Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Nybroloppet
2016-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Meta Steinbach Olsson
Ronneby OK
2:10:43.784200
58.6p
2
Sonja Haas
Nybro Ski
2:18:10.828900
+7:27.44600
54.4p
3
Erika Karlsson
Nybro Ski
2:18:40.831900
+7:57.47600
54.2p
4
Katarina Eriksson
Nybro Ski
2:37:29.944800
+26:46.160500
46.0p
5
Elin Lundqvist
Nybro Ski
2:38:12.949100
+27:29.164800
45.7p
6
Malin Berggren
ASK Växjö
2:43:01.978000
+32:18.193700
44.1p
7
Wiola Larsson
Nybro Ski
2:47:05.1002400
+36:22.218100
42.7p
8
Johanna Elofsson
OK Dacke
2:50:17.1021600
+39:34.237300
41.7p
9
Monica Landström
Nybro Ski
2:53:17.1039600
+42:34.255300
40.8p
10
Marie Stigson
Nybro Ski
2:55:35.1053400
+44:52.269100
40.2p
11
Ann-ki Pålbrink
OK Gynge
2:56:57.1061600
+46:14.277300
39.8p
12
Caroline Erlingson
Stigmännen Karlshamn OK
2:58:35.1071400
+47:52.287100
39.4p
13
Jessica Wolmhed
Nybro Ski
3:11:29.1148800
+1:00:46.364500
36.2p
14
Madeleine Lagesson
Nybro Ski
3:11:53.1151200
+1:01:10.366900
36.1p
15
Sara Jönsson
OK Dacke
3:17:54.1187300
+1:07:11.403000
34.8p
16
Malin Olsson
OK Dacke
3:21:03.1206200
+1:10:20.421900
34.1p
17
Anna Midenby
Nybro Ski
3:24:12.1225100
+1:13:29.440800
33.5p
18
Jennie Rudolfsson
Stigmännen Karlshamn OK
3:29:07.1254600
+1:18:24.470300
32.5p
19
Maria Hallgren
Nybro Ski
3:33:45.1282400
+1:23:02.498100
31.7p
20
Isabell Svensson
Nybro Ski
3:36:29.1298800
+1:25:46.514500
31.2p
-
Sara Dolk
Hultsfreds Lk
23:59:59.8639800
-
-
Lina Fransson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johannes Knoll
OK Dacke
1:46:45.640400
77.5p
2
Joakim Åleheim
Nybro Ski
1:48:15.649400
+1:30.8900
75.9p
3
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
1:53:25.680400
+6:40.39900
71.1p
3
Lasse Ericsson
Nybro Ski
1:53:25.680400
+6:40.39900
71.1p
5
Mikael Magnusson
Nybro Ski
1:54:40.687900
+7:55.47400
70.0p
6
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
1:55:07.690600
+8:22.50100
69.6p
7
Ove Helgee
Alstermo IF
1:57:19.703800
+10:34.63300
67.8p
8
Oskar Larsson
Joa IF
1:58:27.710600
+11:42.70100
66.9p
9
Christian Ragnar
Berga SOK
1:58:38.711700
+11:53.71200
66.8p
10
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
1:58:57.713600
+12:12.73100
66.5p
11
Joakim Svensson
Hultsfreds Lk
1:58:58.713700
+12:13.73200
66.5p
12
Christian Olsson
Alstermo IF
1:59:14.715300
+12:29.74800
66.3p
13
David Fransson
ASK Växjö
1:59:34.717300
+12:49.76800
66.1p
14
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
1:59:58.719700
+13:13.79200
65.8p
15
Joakim Bydinger
Ronneby OK
2:00:56.725500
+14:11.85000
65.0p
15
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:00:56.725500
+14:11.85000
65.0p
17
Marcus Johansson
Växjö
2:01:07.726600
+14:22.86100
64.9p
18
David Erixon
IF Hallby SOK
