Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2016-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 55
48km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Dag Nylund
Nordbygda Løten Ski
2:20:18.841740
73.1p
2
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:24:59.869890
+4:41.28050
69.8p
3
Kent Andersson
Sunne SLF
2:26:48.880780
+6:30.38940
68.6p
4
Otto Leikvangen
No Club
2:27:54.887310
+7:35.45470
67.9p
5
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:29:20.895960
+9:02.54120
67.0p
6
Martti Mustonen
Roslagsbro IF
2:30:47.904690
+10:29.62850
66.1p
7
Benny Moren
Källbottens IK
2:40:05.960400
+19:46.118560
60.9p
8
Ulf Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:41:28.968700
+21:09.126860
60.2p
9
Göran Jern
IFK Skövde SK
2:42:32.975100
+22:13.133260
59.7p
10
Jan Mårts
No Club
2:42:45.976480
+22:27.134640
59.6p
11
Jonas Wakéus
IK Stern
2:42:54.977370
+22:36.135530
59.5p
12
Per Sjöquist
Grava SK
2:44:47.988620
+24:28.146780
58.6p
13
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:44:50.988960
+24:32.147120
58.6p
14
Håkan Jonsson
Hagfors SF
2:47:27.1004620
+27:08.162780
57.4p
15
Sven Mörtberg
Axa SC
2:47:44.1006370
+27:26.164530
57.2p
16
Torbjörn Söderlund
SK Leksand
2:48:39.1011810
+28:20.169970
56.8p
17
Anders Ahlen
Dala XC Ski Team
2:51:16.1027550
+30:58.185710
55.7p
18
Lars-Göran Jonsson
Axa SC
2:52:55.1037400
+32:36.195560
55.0p
19
Jan-anders Olsson
Köla AIK
2:53:43.1042290
+33:25.200450
54.6p
20
Leif Andersson
Ryda SK
2:57:41.1066040
+37:23.224200
53.1p
21
Stig-Erik Siljebrand
Södertälje IF
2:58:24.1070320
+38:05.228480
52.8p
22
Tomas Nyquist
Gillberga SK
3:02:49.1096840
+42:31.255000
51.1p
23
Jürgen Schweizer
No Club
3:02:50.1096970
+42:32.255130
51.1p
24
Tommy Andersson
Tormestorps IF
3:05:39.1113860
+45:21.272020
50.1p
25
Bengt Göran Strid
IK Stern
3:06:02.1116170
+45:44.274330
50.0p
26
Kent Olsson
OK Orion
3:07:50.1126960
+47:32.285120
49.4p
27
Anders Ulfwi
IK Stern
3:08:44.1132350
+48:26.290510
49.1p
28
Jan Adolfsson
FK Herkules
3:09:25.1136450
+49:07.294610
48.8p
29
Göran Dahlén
Medåkers IF
3:09:55.1139440
+49:37.297600
48.7p
30
Dennis Stenmark
IK Stern
3:10:17.1141600
+49:58.299760
48.6p
31
Per Ola Hartman
Dals-Långeds IK
3:17:11.1183000
+56:52.341160
46.4p
32
Lars Wigerstedt
Göteborgs Slalomklubb
3:18:54.1193320
+58:35.351480
45.9p
33
BO Olsson
Grycksbo IF OK
3:20:13.1201290
+59:55.359450
45.5p
34
Per Ekblom
Ryda SK
3:22:01.1212000
+1:01:42.370160
45.0p
35
Henrik Rydberg
Norbergs OK
3:23:53.1223230
+1:03:34.381390
44.5p
36
Marc Munter
OK Gipen
3:50:41.1384030
+1:30:22.542190
38.2p
37
Per Andersson
Filipstads SF
4:17:35.1545410
+1:57:16.703570
33.4p
-
Lars Hellgren
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Robert Olofsson
Skärhamns IK
23:59:59.8639800
-
-
Allan Einarsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Marius Bakjord
Ryda SK
23:59:59.8639800
-