Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2006-03-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tone Beate Grøtan
Asker SK
55:08.330700
69.0p
2
Ann Katrin Nilsen
Ntnui Langrenn
56:25.338400
+1:17.7600
66.8p
3
Berit Lona
IL Hållingen
58:35.351400
+3:27.20600
63.5p
4
Unn Kristin Sandnes
Ranheim SK
58:52.353100
+3:44.22300
63.0p
5
Liv Flått
IL Hållingen
58:56.353500
+3:48.22700
62.9p
6
Anny Flått Grubbmo
Lierne IL
59:15.355400
+4:07.24600
62.5p
7
Unn Merete Bomo
Snåsa IL
59:24.356300
+4:16.25500
62.3p
8
Bente Formo
Spillum IL
1:00:35.363400
+5:27.32600
60.6p
9
Ingrid Skogan
Rygg IL
1:00:41.364000
+5:33.33200
60.5p
10
Ruth Appelkvist
Grong IL
1:00:55.365400
+5:47.34600
60.2p
11
May Fredly Northug
Mosvik IL
1:01:22.368100
+6:14.37300
59.6p
12
Bendy Appelkvist
Grong IL
1:02:03.372200
+6:55.41400
58.7p
13
Mari Ann Skogan Øksnes
Rygg IL
1:04:01.384000
+8:53.53200
56.3p
14
Lise Beate Estil
Sørli IL
1:04:24.386300
+9:16.55500
55.9p
15
Lina Gahlin
IFK Strömsund
1:04:43.388200
+9:35.57400
55.5p
16
Anita Gjörv Hovd
Spillum IL
1:04:44.388300
+9:36.57500
55.5p
17
Hjørdis Wendelbo
Foldereid IL
1:04:54.389300
+9:46.58500
55.3p
18
Oddbjørg Kjølstad Grande
Grong IL
1:04:55.389400
+9:47.58600
55.3p
19
Brit Hafskjold
Sykeh Namsos Bil
1:05:13.391200
+10:05.60400
55.0p
20
Ann-Mari Hovd
Malm IL
1:05:19.391800
+10:11.61000
54.9p
21
Tone Mette Flått
Overhalla IL
1:05:36.393500
+10:28.62700
54.6p
22
Laila Valla Hustad
Egge IL
1:05:37.393600
+10:29.62800
54.5p
23
Caroline Danielsson
Hammerdal IF
1:07:11.403000
+12:03.72200
52.9p
24
Mona Hjellsand
IL Hållingen
1:07:12.403100
+12:04.72300
52.9p
25
Heidi Strømnes Reistad
Kvam IL
1:07:28.404700
+12:20.73900
52.6p
26
Solbjørg Hallager
Grong IL
1:07:47.406600
+12:39.75800
52.3p
27
Jill Eriksson
Gäddede SK
1:07:49.406800
+12:41.76000
52.3p
28
Aud Aanesrud Østnor
Lierne IL
1:08:20.409900
+13:12.79100
51.7p
29
Hilde G Sundvik
Namdalseid IL
1:08:21.410000
+13:13.79200
51.7p
30
Mona Bruvoll
Nordli IL
1:08:21.410000
+13:13.79200
51.7p
31
Mari Bjørgan
Foldereid IL
1:08:58.413700
+13:50.82900
51.1p
32
Eva Rydning Høstland
Overhalla IL
1:09:08.414700
+14:00.83900
51.0p
33
Vigdis Belbo
Snåsa IL
1:09:49.418800
+14:41.88000
50.3p
34
May Vekseth
Snåsa IL
1:09:52.419100
+14:44.88300
50.3p
35
Kari Bruvoll
Nordli IL
1:09:56.419500
+14:48.88700
50.2p
36
Anne Synnøve Saur
Egge IL
1:10:25.422400
+15:17.91600
49.8p
37
Dagny Jonsson
Gäddede SK
1:10:28.422700
+15:20.91900
49.7p
38
Solvår Kveli
Lierne IL
1:10:36.423500
+15:28.92700
49.6p
39
Gertrud Danielsson
Hammerdal IF
1:10:51.425000
+15:43.94200
49.4p
40
Åse Rydning
Bærum Kommune Bil
1:11:29.428800
+16:21.98000
48.8p
41
Randi Markhus
Framverran IL
1:11:29.428800
+16:21.98000
48.8p
42
Elin Sundvik
No Club
1:11:35.429400
+16:27.98600
48.7p
43