2:01:20.727900
+14:35.87400
64.7p
19
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
2:01:38.729700
+14:53.89200
64.5p
20
Christian Hellerfelt
OK Dacke
2:01:40.729900
+14:55.89400
64.5p
21
Peter Svensson
Ruda IF
2:01:47.730600
+15:02.90100
64.4p
22
Johan Söderblom
Nybro Ski
2:02:23.734200
+15:38.93700
64.0p
23
Fredrik Eriksson
Nybro Ski
2:05:43.754200
+18:58.113700
61.7p
24
Markus Petré
Linköpings SK
2:05:50.754900
+19:05.114400
61.6p
25
Johannes Lindvall
Nybro Ski
2:05:52.755100
+19:07.114600
61.6p
26
JOHAN JONSSON
Nybro Ski
2:06:26.758500
+19:41.118000
61.2p
27
Ivar Carlsson
Nybro Ski
2:06:53.761200
+20:08.120700
60.9p
28
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:06:54.761300
+20:09.120800
60.9p
29
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:06:56.761500
+20:11.121000
60.9p
30
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:07:02.762100
+20:17.121600
60.8p
31
Niclas Johansson
IF Ski Team Skåne
2:07:24.764300
+20:39.123800
60.6p
32
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:07:49.766800
+21:04.126300
60.3p
33
Markus Eskilson
Linköpings SK
2:08:19.769800
+21:34.129300
60.0p
34
William Carlford
Hultsfreds Lk
2:08:33.771200
+21:48.130700
59.9p
35
Patrik Lundqvist
Nybro Ski
2:09:19.775800
+22:34.135300
59.4p
36
Klas Axell
ASK Växjö
2:09:23.776200
+22:38.135700
59.4p
37
Olof Blivik
OK Dacke
2:10:15.781400
+23:30.140900
58.8p
38
Christophe Zaninotti
Nybro Ski
2:10:22.782100
+23:37.141600
58.8p
38
Peter Drottman
Nybro Ski
2:10:22.782100
+23:37.141600
58.8p
40
Andreas Nilsson
Nybro Ski
2:10:32.783100
+23:47.142600
58.7p
41
Torbjörn Holmberg
Nybro Ski
2:10:37.783600
+23:52.143100
58.6p
42
Magnus Andersson
Ålems OK
2:10:39.783800
+23:54.143300
58.6p
43
Per-Åke Magnusson
Nybro Ski
2:10:40.783900
+23:55.143400
58.6p
44
Rickard Ahlex
Lessebo OK
2:10:56.785500
+24:11.145000
58.4p
45
Tony Christersson
Lenhovda IF
2:11:03.786200
+24:18.145700
58.4p
46
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:11:33.789200
+24:48.148700
58.1p
47
Åke Nyström
Ålems OK
2:11:56.791500
+25:11.151000
57.8p
48
Fredrik Hedlund
Ronneby OK
2:12:48.796700
+26:03.156200
57.3p
49
Håkan Almqvist
Nybro Ski
2:13:47.802600
+27:02.162100
56.8p
50
Mikael Karlsson
Axa SC
2:14:26.806500
+27:41.166000
56.4p
51
Tomas Johansson
Älmhult
2:14:29.806800
+27:44.166300
56.4p
52
Peter Ragnar
Berga SOK
2:14:33.807200
+27:48.166700
56.4p
53
Leif Engelholm
Nybro Ski
2:14:45.808400
+28:00.167900
56.2p
54
Sonny Långström
FK Vittus
2:15:00.809900
+28:15.169400
56.1p
55
Dennis Israelsson
Berga SOK
2:15:06.810500
+28:21.170000
56.0p
56
Mårten Guldstrand
Urshults IF
2:15:20.811900
+28:35.171400
55.9p
57
Magnus Jönsson
OK Dacke
2:15:40.813900
+28:55.173400
55.7p
58
Pär Eriksson
Nybro Ski
2:15:55.815400
+29:10.174900
