Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2016-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:48:10.648900
85.9p
2
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:48:35.651400
+25.2400
85.5p
3
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:50:11.661000
+2:01.12000
84.0p
4
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:51:00.665900
+2:50.16900
83.2p
5
Martin Damm
Björkfors GOIF
1:54:17.685600
+6:07.36600
80.2p
6
Mattias Claesson
OK Landehof
1:57:22.704100
+9:12.55100
77.6p
7
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
1:57:43.706200
+9:33.57200
77.3p
8
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:57:50.706900
+9:40.57900
77.3p
9
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:58:22.710100
+10:12.61100
76.8p
10
Rasmus Ax
Ulricehamns IF
1:58:43.712200
+10:33.63200
76.5p
11
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
1:59:03.714200
+10:53.65200
76.3p
12
Ragnar Crona
Volvo IF
1:59:45.718400
+11:35.69400
75.7p
13
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:00:00.719900
+11:50.70900
75.5p
14
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
2:00:24.722300
+12:14.73300
75.2p
15
Johannes Carlzén
Ulricehamns IF
2:00:58.725700
+12:48.76700
74.8p
16
Simon Larsson
Äspereds IF
2:01:57.731600
+13:47.82600
74.1p
17
Eric Jansson
Tranemo IF
2:03:27.740600
+15:17.91600
73.0p
18
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:03:34.741300
+15:24.92300
72.9p
19
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
2:03:45.742400
+15:35.93400
72.8p
20
Linus Svensson
Grönahögs IK
2:06:57.761600
+18:47.112600
70.5p
21
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:07:20.763900
+19:10.114900
70.3p
22
Adam Blomberg
Volvo IF
2:07:21.764000
+19:11.115000
70.3p
23
Dick Gustafsson
OK Landehof
2:07:26.764500
+19:16.115500
70.2p
24
Marcus Ullman
OK Alehof
2:07:59.767800
+19:49.118800
69.9p
25
Martin Ahlberger
Hestra IF
2:08:24.770300
+20:14.121300
69.6p
26
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:09:47.778600
+21:37.129600
68.7p
27
David Fransson
ASK Växjö
2:09:51.779000
+21:41.130000
68.6p
28
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:10:25.782400
+22:15.133400
68.3p
29
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:10:30.782900
+22:20.133900
68.2p
30
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
2:10:36.783500
+22:26.134500
68.2p
31
Jimmy Friestad
IK Stern
2:10:38.783700
+22:28.134700
68.1p
32
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:10:57.785600
+22:47.136600
67.9p
33
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
2:11:24.788300
+23:14.139300
67.7p
34
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
2:11:33.789200
+23:23.140200
67.6p
35
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:11:59.791800
+23:49.142800
67.3p
36
Ove Helgee
Alstermo IF
2:12:06.792500
+23:56.143500
67.2p
37
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:12:12.793100
+24:02.144100
67.2p
38
Lars Olsson
Hestra IF
2:12:39.795800
+24:29.146800
66.9p
39
Anders Lilja
IK Stern
2:13:25.800400
+25:15.151400
66.4p
40
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:13:48.802700
+25:38.153700
66.2p
41
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:14:02.804100
