Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Skicross
2016-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
0.8km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Tove Ericsson
Medelpad
2:38.15720
2
Emma Lindberg
Dalarna
2:47.16610
+8.790
3
Lina Hennings
Jämtland-härjedalen
2:51.17060
+13.1240
4
Klara Torshage
Ångermanland
2:52.17120
+14.1300
5
Irja Brandfjäll
Jämtland-härjedalen
2:52.17160
+14.1340
6
Maja Furunäs
Dalarna
2:53.17250
+15.1430
7
Clara Zettervall
Dalarna
2:55.17470
+17.1650
8
Therese Patomella
Norrbotten
2:57.17610
+18.1790
9
Wilma Riekkola
Norrbotten
2:57.17640
+19.1820
10
Lovisa Broström
Norrbotten
2:57.17690
+19.1870
11
Alba Johansson
Jämtland-härjedalen
2:57.17690
+19.1870
12
Frida Hamrin
Medelpad
3:00.17910
+21.2090
13
Elin Forsgren
Ångermanland
3:00.17930
+22.2110
14
Elin Henriksson
Västerbotten
3:00.17980
+22.2160
15
Ellen Hedeberg
Värmland
3:00.17990
+22.2170
16
Elin Törnqvist
Örebro Län
3:01.18000
+22.2180
17
Lisa Eriksson
Norrbotten
3:02.18110
+23.2290
18
Elsa Eriksson
Ångermanland
3:03.18280
+25.2460
19
Frida Poroma
Medelpad
3:05.18460
+27.2640
20
Filippa Lundgren Wikström
Värmland
3:05.18470
+27.2650
21
Sanna Berglund
Ångermanland
3:05.18480
+27.2660
22
Kristina Finnskog
Västergötland
3:06.18510
+27.2690
23
Amanda Pallin
Medelpad
3:06.18520
+28.2700
24
Lina Sjöberg
Uppland
3:06.18580
+28.2760
25
Hanna Hodin
Gästrikland
3:07.18620
+29.2800
26
Alva Eklund
Ångermanland
3:07.18650
+29.2830
27
Elsa Hermansson
Dalarna
3:10.18940
+32.3120
28
Lina Lundgren
Medelpad
3:10.18950
+32.3130
29
Mirjam Inemyr
Västergötland
3:10.18970
+32.3150
30
Elvira Hermansson
Jämtland-härjedalen
3:11.19070
+33.3250
31
Moa Pettersson
Östergötland
3:11.19080
+33.3260
32
Linn Palmberg
Gästrikland
3:12.19180
+34.3360
33
Emma Holmgren
Medelpad
3:13.19210
+34.3390
34
Tuva Forsell
Östergötland
3:13.19290
+35.3470
35
Flisa Ravald
Jämtland-härjedalen
3:14.19350
+36.3530
36
Linn Gradin
Medelpad
3:15.19440
+37.3620
37
Alice Modin
Uppland
3:16.19520
+38.3700
38
Elina Karlsson
Västerbotten
3:16.19570
+38.3750
39
Lykke Kyllingstad
Uppland
3:17.19600
+38.3780
40
Alice Vretblom
Västerbotten
3:17.19670
+39.3850
41
Hannah Bengtsson
Värmland
3:18.19720
+40.3900
42
Thea Tanhua
Västergötland
3:19.19840
+41.4020
43
Tindra Österberg
Jämtland-härjedalen
3:19.19850
+41.4030
44
Sofia Redman
Jämtland-härjedalen
3:19.19850
+41.4030
45
Stina Nilsson
Dalarna
3:21.20050
+43.4230
46
Emma Gustavsson
Norrbotten
3:21.20050
+43.4230
47
Ebba Englund
Medelpad
3:22.20100
+43.4280
48
Cayenne Badh
Västergötland
3:22.20110
+43.4290
49
Tilde Ingvarsson