55.6p
59
Rasmus Helgesson
Ölands SK
2:16:54.821300
+30:09.180800
55.1p
60
Fredrik Svensson
OK Dacke
2:17:57.827600
+31:12.187100
54.5p
61
Tomas Eriksson
Nybro Ski
2:18:09.828800
+31:24.188300
54.4p
61
Åke Larsson
Stigmännen Karlshamn OK
2:18:09.828800
+31:24.188300
54.4p
63
Roger Petersson
SOK Viljan
2:18:26.830500
+31:41.190000
54.3p
64
Claes Klintefors
Nybro Ski
2:19:28.836700
+32:43.196200
53.8p
65
Johan Norrlin
ASK Växjö
2:19:42.838100
+32:57.197600
53.6p
66
Johan Lihné
ASK Växjö
2:19:43.838200
+32:58.197700
53.6p
67
Jim Dahlberg
Urshults IF
2:19:59.839800
+33:14.199300
53.5p
68
Thomas Johnsson
Nybro Ski
2:20:01.840000
+33:16.199500
53.5p
69
Mats Asplund
Nybro Ski
2:20:14.841300
+33:29.200800
53.4p
70
Per Pedersen
Nybro Ski
2:21:01.846000
+34:16.205500
53.0p
71
Anders Borgehed
Urshults IF
2:21:16.847500
+34:31.207000
52.9p
72
Kent Eriksson
Hultsfreds Lk
2:21:19.847800
+34:34.207300
52.8p
73
Lars Olof Lundquist
Nybro Ski
2:21:32.849100
+34:47.208600
52.7p
74
Peter Svensson
Nybro Ski
2:22:17.853600
+35:32.213100
52.4p
75
Magnus Olofsson
Nybro Ski
2:23:22.860100
+36:37.219600
51.9p
76
Bujar Bunjaku
Nybro Ski
2:23:26.860500
+36:41.220000
51.8p
77
Magnus Sivertsson
Nybro Ski
2:24:49.868800
+38:04.228300
51.2p
78
Per Levin
FK Åsen
2:25:45.874400
+39:00.233900
50.8p
79
Patric Smedberg
Elmhults SC
2:26:04.876300
+39:19.235800
50.6p
80
Håvard Eriksen
SOK Viljan
2:26:24.878300
+39:39.237800
50.5p
81
Ulf Lindvall
Nybro Ski
2:26:37.879600
+39:52.239100
50.4p
82
Urban Midenby
Nybro Ski
2:27:14.883300
+40:29.242800
50.1p
83
Mikael Öhrn
Hvetlanda SK
2:27:15.883400
+40:30.242900
50.1p
84
Johan Petersson
Nybro Ski
2:27:41.886000
+40:56.245500
49.9p
85
Håkan Aronsson
FK Vittus
2:28:17.889600
+41:32.249100
49.7p
86
Björn Andersson
ASK Växjö
2:29:55.899400
+43:10.258900
49.0p
87
Martin Ståhlgren
Hvetlanda SK
2:30:23.902200
+43:38.261700
48.8p
88
Henrik Svensson
Hvetlanda SK
2:30:24.902300
+43:39.261800
48.8p
89
Lars Palmblad
Nybro Ski
2:30:31.903000
+43:46.262500
48.7p
89
Viktor Rikner
Föra AIK
2:30:31.903000
+43:46.262500
48.7p
91
Björn Johansson
Målerås IF
2:30:34.903300
+43:49.262800
48.7p
92
Jonas Olander
Nybro Ski
2:31:19.907800
+44:34.267300
48.4p
93
Jan Johansson
SOK Viljan
2:31:47.910600
+45:02.270100
48.2p
94
Jacob Hermansson
ASK Växjö
2:31:57.911600
+45:12.271100
48.1p
95
John Johansson
Nybro Ski
2:32:25.914400
+45:40.273900
47.9p
96
Mattias Ahlbert
Sya SK
2:32:33.915200
+45:48.274700
47.9p
97
Jörgen Nilsson
FK Åsen
2:32:37.915600
+45:52.275100
47.9p
98
Robin Jönsson
Stigmännen Karlshamn OK
2:33:14.919300
+46:29.278800
47.6p
99
Simon Tenland
ASK Växjö
2:33:43.922200
+46:58.281700
47.4p
100
Martin Nilsén
Nybro Ski
2:33:47.922600
+47:02.282100
47.4p
101
Bo Oskar Holgersson
OK Dacke
2:33:58.923700
