Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2016-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
48km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:11:43.790270
80.1p
2
Johan Kanto
IK Stern
2:12:12.793120
+28.2750
79.7p
3
Andreas Nilsson
IK Stern
2:16:39.819800
+4:55.29430
76.0p
4
Tomas Johansson
Åmåls OK
2:20:06.840520
+8:22.50150
73.3p
5
Anders Lilja
IK Stern
2:22:41.856040
+10:57.65670
71.4p
6
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:23:09.858870
+11:26.68500
71.1p
7
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:24:52.869150
+13:08.78780
69.9p
8
Erik Bondesson
IK Stern
2:25:05.870470
+13:22.80100
69.8p
9
Andreas Persson
Garphyttans IF
2:27:50.886980
+16:07.96610
68.0p
10
Fredrik Bidevind
Utbrytarna SK
2:29:56.899570
+18:13.109200
66.6p
11
Kalle Alexandersson
OK 64 Torpa
2:31:52.911180
+20:09.120810
65.5p
12
Kenth Persson
Brandsbols SK
2:32:09.912810
+20:25.122440
65.3p
13
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:33:51.923090
+22:08.132720
64.3p
14
Jörgen Granevald
Älvdalens IF SK
2:34:43.928260
+22:59.137890
63.8p
15
Lennart Holmer
Lima IF
2:34:52.929120
+23:08.138750
63.7p
16
Ola Wallin
Svegs IK
2:34:55.929490
+23:12.139120
63.7p
17
Joakim Myhrman
Axa SC
2:37:38.945770
+25:55.155400
62.2p
18
David Ranfalk
IK Stern
2:40:12.961180
+28:29.170810
60.9p
19
Johan Erkers
Brudpiga RK
2:40:36.963590
+28:53.173220
60.7p
20
Christian Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:40:55.965450
+29:11.175080
60.5p
21
Martin Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:41:13.967240
+29:29.176870
60.4p
22
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:41:31.969070
+29:48.178700
60.2p
23
Tobias Arvidsson
Gnosjö FK
2:42:47.976600
+31:03.186230
59.6p
24
Fredrik Persson
IK Stern
2:42:52.977100
+31:08.186730
59.5p
25
Karl-Johan Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:43:41.982080
+31:58.191710
59.1p
26
Mikael Johansson
Axa SC
2:44:00.983990
+32:17.193620
59.0p
27
Tobias Krümmling
Axa SC
2:44:20.985950
+32:36.195580
58.8p
28
Markus Ottosson
OK Landehof
2:44:24.986380
+32:41.196010
58.8p
29
Daniel Udd
Venjans AIK
2:44:29.986870
+32:46.196500
58.8p
30
Joakim Persson
Axa SC
2:44:55.989430
+33:11.199060
58.5p
31
Lars Eriksson
IFK Mora SK
2:46:17.997670
+34:34.207300
57.9p
32
Johan Farth
Axa SC
2:48:17.1009650
+36:33.219280
57.0p
33
Fredrik Olsson
SK Skogarna
2:50:20.1021920
+38:36.231550
56.1p
34
Klas Överg
Axa SC
2:55:34.1053370
+43:51.263000
53.9p
35
Mikael Montelius
Axa SC
2:56:03.1056250
+44:19.265880
53.7p
36
Marcus Åkesson
Ryda SK
2:56:40.1059930
+44:56.269560
53.5p
37
Markus Bengtsson
Säffle SK
2:56:43.1060200
+44:59.269830
53.4p
38
Göran Nylén
Magra IS
2:57:01.1062060
+45:17.271690
53.3p
39
Emil Rotsjö
No Club
3:04:38.1107720
+52:54.317350
50.5p
40
Mikael Oliveira
IK Stern
3:06:25.1118470
+54:42.328100
49.9p
41
Martin Ottosson
Västerviks OK
3:06:33.1119210
+54:49.328840
49.8p
42
Johan Gustafsson
Tunafors SK
3:08:11.1129030
+56:27.338660
49.3p
43
Johan Jonsson
Sidensjö IK
3:09:27.1136640
+57:43.346270
48.8p
44
Artur Vilela
No Club
3:10:16.1141510
+58:32.351140
48.6p
45
Thomas Timber
Axa SC
3:11:38.1149720
+59:54.359350
48.1p
46
Erik Gustafsson
Axa SC
3:12:24.1154390
+1:00:41.364020
47.9p
47
Andreas Gröning
Axa SC
3:15:06.1170520
+1:03:22.380150
47.0p
48
Erik Bengtsson
Falu IK
3:15:43.1174240
+1:03:59.383870
46.9p
49
Tobias Stamberg
Säffle SK
3:16:54.1181310
+1:05:10.390940
46.5p
50
Mathias Larsson
Ryda SK
3:17:27.1184620
+1:05:43.394250
46.3p
51
Martin Sedström
Karlslunds IF SF
3:17:38.1185710
+1:05:54.395340
46.3p
52
Martin Kristiansson
Västerås Skidklubb
3:18:00.1187990
+1:06:17.397620
46.2p
53
Hans Sjöstedt
Abb IF SK
3:18:26.1190580
+1:06:43.400210
46.0p
54
Joakim Eliasson
Bjursås IK
3:19:25.1196410
+1:07:41.406040
45.8p
55
Johannes Lindholm
Axa SC
3:26:42.1240110
+1:14:58.449740
43.7p
56
Andreas Karlsson
IK Stern
3:27:56.1247530
+1:16:12.457160
43.4p
57
Anders Stolpe
Sveden Trä IF
3:28:46.1252530
+1:17:02.462160
43.2p
58
Max Erlandsson
Axa SC
3:29:43.1258260
+1:17:59.467890
43.0p
59
Jonas Birgersson
IK Stern
3:31:47.1270690
+1:20:04.480320
42.4p
60
Johan Löf
Axa SC
3:38:59.1313880
+1:27:16.523510
40.7p
-
Per Öberg
OK Hällen
23:59:58.8639700
-
-
Lars Ljungström
Söderköpings SK
23:59:59.8639800
-
-
Lennart Lacandler
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Johansson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Alvén
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Karl-johan Nilsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Wåhlström
OK Linné
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Claesson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Adam Hollstensson
No Club
23:59:59.8639800
-