+25:52.155100
66.1p
42
Stefa Carlen
OK Landehof
2:14:10.804900
+26:00.155900
66.0p
43
Johan Käll
Borås GIF
2:14:25.806400
+26:15.157400
65.9p
44
Peder Gustavsson
Ulricehamns IF
2:14:39.807800
+26:29.158800
65.7p
45
Andreas Mäkinen
Äspereds IF
2:14:51.809000
+26:41.160000
65.6p
46
Johan Karlsson
Överkalix IF
2:14:54.809300
+26:44.160300
65.6p
47
Pär Tudén
Sya SK
2:15:06.810500
+26:56.161500
65.5p
48
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:15:56.815500
+27:46.166500
65.0p
49
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
2:16:17.817600
+28:07.168600
64.8p
50
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:16:35.819400
+28:25.170400
64.6p
51
Markus Olin
IK Hakarpspojkarna
2:16:36.819500
+28:26.170500
64.6p
52
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:16:37.819600
+28:27.170600
64.6p
53
Martin Edman
Ulricehamns IF
2:16:41.820000
+28:31.171000
64.6p
54
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:16:46.820500
+28:36.171500
64.5p
55
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:16:48.820700
+28:38.171700
64.5p
56
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:16:56.821500
+28:46.172500
64.4p
57
Magnus Blohm
Magra IS
2:17:02.822100
+28:52.173100
64.4p
58
Henning Bergqvist
IK Stern
2:17:06.822500
+28:56.173500
64.3p
59
Simon Johansson
IK Ymer
2:17:34.825300
+29:24.176300
64.1p
60
Oskar Sagne
IF Rigor
2:17:41.826000
+29:31.177000
64.0p
61
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:18:10.828900
+30:00.179900
63.7p
62
Joakim Carlson
IK Trasten
2:18:18.829700
+30:08.180700
63.7p
63
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:18:25.830400
+30:15.181400
63.6p
64
Mikael Samuelsson
Serneke IF
2:18:34.831300
+30:24.182300
63.5p
65
Per Sandström
Eds SK
2:18:34.831300
+30:24.182300
63.5p
66
Anders Karlsson
IK Trasten
2:18:46.832500
+30:36.183500
63.4p
67
Lars Andervang
Fritsla Vik
2:18:51.833000
+30:41.184000
63.4p
68
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:18:53.833200
+30:43.184200
63.3p
69
Eddy Lidström
OK Landehof
2:18:55.833400
+30:45.184400
63.3p
70
Stefan Larsson
Rydboholms SK
2:20:00.839900
+31:50.190900
62.7p
71
Anders Olsson
Borås GIF
2:20:04.840300
+31:54.191300
62.7p
72
Daniel Åstrand
IF Hallby SOK
2:20:26.842500
+32:16.193500
62.5p
73
Peter Sprigg
Ulricehamns IF
2:20:26.842500
+32:16.193500
62.5p
74
Stefan Olsson
Axa SC
2:20:32.843100
+32:22.194100
62.5p
75
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
2:20:57.845600
+32:47.196600
62.2p
76
Martin Sylven
Skogsbygdens IF
2:21:04.846300
+32:54.197300
62.2p
77
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
2:21:35.849400
+33:25.200400
61.9p
78
Christian Olsson
Alstermo IF
2:21:38.849700
+33:28.200700
61.9p
79
Martin Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
2:21:40.849900
+33:30.200900
61.9p
80
Viktor Josefsson
IF Hallby SOK
2:21:55.851400
+33:45.202400
61.7p
81
Hans Richard Knubbe
IK Trasten
2:22:31.855000
+34:21.206000
61.4p
82
Jonas Sörensson
Umara SC
2:22:39.855800
+34:29.206800
61.4p
83
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:23:24.860300
+35:14.211300
61.0p
84
Jonas Karlsson
OK Landehof
2:24:04.864300
+35:54.215300
60.6p
85
Fredrik Larsson
Borås SK
2:24:06.864500
+35:56.215500
60.6p
86