Elin Holten
Foldereid IL
1:11:46.430500
+16:38.99700
48.6p
44
Silje Slåttelid
Kvam IL
1:12:49.436800
+17:41.106000
47.7p
45
Synnøve Ingulfsvann
Lierne IL
1:12:49.436800
+17:41.106000
47.7p
46
Kari Liljefjell Kveli
Namsos IL
1:12:51.437000
+17:43.106200
47.7p
47
Johanne Emmerh Slåttelid
Kvam IL
1:13:10.438900
+18:02.108100
47.4p
48
Olga Elisabeth Strøm
Lierne IL
1:13:11.439000
+18:03.108200
47.4p
49
Anna Siv Skogmo
Nordli IL
1:13:16.439500
+18:08.108700
47.3p
50
Monica Krigh
OK Nipan
1:13:33.441200
+18:25.110400
47.1p
51
Marie Strömbeck
Vallbo SK
1:13:43.442200
+18:35.111400
47.0p
52
Trine Merete Husby
Otterøy IL
1:13:56.443500
+18:48.112700
46.8p
53
Bente Bruvoll
Nordli IL
1:14:17.445600
+19:09.114800
46.5p
54
Jenny Kjestveit Domås
Fyresdal IL
1:14:32.447100
+19:24.116300
46.3p
55
Sissel Ingulfsvann
Lierne IL
1:14:49.448800
+19:41.118000
46.1p
56
Randi Torås
Stod IL
1:15:16.451500
+20:08.120700
45.7p
57
Bodil Engeset
Kragerø IF
1:15:39.453800
+20:31.123000
45.4p
58
Marie Aagård Urdshals
Røyrvik IF
1:15:41.454000
+20:33.123200
45.4p
59
Hanne Bakksjø
Team OL Fredriksa
1:15:42.454100
+20:34.123300
45.4p
60
Hanne Sofie Holmen
Brumund IF
1:15:43.454200
+20:35.123400
45.4p
61
Merete Røthe
Namsos Løpeklubb
1:15:50.454900
+20:42.124100
45.3p
62
Ingrid Holø
No Club
1:15:51.455000
+20:43.124200
45.3p
63
Anne Bråtteng
Kolvereid IL
1:16:30.458900
+21:22.128100
44.8p
64
Marit Aamo Aagård
Lierne IL
1:16:35.459400
+21:27.128600
44.7p
65
Trude Falch
Sykehuset Namsos
1:16:38.459700
+21:30.128900
44.7p
66
Ingrid Bruce
Grong IL
1:16:44.460300
+21:36.129500
44.6p
67
Carina Höglin
Brännans IF
1:16:46.460500
+21:38.129700
44.6p
68
Sigrid Grøtan Øksnes
Kvam IL
1:17:41.466000
+22:33.135200
44.0p
69
Anne-Mari Carlsson
Røyrvik IF
1:17:55.467400
+22:47.136600
43.8p
70
Anne Torunn Lønseth
Følling IL
1:18:03.468200
+22:55.137400
43.7p
71
Grethe Haugan Aasen
Kvam IL
1:18:09.468800
+23:01.138000
43.6p
72
Rose Marie Persson
Gäddede SK
1:18:19.469800
+23:11.139000
43.5p
73
Ann Katrin Bergli
Nordli IL
1:18:22.470100
+23:14.139300
43.5p
74
Ingeborg Skage
Skorovas IL
1:18:27.470600
+23:19.139800
43.4p
75
Liv Gudny Skogan
Rygg IL
1:18:56.473500
+23:48.142700
43.1p
76
Solveig Solstad
Kolvereid IL
1:19:12.475100
+24:04.144300
42.9p
77
Sigrun Solbakken
Snåsa IL
1:19:16.475500
+24:08.144700
42.9p
78
Marit Danielsen
Beitstad IL
1:19:19.475800
+24:11.145000
42.8p
79
Bente Berntsen
Bjøinnoddinj Skikl
1:19:43.478200
+24:35.147400
42.6p
80
Sølvi Therese B Sandvik
No Club
1:20:02.480100
+24:54.149300
42.4p
81
Grete Tverås
Vada IL
1:20:13.481200
+25:05.150400
42.2p
82
Sickan Eriksson
Gäddede SK
1:20:26.482500
+25:18.151700
42.1p
83
Gunnel Tove Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
1:20:27.482600
+25:19.151800
42.1p
84
Edith Bruvoll Valfridsson