Jämtland-härjedalen
3:23.20200
+44.4380
50
Thea Eriksson
Medelpad
3:23.20210
+44.4390
51
Saga Nelsson
Norrbotten
3:23.20240
+45.4420
52
Maja Andersson
Medelpad
3:23.20290
+45.4470
53
Alice Pettersson
Östergötland
3:24.20370
+46.4550
54
Josefin Ahnbrink
Stockholm
3:24.20370
+46.4550
55
Rebecka Westlund
Värmland
3:25.20400
+46.4580
56
Trude Burman
Medelpad
3:25.20430
+47.4610
57
Rebecca Johnselius
Norrbotten
3:25.20470
+47.4650
58
Ellen Karlsson
Värmland
3:26.20570
+48.4750
59
Anna Brännström
Norrbotten
3:26.20580
+48.4760
60
Ella Selmonsson
Västergötland
3:27.20670
+49.4850
61
Moa Hedman
Gästrikland
3:28.20710
+49.4890
62
Nora Andersson
Småland
3:28.20750
+50.4930
63
Evelina Nilsson
Västerbotten
3:28.20760
+50.4940
64
Thuva Andersson
Göteborg
3:29.20810
+50.4990
65
Leanda Björkvall
Uppland
3:30.20960
+52.5140
66
Emma Johansson
Norrbotten
3:31.21030
+53.5210
67
Lina Björk
Västergötland
3:31.21070
+53.5250
68
Felicia Larsson
Hälsingland
3:32.21170
+54.5350
69
Alice Strömgren
Småland
3:33.21240
+55.5420
70
Mathilda Karlsson
Gästrikland
3:36.21550
+58.5730
71
Josefine Söderqvist
Uppland
3:37.21630
+59.5810
72
Cecilia Ström
Hälsingland
3:39.21880
+1:01.6060
73
Isabell Petersson
Småland
3:41.22000
+1:02.6180
74
Greta Söderberg
Uppland
3:45.22490
+1:07.6670
75
Frida Johansson
Bohuslän-dal
3:50.22910
+1:11.7090
76
Moa Magnusson
Västerbotten
3:50.22950
+1:12.7130
77
Kajsa Schouten
Östergötland
3:50.22980
+1:12.7160
78
Hilda Simu
Norrbotten
3:52.23140
+1:14.7320
79
Sofia Green
Örebro Län
3:55.23440
+1:17.7620
80
Tuffi Tiare
Småland
3:55.23480
+1:17.7660
81
Hannah Eneslätt
Västerbotten
3:58.23710
+1:19.7890
82
Olivia Ednarsson
Värmland
4:02.24150
+1:24.8330
83
Alma Lundström
Västerbotten
4:16.25540
+1:38.9720
84
Elsa Fischer
Värmland
4:22.26170
+1:44.10350
85
Elin Nyström
Hälsingland
4:25.26410
+1:46.10590
-
Elsa Larsson
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Julia Näslund
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Linnea Antonsen
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Sara Andersson
Dalarna
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
0.8km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Märta Rosenberg
Jämtland-härjedalen
2:44.16350
2
Kajsa Rapp
Dalarna
2:45.16410
+0
3
Alva Björk
Dalarna
2:47.16640
+2.190
4
Saga Fältenhag
Gästrikland
2:47.16670
+3.220
5
Elina Franzén
Dalarna
2:49.16850
+5.400
6
Enja Jonsson
Jämtland-härjedalen
2:53.17290
+9.840
7
Tilda Ström
Dalarna
2:54.17350
+10.900
8
Saga Nilsson
Västerbotten
2:55.17480
+11.1030
9
Lova Broström
Östergötland
2:57.17650
+13.1200
10
Hanna Lundberg
