Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Längdfestivalen del 1
2016-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 9
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Klara Edström
Stockviks SF
8:10.48900
2
Nilla Grönborg
Kovlands IF
8:12.49100
+2.100
3
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
8:26.50500
+16.1500
4
Alva Strand
Selånger SOK
8:45.52400
+35.3400
5
Noelia Frank
Alnö SK
9:04.54300
+54.5300
6
Wilma Lindström
Alnö SK
9:08.54700
+58.5700
7
Tilde Bergman
Stöde IF
9:41.58000
+1:31.9000
8
Amanda Karunarathna
Matfors SK
10:15.61400
+2:05.12400
9
Sofia Hjeltström
Matfors SK
11:48.70700
+3:38.21700
10
Frida Bergqvist
Lucksta IF
12:37.75600
+4:27.26600
11
Selma Norberg
Matfors SK
13:02.78100
+4:52.29100
12
Mira Sellbom
Matfors SK
13:16.79500
+5:06.30500
13
Ella Forssén
Tynderö IK
13:27.80600
+5:17.31600
14
Elin Åhlin
Matfors SK
13:32.81100
+5:22.32100
-
Sofie Hallin
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
Astrid Forslund
Stockviks SF
23:59:59.8639800
D 10
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Signe Feil
Stockviks SF
7:04.42300
2
Ruth Hugg-olsson
Matfors SK
7:23.44200
+19.1800
3
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
7:33.45200
+29.2800
4
Julia Jonsson
Alnö SK
7:35.45400
+31.3000
5
Maja Olsson
Lucksta IF
8:42.52100
+1:38.9700
6
Signe Havbring
Lucksta IF
8:58.53700
+1:54.11300
-
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
-
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
23:59:59.8639800
D 11
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
6:13.37200
2
Irma Burman
Alnö SK
6:27.38600
+14.1300
3
Emma Strand
Selånger SOK
6:45.40400
+32.3100
4
Nova Johansson
Funäsdalens IF
6:55.41400
+42.4100
5
Thea Hägg
Funäsdalens IF
7:07.42600
+54.5300
6
Wilma Larsson
Stockviks SF
7:14.43300
+1:01.6000
7
Moa Flodin
Alnö SK
7:16.43500
+1:03.6200
8
Ida Bergfors
Matfors SK
7:25.44400
+1:12.7100
9
Julia Byvall
Matfors SK
7:25.44400
+1:12.7100
10
Ines Lignell
Lucksta IF
7:40.45900
+1:27.8600
11
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
7:53.47200
+1:40.9900
12
Matilda Magnusson
Matfors SK
8:00.47900
+1:47.10600
13
Anna Granås
Näsvikens IK
8:09.48800
+1:56.11500
14
Saga Östling
Kovlands IF
8:29.50800
+2:16.13500
15
Wilma Lindé
Lucksta IF
10:10.60900
+3:57.23600
16
Emilia Åhlin
Matfors SK
12:52.77100
+6:39.39800
-
Wilma Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
D 12
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sara Henriksson
Tynderö IK
5:48.34700
2
Tuva Lundin
Alnö SK
5:55.35400
+7.600
3
Louise Jonsson
Alnö SK
6:06.36500
+18.1700
4
Tova Grahn-birve
Alnö SK
6:09.36800
+21.2000
5
Tea Hedlund
Stockviks SF
6:18.37700
+30.2900
6
Klara Forslund
Stockviks SF
6:31.39000
+43.4200
7
Tomina Rihpa
Idre SK
6:31.39000
+43.4200
8
Alva Dahlin
Kovlands IF
6:55.41400
+1:07.6600
9
Emma Biberg
Bergeforsens SK
7:03.42200
+1:15.7400
10
Ylva Sandström
Stockviks SF
7:13.43200
+1:25.8400
11
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
7:15.43400
+1:27.8600
12
Nanna Grönborg
Kovlands IF
7:45.46400
+1:57.11600
13
Stina Lindholm
Stockviks SF
7:46.46500
+1:58.11700
14
Anja Pousette
Funäsdalens IF
7:52.47100
+2:04.12300
15
Ebba Lindholm
Stockviks SF
7:57.47600
+2:09.12800
16
Amanda Andersson
Tynderö IK
8:20.49900
+2:32.15100
17
Sara Johansson
Selånger SOK
8:29.50800
+2:41.16000
18
Wilma Åkebring
Matfors SK
9:30.56900
+3:42.22100
-
Elsa Granholm
Stockviks SF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 13
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alba Johansson
Funäsdalens IF
5:46.34500
2
Amanda Pallin
Alnö SK
5:48.34700
+2.100
3
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