Clas Olsson
Äspereds IF
2:24:38.867700
+36:28.218700
60.4p
87
Nils Risberg
Sundbybergs IK
2:24:46.868500
+36:36.219500
60.3p
88
Royne Andersson
Norabygdens SK
2:25:03.870200
+36:53.221200
60.2p
89
Viktor park
Gnosjö FK
2:25:05.870400
+36:55.221400
60.1p
90
Jan Evertsson
IK Trasten
2:25:21.872000
+37:11.223000
60.0p
91
Jerzy Krol
Björnstorps IF
2:25:50.874900
+37:40.225900
59.8p
92
Johannes Carlsson Matti
Axa SC
2:26:14.877300
+38:04.228300
59.6p
93
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:26:38.879700
+38:28.230700
59.4p
94
Per Andersson
Borås SK
2:26:52.881100
+38:42.232100
59.3p
95
Andreas Henningsson
Högaborgs Athleter
2:26:53.881200
+38:43.232200
59.3p
96
Andreas Ulveström
Hestra IF
2:26:55.881400
+38:45.232400
59.3p
97
Erik Svensson
Alvesta SOK
2:27:09.882800
+38:59.233800
59.2p
98
Viktor Johansson
Umara SC
2:27:22.884100
+39:12.235100
59.1p
99
Emil Fritzell
Mullsjö SOK
2:27:23.884200
+39:13.235200
59.0p
100
Linus Wallden
Nässjö SF
2:27:35.885400
+39:25.236400
58.9p
101
Eskil Mattsson
IK Stern
2:27:39.885800
+39:29.236800
58.9p
102
Christian Bengtsson
IF Ski Team Skåne
2:27:39.885800
+39:29.236800
58.9p
103
Michael Johansson
IK Stern
2:27:41.886000
+39:31.237000
58.9p
104
Glenn Lövgren
Ulricehamns IF
2:28:13.889200
+40:03.240200
58.7p
105
Peter Rosén
IK Ymer
2:28:14.889300
+40:04.240300
58.6p
106
Mikael Lugn
Brännebrona SK
2:28:14.889300
+40:04.240300
58.6p
107
Dennis Öberg
Göteborg
2:28:19.889800
+40:09.240800
58.6p
108
Anders Erlandsson
Skanska IF
2:28:19.889800
+40:09.240800
58.6p
109
Andreas Schöndell
IK Stern
2:28:24.890300
+40:14.241300
58.6p
110
Hans Larsson
Eds SK
2:28:27.890600
+40:17.241600
58.5p
111
Ulrik Svensson
IF Hallby SOK
2:28:43.892200
+40:33.243200
58.4p
112
Marcus Magnusson
Tranemo IF
2:28:53.893200
+40:43.244200
58.3p
113
Alexander Nilsson
Tranemo IF
2:28:56.893500
+40:46.244500
58.3p
114
Gustav Sterner
Köla AIK
2:29:11.895000
+41:01.246000
58.2p
115
Rikard Junblad
Simlångsdalens IF
2:30:11.901000
+42:01.252000
57.8p
116
Arvid Öhrn
IK Vista
2:30:25.902400
+42:15.253400
57.6p
117
Robert Larsson
Högaborgs Athleter
2:30:43.904200
+42:33.255200
57.5p
118
Lars Leijon
Mullsjö SOK
2:31:32.909100
+43:22.260100
57.2p
119
Anders Joelsson
OK Landehof
2:31:53.911200
+43:43.262200
57.0p
120
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
2:32:56.917500
+44:46.268500
56.5p
121
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:33:10.918900
+45:00.269900
56.4p
122
Torsten Sörvik
IK Stern
2:33:16.919500
+45:06.270500
56.4p
123
Alexander Friberg
Sya SK
2:33:33.921200
+45:23.272200
56.3p
124
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:34:17.925600
+46:07.276600
56.0p
125
Patrik Hedemyr
Hindås SK
2:34:22.926100
+46:12.277100
55.9p
126
Michael Persson
OK Landehof
2:34:24.926300
+46:14.277300
55.9p
127
Per Fägersten
IK Trasten
2:34:24.926300
+46:14.277300
55.9p
128
Michael Svensson
Berga SOK
2:34:34.927300
+46:24.278300
55.8p
129
Mikael Corbé
Borås GIF
2:34:49.928800
+46:39.279800
55.7p
130
Mikael Simon
FK Finn
2:34:52.929100
+46:42.280100
55.7p
131
Niclas Johansson
IF Ski Team Skåne
2:34:53.929200
+46:43.280200
55.7p
132
Thomas Axberg
Axa SC
2:36:06.936500
+47:56.287500
55.2p
133
Robert Nilsson
Ulricehamns IF
2:36:19.937800
+48:09.288800