Norrbotten
2:58.17710
+13.1260
11
Anja Andersdotter
Örebro Län
2:58.17750
+14.1300
12
Klara Andersson
Dalarna
2:59.17810
+14.1360
13
Märta Andersson
Dalarna
2:59.17860
+15.1410
14
Ida Nilsson
Medelpad
3:00.17910
+15.1460
15
Elin West
Värmland
3:01.18000
+16.1550
16
Elsa Karlsson
Jämtland-härjedalen
3:01.18080
+17.1630
17
Elsa Holmbom
Norrbotten
3:02.18120
+17.1670
18
Lisa Nystedt
Stockholm
3:04.18320
+19.1870
19
Ylva Olsson
Jämtland-härjedalen
3:04.18340
+19.1890
20
Anna Novak
Jämtland-härjedalen
3:04.18370
+20.1920
21
Andrea Aulin
Småland
3:05.18420
+20.1970
22
Emma Lindqvist
Norrbotten
3:05.18480
+21.2030
22
Josefin Lindström
Gästrikland
3:05.18480
+21.2030
24
Wilma Björn
Värmland
3:06.18510
+21.2060
25
Sally Berglund
Norrbotten
3:08.18720
+23.2270
26
Sofie Franzén
Örebro Län
3:08.18750
+24.2300
26
Tuva Dahlin
Västerbotten
3:08.18750
+24.2300
28
Anna Jonsson
Jämtland-härjedalen
3:08.18750
+24.2300
29
Emelie Englund
Medelpad
3:08.18770
+24.2320
30
Emma Höglund
Ångermanland
3:08.18780
+24.2330
31
Johanna Pahlin
Ångermanland
3:09.18810
+24.2360
32
Ellen Sjölund
Jämtland-härjedalen
3:09.18820
+24.2370
33
Agnes Öhrn
Medelpad
3:09.18820
+24.2370
34
Julia Lundgren
Västerbotten
3:09.18860
+25.2410
35
Thula Olskims
Hälsingland
3:10.18980
+26.2530
36
Hanna Johansson
Värmland
3:11.19040
+26.2590
37
Agnes Bennett
Stockholm
3:11.19090
+27.2640
38
Nelly Hedlund
Gästrikland
3:12.19110
+27.2660
39
Emma Eriksson
Småland
3:12.19110
+27.2660
40
Lovisa Moqvist
Göteborg
3:12.19130
+27.2680
41
Elin Modin
Ångermanland
3:12.19180
+28.2730
42
Cora Badh
Västergötland
3:13.19220
+28.2770
43
Sanna Sundström
Ångermanland
3:14.19330
+29.2880
44
Clara Lundquist
Värmland
3:14.19370
+30.2920
45
Julia Eriksson
Västergötland
3:14.19380
+30.2930
46
Wilma Johansson
Jämtland-härjedalen
3:15.19420
+30.2970
47
Maja Högfelt
Västergötland
3:16.19560
+32.3110
48
Lovisa Brink
Hälsingland
3:17.19660
+33.3210
49
Troja Schönborg
Hälsingland
3:18.19770
+34.3320
50
Elin Schönborg
Hälsingland
3:19.19840
+34.3390
51
Lina Samulesson
Östergötland
3:19.19860
+35.3410
52
Julia Löfström
Uppland
3:19.19880
+35.3430
53
Julia Järvholm
Västerbotten
3:21.20010
+36.3560
54
Malin Hörstedt
Västergötland
3:21.20010
+36.3560
55
Louisa Sjöholm
Stockholm
3:22.20110
+37.3660
56
Clara Johansson
Bohuslän-dal
3:22.20150
+38.3700
57
Ebba Andersson
Dalarna
3:22.20150
+38.3700
58
Thea Braneby
Värmland
3:23.20210
+38.3760
59
Sigrid Hübenette
Ångermanland
3:23.20290
+39.3840
60
Cornelia Nilsson
Norrbotten
3:24.20310
+39.3860
61
Sofia Lundkvist
Norrbotten
3:25.20470
+41.4020
62
Sara Ingard
Uppland
3:26.20530