5:50.34900
+4.300
4
Lina Lundgren
IF Strategen
5:51.35000
+5.400
5
Sofia Jonsson
Funäsdalens IF
5:59.35800
+13.1200
6
Ebba Englund
Bergeforsens SK
6:12.37100
+26.2500
7
Trude Burman
Alnö SK
6:16.37500
+30.2900
8
Maja Andersson
Bergeforsens SK
6:36.39500
+50.4900
9
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
6:45.40400
+59.5800
10
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
6:48.40700
+1:02.6100
11
Elsa Hallén
Njurunda SK
7:16.43500
+1:30.8900
12
Ella Granås
Näsvikens IK
8:06.48500
+2:20.13900
13
Linnea Andersson
Lucksta IF
9:01.54000
+3:15.19400
14
Elin Andersson
Lucksta IF
9:06.54500
+3:20.19900
15
Maja Andersson
Lucksta IF
9:21.56000
+3:35.21400
-
Emelie Eriksson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Tove Ericsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
D 14
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
5:31.33000
2
Thula Olskims
Delsbo IF
5:47.34600
+16.1500
3
Emelie Englund
Bergeforsens SK
5:48.34700
+17.1600
4
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
5:49.34800
+18.1700
5
Lovisa Brink
Delsbo IF
5:50.34900
+19.1800
6
Hanna Nilsson
Matfors SK
6:15.37400
+44.4300
7
Julia Nordlander
Stockviks SF
6:16.37500
+45.4400
8
Moa Larsson
Stöde IF
6:41.40000
+1:10.6900
9
Simone Weckenberg
Tynderö IK
7:18.43700
+1:47.10600
-
Troja Schönborg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
D 16
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nora Lignell
Lucksta IF
5:12.31100
2
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
5:14.31300
+2.100
3
Jenny Edin
Matfors SK
5:38.33700
+26.2500
4
Frida Vikström
Stockviks SF
5:39.33800
+27.2600
H 9
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vilgot Lundin
Alnö SK
7:12.43100
2
Erik Borg
Hudiksvalls IF
7:21.44000
+9.800
3
Kalle Grahn-birve
Alnö SK
7:24.44300
+12.1100
4
Axel Tjärnlund
Stockviks SF
7:52.47100
+40.3900
5
Emil Höglund
Matfors SK
7:55.47400
+43.4200
6
Joel Lindqvist
Matfors SK
8:04.48300
+52.5100
7
Alvin Nordensson
Lucksta IF
8:05.48400
+53.5200
8
Alfred Dahlin
Kovlands IF
8:14.49300
+1:02.6100
9
Isak Lind
Selånger SOK
8:22.50100
+1:10.6900
10
Ivar Granholm
Stockviks SF
8:30.50900
+1:18.7700
11
Einar Ljungdahl
Matfors SK
8:38.51700
+1:26.8500
12
Oliwer Zehlander
Matfors SK
8:39.51800
+1:27.8600
13
Jonatan Walther
Matfors SK
9:09.54800
+1:57.11600
14
Hugo Hässler
Stockviks SF
9:10.54900
+1:58.11700
15
Albert Östlund
Alnö SK
9:14.55300
+2:02.12100
16
Jordan Blomqvist
Matfors SK
9:23.56200
+2:11.13000
17
Erik Nordin
Lucksta IF
9:33.57200
+2:21.14000
18
Isak Ejvinsson
Matfors SK
10:11.61000
+2:59.17800
19
Lucas Falk
Matfors SK
11:07.66600
+3:55.23400
20
Gustav Lindé
Lucksta IF
11:56.71500
+4:44.28300
21
Wilmer Viklander
Matfors SK
12:59.77800
+5:47.34600
-
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
H 10
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oscar Wikander
Alnö SK
6:56.41500
2
Adrian Thun-hansson
Bergeforsens SK
7:03.42200
+7.600
3
Alfred Johansson
Selånger SOK
7:04.42300
+8.700
4
Carl Erngrund
Alnö SK
7:14.43300
+18.1700
5
August Lilja
Matfors SK
7:18.43700
+22.2100
6
Oskar Holmlund
Alnö SK
7:22.44100
+26.2500
7
Maximilian Aicher
Stockviks SF
7:25.44400
+29.2800
8
Jonathan Sahlberg
Matfors SK
7:55.47400
+59.5800
9
William Forslund
Stockviks SF
7:55.47400
+59.5800
10
Erik Andersson
Bergeforsens SK
8:04.48300
+1:08.6700
11
Ivar Lake
Lucksta IF
8:34.51300
+1:38.9700
12
Isak Jeppling
Alnö SK
8:49.52800
+1:53.11200
-
Joel Nilsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
H 11
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Nordlander
Stockviks SF
6:05.36400
2
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
