Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Serietävling Filipstad
2016-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 19
7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
15:31.93000
2
Lars Mattsson
Filipstads SF
16:58.101700
+1:27.8600
-
Emil Folkesson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
Andreas Blohm
Filipstads SF
23:59:59.8639800
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
11:07.66600
2
Emma Eriksson
Filipstads SF
11:24.68300
+17.1600
-
Alicia Jansson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvard Nilsson
Filipstads SF
10:39.63800
-
Felix Fougstedt
Grava SK
23:59:59.8639800
D 12
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Paulina Frid
Filipstads SF
6:56.41500
2
Emilia Hermansson
Filipstads SF
7:26.44500
+30.2900
3
Ida Hermansson
Filipstads SF
7:27.44600
+31.3000
4
Julia Forsgren
Grava SK
7:41.46000
+45.4400
5
Frida Lundgren
Filipstads SF
8:10.48900
+1:14.7300
6
Maja Björklund
Filipstads SF
10:02.60100
+3:06.18500
-
Linnéa Fredriksson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
D 14
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
6:09.36800
2
Kajsa Sköld
Filipstads SF
6:44.40300
+35.3400
3
Anja Stolpe
Filipstads SF
6:54.41300
+45.4400
-
Thea Hultman
Filipstads SF
23:59:59.8639800
H 12
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Filip Sundin
Grava SK
6:04.36300
2
Joel Lundgren Wikström
Grava SK
6:50.40900
+46.4500
3
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
7:05.42400
+1:01.6000
4
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
7:10.42900
+1:06.6500
5
Theo Abrahamsen
Filipstads SF
7:36.45500
+1:32.9100
6
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
7:57.47600
+1:53.11200
7
Kasper Karlsson
Filipstads SF
8:17.49600
+2:13.13200
8
Linus Ryen Blåder
Filipstads SF
8:42.52100
+2:38.15700
9
Tim Wigh-dahlgren
Filipstads SF
9:04.54300
+3:00.17900
10
Vigo Johansson
Grava SK
9:07.54600
+3:03.18200
-
Isak Holmgård
Grava SK
23:59:59.8639800
-
Sixten Bihl
Grava SK
23:59:59.8639800
H 14
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
5:28.32700
2
Fabian Hermansson
Filipstads SF
5:44.34300
+16.1500
3
Kasper Olsen
Grava SK
5:46.34500
+18.1700
4
Simon Johansson
Grava SK
6:10.36900
+42.4100
5
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
6:14.37300
+46.4500
6
Måns Olsen
Grava SK
6:37.39600
+1:09.6800
-
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-
Albin Källiden
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-
Axel Erixson
Grava SK
23:59:59.8639800
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Philippa Eriksson
Filipstads SF
4:27.26600
2
Ellen Berg
Granbergsdals IF
4:28.26700
+1
3
Amanda Frid
Filipstads SF
4:49.28800
+22.2100
4
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
5:00.29900
+33.3200
5
Tilda Eriksson
Filipstads SF
5:29.32800
+1:02.6100
6
Maja Hörnström
Grava SK
5:38.33700
+1:11.7000
7
Silje Abrahamsen
Filipstads SF
5:49.34800
+1:22.8100
8
Erica Hermansson
Filipstads SF
6:15.37400
+1:48.10700
9
Hannah Hedström
Grava SK
6:21.38000
+1:54.11300
10
Ebba Ryen Blåder
Filipstads SF
6:40.39900
+2:13.13200
11
Juni Rudström
Grava SK
7:00.41900
+2:33.15200
12
Amanda Kjellgren
Grava SK
7:35.45400
+3:08.18700
13
Klara Sköld
Filipstads SF
7:40.45900
+3:13.19200
14
Idde Risberg
Filipstads SF
8:18.49700
+3:51.23000
15
Nelly Björklund
Filipstads SF
8:21.50000
+3:54.23300
16
Saga Grundin
Grava SK
8:24.50300
+3:57.23600
-
Fanny Jansson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Tuva Buisson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Mija Fors
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Märta Modin
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Alicia Bohlemark
Filipstads SF
23:59:59.8639800
H 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ella Nordanbro
Grava SK
2
Amanda Holmen
Grava SK
3
Felix Grundin
Grava SK
4
Lowe Ekström
Grava SK
5
Isabelle Bohlemark
Filipstads SF
6
Joel Bohlemark
Filipstads SF
7
Villgot Ånerud
Filipstads SF
-
Josefine Johansson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Jakob Bronken Koski
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Johannes Isaksson
Grava SK
23:59:59.8639800
-
Olle Johansson
Grava SK
23:59:59.8639800
-
Carl Erixon
Grava SK
23:59:59.8639800
-
Emil Holmen
Grava SK
23:59:59.8639800
-
Joel Holmgård
Grava SK
23:59:59.8639800
-
Desirée Osbrink
Grava SK
23:59:59.8639800
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Albin Larsson
Filipstads SF
3:52.23100
2
Emil Larsson
Filipstads SF
4:11.25000
+19.1800
3
Hugo Ekström
Grava SK
4:19.25800
+27.2600
4
Jacob Samuelsson
Filipstads SF
7:00.41900
+3:08.18700
5
Hampus Lindqvist
Filipstads SF
7:15.43400
+3:23.20200
-
Albin Isaksson
Grava SK
23:59:59.8639800
-
Emanuel Henriksson
Grava SK
23:59:59.8639800