+41.4080
63
Emma Ling
Småland
3:26.20540
+41.4090
64
Cornelia Ivarsson
Gästrikland
3:26.20570
+42.4120
65
Elin Vesterlund
Västerbotten
3:27.20630
+42.4180
66
Alma Nordström
Uppland
3:29.20870
+45.4420
67
Alma Gustavsson
Småland
3:30.20920
+45.4470
68
Hannah Forsman
Gästrikland
3:30.20960
+46.4510
69
Hanna Rydén
Uppland
3:31.21030
+46.4580
70
Lisa Ekberg
Stockholm
3:31.21030
+46.4580
71
Hilda Lingman
Hälsingland
3:31.21060
+47.4610
72
Julia Nordlander
Medelpad
3:32.21130
+47.4680
73
Elin Rindstig
Småland
3:33.21230
+48.4780
74
Emilia Bergström
Uppland
3:34.21320
+49.4870
75
Hanna Nilsson
Medelpad
3:35.21430
+50.4980
76
Amanda Norrby
Västergötland
3:37.21610
+52.5160
77
Moa Larsson
Medelpad
3:40.21960
+56.5510
78
Julia Öhberg
Västerbotten
3:41.22030
+56.5580
79
Tove Lundh
Medelpad
3:42.22160
+58.5710
80
Elin Ekwall
Västergötland
3:48.22710
+1:03.6260
81
Isabelle Fredriksson
Uppland
3:53.23230
+1:08.6780
82
Alva Zakrisson
Västerbotten
3:54.23320
+1:09.6870
83
Ellen Bylund
Uppland
4:05.24440
+1:20.7990
-
Linda Forsby
Värmland
23:59:59.8639800
-
Tua Germann
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Emma Eriksson
Värmland
23:59:59.8639800
-
Wilma Tudén
Östergötland
23:59:59.8639800
H 13
0.8km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Mattias Östberg
Dalarna
2:36.15510
2
Mattias Andersson
Dalarna
2:40.15930
+4.320
3
Theo Mattei
Norrbotten
2:44.16320
+8.710
4
Isak Lundholm
Västerbotten
2:45.16410
+9.800
5
Erik Johansson
Dalarna
2:45.16460
+9.850
6
Hjalmar Berg
Värmland
2:45.16460
+9.850
7
Albin Gezelius
Dalarna
2:47.16650
+11.1040
8
Kalle Georgsson
Gästrikland
2:48.16700
+11.1090
9
Filip Strand
Värmland
2:48.16750
+12.1140
10
Eskil Nääs Klockar
Dalarna
2:50.16930
+14.1320
11
Erik Bryne
Värmland
2:51.17060
+15.1450
12
Ebbe Gjersvold
Jämtland-härjedalen
2:52.17130
+16.1520
13
Oskar Vikström
Medelpad
2:53.17200
+16.1590
14
Ludvig Berg
Värmland
2:54.17300
+17.1690
15
Lukas Jonsson
Värmland
2:54.17340
+18.1730
16
Arvid Feil-lindmark
Västerbotten
2:54.17360
+18.1750
17
Otto Gustafsson
Västergötland
2:54.17360
+18.1750
18
Anders Dahl
Medelpad
2:55.17410
+19.1800
19
Jacob Lundkvist
Stockholm
2:56.17580
+20.1970
20
Victor Berglund
Norrbotten
2:56.17590
+20.1980
21
Loke Sköld
Uppland
2:57.17610
+21.2000
22
Hampus Björck
Västerbotten
2:58.17710
+22.2100
23
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
2:58.17750
+22.2140
24
Simon Markström
Norrbotten
2:58.17790
+22.2180
25
Christian Eriksson
Värmland
2:59.17810
+23.2200
26
Johan Söderholm
Ångermanland
3:00.17900
+23.2290
27
Markus Melén
Dalarna
3:00.17910
+24.2300
28
