Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Master-SM Fri stil
2016-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 35
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Linda Forsström
Stockholms RK
54:43.328200
58.6p
2
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
58:17.349680
+3:34.21380
54.7p
3
My Heinrup
Järla IF SK
1:02:55.377410
+8:12.49110
50.4p
-
Therese Åberg
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
D 45
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mia Gyllenberg
Sisu Forshaga SK
49:28.296770
65.4p
2
Anna Åberg
Föreningen IKJ Haninge
55:40.333980
+6:12.37110
57.5p
3
Daniela Profir
Sundbybergs IK
1:02:13.373280
+12:45.76410
51.0p
-
Paula Lembhe
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Svärdström
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Ryden
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
D 55
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karin Rabe
Ulriksbergs IK
1:02:44.376360
50.6p
2
Gunilla Kreiss
Järla IF SK
1:03:25.380490
+41.4030
50.0p
3
Christina Holm
Ufk
1:04:55.389470
+2:11.13010
48.7p
H 40
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lars Wedholm
Filipstads SF
46:17.277640
70.3p
2
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
50:57.305680
+4:40.27940
63.3p
3
Per Blomgren
Vassunda IF
53:22.320150
+7:05.42410
60.2p
H 45
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonas Eriksson
SK Bore
45:45.274470
71.2p
2
Ulf Tingström
Föreningen IKJ Haninge
45:50.274910
+4.340
71.1p
3
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
46:13.277200
+27.2630
70.4p
4
Anders Eriksson
Föreningen IKJ Haninge
48:56.293580
+3:11.19010
66.1p
5
Anders Svensson
Sundbybergs IK
49:37.297640
+3:51.23070
65.2p
6
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
53:08.318710
+7:22.44140
60.5p
H 50
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sören Sundberg
Högbo GOIF
48:12.289150
67.2p
2
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
50:36.303560
+2:24.14310
63.8p
3
Lars Mattsson
Filipstads SF
50:56.305550
+2:44.16300
63.3p
4
Owe Jansson
SOK Träff
51:41.310020
+3:28.20770
62.3p
5
Oskar Nederheim
Föreningen IKJ Haninge
52:31.315010
+4:18.25760
61.3p
6
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
53:09.318810
+4:56.29560
60.5p
-
Bo Lindén
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Peter Hilmersson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
H 55
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sven-Bertil Grundström
Ammarnäs IF
49:52.299120
64.8p
2
Ove Källström
Sollefteå Skidor IF
51:03.306210
+1:10.6990
63.2p
3
Olle Yttermo
Föreningen IKJ Haninge
51:29.308830
+1:37.9610
62.6p
4
Jörgen Larsson
Kristinehamns OK
51:45.310410
+1:52.11190
62.2p
5
Lars Hedfeldt
Hällefors SK
55:34.333370
+5:42.34150
57.6p
6
Peter Norrmén
Karlslunds IF SF
56:24.338300
+6:31.39080
56.7p
7
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
1:03:18.379790
+13:26.80570
50.1p
-
Heimo Marttila
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
-
Gunnar Markinhuhta
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
H 60
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
33:06.198590
62.8p
2
Clas Göran Öster
Uddevalla IS
34:04.204360
+57.5670
61.1p
3
Samuel Forslund
Ufk
37:03.222260
+3:56.23570
56.1p
4
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
38:11.229000
+5:04.30310
54.5p
-
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
23:59:59.8639800
-
H 65
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Walter Steiner
Falu IK
31:11.187020
66.7p
2
Stefan Bergkvist
Högbo GOIF
34:04.204360
+2:53.17240
61.1p
3
Kjell Eriksson
Granbergsdals IF
38:03.228230
+6:52.41110
54.7p
4
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
38:34.231330
+7:23.44210
53.9p
5
Bo Ingemar Karlsson
Strömsbergs IF
40:47.244610
+9:35.57490
51.0p
6
Thage Davidsson
Brittatorps Tk
40:52.245140
+9:41.58020
50.9p
7
Lars Degerhheim
Telia IoFF
44:31.267060
+13:20.79940
46.7p
-
Bernt Evert Ingemar Hellström
Strömsbergs IF
23:59:59.8639800
-
H 70
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Artur Forsberg
SK Linden
37:06.222550
56.1p
2
Bror Olofsson
Järnvägarnas SK
37:28.224730
+21.2080
55.5p
3
Jan-Olov Jonsson
Strömsbergs IF
38:16.229550
+1:10.6900
54.4p
4
Yngve Ernst Larsen
Sya SK
41:00.245960
+3:54.23310
50.7p
5
Bengt Skagerlöv
Granbergsdals IF
45:57.275670
+8:51.53020
45.3p
-
Bertil Persson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Stig Rune
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
D 60
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
16:26.98570
55.1p
2
Agneta Öster
Uddevalla IS
18:20.109930
+1:53.11260
49.5p
H 75
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Göran Pettersson
Göteborgs SK
17:59.107890
50.4p
2
Kjell Carlgren
OK Alehof
18:56.113520
+56.5530
47.9p
3
Stig Eriksson
Svegs IK
20:26.122550
+2:26.14560
44.4p
4
Alf Spåra
IK Aluminium
20:44.124360
+2:44.16370
43.7p
-
Hjalmar Nordquist
Kopparbergs IF
23:59:59.8639800
-
H 80
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Helmer Furunäs
IFK Grängesberg SK
18:58.113790
47.8p
2
Per-Åke Persson
Sunnansjö IK
34:04.204370
+15:05.90480
26.6p
-
Per-Åke Andersson
Sunnansjö IK
23:59:59.8639800
-