55.1p
134
Henrik Hellström
Axa SC
2:36:34.939300
+48:24.290300
55.0p
135
Håkan Ek
Grönahögs IK
2:36:36.939500
+48:26.290500
55.0p
136
Per-Anders Lindén
Umara SC
2:36:38.939700
+48:28.290700
55.0p
137
Daniel Stenmarker
Malmbäck IF
2:36:46.940500
+48:36.291500
54.9p
138
Cristian Bodin
IK Stern
2:36:47.940600
+48:37.291600
54.9p
139
Jimmy Svantesson
Ryda SK
2:36:48.940700
+48:38.291700
54.9p
140
Ola Grauers
Mullsjö SOK
2:36:56.941500
+48:46.292500
54.9p
141
Andreas Karlsson
SK Hylte
2:37:26.944500
+49:16.295500
54.7p
142
Anders Furéh
Borås SK
2:37:31.945000
+49:21.296000
54.6p
143
Andreas Eriksson
Hestra SSK
2:37:33.945200
+49:23.296200
54.6p
144
Filip Wärnelöv
Gnosjö FK
2:37:48.946700
+49:38.297700
54.5p
145
Jonathan Ericsson
Äspereds IF
2:37:51.947000
+49:41.298000
54.5p
146
Robin Eriksson
Hestra SSK
2:38:24.950300
+50:14.301300
54.3p
147
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:38:29.950800
+50:19.301800
54.2p
148
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:39:04.954300
+50:54.305300
54.0p
149
Anders Svahn
IF Ski Team Skåne
2:39:28.956700
+51:18.307700
53.9p
150
Anders Ringström
Axa SC
2:39:48.958700
+51:38.309700
53.7p
151
Staffan Kanen
OK Landehof
2:39:51.959000
+51:41.310000
53.7p
152
Alexander Gustavsson
IK Stern
2:40:06.960500
+51:56.311500
53.6p
153
Magnus Allard
IF Hallby SOK
2:40:15.961400
+52:05.312400
53.5p
154
Michael Asplund
Täby IS SK
2:40:16.961500
+52:06.312500
53.5p
155
Johan Svärd
IF Ski Team Skåne
2:40:37.963600
+52:27.314600
53.4p
156
Fredrik Nyberg
OK Landehof
2:40:47.964600
+52:37.315600
53.3p
157
Dan Andersson
Äspereds IF
2:40:57.965600
+52:47.316600
53.3p
158
Linus Andersson
Gnosjö FK
2:41:05.966400
+52:55.317400
53.2p
159
Daniel Nilsson
OK Landehof
2:41:06.966500
+52:56.317500
53.2p
160
Johan Hartler
IK Stern
2:41:19.967800
+53:09.318800
53.1p
161
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:41:39.969800
+53:29.320800
53.0p
162
Patrik Alberud
Borås SK
2:41:53.971200
+53:43.322200
52.9p
163
Jonas Kronmarker
Mullsjö SOK
2:42:43.976200
+54:33.327200
52.6p
164
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
2:43:18.979700
+55:08.330700
52.4p
165
Fredrik Runesson
IK Stern
2:43:21.980000
+55:11.331000
52.4p
166
Marcus Andersson
IF Ski Team Skåne
2:43:22.980100
+55:12.331100
52.4p
167
John Simonsson
IK Stern
2:43:29.980800
+55:19.331800
52.3p
168
Harri Sjöblom
Svenljunga IK
2:43:59.983800
+55:49.334800
52.1p
169
Christian Eriksson
Hestra IF
2:44:07.984600
+55:57.335600
52.1p
170
Henrik Hammelsø
København SK
2:44:45.988400
+56:35.339400
51.9p
171
Tobias Espling
IFK Helsingborg
2:44:47.988600
+56:37.339600
51.8p
172
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
2:45:01.990000
+56:51.341000
51.8p
173
Marcus Öhrn
IK Vista
2:45:09.990800
+56:59.341800
51.7p
174
Mikael Nordquist
Dala-Järna IK
2:45:14.991300
+57:04.342300
51.7p
175
Simon Gunnarsson
Simlångsdalens IF
2:45:31.993000
+57:21.344000
51.6p
176
Erik Jedvik
Aktivitus Sports Club
2:45:32.993100
+57:22.344100
51.6p
177
Nicklas Sundell
OK Landehof
2:45:59.995800
+57:49.346800
51.4p
178
Simon Torstensson
Axa SC
2:46:36.999500
+58:26.350500
51.2p
179
Stephan Åkervall
Lidköpings VSK
2:47:34.1005300
+59:24.356300
50.9p
180
Magnus Sjöberg
OK Landehof
2:48:05.1008400