Nordli IL
1:21:11.487000
+26:03.156200
41.6p
85
Johanna Nieminen
Ragunda IF
1:21:19.487800
+26:11.157000
41.5p
86
Ragnhild Skjevelnes
Namsos IL
1:21:34.489300
+26:26.158500
41.4p
87
Kjellfrid Skage
Skorovas IL
1:21:46.490500
+26:38.159700
41.2p
88
Anna Nieminen
Ragunda IF
1:22:09.492800
+27:01.162000
41.0p
89
Åse Gjerde
Mosvik IL
1:22:18.493700
+27:10.162900
40.9p
90
Gerd Amdal
Trones IL
1:22:24.494300
+27:16.163500
40.9p
91
Kjellrun Grongstad
IL Hållingen
1:22:39.495800
+27:31.165000
40.7p
92
Karin Olea Håpnes
Rygg IL
1:23:09.498800
+28:01.168000
40.4p
93
Gunn Anita Westum
Nordli IL
1:23:11.499000
+28:03.168200
40.4p
94
Ingvill Freland
Sørli IL
1:23:51.503000
+28:43.172200
40.0p
95
Åshild Hals
Nordli IL
1:24:01.504000
+28:53.173200
39.9p
96
Solbjørg Gåsbakk
Lierne IL
1:24:27.506600
+29:19.175800
39.6p
97
Sonja Olsen
Spillum IL
1:24:42.508100
+29:34.177300
39.5p
98
Sylvia Mari Aar
Spillum IL
1:25:07.510600
+29:59.179800
39.3p
99
Margrete Trebostad Viken
Namsos IL
1:25:15.511400
+30:07.180600
39.2p
100
Ella Solum
Kolvereid IL
1:25:25.512400
+30:17.181600
39.1p
101
Nina Catrin Guin
Kvam IL
1:25:43.514200
+30:35.183400
38.9p
102
Elin Sæheim
Gammelgården IL
1:25:44.514300
+30:36.183500
38.9p
103
Vivi-Ann Wassdahl
Åre SLK
1:25:52.515100
+30:44.184300
38.8p
104
Reidun Synøve Bartnes
Beitstad IL
1:26:12.517100
+31:04.186300
38.7p
105
Ellfrid Hustad
Frol IL
1:26:18.517700
+31:10.186900
38.6p
106
Mona Aagård
Lierne IL
1:27:49.526800
+32:41.196000
37.8p
107
Anita Sæther
Bjøinnoddinj Skikl
1:28:27.530600
+33:19.199800
37.5p
108
Haldis Dahl
IL Hållingen
1:28:44.532300
+33:36.201500
37.3p
109
Inger Lise Småli
Framverran IL
1:28:49.532800
+33:41.202000
37.3p
110
Heidi Vekseth Kotte
Egge IL
1:29:12.535100
+34:04.204300
37.1p
111
Frøydis Otterbekk
Røyrvik IF
1:30:24.542300
+35:16.211500
36.5p
112
Bente B Holm
Kolvereid IL
1:30:29.542800
+35:21.212000
36.4p
113
Siv Anita Lindsetmo
Trones IL
1:30:30.542900
+35:22.212100
36.4p
114
Rita Tove Mæhlumsveen
Lierne IL
1:30:32.543100
+35:24.212300
36.4p
115
Julla Westum
Nordli IL
1:30:47.544600
+35:39.213800
36.3p
116
Trude Langstrand
Otterøy IL
1:31:01.546000
+35:53.215200
36.2p
117
Reidun Elden
Overhalla IL
1:31:08.546700
+36:00.215900
36.1p
118
Anne Lise Trones
Skorovas IL
1:31:16.547500
+36:08.216700
36.1p
119
Astrid Rosenvin Fagernes
Foldereid IL
1:31:39.549800
+36:31.219000
35.9p
120
Mary Lyngstad Totland
Sørli IL
1:31:59.551800
+36:51.221000
35.7p
121
Møyfrid Aar
Spillum IL
1:32:07.552600
+36:59.221800
35.7p
122
Ingrid Petrusson
Jormvattnets IF
1:32:36.555500
+37:28.224700
35.4p
123
Astrid Myhr
Hint Bil
1:33:29.560800
+38:21.230000
35.0p
124
Ingri Gartland
Grong IL
1:34:32.567100
+39:24.236300
34.6p
125
Kirsti B: Fjær Klingen
Sykehuset Namsos
1:34:58.569700
+39:50.238900
34.4p