Oskar Johansson
Västerbotten
3:01.18010
+25.2400
29
Felix Westerlund
Medelpad
3:01.18040
+25.2430
30
Axel Mannelqvist
Ångermanland
3:01.18070
+25.2460
31
Joel Eriksson
Värmland
3:03.18230
+27.2620
32
Emil Löfgren
Västerbotten
3:04.18310
+28.2700
32
Jens Junes
Västerbotten
3:04.18310
+28.2700
34
Joel Björnlinger
Småland
3:04.18390
+28.2780
35
Wille Långberg
Hälsingland
3:05.18400
+28.2790
36
David Musslinder
Västergötland
3:05.18410
+29.2800
37
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
3:05.18440
+29.2830
38
Albin Källiden
Värmland
3:05.18480
+29.2870
39
Edvin Nordgren
Jämtland-härjedalen
3:06.18520
+30.2910
40
Hjalmar Gedda
Göteborg
3:06.18550
+30.2940
41
Gustav Svensson
Södermanland
3:06.18590
+30.2980
42
Nils Norberg
Medelpad
3:07.18640
+31.3030
43
Simon Wiksell
Göteborg
3:08.18700
+31.3090
44
Albin Blomberg
Hälsingland
3:08.18750
+32.3140
45
Lukas Ivarsson
Uppland
3:08.18780
+32.3170
46
Arve Lignell
Medelpad
3:08.18790
+32.3180
47
Axel Karlsson
Stockholm
3:09.18850
+33.3240
48
Viktor Olsson
Ångermanland
3:10.18900
+33.3290
49
Harald Ekenberg
Göteborg
3:11.19010
+35.3400
50
Arvid Pettersson
Östergötland
3:11.19040
+35.3430
51
Simon Nilsson
Värmland
3:12.19140
+36.3530
52
Oscar Carlsson
Östergötland
3:12.19190
+36.3580
53
Teo Eikelboom
Ångermanland
3:13.19220
+37.3610
54
Alvin Källberg
Örebro Län
3:13.19230
+37.3620
55
Otto Balck
Stockholm
3:13.19270
+37.3660
56
Hannes Sjölund-myhr
Jämtland-härjedalen
3:14.19300
+37.3690
57
Victor Berglund
Jämtland-härjedalen
3:14.19340
+38.3730
58
Elias Hedlund
Värmland
3:15.19410
+39.3800
59
Theo Nilsson
Västerbotten
3:15.19420
+39.3810
60
Albin Björk
Gästrikland
3:15.19430
+39.3820
61
Alfons Ljungberg
Västergötland
3:16.19500
+39.3890
62
Alexander Danneskog
Hälsingland
3:17.19610
+41.4000
63
Mattias Öhlund
Småland
3:18.19730
+42.4120
64
Albin Johansson
Bohuslän-dal
3:20.19930
+44.4320
65
Wilhelm Daabach
Jämtland-härjedalen
3:20.19950
+44.4340
66
Elliot Angelsiöö
Uppland
3:21.20040
+45.4430
67
August Rosén Stagnell
Hälsingland
3:21.20090
+45.4480
68
Sondre Swahn
Göteborg
3:22.20190
+46.4580
69
Henrik Franzén
Örebro Län
3:23.20210
+47.4600
70
Leo Sandberg
Stockholm
3:23.20230
+47.4620
71
Rasmus Eriksson
Västerbotten
3:23.20250
+47.4640
72
Alfons Peterson
Östergötland
3:24.20330
+48.4720
73
Walter Helldén
Stockholm
3:24.20360
+48.4750
74
Axel Isaksson
Västergötland
3:25.20420
+49.4810
75
Isak Österman
Uppland
3:25.20430
+49.4820
76
Arvid Jönsson
Jämtland-härjedalen
3:25.20490
+49.4880
77
Linus Ganebäck
Örebro Län
3:26.20510
+50.4900
78
Ludvig Anderberg
Västergötland
3:26.20530
+50.4920
79