+47:13.283200
47.3p
102
Axel Lennartsson
Nybro Ski
2:34:00.923900
+47:15.283400
47.3p
103
Björn Johansson
Lenhovda IF
2:34:10.924900
+47:25.284400
47.3p
104
Mattias Olsson
Axa SC
2:35:45.934400
+49:00.293900
46.7p
105
Folke Lindroos
Lenhovda IF
2:36:00.935900
+49:15.295400
46.6p
106
Jerker Hagman
SOK Viljan
2:36:22.938100
+49:37.297600
46.4p
107
Patrik Johansson
Kexholms SK
2:36:28.938700
+49:43.298200
46.4p
108
Nicklas Svensson
Hvetlanda SK
2:36:29.938800
+49:44.298300
46.4p
109
Magnus Gustafsson
Urshults IF
2:37:02.942100
+50:17.301600
46.2p
110
Martin Hed
Hultsfreds Lk
2:37:32.945100
+50:47.304600
46.0p
111
Fabian Rappe
Ålems OK
2:37:53.947200
+51:08.306700
45.9p
112
Andreas Johansson
ASK Växjö
2:39:16.955500
+52:31.315000
45.4p
113
Hans Johansson
Nybro Ski
2:39:32.957100
+52:47.316600
45.3p
114
Arne Franzen
Hvetlanda SK
2:40:00.959900
+53:15.319400
45.1p
115
Ulf Landström
Nybro Ski
2:41:11.967000
+54:26.326500
44.7p
116
Peder Kvillemo
SOK Viljan
2:42:05.972400
+55:20.331900
44.4p
117
Håkan Andersson
OK Dacke
2:42:18.973700
+55:33.333200
44.3p
118
Mikael Johansson
Nybro Ski
2:42:29.974800
+55:44.334300
44.2p
119
Anders Johansson
Nybro Ski
2:42:38.975700
+55:53.335200
44.2p
120
Thomas Almqvist
FK Vittus
2:42:59.977800
+56:14.337300
44.1p
121
Patrik Karlsson
Hultsfreds Lk
2:43:30.980900
+56:45.340400
43.9p
122
Dennis Hallen
ASK Växjö
2:44:05.984400
+57:20.343900
43.7p
123
Urban Eliasson
Nybro Ski
2:44:24.986300
+57:39.345800
43.6p
124
Anders Lundh
Lenhovda IF
2:44:28.986700
+57:43.346200
43.6p
125
Fredric Norman
Berga SOK
2:45:11.991000
+58:26.350500
43.3p
126
Måns Eriksson
Ronneby OK
2:46:35.999400
+59:50.358900
42.9p
127
Conny Ekelund
Kexholms SK
2:46:36.999500
+59:51.359000
42.9p
128
Henrik Franzén
Hvetlanda SK
2:47:01.1002000
+1:00:16.361500
42.7p
129
Johan Karlsson
Stigmännen Karlshamn OK
2:47:14.1003300
+1:00:29.362800
42.7p
130
Lars Madestam
Nybro Ski
2:47:43.1006200
+1:00:58.365700
42.5p
131
BO Tenland
ASK Växjö
2:48:57.1013600
+1:02:12.373100
42.1p
132
Lars Olof Tapper
Åf SK
2:50:24.1022300
+1:03:39.381800
41.7p
133
Anders Nilsson
OK Orion
2:50:31.1023000
+1:03:46.382500
41.7p
134
Lars-olof Svensson
ASK Växjö
2:50:53.1025200
+1:04:08.384700
41.5p
135
Johan Magnusson
Nybro Ski
2:52:06.1032500
+1:05:21.392000
41.2p
136
Ulrick Rodin
OK Dacke
2:53:21.1040000
+1:06:36.399500
40.8p
137
Karl-evert Annegård
SOK Viljan
2:53:46.1042500
+1:07:01.402000
40.7p
138
Anders Elmdahl
Nybro Ski
2:53:51.1043000
+1:07:06.402500
40.7p
139
Roger Persson
Treby IF
2:54:39.1047800
+1:07:54.407300
40.4p
140
Lars Blomqvist
Urshults IF
3:01:11.1087000
+1:14:26.446500
38.7p
141
Anton Aldentun
Färjestadens Motions-IF
3:01:31.1089000
+1:14:46.448500
38.6p
142
Stefan Andersson
Föra AIK
3:02:24.1094300
+1:15:39.453800
