Lennart Kvarnström
Hällefors SK
2:52:07.1032600
+49:07.294600
59.2p
38
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
2:55:21.1052000
+52:21.314000
58.1p
39
Jari Kuusisto
Hällefors SK
2:57:21.1064000
+54:21.326000
57.4p
40
Jerry Lundin
Äspereds IF
2:57:27.1064600
+54:27.326600
57.4p
41
Ulf Eriksson
Hällefors SK
2:58:09.1068800
+55:09.330800
57.1p
42
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
2:59:24.1076300
+56:24.338300
56.7p
43
Björn Erixson
Ibm-Klubben
3:08:59.1133800
+1:05:59.395800
53.7p
44
Pär Attermo
Vattenfalls IF
3:14:06.1164500
+1:11:06.426500
52.2p
45
Patrik Andersson
Åkersberga SK
3:16:50.1180900
+1:13:50.442900
51.5p