Lukas Karlberg
Uppland
3:30.20920
+54.5310
80
Filip Rentzog
Jämtland-härjedalen
3:30.20970
+54.5360
81
Albin Persson
Bohuslän-dal
3:32.21190
+56.5580
82
Simon Arnestrand
Uppland
3:33.21240
+57.5630
83
Andreas Svensson
Västerbotten
3:34.21310
+58.5700
84
Anton Henriksson
Hälsingland
3:35.21490
+59.5880
85
Melwin Björklin
Hälsingland
3:38.21770
+1:02.6160
86
Simon Isaksson-westermark
Västerbotten
3:45.22460
+1:09.6850
87
Erik Ling
Småland
3:50.22900
+1:13.7290
88
Niklas Lönnqvist
Södermanland
3:51.23040
+1:15.7430
89
Hampus Olsson
Hälsingland
3:53.23260
+1:17.7650
90
Adrian Skiöld
Västergötland
3:55.23480
+1:19.7870
91
Adam Österdahl
Gotland
4:23.26240
+1:47.10630
-
Malte Jutterdal
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Malte Johansson
Gästrikland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.8km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Victor Lindquist
Östergötland
2:22.14150
2
Gustav Pålsson
Jämtland-härjedalen
2:28.14720
+5.470
3
Edvin Anger
Dalarna
2:28.14770
+6.520
4
Nils Bergström
Dalarna
2:28.14790
+6.540
5
Måns Skoglund
Stockholm
2:29.14820
+6.570
6
Rasmus Westerlund
Medelpad
2:30.14960
+8.710
7
Gustav Hedström
Jämtland-härjedalen
2:32.15140
+9.890
8
Rasmus Hedeberg
Värmland
2:32.15150
+10.900
9
Martin Blomberg
Västerbotten
2:37.15690
+15.1440
10
Tobias Snell
Norrbotten
2:38.15730
+15.1480
11
Carl Rune
Stockholm
2:38.15780
+16.1530
12
Hugo Sjögren
Västergötland
2:39.15810
+16.1560
13
Sander Krouwel
Dalarna
2:39.15880
+17.1630
14
Gustav Karlsson
Stockholm
2:39.15890
+17.1640
15
Albin Åström
Norrbotten
2:40.15990
+18.1740
16
Jonas Carlsson
Dalarna
2:41.16060
+19.1810
17
Viktor Majbäck
Norrbotten
2:42.16100
+19.1850
18
Simon Nilsson
Småland
2:42.16150
+20.1900
19
Emil Granstedt
Småland
2:43.16260
+21.2010
20
Wilhelm Bergentz
Örebro Län
2:45.16470
+23.2220
21
Aksel Halvarsson
Jämtland-härjedalen
2:46.16530
+23.2280
22
Olof Hedin
Småland
2:46.16530
+23.2280
23
Isak Garfvé
Dalarna
2:46.16550
+24.2300
24
Alexander Jonsson
Småland
2:46.16590
+24.2340
25
Oscar Andersson
Dalarna
2:47.16610
+24.2360
26
Oskar Lundberg
Västergötland
2:48.16740
+25.2490
27
Oskar Algotsson
Jämtland-härjedalen
2:50.16950
+28.2700
28
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:50.16970
+28.2720
29
Jens Nilsson
Ångermanland
2:50.16980
+28.2730
30
Kasper Olsen
Värmland
2:51.17000
+28.2750
31
Laban Nordin
Ångermanland
2:51.17040
+28.2790
32
Axel Elmblad
Småland
2:51.17050
+29.2800
33
Axel Lundgren
Medelpad
2:51.17070
+29.2820
34
Johan Källström
Göteborg
2:51.17070
+29.2820
35
Viktor Grenedal
Hälsingland
2:51.17080
+29.2830