38.4p
143
Fredrik Brorsson
Stigmännen Karlshamn OK
3:03:48.1102700
+1:17:03.462200
38.0p
144
Pentti Isaksson
Ålems OK
3:04:39.1107800
+1:17:54.467300
37.8p
145
Ronny Andersson
Ölands SK
3:05:36.1113500
+1:18:51.473000
37.6p
146
Mats Rosenberg
Stigmännen Karlshamn OK
3:06:43.1120200
+1:19:58.479700
37.3p
147
Ulf Johansson
Elmhults SC
3:07:10.1122900
+1:20:25.482400
37.2p
148
Roger Wilsson
Electrolux IF
3:07:52.1127100
+1:21:07.486600
37.0p
149
Erik Steen
IF Ski Team Skåne
3:10:30.1142900
+1:23:45.502400
36.4p
150
Mattias Olsson
Stigmännen Karlshamn OK
3:14:28.1166700
+1:27:43.526200
35.5p
151
Joakim Aldentun
Färjestadens Motions-IF
3:17:03.1182200
+1:30:18.541700
34.9p
152
Göran Ren Sjöbeck
ASK Växjö
3:24:46.1228500
+1:38:01.588000
33.4p
153
Martin Erlandsson
Nybro Ski
3:24:54.1229300
+1:38:09.588800
33.3p
154
Simon Lind
Högby IF
3:45:04.1350300
+1:58:19.709800
29.9p
-
Emil Folkesson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
-
Christer Solstrand
SOK Viljan
23:59:58.8639700
-
-
Kent Johnsson
Alvesta SOK
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Petersson
Björkshults IF
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Ekström
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Rubensson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Peter Dyvik
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Jacobsson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Lövgren
SOK Viljan
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Axenbrant
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Åhnstrand
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Nilsfors
Berga SOK
23:59:59.8639800
-
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ophelia Haas
Nybro Ski
1:22:16.493500
64.4p
2
Elina Aggerstam
ASK Växjö
1:35:38.573700
+13:22.80100
55.4p
3
Annica Hägglund
Njutångers IF SK
1:42:19.613800
+20:03.120200
51.8p
-
Christina Tenland
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Roos Simonsson
Södra Vi IF
2:35:34.933300
46.7p
2
Cecilia Sundbring
Nybro Ski
2:48:13.1009200
+12:39.75800
42.4p
3
Jenny Nachtweij
Västervik
2:49:50.1018900
+14:16.85500
41.9p
4
Åse Petersson
Oskarshamn
2:51:11.1027000
+15:37.93600
41.5p
5
Elin Lindhage
Nybro Ski
3:04:16.1105500
+28:42.172100
37.9p
6
Sofia Erlandsson
Västervik
3:06:54.1121300
+31:20.187900
37.2p
7
Carina Turesson
Axa SC
3:21:16.1207500
+45:42.274100
34.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
8
Eva Arnesson
Nybro Ski
3:29:51.1259000
+54:17.325600
32.4p
9
Jenny Folkesson
Brittatorps Tk
3:31:08.1266700
+55:34.333300
32.2p
10
Catarina Jonasson
Brittatorps Tk
3:41:18.1327700
+1:05:44.394300
30.4p
11
Cecilia Pettersson
Karlskrona
3:43:06.1338500
+1:07:32.405100
30.2p
12
Margareta Bergqvist
Brittatorps Tk
4:28:23.1610200
