Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet
2016-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Blomberg
Volvo IF
1:59:15.715400
71.7p
2
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:03:18.739700
+4:03.24200
68.5p
3
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:03:25.740400
+4:10.24900
68.5p
4
Mikael Almén
Ryda SK
2:03:41.742000
+4:26.26500
68.3p
5
Lars Andervang
Fritsla Vik
2:04:09.744800
+4:54.29300
67.9p
6
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:06:03.756200
+6:48.40700
66.6p
7
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:08:21.770000
+9:06.54500
65.0p
8
Ulf Högfeldt
Borås SK
2:12:12.793100
+12:57.77600
62.5p
9
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
2:16:25.818400
+17:10.102900
60.0p
10
Hans Herbertsson
Borås SK
2:17:14.823300
+17:59.107800
59.5p
11
Robert Larsson
Högaborgs Athleter
2:17:42.826100
+18:27.110600
59.3p
12
Jerzy Krol
Björnstorps IF
2:17:42.826100
+18:27.110600
59.3p
13
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:19:01.834000
+19:46.118500
58.6p
14
Anders Carlson
OK Alehof
2:20:24.842300
+21:09.126800
57.8p
15
Anders Ringström
Axa SC
2:21:08.846700
+21:53.131200
57.4p
16
Jan Gotting
Tvärreds IF
2:22:28.854700
+23:13.139200
56.7p
17
Jan Carlsson
Ödeshögs SK
2:22:48.856700
+23:33.141200
56.6p
18
Tom Petersen
IF Ski Team Skåne
2:24:28.866700
+25:13.151200
55.7p
19
John Karlsson
OK Norrvirdarna
2:24:32.867100
+25:17.151600
55.7p
20
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:25:25.872400
+26:10.156900
55.3p
21
Magnus Grahn
Bredaryds SOK
2:25:29.872800
+26:14.157300
55.2p
22
Thomas Axberg
Axa SC
2:25:42.874100
+26:27.158600
55.1p
23
Joakim Rölander
Borås SK
2:25:48.874700
+26:33.159200
55.1p
24
Roger Skiöld
Borås SK
2:27:24.884300
+28:09.168800
54.3p
25
Magnus Ramsin
IFK Skövde SK
2:27:49.886800
+28:34.171300
54.1p
26
Göran Jern
IFK Skövde SK
2:27:55.887400
+28:40.171900
54.1p
27
Urban Nilsson
Vreta Skid o Mk
2:28:08.888700
+28:53.173200
54.0p
28
Gunnar Holmberg
Skanska IF
2:31:03.906200
+31:48.190700
52.7p
29
Niclas Andersson
IF Hallby SOK
2:31:08.906700
+31:53.191200
52.6p
30
Per Borgemo
Gamleby OK
2:32:13.913200
+32:58.197700
52.2p
31
Jonny Persson
OK Gipen
2:32:49.916800
+33:34.201300
51.9p
32
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
2:33:01.918000
+33:46.202500
51.8p
33
Åke Gunnarsson
Eksjö SOK
2:33:43.922200
+34:28.206700
51.5p
34
Mikael Rydström
IK Stern
2:36:00.935900
+36:45.220400
50.6p
35
Mats Hammarström
IFK Österbymo
2:36:54.941300
+37:39.225800
50.2p
36
Martin Synneby
Lerums SOK
2:37:34.945300
+38:19.229800
50.0p
37
Mats Eriksson
Bankeryds Skid o Mk
2:38:11.949000
+38:56.233500
49.7p
38
Anders Rosenberg
OK Landehof
2:42:15.973400
+43:00.257900
48.2p
39
Stefan Svensson
Äspereds IF
2:43:44.982300
+44:29.266800
47.6p
40
Mats Rekonius
Hermansby IF
2:43:58.983700
+44:43.268200
47.6p
41
Göran Dahlén
Medåkers IF
2:45:40.993900
+46:25.278400
47.0p
42
Göran Danielsson
OK Alehof
2:48:10.1008900
+48:55.293400
46.1p
43
Joakim Brischewski
Kungälvs Roddklubb
2:48:24.1010300
+49:09.294800
46.0p
44
Göran Wikström
Jönköpings OK
2:48:55.1013400
+49:40.297900
45.8p
45
Anders Mattsson
Högaborgs Athleter
2:49:31.1017000
+50:16.301500
45.6p
46
Torbjörn Appelros
Gränums IF
2:49:34.1017300
+50:19.301800
45.6p
47
Björn Söderblom
IK Nocout.se
2:50:21.1022000
+51:06.306500
45.4p
48
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
2:53:19.1039800
+54:04.324300
44.4p
49
Raimo Hiltunen
IFK Helsingborg
3:03:03.1098200
+1:03:48.382700
41.6p
50
Mikael Andersson
Hindås SK
3:06:52.1121100
+1:07:37.405600
40.6p
51
Svante Lahti
Hestra IF
3:07:47.1126600
+1:08:32.411100
40.3p
-
Peter Sprigg
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Rune Centerwall
FK Finn
23:59:58.8639700
-
-
Lars-Olof Axelsson
Uddevalla IS
23:59:59.8639800
-
-
Stig Simonsson
Ericsson IF, Mölndal
23:59:59.8639800
-
-
Per-Anders Lindén
Umara SC
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Wakéus
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Dan Bengtsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Benny Mild
Gällstads IF
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Lars Antonson
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Andersson
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Weng
Helsingörs SOK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Gunni
Holte Ski
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Johansson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
-
Per Landin
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
-
-
Karl-Erik Assarsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Lindgren
IK Stern
23:59:59.8639800
-