36
Martin Lundström
Norrbotten
2:52.17110
+29.2860
37
Eric Westerberg
Värmland
2:52.17120
+29.2870
38
Tor Rönnestrand
Jämtland-härjedalen
2:52.17140
+29.2890
39
Melker Eklund
Ångermanland
2:53.17200
+30.2950
40
Fabian Hermansson
Värmland
2:53.17280
+31.3030
41
Vidar Lindqvist
Jämtland-härjedalen
2:54.17380
+32.3130
42
Hugo Enetjärn
Södermanland
2:54.17380
+32.3130
43
Olle Andersson
Västergötland
2:55.17440
+32.3190
44
Viktor Holmgren
Västerbotten
2:56.17500
+33.3250
45
Birk Blomqvist
Jämtland-härjedalen
2:56.17580
+34.3330
46
Isac Morin
Jämtland-härjedalen
2:56.17590
+34.3340
47
David Borg
Södermanland
2:56.17590
+34.3340
48
Gustav Ohlin
Västergötland
2:58.17720
+35.3470
49
Albert Mattsson
Stockholm
2:58.17780
+36.3530
50
David Melin
Uppland
2:59.17810
+36.3560
51
Oliver Vengelin
Hälsingland
3:00.17930
+37.3680
52
Samuel Henning
Bohuslän-dal
3:01.18020
+38.3770
53
Gabriel Nordgren
Västerbotten
3:01.18070
+39.3820
54
Gabriel Häggkvist
Värmland
3:02.18110
+39.3860
55
Alexander Thudeén
Östergötland
3:02.18110
+39.3860
56
Pontus Lundholm
Norrbotten
3:02.18140
+39.3890
57
Filip Ericson
Hälsingland
3:02.18140
+39.3890
58
Gustav Andersson
Västergötland
3:02.18140
+39.3890
59
Axel Saitton
Ångermanland
3:02.18150
+40.3900
60
Elias Thun Hansson
Medelpad
3:02.18160
+40.3910
61
Axel Gustavsson
Småland
3:02.18180
+40.3930
62
Arvid Henning
Ångermanland
3:03.18240
+40.3990
63
Jonne Liukkonen
Medelpad
3:03.18250
+41.4000
64
Rickard Mårtensson
Medelpad
3:03.18280
+41.4030
65
Adam Näslund
Medelpad
3:03.18290
+41.4040
66
Marius Madsstuen
Halland
3:03.18290
+41.4040
67
Nils Körle
Göteborg
3:04.18380
+42.4130
68
Philip Forngren
Stockholm
3:05.18440
+42.4190
69
Jonas Lenz
Medelpad
3:06.18560
+44.4310
70
Hampus Arnestrand
Uppland
3:06.18570
+44.4320
71
B Hampus Hallberg
Hälsingland
3:08.18730
+45.4480
72
Gustav Ribbholm
Småland
3:08.18760
+46.4510
73
Isac Karlsson
Västergötland
3:10.18980
+48.4730
74
Arvid Aronsson
Bohuslän-dal
3:14.19340
+51.5090
75
Erik Danielsson
Stockholm
3:15.19470
+53.5220
76
Sebastian Norr
Uppland
3:16.19540
+53.5290
77
Erik Gräntz
Hälsingland
3:22.20180
+1:00.5930
78
Alvar Melin
Stockholm
3:23.20210
+1:00.5960
79
Daniel Näs
Värmland
3:26.20510
+1:03.6260
80
Felix Bäckstäde
Gotland
3:28.20710
+1:05.6460
81
Gabriel Johansson
Bohuslän-dal
3:30.20900
+1:07.6650
82
Gustav Rautila
Medelpad
3:31.21030
+1:08.6780
83
Oscar Eriksson
Värmland
3:44.22370
+1:22.8120
84
Theodor Wall
Värmland
3:49.22800
+1:26.8550
-
Karl Grywenz
Uppland
23:59:59.8639800
-
Axel Mattson
Jämtland-härjedalen
23:59:59.8639800
-
David Dudal
Örebro Län
23:59:59.8639800