+1:52:49.676800
24.4p
13
Mimmi Lejon
Kristianstad
4:56:19.1777800
+2:20:45.844400
21.8p
-
Gunilla Eriksson Annehill
Brittatorps Tk
23:59:58.8639700
-
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:21:24.848300
52.8p
2
Robert Hjelm
Vimmerby
2:21:34.849300
+10.900
52.7p
3
Tony Henriksson
Ronneby OK
2:22:16.853500
+52.5100
52.4p
4
Patrik Ingelström
Ösby IF
2:25:39.873800
+4:15.25400
50.8p
5
Joakim Johansson
Nybro
2:25:42.874100
+4:18.25700
50.8p
6
Peder Wiklund
Karlskrona
2:26:48.880700
+5:24.32300
50.3p
7
Roger Olsson
Nybro Ski
2:27:04.882300
+5:40.33900
50.2p
8
Magnus Jönsson
Tingsryd
2:27:26.884500
+6:02.36100
50.0p
9
Joakim Melin
IFK Sävsjö SK
2:33:06.918500
+11:42.70100
47.7p
10
Jonatan Gustafsson
Växjö
2:33:18.919700
+11:54.71300
47.6p
11
Ulf Isaksson
Hässleby SOK
2:33:28.920700
+12:04.72300
47.5p
12
Peter Karlsson
Hultsfred
2:34:58.929700
+13:34.81300
47.0p
13
Magnus Larsson Hoffstein
Karlskrona
2:37:56.947500
+16:32.99100
45.8p
14
Magnus Frisk
Växjö
2:38:44.952300
+17:20.103900
45.5p
15
Anders Henriksson
Nybro Ski
2:39:33.957200
+18:09.108800
45.3p
16
Patrik Sundin
Hultsfreds Lk
2:41:50.970900
+20:26.122500
44.5p
17
Gustaf Westman
Nybro Ski
2:41:51.971000
+20:27.122600
44.5p
18
Thomas Runesson
Växjö
2:42:28.974700
+21:04.126300
44.2p
19
Peder Rosqvist
Nybro
2:43:03.978200
+21:39.129800
44.0p
20
Stefan Johansson
Växjö
2:44:50.988900
+23:26.140500
43.4p
21
Stefan Brorsson
Nybro Ski
2:45:14.991300
+23:50.142900
43.3p
22
Henrik Ljungberg
ASK Växjö
2:45:59.995800
+24:35.147400
43.1p
23
Magnus Petersson
Oskarshamn
2:46:22.998100
+24:58.149700
42.9p
24
Patrik Agardh
Växjö
2:47:48.1006700
+26:24.158300
42.5p
24
Emanuel Tirenå
Växjö
2:47:48.1006700
+26:24.158300
42.5p
26
Joachim Lindh
Nybro Ski
2:48:21.1010000
+26:57.161600
42.3p
27
Peter Hilmersson
IF Ski Team Skåne
2:49:02.1014100
+27:38.165700
42.1p
28
Jonas Hellsten
Nybro Ski
2:50:01.1020000
+28:37.171600
41.8p
29
Henrik Nilsson
Växjö
2:50:11.1021000
+28:47.172600
41.8p
30
Lars Noresten
OK Dacke
2:51:18.1027700
+29:54.179300
41.4p
31
Adm Sund
Tingsryd
2:51:47.1030600
+30:23.182200
41.3p
32
Tony Ideström
Nybro Ski
2:53:07.1038600
+31:43.190200
40.9p
33
Lennart Arnesson
Nybro Ski
2:54:31.1047000
+33:07.198600
40.5p
34
Mats Fredriksson
Nybro Ski
2:55:48.1054700
+34:24.206300
40.1p
35
Niklas Ericson
OK Dacke
2:57:48.1066700
+36:24.218300
39.6p
36
Mikael Gustafsson
Växjö
2:58:36.1071500
+37:12.223100
39.4p
37
Anders Wickström
Nybro Ski
2:59:24.1076300
+38:00.227900
39.1p
38
Per Dejke
Nybro Ski
3:02:32.1095100
+41:08.246700
38.3p
39
Ulf Åberg
Nybro Ski
3:02:43.1096200
+41:19.247800
38.3p
40
Svenne Börjesson
Stigmännen Karlshamn OK
3:03:55.1103400
+42:31.255000
38.0p
41
Jon Laesi
Avesta
3:04:01.1104000
+42:37.255600
37.9p
42
Staffan Sandberg