126
Rigmor Binde
Snåsa IL
1:35:07.570600
+39:59.239800
34.3p
127
Åse Hammerhaug
Steinkjer Skl
1:35:08.570700
+40:00.239900
34.3p
128
Inga Pihlström
IFK Östersund
1:35:11.571000
+40:03.240200
34.3p
129
Aina Sagvik
IL Hållingen
1:35:23.572200
+40:15.241400
34.2p
130
Astrid Gjeseth
Kolvereid IL
1:35:47.574600
+40:39.243800
34.0p
131
Aud Strøm
Kolvereid IL
1:35:54.575300
+40:46.244500
34.0p
132
Hilde Kveli
Lierne IL
1:36:03.576200
+40:55.245400
33.9p
133
Gunhild Nilsen
Namsos IL
1:36:04.576300
+40:56.245500
33.9p
134
Eli Kristin Rognan
Lysheim IL
1:36:10.576900
+41:02.246100
33.9p
135
Asrun Tømmerstrand
Kolvereid IL
1:36:29.578800
+41:21.248000
33.7p
136
Kari Skarstad
Trones IL
1:36:37.579600
+41:29.248800
33.7p
137
Lise Jentoftsen
Inderøy IL
1:37:07.582600
+41:59.251800
33.5p
138
Mari Marthe Hojem
Røyrvik IF
1:37:09.582800
+42:01.252000
33.5p
139
Maud Söderlind
Brännans IF
1:37:48.586700
+42:40.255900
33.2p
140
Anne Rosenvinge
Kolvereid IL
1:38:10.588900
+43:02.258100
33.1p
141
Aud Mary Barkhald
Lierne IL
1:38:38.591700
+43:30.260900
32.9p
142
Dorthea Sand
Verrastranda IL
1:38:40.591900
+43:32.261100
32.9p
143
Eva Totsås
Gäddede SK
1:39:16.595500
+44:08.264700
32.6p
144
Guri Moa
Grong IL
1:39:34.597300
+44:26.266500
32.5p
145
Lisbeth Lien
Båsen IL
1:41:09.606800
+46:01.276000
31.9p
146
Anna Andree
IFK Strömsund
1:41:20.607900
+46:12.277100
31.8p
147
Torunn Fagernes
Foldereid IL
1:41:21.608000
+46:13.277200
31.8p
148
Seija Paanalahti
IFK Strömsund
1:41:31.609000
+46:23.278200
31.8p
149
Turid Boldermo
IL Hållingen
1:41:40.609900
+46:32.279100
31.7p
150
Siv Anita Aasen
Lierne IL
1:41:50.610900
+46:42.280100
31.7p
151
Ann Cathrin Aasen
Lierne IL
1:41:51.611000
+46:43.280200
31.6p
152
Aud Dahl
Skorovas IL
1:42:05.612400
+46:57.281600
31.6p
153
Turid Solum Gjertsås
Lierne IL
1:43:16.619500
+48:08.288700
31.1p
154
Barbro Adolfsson
Krogsereds IK
1:43:17.619600
+48:09.288800
31.1p
155
Monika Sæther
Gil
1:43:53.623200
+48:45.292400
30.9p
156
Gunhild Slåttelid
Kvam IL
1:46:09.636800
+51:01.306000
30.1p
157
Else Irene Tunnsjø
Egge IL
1:46:52.641100
+51:44.310300
29.9p
158
Ruth Sonflå
Trones IL
1:48:35.651400
+53:27.320600
29.4p
159
Aasta Trana
Henning Sl
1:50:26.662500
+55:18.331700
28.8p
160
Bente Karin Trana
Henning Sl
1:50:27.662600
+55:19.331800
28.8p
161
Sigrun Grongstad
Trones IL
1:50:55.665400
+55:47.334600
28.6p
162
Malin Strid
Gäddede SK
2:00:15.721400
+1:05:07.390600
26.1p
163
Mona Jonasson
Gäddede SK
2:04:22.746100
+1:09:14.415300
25.1p
164
Audfrid Lein Nilsson
Litsbygdens SK
2:08:43.772200
+1:13:35.441400
24.1p
165
Ann Öhlén
Gäddede SK
2:12:30.794900
+1:17:22.464100
23.4p
166
Helena Eriksson
Gäddede SK
2:19:19.835800
+1:24:11.505000
22.1p
167
Siv - Inger Persson
Gäddede SK
2:45:58.995700
+1:50:50.664900
18.2p