+59:55.359400
50.7p
181
Niklas Adolfsson
Hindås SK
2:48:14.1009300
+1:00:04.360300
50.6p
182
Ove Storm
Eds SK
2:48:16.1009500
+1:00:06.360500
50.6p
183
Niklas Petersson Fröling
Axa SC
2:49:40.1017900
+1:01:30.368900
50.1p
184
Henrik Högnert
OK Flundrehof
2:49:50.1018900
+1:01:40.369900
50.1p
185
Mats Franzén
Ulricehamns IF
2:50:09.1020800
+1:01:59.371800
50.0p
186
Tobias Arvidsson
IF Ski Team Skåne
2:50:40.1023900
+1:02:30.374900
49.8p
187
Karl-frerik Holgersson
Sundbybergs IK
2:51:07.1026600
+1:02:57.377600
49.6p
188
Olof Sehammar
Berga SOK
2:51:18.1027700
+1:03:08.378700
49.6p
189
Ola Alsén
Axa SC
2:51:20.1027900
+1:03:10.378900
49.6p
190
Alexander Giese
IF Ski Team Skåne
2:51:34.1029300
+1:03:24.380300
49.5p
191
Torkel Gustafsson
IK Ymer
2:51:48.1030700
+1:03:38.381700
49.4p
192
Johannes Rämje
IK Stern
2:52:13.1033200
+1:04:03.384200
49.3p
193
Martin Synneby
Lerums SOK
2:52:20.1033900
+1:04:10.384900
49.2p
194
Anders Dahl
Axa SC
2:53:16.1039500
+1:05:06.390500
48.9p
195
Emanuel Möller
Axa SC
2:53:46.1042500
+1:05:36.393500
48.8p
196
Johannes Hellström
Axa SC
2:53:54.1043300
+1:05:44.394300
48.7p
197
Fredrik Svensson
Krogsereds IK
2:54:54.1049300
+1:06:44.400300
48.4p
198
Rickard Pettersson
Axa SC
2:55:51.1055000
+1:07:41.406000
48.1p
199
Jens Forsman
IK Ymer
2:56:04.1056300
+1:07:54.407300
48.0p
200
Samuel Dencker
Härlövs IF
2:56:16.1057500
+1:08:06.408500
48.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Johan Stigbäck
Eksjö SOK
2:56:19.1057800
+1:08:09.408800
48.0p
202
Joakim Rölander
Borås SK
2:56:31.1059000
+1:08:21.410000
47.9p
203
Kristian Magnusson
Dalstorps IF
2:56:46.1060500
+1:08:36.411500
47.8p
204
Mikael Lundh
Ryda SK
2:57:04.1062300
+1:08:54.413300
47.7p
205
Carl Johan Wahlund
IK Stern
2:57:59.1067800
+1:09:49.418800
47.5p
206
Adrian Östlund
OK Landehof
2:58:03.1068200
+1:09:53.419200
47.4p
207
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
2:58:33.1071200
+1:10:23.422200
47.3p
208
Pär Svensson
Alvesta SOK
2:58:42.1072100
+1:10:32.423100
47.2p
209
Mattias Thorén
IF Ski Team Skåne
2:59:17.1075600
+1:11:07.426600
47.1p
210
Sebastian Jonsson
Axa SC
2:59:20.1075900
+1:11:10.426900
47.1p
211
Håkan Stigsson
Volvo Braås FF
3:01:02.1086100
+1:12:52.437100
46.5p
212
Stefan Svensson
Äspereds IF
3:01:16.1087500
+1:13:06.438500
46.5p
213
Olof Nilsson
Hestra IF
3:01:30.1088900
+1:13:20.439900
46.4p
214
David Glans
IK Stern
3:01:51.1091000
+1:13:41.442000
46.3p
215
Mathias Samuelsson
Härlövs IF
3:02:56.1097500
+1:14:46.448500
46.0p
216
Gustav Öhrvik
IF Ski Team Skåne
3:03:12.1099100
+1:15:02.450100
45.9p
217
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
3:03:15.1099400
+1:15:05.450400
45.9p
218
Markus Näslund
IK Stern
3:03:27.1100600
+1:15:17.451600
45.9p
219
Birger Bengtsson
Peab Bedriftsidrettslag
3:03:33.1101200
+1:15:23.452200
45.8p
220
Claes Stejre
IK Stern
3:03:41.1102000
+1:15:31.453000
45.8p
221
Joakim Samuelsson
Axa SC
3:04:29.1106800
+1:16:19.457800
45.6p
222
Rickard Rehnström
IK Vista
3:05:14.1111300
+1:17:04.462300
45.4p
223
Anders Gryte
OK Landehof
3:06:05.1116400
+1:17:55.467400
45.1p
224
Pontus Herin
IF Ski Team Skåne
3:06:10.1116900
+1:18:00.467900
45.1p
225
Fredrik Ljungkull
IF Rigor
3:06:11.1117000
+1:18:01.468000
45.1p
226