Ronneby OK
3:05:35.1113400
+44:11.265000
37.6p
43
Carl Wickström
Nybro Ski
3:05:56.1115500
+44:32.267100
37.5p
44
Anders Johansson
Kexholms SK
3:06:13.1117200
+44:49.268800
37.4p
45
Knut Lange
Elmhults SC
3:06:56.1121500
+45:32.273100
37.2p
46
Patrik Simonsson
Södra Vi IF
3:08:26.1130500
+47:02.282100
36.9p
47
Mikael Åfors
Axa SC
3:09:17.1135600
+47:53.287200
36.7p
48
Mikael Pettersson
Nybro Ski
3:13:08.1158700
+51:44.310300
35.8p
49
Mathias Engblom
Kristianstad
3:13:33.1161200
+52:09.312800
35.7p
50
David Ståhl
Mörbylånga
3:13:54.1163300
+52:30.314900
35.6p
51
Anders Åberg
No Club
3:15:54.1175300
+54:30.326900
35.2p
52
Jim Elofsson
Emmaboda-Verda OK
3:16:00.1175900
+54:36.327500
35.2p
53
Pontus Ottosson
Nybro
3:16:20.1177900
+54:56.329500
35.1p
54
Tony Svensson
Ösby IF
3:17:25.1184400
+56:01.336000
34.9p
55
Daniel Persson
Nybro Ski
3:17:32.1185100
+56:08.336700
34.8p
56
Magnus Pettersson
Nybro Ski
3:19:44.1198300
+58:20.349900
34.4p
57
Thomas Persson
Tingsryd
3:20:06.1200500
+58:42.352100
34.3p
58
Andreas Turesson
Axa SC
3:21:10.1206900
+59:46.358500
34.1p
59
Dante Alarcon Vargas
ASK Växjö
3:26:23.1238200
+1:04:59.389800
33.1p
60
Jakob Svensson
Tingsryd
3:28:00.1247900
+1:06:36.399500
32.8p
61
Fredrik Wähl
Kalmar
3:28:09.1248800
+1:06:45.400400
32.7p
62
Christian Arthursson
Axa SC
3:28:41.1252000
+1:07:17.403600
32.6p
63
Erik Törnblom
Kristianstad
3:32:03.1272200
+1:10:39.423800
32.0p
64
David Edman
Nybro Ski
3:34:35.1287400
+1:13:11.439000
31.6p
65
Lars-Erik Persson
Älmhult
3:38:21.1310000
+1:16:57.461600
30.9p
66
Stefan Olsson
Axa SC
3:45:47.1354600
+1:24:23.506200
29.7p
67
Anders Kaldner
Berga SOK
3:46:03.1356200
+1:24:39.507800
29.7p
-
Gustavo Frauca
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Jakobsson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Carl-Eric Andersson
Kalmar
23:59:59.8639800
-
-
Rikard Fransson
Emmaboda SS
23:59:59.8639800
-
-
Per Ivan Engström
OK Orion
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Magnusson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Markus Ilke
Oskarshamn
23:59:59.8639800
-
-
Tony Svedenås
Kexholms SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Jonsson
Vetlanda
23:59:59.8639800
-
-
Björn Johansson
Bromölla
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sara Rosén
Vetlanda
1:23:39.501800
63.3p
2
Victoria Lundh
Lenhovda IF
1:30:33.543200
+6:54.41300
58.5p
3
Maria Idberg
Kalmar
1:38:23.590200
+14:44.88300
53.8p
4
Gunnel Aggerstam
Växjö
1:44:04.624300
+20:25.122400
50.9p
5
Majvie Annegård
SOK Viljan
1:55:37.693600
+31:58.191700
45.8p
6
Hanna Olsen
Stigmännen Karlshamn OK
2:11:30.788900
+47:51.287000
40.3p
7
Malena Olsson
Kristianstad
2:36:20.937900
+1:12:41.436000
33.9p
-
Linda Engqvist
Nättraby
23:59:58.8639700
-