6:09.36800
+4.300
3
Simon Nordlander
Stockviks SF
6:10.36900
+5.400
4
Tomas Holmgren
Matfors SK
6:15.37400
+10.900
5
Oskar Erlandsson
IF Strategen
6:28.38700
+23.2200
6
Elis Liukkonen
IF Strategen
6:29.38800
+24.2300
7
Mattias Larsson
Matfors SK
6:38.39700
+33.3200
8
Gustav Lovén
Ånge SK
6:40.39900
+35.3400
9
Jason Blomqvist
Matfors SK
6:43.40200
+38.3700
10
David Palmgren
Bergeforsens SK
6:45.40400
+40.3900
11
Elias Bengtsson
Tynderö IK
6:47.40600
+42.4100
12
Liam Johnson
Matfors SK
6:58.41700
+53.5200
13
Helmer Nordvall
Matfors SK
7:19.43800
+1:14.7300
14
William Edström
Matfors SK
7:32.45100
+1:27.8600
15
Hampus Bergkvist
Matfors SK
7:36.45500
+1:31.9000
16
Jonathan Byvall
Matfors SK
7:37.45600
+1:32.9100
17
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
7:39.45800
+1:34.9300
18
Viktor Sundberg
Bergeforsens SK
7:44.46300
+1:39.9800
H 12
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
5:31.33000
2
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
5:45.34400
+14.1300
3
Johan Borg
Hudiksvalls IF
5:54.35300
+23.2200
4
Olle Nordin
Delsbo IF
6:16.37500
+45.4400
5
Liam Englundh
Hudiksvalls IF
6:20.37900
+49.4800
6
Edvin Lake
Lucksta IF
6:25.38400
+54.5300
7
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
6:27.38600
+56.5500
8
Valter Ljungdahl
Matfors SK
6:36.39500
+1:05.6400
9
Johan Lindén
Selånger SOK
6:52.41100
+1:21.8000
10
William Mårtensson
Lucksta IF
6:59.41800
+1:28.8700
11
Efraim Melander Wiksten
Matfors SK
7:02.42100
+1:31.9000
12
Albin Lindström
IF Strategen
7:03.42200
+1:32.9100
13
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
7:05.42400
+1:34.9300
14
Hampus Konradsson
Stockviks SF
7:29.44800
+1:58.11700
-
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Lukas Walther
Matfors SK
23:59:59.8639800
H 13
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Vikström
Stockviks SF
5:30.32900
2
Felix Vesterlund
IF Strategen
5:33.33200
+3.200
3
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
5:33.33200
+3.200
4
Nils Norberg
Lucksta IF
5:41.34000
+11.1000
5
August Rosén
Jättendals IF
5:44.34300
+14.1300
6
Anders Dahl
Alnö SK
5:45.34400
+15.1400
7
Arve Lignell
Lucksta IF
5:48.34700
+18.1700
8
Petter Erlandsson
IF Strategen
6:25.38400
+55.5400
9
Eric Engberg
Kovlands IF
6:37.39600
+1:07.6600
H 14
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rasmus Vesterlund
IF Strategen
4:54.29300
2
Axel Lundgren
Stockviks SF
5:17.31600
+23.2200
3
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
5:18.31700
+24.2300
4
Gabinus Rihpa
Idre SK
5:23.32200
+29.2800
5
Viktor Grenedal
Delsbo IF
5:24.32300
+30.2900
6
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
5:39.33800
+45.4400
7
Adam Näslund
Bergeforsens SK
5:48.34700
+54.5300
8
Jonas Lenz
Matfors SK
5:54.35300
+1:00.5900
9
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
5:57.35600
+1:03.6200
10
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
6:22.38100
+1:28.8700
-
Jonne Liukkonen
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
Rickard Mårtensson
Lucksta IF
23:59:59.8639800
H 16
0.85km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
George Ersson
IF Strategen
4:34.27300
2
Viktor Wiig
IF Strategen
4:47.28600
+13.1200
3
Axel Svingstedt
Stockviks SF
4:49.28800
+15.1400
4
Emil Logård
Delsbo IF
4:51.29000
+17.1600
5
Rikard Vestin
Sollefteå Skidor IF
4:51.29000
+17.1600
6
Vincent Johnson
Matfors SK
4:59.29800
+25.2400
7
Isidor Melander Wiksten
Matfors SK
5:02.30100
+28.2700
8
Filip Borgström
IF Strategen
5:20.31900
+46.4500
9
Joel Jänes
Stockviks SF
5:25.32400
+51.5000
10
Love Kreij
IF Strategen
5:36.33500
+1:02.6100
11
Oscar Nordin
Delsbo IF
5:50.34900
+1:16.7500