Ola Karnland
IF Ski Team Skåne
3:06:39.1119800
+1:18:29.470800
45.0p
227
Erik Flood
Perbellum SS
3:07:19.1123800
+1:19:09.474800
44.8p
228
Folke Lindroos
Lenhovda IF
3:08:51.1133000
+1:20:41.484000
44.4p
229
Styrbjörn Johansson
IK Stern
3:09:04.1134300
+1:20:54.485300
44.3p
230
Evald Svensson
OK Landehof
3:09:33.1137200
+1:21:23.488200
44.2p
231
Lennart Nilsson
IF Ski Team Skåne
3:09:54.1139300
+1:21:44.490300
44.1p
232
Fredrik Herou
Volvo IF
3:10:00.1139900
+1:21:50.490900
44.1p
233
Jan-otto Andersson
Lidköpings VSK
3:10:22.1142100
+1:22:12.493100
44.0p
234
Pawel Tokarczyk
Axa SC
3:10:30.1142900
+1:22:20.493900
43.9p
235
David Ekblad
Axa SC
3:10:36.1143500
+1:22:26.494500
43.9p
236
Jonathan Werner
Högaborgs Athleter
3:11:32.1149100
+1:23:22.500100
43.7p
237
Andreas Zetterström
Axa SC
3:11:43.1150200
+1:23:33.501200
43.6p
238
Mikael Skönvall
Hestra IF
3:12:05.1152400
+1:23:55.503400
43.5p
239
Fredrik Hellström
Navåsens FK
3:12:36.1155500
+1:24:26.506500
43.4p
240
Martin Berntsson
Axa SC
3:12:52.1157100
+1:24:42.508100
43.3p
241
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
3:12:58.1157700
+1:24:48.508700
43.3p
242
Daniel Kogler Ekelund
Axa SC
3:15:00.1169900
+1:26:50.520900
42.8p
243
Askin Cimen
IF Hallby SOK
3:15:01.1170000
+1:26:51.521000
42.8p
244
Fredrik Larsson
IF Ski Team Skåne
3:15:06.1170500
+1:26:56.521500
42.8p
245
Tobias Ekman
IF Ski Team Skåne
3:15:28.1172700
+1:27:18.523700
42.7p
246
Martin Ross
IF Ski Team Skåne
3:17:28.1184700
+1:29:18.535700
42.2p
247
Jens Björkman
IK Stern
3:17:43.1186200
+1:29:33.537200
42.1p
248
Emil Åkerblom
IF Ski Team Skåne
3:19:06.1194500
+1:30:56.545500
41.8p
249
Lars Magnusson
Halmstad OK
3:19:14.1195300
+1:31:04.546300
41.8p
250
Mattias Isefjord
Axa SC
3:19:23.1196200
+1:31:13.547200
41.7p
251
Fredrik Ganning
IK Omega
3:20:41.1204000
+1:32:31.555000
41.4p
252
Benny Lindegren
Täby IS SK
3:23:17.1219600
+1:35:07.570600
40.8p
253
Mathias Eriksson
IK Trasten
3:23:28.1220700
+1:35:18.571700
40.8p
254
Bengt Persson
IF Ski Team Skåne
3:24:07.1224600
+1:35:57.575600
40.6p
255
Zvonko Mlakar
Volvo IF
3:24:24.1226300
+1:36:14.577300
40.6p
256
Staffan Norberg
Tenhults SOK
3:26:11.1237000
+1:38:01.588000
40.2p
257
David Nilsson
Tockarps IK
3:27:01.1242000
+1:38:51.593000
40.0p
258
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
3:33:37.1281600
+1:45:27.632600
38.6p
259
Simon Gustavsson
IF Hallby SOK
3:35:11.1291000
+1:47:01.642000
38.3p
260
Kristoffer Andersson
IF Ski Team Skåne
3:36:00.1295900
+1:47:50.646900
38.2p
261
Rikard Jönsson
Axa SC
3:36:22.1298100
+1:48:12.649100
38.1p
262
Karl-göran Smångs
IF Ski Team Skåne
3:36:43.1300200
+1:48:33.651200
38.0p
263
Gustaf Sten
IF Ski Team Skåne
3:39:44.1318300
+1:51:34.669300
37.4p
264
Anders Nylén
IF Ski Team Skåne
3:40:40.1323900
+1:52:30.674900
37.3p
265
Hans Josefsson
IF Ski Team Skåne
3:41:14.1327300
+1:53:04.678300
37.2p
266
Olof Mohill
Axa SC
3:43:33.1341200
+1:55:23.692200
36.7p
267
Hans Strängby
Föreningen IKJ Haninge
3:46:24.1358300
+1:58:14.709300
36.2p
268
Valter Lundgren
Axa SC
3:58:51.1433000
+2:10:41.784000
34.1p
269
Glenn Marklund
IF Ski Team Skåne
3:59:39.1437800
+2:11:29.788800
34.0p
270
Anton Tibblin
IF Ski Team Skåne
3:59:39.1437800
+2:11:29.788800
34.0p
271
Jason Walsh
IF Ski Team Skåne
4:03:23.1460200
+2:15:13.811200
33.4p
272
David Auraldsson
Peab Bedriftsidrettslag
4:05:02.1470100
+2:16:52.821100
33.2p
273
Anders Nylén
IF Ski Team Skåne
4:13:52.1523100
+2:25:42.874100
31.9p
-
David Henriksson
Eds SK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Svernhage
IF Rigor
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Lindén
Umara SC
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Ekman
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Kristoffer Fürst
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Lyckelid
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Roger Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
23:59:58.8639700
-
-
Joel Bengtsson
Fjärås AIK
23:59:58.8639700
-
-
Christian Gunni
Holte Ski
23:59:58.8639700
-
-
Johan Axelsson
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
Kristofer Olhav
OK Löftan
23:59:58.8639700
-
-
Bengt-Elof Nilsson
Tockarps IK
23:59:58.8639700
-
-
Hampus Andersson
Tormestorps IF
23:59:58.8639700
-
-
Tommy Andersson
Tormestorps IF
23:59:58.8639700
-
-
Sören Karlsson
Tormestorps IF
23:59:58.8639700
-
-
Tim Wihlborg
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Sjöberg
Ölmstads IS
23:59:58.8639700
-
-
Per Klerfors
Aplareds IF
23:59:58.8639700
-
-
Ben Heimdal
Vaggeryds SOK
23:59:58.8639700
-
-
Jan-Åke Hjerth
Kungälvs OK
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Lund
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Assarsson
Nässjö SF
23:59:59.8639800
-
-
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
23:59:59.8639800
-
-
Peter Arnesson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Henricson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Riggers
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Hans Herbertsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Tarmo Karjalainen
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Tiberg
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Pettersson
Hestra SSK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Axel Schörling
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
-
-
Dan Johansson
Södra IF
23:59:59.8639800
-
-
Roland Börjesson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Jansson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Kimmo Kurkinen
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Gamborg-nielsen
Danmark
23:59:59.8639800
-
-
Benjamin Edlund
Elfsborgs SOK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Älverbrandt
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Magnusson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Henriksson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Bengt Åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Lars Wiklund
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Christian Öst
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Smidt
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Morten Gamborg Nielsen
Lima IF
23:59:59.8639800
-
-
Björn Pehrsson
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
-
Johan Pettersson
OK Dacke
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
23:59:59.8639800
-
-
Carl Appelqvist
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
23:59:59.8639800
-